Do kdy jste dávaly dětem umělé mléko?

janulle22
22. říj 2008

ahojky zajimalo by me do kdy jste davali vasim prckum umele mleko...?a co jste jim davali potom...
dekuji...

radka.m.
4. lis 2008

kopcík-jana se ale ptala,co dávat po um,takže jsme ji psali,že lze um nahradit sýrama,jogurtama,tvarohem apd.což je určitě lepší,než dávat kravské mléko,kde je velmi agresivní bílkovina,což je škodlivé pro děti vzhledem k tomu,že ještě nemají zcela vyvinuté ledviny a taky dost velký alergen.

radka.m.
4. lis 2008

tu debatu s km jsi vyvolala ty,otázka zněla úplně jinak. 🙂

janulle22
autor
5. lis 2008

toz holky...vy jste ale... 🙂 ...me slo o to ze jsem to tema nezalozila aby se tu hadalo... 😉 ...tak se usmirte a je to...

radus a ten tvaroh mu mam pripravit jak...?o to jsem jeste neslysela ze by se tvaroh daval decku...🙂...

radka.m.
5. lis 2008

tvaroh se může,ale třeba tak jednou týdně,aby nadměrně nezatěžoval ledviny.můžeš do něj klidně dát jakkékoliv ovoce.jo,taky jsou dobré kysané mléka a zakysané výrobky,tím taky nahradíš mléčnou dávku,taky se od roka můžou.

kopcik
5. lis 2008

radunko já jsem pouze reagovala na tvou větu: do dvou let krm nepřipadá v úvahu... a by the way - s tvarohy se nemá zase tak spěchat... 😉

berynka
5. lis 2008

Ahoj, já bych dávala UM do té doby, dokdy ho bude dítě chtít 😉 . Teda myslím ve větším množství... naše malá stále má 210ml ráno i večer. Některé děti se po tom prvním roce kolikrát odstaví a už to nechtějí.
S tím kravským mlékem bych si nelámala hlavu, třeba jogurty ho obsahují a od 8. měsíce se dávat můžou. Já bych ho ale na pití ve větším množství nedávala, sama to nesnášim.
... a k těm alergiím... vypozorovala jsem, že děti dlouho kojené mají k mléku jako takovému kladný vztah a pak když jsou starší tak mají rády jakékoli nápoje, kde je kravské mléko... chutná jim kakao, mléko z krabičky (dříve z pytlíku) a pak se alergie u nich fakt častěji objevují.

marinka
5. lis 2008

Já jsem malou kojila do roku, pak jsem musela odstavit a ona mi úplně odmítla UM. Radila jsem se s laktační poradkyní a ta mi řekla, že po roce už není UM potřeba a lze ho nahradit mléčnými výrobky, např. takový jogurt má mnohem víc vápníku..Tažke teď malá jí 2x denně jogurt, mléčnou kaši, často sýr..

radka.m.
5. lis 2008

tvaroh se určitě po roce už může,jak jsem psala,ne každý den,stačí jednou týdně. 😎 😎 😎

petrisek
6. lis 2008

Take nesouhlasim s tim,ze mamky setri na um.mlece a davaji svym ratolestem normal.krabicak.Mam prave ve svych radach3kamaradky,ktere take podlehli tomu usetrit par stovek.Ale s timto ze zasady nesouhlasim.A kdyz se zamyslim nad tim,jake to muze mit dusledky na zdavi ditete?Ja sama davam sve dceri um.mleko od6mesicu.Nejdrive nutril.pote bebu a nyni jsme na sunaru a hodlam ji ho davat az do3let a znam i takove,ktere maji dite v 5letech na um.mlece a myslim,ze to neni zadna skoda.Co je asi fakt nejdulezitejsi,je zdravi nasich deti a jak tak koukam rada maminek si toto jeste stale nedokaze uvedomit.

kopcik
7. lis 2008

petrisku: asi jsi přehlédla téma diskuze a by the way - NIKDO tu nenapsal, že dítěti dává kr.mléko z finančních důvodů!!! já to napsala, že je to taky důvod, který mě napadá.... já budu svému dítěti dávat kr. mléko proto, že jsem přesvědčená, že tak dlouho um nepotřebuje. samozřejmě pokud to uznám za vhodné - malý bude zdravý atd... a např. litr sunaru ti asi vyjde stejně jako litr kr.mléka

renatalen
7. lis 2008

Ahoj holky, ono to vypadá, že i každá doktorka má na to jiný názor. Četla jsem i dost článků na toto téma a někde se tvrdí že po roce už se kravské mléko dávat může a někde se radí, že do tři let ne. My jsme do 16 měsíců kojený, žádné UM nebylo potřeba, rovnou jsme přešly na kravské a bez problémů. Ráno si malej vypije hrnek (svůj malej) kakaa. Jinak jsme z mlíčka dělaly kašičky, i doktorka neradila vařit z UM.

kejka
7. lis 2008

Ahoj holky.Malýmu bylo 3,5roku a každé ráno vypije svojí dávku Sunaru-vanilkového.Prostě mu chutná a dokud ho bude pít,tak mu ho budu kupovat. 🙂 🙂 Myslím,že je o hodně zdravější,než normoš mlíko.Doktorky jsem se na to ani neptala.Jinak vařím normálně z kravského mlíka.Nevidím v tom žádný problém. 😉 😉

radka.m.
7. lis 2008

vařit se z km může od roku,ale jako takové pít by se namělo min.do dvou let proto,že do tří let se vyvíjí imunitní systém,takže v um je daleko více vyvážených minerálních látek,vápníku a vitamínů a hlavně taky proto,že ledviny se vyvíjí ještě do tří let a bílkovina v km je dooosti agresivní a právě nadměrně zatěžuje ledviny a která doktorka tohle neví,tak by si možná měla zopakovat medinu,tohle je doporučení světové zdravotnické organizace,což by měli brát v potaz veškérý lékaři.jinak našim holkám bude 15 a 14 let a doted na mně vysloveně každou chvíli žebrají,at jim koupím sunar,prostě ho milují,a já nevidím důvod,proč bych jim ho neměla koupit.jinak krabicové mléko mají rádi taky. 🙂

sokolka
7. lis 2008

Ahojky holky,

my nemáme žádné mlíčko. V 16 měsících jsem ho odstavila od kojení (během týdne a úplně v pohodě) a vyzkoušeli jsme všechny druhý UM a nic. Takže nám mudra řekla, ať to nahradíme mléčnými výrobky. Jogurty, pudinky, pacholíky, sýry, mléčné kaše prostě to, co si vezme. Říkala, že to prostě nemáme lámat přes koleno. Takže asi tak. Jinak normoš mléko nedávám, zkoušela jsem kakao, jen tak ze zvědavosti, jestli si ho dá a nic. Ale vařím z normálního mléka a problém nikdy nebyl.
Jinak můj názor je, že je to na každé mamce, jak si to udělá. Když to bude chtít dávat malému (myslím kravské mléko) a nebude mu to vadit, tak bych to až tak moc neřešila. Vezměte si na čem jsme vyrůstali mi a taky žijeme a problémy všetšinou nikdo nemá. 😉

radka.m.
7. lis 2008

sokolka-určitě to je na každé mamině,jak si to udělá.ale je dost jednoduché srovnávat stravu dřív a ted.výskyt alergií,ekzemu a jiných různých nemocí hodně stoupá,takže takovýhle věci se srovnávat určitě nedají.

berynka
8. lis 2008

Já tedy nic odborného o kravském mléku nečetla, ale logicky usuzuju, že ty krávy prostě žerou trávu a "kytky", takže do mléka se jim dostává hodně alergenů. A když to dítě je od mala na kravském mléce, tak se právě ty alergeny dostávají do jeho těla, tam se kumulují a až v pozdějším věku se mohou objevit různé ty alergie, kožní problémy atp. A dneska je na lidské tělo po všech stránkách nápor, takže bych ho zbytečně nazatěžovala, když to jde udělat i jinak 😉 .

milik75
17. lis 2008

Pokud diteti chutna UM, tak rozhodne do 3 let veku. Imunitni system se nejvice vytvari v tomto obdobi a UM ma vsechny ziviny. Na kravske mliko je vzdy casu dost.

sandra81
20. lis 2008

Milik: souhlasim s tebou, nasi male je 20mesicu a taky ji davam stale Nutrilon pro batolata. Chutna ji a myslim ze je pro ni zdravejsi nez normalni mliko. To ji davam nekdy do polivky nebo ji jogurty atd. takze i tak si na nej uz trochu zvyka.

janulle22
autor
6. pro 2008

holky tak jsme tam kde jsme byli....ada mi pred casem prestal pit bebu a sunar mu chutnal ale ted uz nechce ani sunar... 😔 ...nevim co mu mam davat...mliko snad musi pit ne...?poradite nekdo...?malej ma 17mes...diky...

radka.m.
6. pro 2008

jani-jé,když jste tak velký,tak už mléko vůbec nemusíte!jestli jíte jogurty,chleba s máslem,nebo se sýrem,občas kaše,prostě mléčné výrobky,tak fakt už nemusíte.jestli přeci jenom chceš,tak mu zkus dát flašku ze spaní,to většinou zabírá,ale to spíš pro tvůj lepší pocit,ale jinak fakt nemusíte.

janulle22
autor
6. pro 2008

radus a vis to jiste...no chleba ji jen par kousnuti nevim proc mu nechutna...to vypluje ven...coz me taky stve...jj jogurty bastime a vecer ma bud krupicu nebo sunarkove kasicky...a na nejake diskozui jsem cetla ze by mel mit 0,5l mleka denne ...ale nevim jestli to udelaji 3joguty a vecer kase z 220ml mleka...

radka.m.
6. pro 2008

jani-vím to jistě,radila jsem se na tohle téma s laktační.150ml jogurtu se počítá jako 250ml um plus k tomu kaše,tak máte splněno.denní mléčná dávka po roce je 500ml.nemusíš mít strach.

janulle22
autor
6. pro 2008

a co ty ochucene mlicka ...to asi jeste ne ze...?

radka.m.
6. pro 2008

jani-záleží na tom,jaká ochucená mlíčka máš na mysli.pokud myslíš ty klasické,tak já osobně bych je nedávala.podle who by se kravsé mléko na pití mělo dávat nejdříve po druhém roce života,což ty klasické jsou z kravského mléka.nedoporučuje se to proto,že km obsahuje bílkovinu,která je dost agresivní.na přípravu pokrmů se po roce km může použít.pokud myslíš ty speciál mlíčka od sunarky,nebo od nestlé,tak ty jsou myslím od šesti měsíců.já jsem je taky kupovala,nám moc chutnali.

janulle22
autor
6. pro 2008

asi myslim ty z kravskeho ...a ty od sunarky jsou uz hotove nebo se delaji ..?

radka.m.
6. pro 2008

tak ty z kravského bych nedávala a ty od sunarky a od nestlé jsou už hotové v krabičkách po 250ml.jenom se ohřejí,ale můžou se pít i v pokojové teplotě.od 4měsíce je rýžové,od 6měsíce je banánové a myslím že od 8měsíce je medové a hruškové.sunarka má hruškové se sušenkami a ještě s cereáliemi.je to jako tekuté mlíčko s kaší.je malinko hustší ale dá se pít normálně z flašky.

janulle22
autor
6. pro 2008

to budou mit asi v chladak ze...?zkusim tohle...nevis kolik stoji...?

radka.m.
6. pro 2008

nemusí být v lednici,můžeš je mít normálně v pokojový teplotě.mají dlouhou trvanlivost,asi kolem šesti měsíců,v jednom balení jsou dvě krabičky a balení stojí kolem60kč.od sunarky jsou levnější.

radka.m.
6. pro 2008

já jsem je v obchodě neviděla,tak jsem je vždycky objednávala v lékárně,takže záleží ta cena podle lékárny,ale sehnala jsem je třeba i za 50kč.

ivulinda
21. pro 2008

Nám malá taky nechce už pít UM vypije s bídou 120ml ráno,ale večer ho už prostě nechce a nevím co jí mám místo toho dát!!!A dělám jí s normálního mléka kravského krupici,a dobrý.takže at si každá dává co chce a neříka,že se to nemůže nebo tak...Můžete mi poradit čím ji nahradit Sunar aspoň večer když ho už odmítá a nechce ho píít!!!!!!!???