Do kdy jste dávaly dětem umělé mléko?

janulle22
22. říj 2008

ahojky zajimalo by me do kdy jste davali vasim prckum umele mleko...?a co jste jim davali potom...
dekuji...

frog
22. říj 2008

Taky nad tím přemýšlím.UM máme jednou denně a už ho přestává chtít,vypije tak 120 ml a konec a normální jí ještě dávat nechci..Řeším to jogurtama,sýry,tvarohama..

kopcik
22. říj 2008

v roce už můžete dát normální kravské mléko. i když doktoři doporučují dávat UM i do 3 let, myslím, že je to zbytečně dlouho. vychovala jsem 5 cizích dětí a vždycky ráno k snídani a večer k pohádce měly hrnek s teplým plnotučným kravským mlékem. a nikdy žádný problém, žádné alergie

radka.m.
22. říj 2008

do dvou let dítěte nepřipadá kravské mléko v úvahu,ale po roce se nemusí už dávat mléko,pokud to dítě samo nevyžaduje,jsou děti,které ještě ve dvou letech um vyžadují,některé již na roce vůbec.po roce je denní mléčná dávka 500ml,to ale znamená,že 150ml jogurtu se rovná 250ml um,takže dva jogurty nahradí v pohodě denní mléčnou dávku.mléčnou dávku samozřejmě naHRADÍ I KAŠE,SÝRY,TVAROH...

lendy1
22. říj 2008
kacka79
22. říj 2008

Tak my jsme závisláci na mlíčku - denně 3 dávky /ráno, před spaním po obědě, večer/ a nechám to tak jak bude Fíla chtít, vyloženě mlíčko vyžaduje!!! Kromě toho má denně 1 jogurt a někdy tvarůžek nebo pomazánku z tvarohu...UM mu budu dávat do 3 let

janulle22
autor
22. říj 2008

no malej ma 16mes a vyhovuje mi mu davat mleko kdyz se vzbudi treba o pul 7 tak dame mlecko a jeste pokracujem...ale zajimalo me jestli mu uz muzu davat normalni...kazda mame jiny nazor... ja osbne si myslim ze neni problem kdyz uz ho muze...ada mi taky vypije jen asi 130ml jak kdy nekdy to vizunkne a nekdy ne...

kacka79
22. říj 2008

janule určitě můžeš, já chci dávat UM protože je obohacené o vitamíny atd..

pebi
22. říj 2008

já dávám UM ráno na snídani, vypije 250ml, jinak UM nechce, dávám běžně jogurty, sýry... + do vaření dávám kravské mléko (mléčná rýže, br.kaše...)

akzeret1
23. říj 2008

dceři je 22.měsíců a pořád ráno a večer UM pije 🙂
Jinak vařím z bio mlíka.
UM jí budu dávat pořád dokavad ho bude chtít 😉
Poté ho nahradím kakaem,to jí taky chutná,ale moc ho nevypije,stále vede UM 🙂

kopcik
24. říj 2008

musím argumentovat, že do dvou let kravské mléko připadá v úvahu. víceméně je to rozhodnutí matky. pracovala jsem v jeslích a měla jsem na starost děti v rozmezí od 12-24 měsíců. podávali jsme nejdříve jen vodu na svačinku a pak to šéfka musela změnit i na mléko!!! píšu musela, protože to bylo na ´doporučení´kontroly školek a jeslí. takže už dětem od roku jsme podávaly plnotučné kravské mléko. podotýkám, že to bylo v zahraničí, ale pochybuji, že děti v ČR a jiných evropských zemích mají jiné zažívání. ale jak už jsem psala, záleží na rozhodnutí matky jestli bude dále podávat UM nebo mléko kravské. znám pár případů, kdy dítě odmítalo kravské a chtělo pokračovat v umělém mléku...

kacka79
24. říj 2008

Tak dneska jsem se ptala mudry, a do 2 let určitě doporučuje UM, ale klidně i dýl, třeba jednou denně. Vařit / třeba bram kaši/ můžeme nosrmoš z kravského mlíčka, ale vyloženě na pití doporučuji UM. My máme nestlé /takový to v plechový krabici/ a tam je i napsáno 1-3 roky..tak asi tak

silvik
24. říj 2008

Tak my taky dáváme pořád UM, ráno a večer cca 200 ml, pořád jí chutná .. dávát jí ho budu, dokud ho bude chtít, nejdéle (jako u starší dcerky), do tří let..... pak už najedeme na obyč mlíko.... 🙂
Do jídel přidávám normální mlíko, baštíme i jogurty 😉

silvik
24. říj 2008

Jo, ale na druhou stranu, když jsme starší dcerku ve třech letech od UM odstavili, kravské mlíko moc nechtěla a doteď jej pije jen večer - hrníček kakaa..... ☹ Prostě jí to UM chutnalo více 😅

petule.h
31. říj 2008

tomík pil od 2m bebu a dote´d 2,5 roku má na spaní mléko, řekla bych jen jako takový talisman, normálně jí, ale pak si párkrát cucne a spí, myslím, že na tom není nic špatného...vypije tak 210 max...kakao, kaše mi nikdy jíst a pít nechtěl, ač zkouším jahodové, banánové---prostě nic, beba je tedy i banánová a tu má rád, jinak při um jsou příkrmy od 4m, což jsme začali a od roka jedl normálně s námi a mléko pil jen v poledne před spaním a večer...no tak zůstal ten večer i když teď máme 3 měsíční mimi, opět na UM a když to vidí, tak by pil mléko stále...no každopádně znovu začnu od 4m s příkrmy, přesnídávkami...a myslím, že okolo 10m bude opět začínat jíst s námi..
jinak mléko dávám taky do všeho, kaše, koprovka...to mu nevadí, ale on není na sladké věci, spíš to maso 😀

janulle22
autor
31. říj 2008

taky jsem se patala dr a rikala ze by bylo lepsi mu davat UM ale ze pokud mi ho nechce tak ze mu muzu davat plnotucne a prevarene...ale doma jsem nasla Sunar a ten mu chutna tak jsme porad na UM... 😉

rozela
31. říj 2008

ahojky, tak já dávám um ráno a večer (200ml),jinak když chce malý přes den, dávám mu kravské. baští i jogurty, sýry, tvaroh a normální jídlo. v 1,5 roce mi um přestal pít, tak byl asi 6 měsíců na kravském, ale k mé radosti jsme se k um vrátili aspoň ráno a večer. budu mu ho dávat, dokud ho bude pít.

kopcik
1. lis 2008

výcuc z příspěvku "první jídelníček dítěte" : ....maminky se často ptají, odkdy mohou místo umělého mléka použít k přípravě kaše a jiných pokrmů mléko kravské. připouští se 10. měsíc, kdy je již možné k přípravě pokrmů použít pasterované plnotučné kravské mléko. jako nápoj ale toto mléko není vhodné až do ROKU věku.... MUDr. Martin Gregora

radka.m.
1. lis 2008

ono to s tím kravským mlékem není tak jednoznačný,na přípravu pokrmů ano,na netu na kojení ale podle nejnovějších studií by se na pití nemělo dávat min.do dvou let.

radka.m.
1. lis 2008

dnes byl zrovna v poradně na kojení dotaz,týkající se rok a půl starého dítětě a kravského mléka.bylo doporučeno,že raději dávat neochucená kysaná mléka apd.nežli kravské mléko,protože to má velmi agresivní bílkovinu.já bych určitě svému dítěti do dvou let kravské mléko nedala.

kacka79
1. lis 2008

Radka.m. jak píšeš, do těch dvou let minimálně.. Já jen nechápu, proč byste holky chtěli dávat normální mlíko když Vám bumbají UM?

kopcik
1. lis 2008

kacka79: pravděpodobně kvůli cenovému rozdílu.... tady není diskuze o tom, jestli chci nebo nechci dát kravské mléko. tu jde víceméně o to, od kdy je to "povolené". každý má na to jiný názor - tak jako kupovat skleničky nebo vyvařovat....

radka.m.
1. lis 2008

tak to teda nevím,jestli je dobrý nápad šetřit peníze zrovna na výživě.když to přepočítám,tak to krabicové mléko vychází asi o 100kč méně,než velké balení sunaru.to by se mi teda na zdraví dítěte asi moc nevyplatilo.ušetřit se dá na spoustě jiných věcí,ale určitě ne zrovna na kojeneckém mlíku.to by mi teda za to fakt nestálo a pochybuju,že někoho 100 měsíčně vytrhne.neřeknu,když někdo koupí levnější kojenecké mléko dítěti,které je jenom na mlíku,ale pokud je prcek už větší a pije mléko tak dvakrát denně,no nevím,nevím. ☹

janulle22
autor
1. lis 2008

holky kaci,kopci,radus me neslo usetrit na malym to chran buh ale nechtel mi jest UM-zadne!!!nakonec jsem jeste nasla sunar a ten mu nakonec chutnal takze je to v poradku a jsme porad na UM 😉

kristi
1. lis 2008

nasi je necelych 22m a pije rano i vecer po 250. Do toho jogurty ji atd. Budu davat, dokud bude chtit, zatim ji vylozene chutna, momentalne pije Hipp 3 s van. prichuti, je dobroucky

radka.m.
1. lis 2008

jani,já jsem si určitě nemyslela,že by jsi to dělala kvůli penězům,právě proto jsem to napsala,myslím si,že málokterá mamina by na dětské výživě šetřila a zrovna tak co se týče kupovaných příkrmů-pokud prcek nebude chtít domácí a bude mu chutnat kupované skleničky,tak každá máma určitě nebude koukat na peníze a ty skleničky koupí.a jestli se najde někdo,kdo nemá dětem na jídlo,tak si je nemá v tomto případě pořizovat.

kopcik
2. lis 2008

janulle: já jsem nikoho neosočila, že šetří na jídle. jen mě to napadlo jako jediný důvod, když se ptala kačka. já v tom stádiu nejsem, takže nevím, co mě povede k tomu, že malému začnu dávat kravské mlíko.
radka: no ono to už je diskuze o něčem jiném, že kdo nemá na jídlo, nemá si ty děti v tom případě pořizovat. ona může být úplně jiná rodinná finanční situace, když si to dítě pořizujete a když už má ten rok...

radka.m.
2. lis 2008

pokud si pořizuji dítě,tak musím počítat se vším.rodičovský příspěvek se bere průměrně do 3 let,tak myslím,že není tak malý,abych dítěti nemohla dát základní potřeby,myslím,že každý v dnešní době počítá s tím,že potřeby pro dítě nejsou levná záležitost.

kopcik
2. lis 2008

radka.m: my se asi neshodneme na ničem, prostě máme rozdílné názory. příspěvek může být velmi malý, pokud rodina začíná spolu bydlet, mají novou hypotéku atd.... ale to sem nepatří. to je úplně jiné téma, takže 🤐

janulle22
autor
2. lis 2008

toz holky nehadejte se.... 😉

kopcik ja jsem nerekla ze nekoho osocujes...jen nevim jak by ses zachovala ty kdyby ti dite nechtelo pit zadne UM .. asi by jsi taky uvazovala nad normalnim...pokud to jediny by pilo...

zalezi na kazdym jestli dite ma nebo ne... nikdy nevis co se stane nekomu z nas a dostanem se do situace o ktere se nelehce mluvi... a nikdo nema narok rikat ze mamina je takova makova a ze takove nemaji mit deti...

kopcik
4. lis 2008

janule: asi jsi mě špatně pochopila - já už jsem od začátku psala, že jsem pro, aby se dávalo kravské mléko....