Do kdy jste podávaly dětem umělé mlíčko?

pehaka
22. kvě 2012

Milé maminky zajímalo by mě do kdy jste svým dětem podávali UM? Synkovi budou za pár 3 roky pije ještě UM večer před spaním jinak už ne, ráno ke snídaní má kakao - samotné mlíko odmítá, jí ale jogurty a celkově nepohrdne mléčnýma výrobkama..ráda bych malýmu flašku odbourala, z hrnku to nepije a celkově si myslím,že už je veliký kluk. Jak je to u vás? co večer vaše děti pijí?

ocelotka
22. kvě 2012

Malá má 2 roky a 2 měsíce a večer jí ještě dávám UM a ráno trochu ochucené kravské. Pomalu ale také přemýšlím, že už to odbourám, tipuju tak do 2 měsíců.

mamkamarketa
22. kvě 2012

syn chtel sunar do 3let a cca 3mesicu.pak ho zacal sam odmitat

jajinka27
22. kvě 2012

Tak naše dítě má 3roky a 4 měsíce a stále pije UM ráno a večer 😅 ale on nejí moc mléčných výrobků, takže mu ho zatím nechávám

garfie
22. kvě 2012

Když malé byly dva roky, začala jsem jí dávat na noc normální mlíko...možná i o něco dřív. Pokud ti ho nepije, tak mu zkus dávat to kakao-to dělala moje ségra. Během pár měsíců jsme to pak úplně odbourali-dostávala ho totiž večer do postýlky-a paní zubařka jí vysvětlila, že po čištění zoubků už může pít jenom vodičku....🙂

berenika39
22. kvě 2012

U nás večerní mléko nefrčelo, od roka a půl, možná o něco dřív, jedl s námi normální večeře. Mléko měl a má jenom ráno ke snídani velký hrnek, k tomu miluje choceňské bílé jogurty, denně, jí sýry. KM dostal omylem (od tatínka, který mu nachystal snídani a jako sobě nalil normální mléko) v 16ti měsících a od té domy UM nevedeme.

kimby
22. kvě 2012

Resim zrovna to same,dcera ma 2 roky a 2 mesice a UM vyzaduje rano i vecer,ptala jsem se na to nejen v okoli a do 3-4let v pohode, rozhodne pry lepsi,nez kravske. u nas mam ale vypozorovano,ze ji nejde o to UM jako o tu lahev,pokusy dat UM do hrnecku neprosly, dokonce ani jina lahev neprosla, ma proste svou jedinou ☹ ovsem dat do te lahve cokoli bileho a je spokojena (bylo ji jedno,zda jde o sunar,nutrilon ci kravske mleko)....ale co nedovoluji je lahev do postele,vypije si mleko mimo postel,nasledne vycisti zuby a pak spat,rano chce um,vypije a pak jde cistit zuby. V 19mes jsme odbourali dudlika a zda se mi,ze o to vice prilnula k lahvicce, takze takova jeji jistota,uklidneni,nebo zvyk,ze lahev a spanek? nejdrive byla zavislost na prse,od roka prechod na UM,pak zavislost na dudliku a zbyva nam ta lahev....ale davam tomu cas,snad do prvni tridy to pit takto nebude-doufam 😀

jasekd
22. kvě 2012

Syn ma pres dva roky a jeste UM pije (z lahve), mame Babylove3 a do toho trochu Nestle kakaoveho napoje, chutna mu to, vyzaduje kakao rano a vecer spolecne se segrou (13 mesicu), tak proc mu to nedoprat, aspon ma tekutiny, jinak moc nechce pit. Na kravsky mliko se zatim nechystame.

andelka
22. kvě 2012

U nás se pije UM ráno k snídani, z tréninkové flašky, už ji má přes rok, ale umí pít i z hrnku a skleničky, ale radši jen po malém množství. Ráno tu flašku vyzunkne hnedka. Má dva roky, UM pije od roka, no a nevím...chtěla bych pomalu zkusit klasické plnotučné, z toho mu dělám kaše a pudinky, ale samotné ho ještě neměl.Jednou jsem mu zkusila nalít trochu, ale poznal to a nechtěl. Ale chutě se mění, tak to asi zkusím znova. Když piju kefír, tak si taky koštne. Uvidíme, viděla bych to snad že by mohl někdy v létě přejít na normální mlíko.
Přes den pije čaj, vodu a ředěnou šťávu, ze stejných flašek jen jiná barva a velikost.
Nedávno měl střevní chřipku, UM nesměl a hrozně mu to chybělo, každé ráno ukazoval, že chce.

olicek
22. kvě 2012

Od 2 let jsme najeli na plnotučné 🙂

nerreidda
22. kvě 2012

my budeme mít 18. měsíců a asi přejdem na kravské, protože Sunar mi už asi měsíc nepije vůbec...max. v kaších.

hpaja
22. kvě 2012

Synovi jsou 3 roky a 5 měsíců a večer pije kakao (Sunar 24 s grankem) stále z flašky 😅 obvykle si přidá a vypije tak víc jak půl litru. Myslím, že je taky spíš závislý na flašce než na UM, pže je mu jedno, jestli má kakao z UM nebo z KM. Zatím to tak nechám, třeba to v brzké době odbourá sám 🙂
Mléčné výrobky jí hodně, ráno snídá jogurt, sýry má také rád 🙂

brisalek
23. kvě 2012

dcera pije sunar okolo 200ml vecer pred spanin. Do 16 mesicu usinala u prsa a od 16 mesicu ma falsku se sunarem, takze je to taky trochu o zvyku. Normalni mleko pije obcas kdyz ji to popadne, ale ne pravidelne. Okolo 2 let jsme ji zacala davat plnotucne mleko s trochou sunaru, ze bychom to nahradili a zacala mit strevni problemy...takze jsme zase presli na sunar. Jogurty uz trosku ji, ale porad ma mlecnych vyrobku malo (tak dva jogurty za tyden , syry tak jedenkrat za tyden) , takze ja ji sunar necham jak dlouho ho bude chtit🙂 a s i s flasky, proc ne . S hrnecku ...sklenicky...cehokoli pit umi, tak proc by nemohla pit vecer z flasky.

crca
23. kvě 2012

Nám byli 3 teď v dubnu a asi od ledna jsme jen na kravském,dělala jsem jim ho už i před tím většinou ráno,mají pořád láhve a jak už tady zaznělo,spíš mě příjde,že jim jde o tu flašku 😀 ,ale už to chci taky utípnout i když je to tak roztomilé 😅 Mají už prokousané dudlíky,tak jsem jim řekla,že až to dodělaj,tak je konec s lahvičkama,že jsou už velký-no dělali že rozuměj,ale nevím jaká bude realita 😀 Holka nemusí moc jogurty,ale sýry,syrovátku a kefír může nahusto,kluk zase nejí sýry,ale za to jogurty jo,mlíko jako takové mě z hrnku taky nevypije,takže je to tak půl na půl,ale mě přišel Sunar na 1300kč měsíčně 😅 Občas bych klidně dala spíš ten Sunar,jelikož mě nejedí nějak nějaké ovoce a zeleninu,takže v tom to aspoň mají 😒

zvirka
23. kvě 2012

Vůbec. V roce se odstavil a UM nechtěl,. Kravské mu nechutná, takže dávám jogurty, sýry a večer aspoň mléčnou kaši.

andy80
23. kvě 2012

Než šel syn do školky (3,5 roku) dávala jsem mu kakaový sunar, pak jsme přešli na klasické kakao. U malé jsem přestala dávat UM ve 2,5 letech a začala jsem s čerstvým mlékem z automatu z finančních důvodů (manžel přišel o práci a já měla nejnižší rodičák, jinak bych dávala i u dcery déle). Mléko má dcera ráda do dneška, dneska už jí dávám ale normální čerstvé kupované v krámě. Většinou ho po mě ještě ráno vyžaduje, vždycky než jde do školky, tak hrnek ohřátého mléka, nebo cereálie se studeným mlékem. Ale na UM nevidím nic špatného, pokud dětem chutná, tak než půjdou do školky, protože tam už je třeba, aby byly zvyklé na obyčejné mléko či kakao, tam jim UM dělat nebudou.

petruskaaa
26. kvě 2012

Podle mě je to jen dobře že pijete UM,mě mudra říkala že čím dýl tím líp.My pijeme vždycky ráno k snídani kakao a občas ho prostě vyměníme za Sunar.Jen by jste ho měli začít pít z hrnečku 😅 .Jinak přímo na Sunaru 24 píšou že je tuším do 6 let. 😉

helcenka
26. kvě 2012

Tak syn měl UM do 3 a půl let. Pil ho také z lahvičky, do cca 3 let ráno a večer, pak jsem ho přemluvila, že ráno vynecháme - docela nám to komplikovalo den, ráno vypil 180ml UM a pak chtěl snídat až tak kolem 9, ale to už jsme byli někde v terénu, takže ráno se nám povedlo odbourat, pak ještě ale cca půl roku pil večer před spaním taky těch 180ml. Z hrnečku ho pít nechtěl.
Ve 3,5 letech jsme se domluvili na tom, že zkusí mlíčko pro "dospěláky", jako pije mamka a taťka. Tak ho zkusil a dobrý. Párkrát jsem mu ho dala večer před spaním do hrnečku, protože mlíčko pro dospěláky se nepije přeci z lahvičky, to mu ale moc nejelo, takže ho přestal večer vyžadovat a pil ho přes den, i když raději má různé zákysy a kefíry.
Myslím, že po tom třetím roce to byl pro něj spíš večerní rituál, vypít mlíčko a jít spát.

mates22
27. kvě 2012

Dcera cca do tří a syn ho razantně odmítal od 6 měsíců.co jsme ho zkoušeli nasadit, už se ani nesnažím mu ho nabízet