Do kdy se musí dávat HA mléko?

knobloska
10. čer 2009

Ahoj maminky, co dáváte HA mléko. Poradíte mi některá, do kdy ho dávat? Dr mě odkázala na alergologa a ten zamumlal něco neurčitého, v podstatě, jak chci. Tak nevím....můžeme už dávat normální Sunar?

radka.m.
11. čer 2009

knobloska-v podstatě když začneš dávat jogurty a další mléčné výrobky tak už nemá žádný smysl dávat HA mléko,protože ty mléčné výrobky obsahují normální kravské mléko

anke
11. čer 2009

knobloska: ja se na to primo ptala alergolozky a rikala presne, co radka.m - do roka jsme nedavali mlecne vyrobky, a kdyz jsme zacali,tak uz nema valnejsi smysl pokracovat s HA

knobloska
autor
11. čer 2009

Tak jo, jsem fakt magor, že jí ho dávám tak dlouho, přitom jogurty má už od 8 mědíců. Dneska jsem koupila poslední pixlu, příště zkusíme nějaké obyč. Minimálně naší peněžence se fakt uleví 😉 . Děkuju

anta
12. čer 2009

Ahoj holky, já zatím tu HA Bebu kupuji, Honzík toho moc stejně už nechce vypít, je to ale sakra drahá záležitost, plechovka stojí 250 Kč, no děs 😖 Tak to ještě chviličku vydržíme, za chvíli nám bude rok, tak už protrhnu hráz 😀 😀 😀

knobloska
autor
12. čer 2009

Anta to mi povídej, Kristýna vypije 500 ml denně, takže to mizí jak blázen.

akzeret1
12. čer 2009

ahoj my máme AE a HA Bebu jsem dávala do roka a současně jsem začla s mléčnými výrobky,Bebu jsme vyměnili za Junior 1+ a v pohodě žádná reakce se neobjevila 😉

knobloska
autor
12. čer 2009

Hmmm, tak to mi nikdo neřekl, že nemám dávat jogurty a počkat do roka. A můžu se zeptat, jak jim třeba vaříte puding, z kojeneckého mléka? Nebo cokoliv vařeného...bramborová kaše, rýžový nákyp atd. Já bych jí ráda zpestřila jídelníček, ale nějak pořád nevím, jak s tím mlíkem. 😒

radka.m.
13. čer 2009

knbloska-já vařím z UM úplně všechno,bramborovou kaši,puding,prostě vše.ale pokud jsi už začala dávat jogurty a mléčné výrobky,tak klidně můžeš do těch pokrmů dávat obyč.mléko,ne na pití,ale do pokrmů jo.

estella1
13. čer 2009

Mlíčko HA dávej určitě do roka. Já taky běžně používám Bebu při vaření, např. když dělám bramborovou kaši, puding jsem z ní ještě nedělala, ale určitě to zkusím.

nikitka26
31. led 2011

Ahoj holky, dlouho už k tomuto tématu nikdo nic nenapsal.
Zrovna nad tím špekuluji. Mám 10 měsíčního syna, jedeme Bebu HA, důvodem je, že jsme oba s manželem alergici (sezónně pyly). Kojila jsem do půl roku, pak Ha mlíčko. Finančně je to docela palba, tak by mě zajímalo, co Vám doporučili vaši pediatři. Jogurt už dávám, takže už HA mléko nemá význam??? Díky za odpovědi 😉

mamkamarketa
1. únor 2011

@nikitka26 pokud uz dite melo nestepenou bilkovinu (HA mlika maji stepenou) (doufam,ze jsem to napsala spravne 😅) tak HA ztraci smysl. to samy,jako kdyz mi tomise v porodnici prikrmovali nutrilonem a pediatricka me nutila davat HA ,coz uz nemelo smysl. Teda krome toho,ze to malej odmital pit a bylo pekelne drahe 😖

juni
1. únor 2011

jejda, tak já to dělám asi blbě. Malý má 21 měsíců, pořád mu dávám HA Bebu, říkala jsem si, že až do dvou let, a pak najedem na plnotučné. Ale je pravda, že jogurty jí už dávno, sýry mu taky neva. Jaké teda mlíko dáváte do těch dvou let?

beruska24.9.
1. únor 2011

@nikitka26 - malá byla kojená do 4m., pak ha sunar. Dr. řekla dávat do roka, při ha mlíčku jogurty a jiné mléčné nedávat, protože nemají štěpenou mléčnou bílkovinu - jak píše @mamkamarketa a pak by to ha mlíčko nemělo smysl. Malá asi v 10,5m. začala pít hrozně málo mlíčka, tak jsem zkusila týden dávat po trošce jogurty, pak postupně nahrazovat ha sunar obyčejným až jsme na něj přešli úplně.

beruska24.9.
1. únor 2011

@juni - pokud dáváš ha mlíčko, klasické mléčné výrobky (jogurt, kefír, sýr apod.) se dávat nesmí. Pak ha mlíčko ztrácí smysl a zbytečně kupuješ drahé um. Pokud už dáváš jogurty a spol., přejdi na klasické um. Malá má 16m. a zatím dávám sunar. I když už vypije tak 200, vyjímečně 300ml za den (ve 3 dávkách).

gabrlinka
1. únor 2011

jejda, to jsem vůbec nevěděla, oba moji kluci jsou na ha mlíkách a ještě do nich cpu jogurty, a naše paní dr. (moc hodná) mi na to nic neřekla, že by se to nemohlo kombinovat a kluci jsou zdraví, musím zaklepat, malý tomík od porodu ještě nebyl vůbec nemocný, do 8. měs. kojen a teď beba ha a jogurty a kaše i příkrmy
jinak prý se může dítěti dávat ha mléko pokus ho vyžaduje, což je náš starší Fani (2roky a 5m) do 3 let

gabrlinka
1. únor 2011

ale když nad tím tak přemýšlím, tak vám dávám za pravdu a zajdu se poptat naší p. dr co a jak a pak sem písnu co mi na to řekla 😉

deyana
1. únor 2011

Napíšu svou zkušenost. Já i manžel jsme alergici, já k tomu všemu atopik. HA mlíčko doporučila dětská lékařka vzhledem k naší anamnéze. Nicméně i přesto se ve velmi útlém věku u malé objevil atopák, což doktorka řekla, že by se neměl objevit. Později nám tedy bylo řečeno, že to může, ale nemusí pomoct, což byl bohužel náš případ. Dávali jsme jí HA mlíčko asi do 9 měsíců, pak jsme přešli na normální a můžu říct, že jí i víc chutnalo, najednou začala pít normálně. Atopák už nemá a od roka dáváme jogurty, sýry, skoro všechnu zeleninu a ovoce. Sama nevím, jestli bych i na druhé mimi vyhazovala peníze.. možná ano, ono je těžké nezkusit to, když ta možnost zdravého miminka tu je.

juni
1. únor 2011

holky díky, tak to mi nikdo neřekl. Malý je atopik, ale jogurty a sýry jsem mu dávala už před prvním rokem. Ani obvodní ani kožařka mi neřekla, že by se to nemělo a mně to taky nedocvaklo 😠 Tak doděláme pikslu a přejdem na normální bebu. No pak se divím, že se nemůže zbavit ekzemu a musí se nasadit kortikoidy ☹

beruska24.9.
2. únor 2011

@juni - pokud malý trpí na atopák, tak to asi nebude zrovna dobré ani to klasické um. Ale v tomhle moc neporadím. Poradit by mohla maminka @luthein.k (snad jsem nepopletla login) nebo by Ti poradila ještě jednu maminku, která v téhle oblasti hodně radí tu na mk. Ale tam login vůbec neznám. Tak snad se po téhle zmínce luthein ozve, aby Ti poradila co a jak.

mamkamarketa
2. únor 2011

@juni jestli ti muzu poradit. muj syn nebyl nikdy kojeny, v porodnici dostaval nutrilon, po 2 tydnech na nutrilonu me pediatricka sprdla, co jsem za mamu,ze mu nedam ani HA mliko 🙄 tak jsem presla na HA nutrilon. malej to nechtel a penezenka taky nebyla nadcena. kolem 2 mesice se osypal, nase chytra mudr rekla ze to je ''kojenecky ekzem'' z tohoz jsem usoudila,ze v batolecim veku, uz to mit nebude. dala mi nakou masticku a mazat. jenze postupem casu se to zhorcovala a tomas se naucil skrabat. behem nekolika dni mel na 85% tela mokvajici, na hodne mistech do krve rozskrabany ekzem. kdyz jsem ho vzala k te same chytre mudr s klidnym hlasem se mi povida ''a co byste chtela kdyz mate dite atopika?'' to mi nikdo nerekl 😠 . udelala jsem scenu vzala papiry a nasla si rozumnou mudru. okamzite udelala krevni testy na alergie, zasmala se,ze mu davam HA kdyz uz mel normalni mliko a rekla,at mu dam normalni nutrilon,ze HA uz nema evidentne smysl. nasadila kortikoidy aby se to alespon trochu zklidnilo. pak mi vypsala vsechny ruzne volne prodejne pripravky pro atopiky a svete div se...nasli sme ten pravy. ten jsou tomasovi 2 roky, denne ho mazu a ekzem je pryc 😵 pokud muzu radit skoc do lekarny jestli nemaji testery kremu a zkus neco vyzkouset. verim,za najdete krem co pomuze,. kortikoidy opravdu v krajnim pripade 😉

storm07
2. únor 2011

Ahoj, já jsem alergik. nesměla jsem kojit,tak nám byl v porodnici doporučen Nutrilon HA. Dávali jsme ho 2 měsíce. Pak nám paní doktorka řekla,ať zkusíme klidně klasické. Měli jsme ještě celou pixli HA,tak jsme to ze začátku kombonovali,aby přechod nebyl moc razantní a pak jsme dávali kasickou 1 a žádné problémy se neukázaly,tak jsme u ní už zůstali.
Jelikož mi v 5 měsících začala odmítat mlíčko, tak jsme od 6. měsíce přešli na jogurty. Potom už opravdu nemá cenu dávat HAčko

juni
2. únor 2011

@mamkamarketa prosím tě a čím malého teda mažeš? Já mu na to dávám mastičky co nám předepíše kožní, ale nemám pocit, že by to mělo nějaký výrazný efekt. Přijde mi, že ty kortikoidy jsou stejné jako když mažu lipobasi. Vždycky se mu to objeví, pak ztratí a nanovo. Nejvíc mě (teda ho 🙂 ) zlobí ty prasklinky za oušky. To má pořád ☹ No a teď o Vánocích se mu pod plenkou ty jednotlivé flíčky slily přes půlku zadečku. Navíc se mu tam dělají tečky jakoby potničky. Kožní řekla, že je to normálka a zase nám šupla kortikoidy 😠

mamkamarketa
2. únor 2011

@juni na kozni kasli. oni nic jinyho nez kortikoidy neznaji 😠 nebo znat nechteji. ja ho mazu kremem (ne mlekem) exomega od A-derma. je to prirodni krem s ovsem. bez parfemace, parabenu, kortikoidu, barviv atd... je to celkem drahy, tak se zkus zeptat v lekarne na tester. nebo proste zkouset co je volne prodejne. zkus se zeptat v lekarne a vyzkouset neco prirodniho, volne prodejneho. kortikoidy ano,ale pokud je ekzem spatny a ne porad nebo casto. drzim palce!

deyana
2. únor 2011

já koupila nedávno v OK-marketu (teta drogerie) obyčejnou piksličku krémíku asi za 55kč a najednou klid.. předtím teda měla jen takový šupinky a krupičku(což asi není atopák nebo nevím), ale když jsem mazala něčím mastným, tak se jí občas udělala pak vyrážka, tak jsme pak dostaly něco míchaného z lékárny ale tohle co jsem koupila teď, je úplně nej🙂 Na prasklinky jsme měli krémík, ale pak myslím na to zabrala i obyčejná vazelína z lékárny.

nikitka26
3. únor 2011

Ahojky, děkuji za názory a rozběhlou diskuzi 😉 Asi taky skončíme s Ha mlíkem, když už jedeme jogurty. Ještě mám 4 plechovky HA a pak přejdeme asi na sunar 🙂 Já jsem vždy teda sehnala HA mlíčko za fajn cenu na netu, v marketu či drogérce bych se fakt nedoplatila, to byl rozdíl i 100 kč na plechovce. U prvního jsem to zkonila úplně, dávala jsem mu mléčné kaše od půl roku 😖 Vůbec mi to nedošlo, co jsem si nenačetla, to jsem nevěděla, od dr. jsem se toho nikdy moc nedozvěděla. Teď nás čekají alergologické testy, syn od podzimu hrozně záchvatovitě kašle, podle krve vše směřuje k alergiím,dr. nás léčí na prevenci astmatu, máme dejchátka 😢 . Tak jsem zvědavá jak to bude u mladšího. Astma nemám já ani manžel.

brumlinka07
29. lis 2014

Teda tak to koukám,že moje mudra mi též nic neřekla a jogurt a tvaroh už od 9 měsíce malej jí a stále máme HA mlíko.Jakmile půjdeme na roční prohlídku tak se jí na to zeptám.To jsem zvědavá co mi řekne.Jinak různý vyrážky na těle se mu objevují stále.Mažu to Blue capem ale nezabírá tak zkouším infadolan,který je pro atopiky a malinký děti a zdá se,že zabírá.Jinak je výbornej na sedřenej nos od smrkání 🙂