Do kdy jste dávaly dětem umělé mléko?

janulle22
22. říj 2008

ahojky zajimalo by me do kdy jste davali vasim prckum umele mleko...?a co jste jim davali potom...
dekuji...

radka.m.
2. lis 2010

kocicinka-neuraž se prosím,ale to si děláš srandu s tím,že kozí mléko je podobné mateřskému? 😀 ani ovčí,ani kozí,je to úplně stejné jako kravské,všechny prostě obsahují cizorodou bílkovinu,která prostě malým dětem škodí ☹

kocicinka
2. lis 2010

Já si srandu nedělám, to mi řekl náš doktor.Říkal, že když mléčný výrobek, tak ten z kozího mléka je vhodnější kvůli snadnější stravitelnosti.

djkrypta
2. lis 2010

mě by hlavně zajímalo,co pily dětičky,když ještě žádné UM nebylo??? 🙂 🙂 víte to někdo? 😲

luthien.k
2. lis 2010

@djkrypta, sháněla se kojná nebo samozřejmě dostávaly přímo mléko od domácích zvířat, ale úmrtnost jistě byla jiná, než v dnešní době upravených UM přímo na míru dítěti 😉
@kocicinka, mléčný výrobek je taky dost něco jiného, než přímo mléko. Kdo není alergický, tak pro něj je výrobek typu jogurt nebo tvrdý sýr určitě lepší a mnohonásobně lépe stravitelnější, než přímo mléko, a to jakékoli.

djkrypta
2. lis 2010

@luthien.k a jo...tomě nenapadlo...ty bohatý asi měly kojnou, chudý děti hold to zvířecí... 😲 a to se asi neví,že?ta úmrtnost...ne že bych byla divná, jen mě to zajímá...samo,žejsem ráda že UM existuje...já neměla mateřský skoro vůbec a máme pěknýho otesánka... 😀

radka.m.
2. lis 2010

jenomže oni dříve ty zvířata pojídali zase trochu jinou potravu,než nyní,tak podle toho to mléko od zvířat ted taky vypadá,tráva plná alergenů a nečistot ze životního prostředí a dusičnanů z hnojiv,jinak tak,jak píše luthien,mléko je trochu něco jiného,než mléčné výrobky,které jsou daleko lépe stravitelnější

luthien.k
2. lis 2010

No a taky žerou různý krmný směsi z kdovíčeho (před aférou s BSE i z masokostní moučky) a plesnivou siláž(což jde samozřejmě taky do mléka)... 😖 Brrr. Nejraději bych kupovala pro malého UM v bio kvalitě, ale protože má ABKM, tak musím holt Nutrilon... Ale to je od věci.
Zrovna dneska jedna holčina (@keminek) psala do diskuze o UM zajímavá čísla o té dětské úmrtnosti dětí na UM, resp. nemateřském mléku, v minulosti, ona to sem určitě dá, že? Děkuji 🙂

kocicinka
2. lis 2010

@luthien.k Kamarádka kupuje pro syna alergika mléko tuším Neocate, nebo tak nějak se to jmenuje.

luthien.k
3. lis 2010

@kocicinka, Neocate je opravdu speci mléko pro těžké alergiky, kteří nesnesou to mléko, co máme my, je rozštěpené až na aminokyseliny,pixla stojí 1.700,- Kč, když ho nehradí pojišťovna 😉 Ale bio také není 😉

kocicinka
3. lis 2010

Aha, tak to neporadím.....Já jen, že si ho hodně chválila. Bio asi bude babylove a Hipp, ale to zas asi není pro alergiky. Já kojím svým nebio MM 😀 a pak Jonášovi dávám ty kozí biojogurty a sýr Amálku a lučinu( alergický tedy není).

luthien.k
3. lis 2010

Jasně že ho chválila, je to to nejlepší pro alergiky na trhu 🙂

Přesně, bio pro alergiky není, jen obilná mlíčka, ale ta zase nemají tolik vyvážené živiny. Mně se malý odstavil v roce z mého (ne)bio mlíka 😀

kocicinka
3. lis 2010

Ta obilná mlíčka mě taky napadla. Ani rýžové nebo mandlové nemají vyvážené živiny? Já rýžové docela dost používám na rýžovou kaši, nákyp, na corn flakes a pod.

luthien.k
3. lis 2010

Jako doplněk a na vaření jsou obilná mlíčka super, taky je hodně používám, ale když se podíváš na složení, tak to tekuté rýžové je voda, rýže, olej, tj. samý sacharid, žádná bílkovina (zase je lehce stravitelné 🙂) Mandlové nemůžeme, na mandle jsem alergická, ale jinak je prý super, i chuťově, že?

sshiva
23. bře 2011

Maminky od kedy ste začali dávať drobcovi na pitie kravské mliečko miesto umelého? My už asi od 6. mesiacov pijeme Sunar (mala som málo materského mlieka) a uvažujem že by som ho pomaly nahradila normálnym mliekom, malému budú 2 roky.. .

iv123
10. únor 2012

Ahoj, zajímalo by mě, do kdy se dává UM a kolik? Pro případ, když bych si chtěla udělat zásoby...

monapink
10. únor 2012

@luthien.k Ahoj,my stale jeste jedem na Neocatu..dcera UM zboznuje,davam ji ho 3x denne...problem je v tom,ze mi malo pije,skoro vubec,odmita vse,caj,stavy,redene dzusy...uz nevim co bych ji k piti nabidla,v hrnku to neni,stridame je a ona je ma na hrani a obcas usrkne..Ale co mi pije,je prave to ryzove mleko z DM,asi proto,ze ji to pripomina mleko,pije to stejne jako UM na jeden zatah 180ml,ale pak ma problem ze zacpou,ne tak uplne,ale prece,muzu jeji pitny rezim resit nejakym takovy mlekem?A jakym?predem dekuji za radu 🙂 Jinak mam v planu davat ji UM alespon do tri let,pak samozrejmne Nutrilon AC,pokud ho zacne snaset...je to tak spravne?nebo do kdy by se melo UM davat?

luthien.k
10. únor 2012

@monapink tam jí ten rejžák zkus aspoň ředit.. Když vše tvrdošíjně odmítá, těžko něco naděláš. Dost dětí s tím zlobí v tomhle věku, však ona se rozpije. Někomu třeba pomáhá dávat pít ze štamprlí, že to děcka baví 😀

A UM bych dávala do té doby, dokud ho dítě snese 😉

zelvy
12. únor 2012

Ahoj, u syna jsem dávala Nutrilon do 3let a 3měsíců, dceři jsou 2roky a plánuji dávat jí Nutrilon 4 minimálně do 3let. Doporučila mně to tak dětská doktorka , kvůli jistotě příjmů vitamínů a minerálů a také protože Nutrilon obsahuje látky na podporu imunity. Nevím, jestli je to pouze tím, ale obě děti opravdu nestůnou.

kamilka007
13. únor 2012

S Nutrilonem jsme teprve začaly, ale stejně jako zelvy ho chci dávat, dokud bude malá pít. Když dodáš i jiné mléčné výrobky (my zatím ujíždíme na bílé Hollandii a večerní kašičce), nedá se tím nic zkazit a má v sobě spoustu fajn věcí. 🙂

sarihy
21. únor 2012

Starší dceři je skoro 3,5 roku a ráno pije stále Sunar. Doma normální mléko nepijeme, takže jsem ráda, že takto do sebe dostane dost bílkovin a nějaké ty vitamíny. Ráno mají s mladší dcerkou mléčnou siestičku 🙂

cerstvamama
21. únor 2012

@sarihy přidáváme se do party. Ranni jahodový Sunar je jistota jako že slunce vyjde 🙂 Aspoň že ten večerní jsme dokazali odbourat.

sarihy
21. únor 2012

@cerstvamama Ellča teda pije ten neochucený, ale to je ve výsledku fuk. Večerní mlíko neměla od roka, takže to jsem naštěstí řešit nemusela. Ale jak jsem řekla - jsem ráda, že si krásně díky UM splní dávku mléčných výrobků za den 😉

cerstvamama
21. únor 2012

@sarihy já jsem taky ráda. Mléčný výrobky jsou třeba a určitě je lepší tohle nez mliko z krabice. Jen mě občas vytáčí kdyz pul hodiny před zazvonenim budiku Adelka zahlasi že chce mliko, což znamená IHNED! To by mě šlak trefil. Pro mě kazda pulhodina spánku dobra, kdyz v noci několikrát kojim. Večerní Sunar odpadl vloni na podzim kdyz byla Adél hodne nastydla a zahlenena a po mliku v noci vždycky zvracela. Vysvětlili jsme ji to a od té doby ho nedostává. O to víc ale lpí na tom ranním.

sarihy
21. únor 2012

@cerstvamama Jak kdybys psala o Ellince 😀 😀 😀 😀

dajus
22. bře 2012

Kojila jsem do 22měs.od té doby dávám sunar ráno a večer,v květnu nám budou 3. Asi měsíc chce do něj přidat ráno granko 😉 a hlavně když si ho tam může nasypat sám 😀

jennyska
10. kvě 2013

Ahoj všem!

Na MK funguje Wiki Modrého koníka, která je knihovničkou pojmů, znalostí a zkušeností maminek maminkám.
Máte-li tedy znalosti a nebo osobní zkušenosti s Umělým mlékem u vašeho dítěte, prosím, vložte je do https://www.modrykonik.cz/umele-mleko/ .

Sdílení osobních zkušeností je ve Wiki daleko přehlednější než ve fóru a proto se snažíme, aby měly pod daným tématem místo právě ve Wiki Modrého. 😉

Děkuji Vám za sdílení svých znalostí a zkušeností, které budou spoustě maminkám k pomoci, radě a podržení třeba i v těch nelehkých životních chvílích. Děkuji Vám, že si navzájem pomáháme!

Mějte krásný den! 🙂
Jennyska
Modrykonik.cz - Asmira team

blahova_andrea
10. kvě 2013

Já mám mléčného závisláka. Je mu 16m a vyžaduje za 24hod 2 láhve Hippu a 2 láhve sytícího Hami. Občas mi z toho finančně hrabe, ale občas jsem ráda. Nedovedu si představit, že by UM začal jako některé jiné děti už v roce odmítat a že když má horečky nebo zrovna "nejedlé" období, že bych do něj nic vitaminového a výživného nedostala.

zlatonkad
3. říj 2013

maminky, pomoc 🙂 jsem tupá a došlo mi mlíčko, teď už se nikam nedostanu a jediné co tu mám dopředu je Beba 4, ale je nám 11 měsíců. Stane se něco, když ji použiju? Je od 15.měsíce :( abych něco nepokonila, v noci mi mlíčko pije a ráno bych zaběhla koupit bebu 3

llluckaaa
3. říj 2013

@zlatonkad Klidně dej, určitě v tom nebude problém 🙂

zlatonkad
3. říj 2013

Děkuju 🙂 jsem vycukaná, pořád se o něj bojím :D nevíš, jestli je hustší? Nevím, jakou mám dát savičku, aby se mi moc neprobral a pak nám v noci nevyprávěl