Do kdy podávat Nutrilon 1 ha?

alishia
23. říj 2008

Ahoj,

chtěla bych se zeptat, jestli tady nějaká maminka má zkušenost s tím do kdy podávat Nutrilon 1 ha? kdy přejít na 2 ? Jestli tady takové téma už je tak se omlouvám.

fim
26. říj 2008

Ahojky. Chtěla bych se zeptat vás, co už máte delší zkušenost s tímto mlíčkem, jaké máte vychytávky na urychlení přípravy? Malej když nedostane okamžitě jíst, tak ječí jak blázen. Připravujete do zásoby?
A jak jste na tom byli s dávkováním? Nám při odchodu z porodnice doporučili 50-60 ml 7x denně, ale to mu rozhodně nestačí. Porodní váha byla 4 150g, takže žádný drobínek. 😅 A teď už by si říkal po 3,5 hod o 80 ml!!!! Není to moc?
Ve čtvrtek máme poradnu, tak už se chci optatn a ten sytící Nutrilon - apoň jednou na noc. Ale i tak mě zajímá váš nazor. Dík. 😉

julyb
26. říj 2008

Ahoj Alicia, mám ho týžden tak neviem či zaberá ale myslím že nie asi sa s tým už zmierima bude pokoj 🙂

alishia
autor
26. říj 2008

fim : jestli mate ha mleko, tak vam doktorka sytici nedovoli....neda se kombinovat ha s extra.j Ptala sem se primo na lince nutricia. Ja se furt chtela ridit tabulkama ale s mym malym zroutem to proste neslo.)

alishia
autor
26. říj 2008

Julyb: Tak to vitej do klubu.) ja asi jeste zkusim Hipp mleko, ma probiotika...a pak uz na to asi kaslu.)

fim
28. říj 2008

Jsem trdlo. My HA nebaštíme. I tak dík za odpověď. 😉
Ty urychlovací vychytávky by nebyly? 😕

marselitka
29. říj 2008

Ahoj Alishia-Nutrilon HA 1 treba dávať do ukončeného 6-teho mesiaca.Tento rok nastala zmena,a všetky mliečka jednotky sa posunuli do ukončeného 6.mesiaca.A to preto,že sú zložením najbližšie k MM.Keď si pozrieš obaly-tam,kde už majú v predajňach nové,tak už to tam majú zmenené.Ale povedia Ti to aj na infolinkách.
A prečo dávať tieto mliečka do 3.roku?Je to preto,že až do rohto veku sa tvorí-buduje imunitný systém dieťatka.Preto nie je pre takéto dieťatko vhodné kravské mliečko-lebo to je určené pre teliatky,má vysoký obsah soli-zaťažuje obličky,veľa bielkovín-detičky sú obézne a kopec iných nevýhod.

alishia
autor
30. říj 2008

marselitka: tak to dekuju za info. ja uz mu chtela zacit davat 2ha....tak ono by se nic nestalo, ale budem tedy pokracovat zatim v 1....a nebude mi dite kynout kdyz má prirmy a jeste jednicku??? to jsou porad zmeny....to si matky, ktere si zakladaji na spravne vyzive a vseho podle knizek musi trhat hlavu, ze to vlastne delaly spatne.)jak to pisu, porad se to bude menit, a proto nema moc cenu se ridit nejakymi pravidly.

u2jana
7. lis 2008

ako casto davate nutrilon? moja si vypyta cez den aj po 2 hodinach, a neviem, co to nie je pri casto... ale zas vypije raz 60 inokedy 120... uz neviem kolko jej mam zarabat

davate medzitym aj cajik od smadu?

kolko by malo babo vypapat ked vazi 4.6 kg?
niekde pisu, ze 1/6 hmotnosti... niekde ze 100ml ma 1kg... mam z toho chaos

krista
15. kvě 2009

luca76 • 1d • Včera v 17:43
Nevím, jestli tu není už podobné téma...ale..doktorka mi dnes doporučila podávat malýmu Nutrilon HA. Doted jsme byli na Nutriloně 1 ...ale malej má nějakej průjem už delší dobu, tak nám doporučila toto mlíčko. Koukala jsem na net, že se to doporučuje v rodinách, kde je alergie. U nás ani já, ani přítel alergici nejsme, jen moje ségra je alergická na pyl, kočky a psy - bere se to, jako že je to "v rodině"? Já myslela, že se v tomto případě zkoumá pouze matka, otec, případně sourozenci dítěte. A ještě jedna otázka - má někdo zkušenosti s přechodem na Nutrilon HA z normálního Nutrilonu? Nemění se nějak stolice, zažívání? Předem moc díky !!

eppik.m • 1d • Včera ve 21:14
Ahoj, Nutrilon Ha je určeno k dietnímu postupu při snižování rizika vzniku alergie na bílkovinu kravského mléka a alergických onemocnění (např. atopický ekzém), možná ten průjem u vás vyvoláva právě složení Nutrilonu obyč. Respektive můžete mít alergii na bílkovinu kravského mléka, neboj se proto mu dát NUTRILON HA, který je šetrný právě k trávicímu traktu a speciálně upravený. U nás nebyla žádná změna stolice. Nutrilon Ha jsme pili, máme AE ale teď už mu dávám i Nutrilon obyč. A co se týče alergie, bohužel i pokud je celá rodina zdravá, dítě se může narodit jako alergik na potravinu či s AE jako u nás. 😔

berunka • 1d • Včera ve 21:20
my mame taky Nutrilon HA,ja jsem se po porodu osypala po zavinacich alergicka reakce jak blazen a bracha je alergik.bere se i tvuj sourozenec nebo kdokoli z rodiny,proste muze to byt dispozice ktera se objevi az u tveho mimca.ten prujem bych rekla ze je alerg.ie na bilkovinu kravskeho mleka,me to Eliska delala taky.mela prujem a vic ublinkavala i natraveny mlicko.a jeste ve stolici mela kousky nestravene bilkoviny.

bobinna • 2d • Včera ve 21:43
ahoj holky , prosím o radu taky dáváme Nutrilon HA a holčička má nazelenalou stoličku prý je to způsobené množství železa co tělo nevyužije tak ho vyloučí ale mě se to moc nezdá ... nevíte o tom něco?

soanpe • 1d • Včera ve 21:47
Konkrétně na obalu Beba HA je upozornění, že se stolice může zabarvit do zelena. Malá pila Sunar HA, protože se mi sipala a hovínka byly,jako kdybych jí krmila jen a pouze špenátem 😀

luca76 • 1d • Dnes v 09:07
děkuju moc za všechny rady...s mlíčkem Nutrilon HA jsme začali včera, nedá se říct, že by mu nechutnal, ale zdá se mi, že vypije mín než normální nutrilon - toho běžne vyžahl až 200 ml a ted ten HA do něj dostanu najednou tak 100 ml a to jsem ještě ráda.

berunka: a ta alergie se může projevit až po tolika měsících? resp. malej pil Nutrilon od narození (+ho částečně dokojuju) a nikdy s ním neměl problémy, vždycky krásně kakal, až ted v 5 měsíci má ten průjem. A to znamená, že pokud je alergický na na bílkovinu kravského mléka, tak nebude moct nikdy pít normální mlíčko?

bobinna: právě já to taky četla, že může být stolice dozelena. My ji zatím zelenou nemáme, spíš takovou oranžovou, protože včera jsem se mu snažila dát nějakou mrkvičku kvůli tomu kakání...asi zabrala, protože už 12 hodin nekakal, což je úspěch

dipeja
15. kvě 2009

my sme tiež na Nutrilone HA, stolicu máme takú tmavozelenú, najprv som sa toho zľakla,lebo predtým bola taká žltá, ale ako kadečo čítam, tak je väčšinou po tom UM taká zelená, ináč ten Nutrilon malej chutí, tak dúfam, že nenastanú s tým problémy.

endrixa
19. kvě 2009

ahojte, ak by mal niekto zaujem, mam na predaj jedno balenie...uplne nove...neotvorene...nepotrebujeme...na cene sa dohodneme 🙂

dajdda
19. kvě 2009

ahoj holky chci zeptat používáme nutrilon 1ha a dnes babička špatně namícala dávku dala 120ml vody a 6 odměrek tak se chci zeptat co můžu čekat?děkuji

luca76
20. kvě 2009

dajdda: nic, to je v pohodě, mě se to taky několikrát stalo, když jsem to ještě neměla poiřádně naučený.... stane se jen to, že to bude mít trochu hustší než normálně, ale jinak OK 🙂

seuska
30. dub 2010

Baby neviete mi poradit? Malej davam Nitrilon HA a dostali sme jedno 600g balenie SUNAR 1. Mozem jej to nejak prestriedat?

ktr
30. dub 2010

ahoj,sunar je sladký,tak by ti to HA už nemusela papkat 🙂

collette
10. kvě 2010

Taky se moc nedoporučuje umělá mléka moc často střídat, mimísům to může rozhodit zažívání 😒 Drž se Nutrilonu. Je jasné, že každému miminku vyhovuje něco jiného, ale Nutrilon je odborníky považovaný za nejlepší. Ze Sunaru si udělejte pudink 😀

gabika20
11. kvě 2010

Ahoj. Chcela by som sa vás spýtať či je možné kombinovať Nutrilon HA s obyčajným Nutrilonom? Malinkej sme dávali do pol roka HA kvôli tomu, že manžel je alergik a teraz by sme to chceli striedať napr. ráno-večer Ha a cez deň obyč Nutrilon. Už sme vyše mesiaca aj na príkrmoch.

collette
11. kvě 2010

gabika - já bych to asi nedělala. Tam jde o mléčnou bílkovinu, která je v HA Nutrilonu hydrolizovaná (částečně rozložená). Pochybuju, že v příkrmech už jste zahrnuli i mléko. Ale nevím, jaké alergie má manžel. Já jsem alergická na pyly a prach, takže to by takový problém nebyl, ale bráška je atopik, takže my se budeme pro jistotu HA Nutrilonu držet co nejdéle 🙂

Ale nejlepší bude probrat to s doktorem/doktorkou...

gabika20
12. kvě 2010

collette - manžel je tiež alergický na pel, prach všetko čo teraz kvitne. Na mlieko je alergik môj brat aj otec tak neviem či by sa to mohlo prejaviť aj u malej. Ja aj manžel mlieko pijeme v pohode.

collette
12. kvě 2010

gabika - pokud máte v rodině jasnou alergii na mléko, tak bych se držela toho HAčka. Říká se, že většinou se to projevuje ob generaci (tedy, alespoň se to říkáválo, dneska už je toho tolik, že člověk neví). Děda a strejda znamenají bohužel dost velkou pravděpodobnost ☹

gabika20
12. kvě 2010

collette- asi máš pravdu, budem sa musieť na to spýtať lekárky ale aj tak ďakujem za radu

zuzkat1
13. kvě 2010

Ahojte mam 2 krabice nutrilonu HA1 uplne nove, nepotrebujem ich.. predam ich ...nema niekto zaujem

seuska
17. kvě 2010

Baby neviem ci toto patri do tejto temy, ale kazda rada dobra. Davam malej kazde 4 hodiny 125ml Nutrilon 1HA. Mala je zvyknuta na svoj rezim. Napriklad o 19:00 sa vzdy kupe a po kupkani dostane papat, ked jej to chceme presunut tak je nervozna a place, to by bolo ok, lebo sme radi ze sme ju naucili na rezim, len niekedy mi napriklad vyjde ze ma jest o 18:00, alebo o 17:00 kedze sa snazime dodrzat ten 4 hodinovy interval medzi krmenim, tak vobec neviem ako jej mam davkovat papanie aby vzdy jedla po kupkani. Poradite?

zuzkat1
17. kvě 2010

ahoj...sice kojim a nedavam UM ale myslim ze by si si mohla urcit presne hodiny.. teda ked kupes o 7mej a potom ma jest tak si urci ze to bude cca o 19.15 a teda pred tym jej daj o 15.15 pred tym 11.15 a pred tym 7.15 to mas presne 4 hodiny...neviem ci ju v noci budis,ale ak sa ti nebudi sama na hlad tak ju nechaj spinkat a takto by ti to mohlo fungovat...ale mozno by si mohla skusit posunut to postupne po takych 5-10 minutovych intervaloch tak aby naposledy papala o 8mej a teda by mala obed presne o 12tej...to bude fajn ked zacnes prikrmovat🙂
ale to len moj nazor🙂

seuska
17. kvě 2010

Zuzi praveze ju nebudim v noci, to som ani nechcela. Niekedy spi do 00:30, niekedy do 2:00 tak kvoli tomu mi to nie vzdy vychadza. Ja robim skoro tak ako pises, ze od obeda jej to upravujem, bud jej dam po troch hodinach 90ml, alebo sa to snazime natiahnut tak aby jedla o tej 19:30, len nie vzdy sa to podari kedze spi poobede v kociku jak zabita a nemam to srdce ju budit kvoli tomu, myslim ze dieta si vzdy vypyta jest ked potrebuje. Len ked jej davam poobede po troch hodinach 90 ml jej narusam ten 4-hodinovy cyklus a tym padom neviem ci jej neskracujem ten cyklus a bola by som rada keby som jej ho skor natiahla aby v noci viacej spala. Len ona cez den viacej ako 4 hodiny nevydrzi bez mliecka potom mi reve jak blazniva. No neviem co je najlepsie urobit?

zuzkat1
17. kvě 2010

no ja neviem ale pokial som dobre informovana tak UM mozes davat kazde 3 hodiny... ja kojim... cez den aj kazdu hodinku a mala sa mi v noci zobudi len raz... tak si myslim ze nocne budenie sa nezavisi od toho ako casto dostane cez den jest... v noci ked sa zobudi sa jej neprihovaraj len urob co treba, nezazinaj pouzivaj len tlmene svetla aby pochopila ze je noc a treba spinkat🙂

seuska
17. kvě 2010

No vidis, to som nevedela, ze nocne budenie je nezavisle od toho ako casto cez den je 🙂 tak to je dobra sprava.... v noci robim tak ako pises, ziadne debatky nemame spolu v noci, prebalim, dam papat, pohladim a sup spät do postielky... 😵

zuzkat1
17. kvě 2010

no vies odbornik nie som tak vychadzam len z mojej malej🙂ale ked mala 2 mesiace tak dokonca prespala celu noc bez toho ze by sa zobudila, a teraz zaspi o 8mej a zobudi sa az o 2hej v noci a potom rano o 6tej,ale to uz pre nu zacina den🙂 tak si myslim ze to nijako nesuvisi, niektore babatka sa budia castejsie, ine menej casto...mam kamosky co nekojili a davali UM jednej sa maly budil kazde 2 hodiny a tej druhej raz za noc.. je to individualne...

zabka_l.
11. črc 2010

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat, jak Vaše mimča kakají po nutrilonu ha 1? my jsme na něj přešli z nutrilonu alergy care (malý měl reakci na bílkovinu kravského mléka, krvavé nitky v plínce). HA 1 používáme teď týden, krev v plínce není, ale stoličku má jiné konzistence než jsem zvyklá. Hustší, do zelena a kysele zapáchající. Je to ok? Zajímá mě, jak to máte vy? Ještě dodávám, že už nekojím. Průjem nemá, kaká tak 1x - 2x denně.

zofinecka
11. črc 2010

@zabka_l. ahoj my byi tak na Nutrilonu HA a malý měl taky zelenou stolico a dr mi lřekla že je to v poho, že to někdy může být. Dělá to to mlíko. 😉