Do kdy se musí dávat umělé mlíčko?

lucieuhri
26. dub 2011

Holky, chci se zeptat. Přestala jsem kojit už po měsíci, jelikož jsem měla pro malou velmi řídké mléko a řvala nám skoro každou hodinu, takže jsme od narození na Nutrilonu. Je nám ted 11měsíců a od nějakých 9-10 měsíců mi mléko přes den vůbec nechce. Večer na spaní ho vypije i během noci se třeba vzbudí, ale po ránu zas mléko ne. Kolikrát denně by měla pít mléko a do kolik let se mléko musí dávat? Poslední Nutri je do 24měsíců takže pak už můžu s mlékem přestat a nahradit ho něčím jiným? Nebo stále dávat mléko?

sarlotta
26. dub 2011

Po 1roce věku už UM není podmínkou, musíš ho ale nahradit dostatečným množstvím mléčných výrobků - hlavně zakysaných, čerstvých sýrů, tvarohů. Jinak můžeš UM přidávat do omáček, polévek, kaší. 😉 i kysanou smetanu do omáček můžeš. Můžeš zkusit ochucená mléka a dávat pít z hrnečku, skleničky k jídlu.
Kravské mléko plnotučné můžeš od 2let převařené do omáček a od 3let na přímé pití.

jmisa
26. dub 2011

Já jsem tady asi do 10 měsíců kojila, pak syn měl UM (k příkrmům) a v 18 měsících ho odmítl ze dne na den.
Dostává plnotučné kravské mléko, ale ne to krabicové - ošetřené UHT, to už podle mého není mléko, kupuju Amálku nebo mléko z farmy, případně z automatu. Jinak dávám mléčné výrobky - čerstvé nebo tvrdé sýry, tvaroh (to až tak od roka), jogurty, kefír apod.
Na zavádění kravského mléka je spousta názorů, jeden takový podle mého rozumný je zde
http://www.maminkam.cz/zavadeni-mleka-a-mlecnyc...

mamkamarketa
26. dub 2011

ted nova studie ukazala, ze deti co meli kravske mleko pravidelne pred 2 rokem maji vetsi nachylnost k cukrovce 1.typu ☹ ale to by zase dite nesmelo ani jogurt, nic... 😖 synovi je 2,5 a pije stale sunar 24 moc mu chutna a navic je plny vitaminu a pro jeho organismus lepsi nez kravske mleko (nezatezuje ledviny, ma vyvazeny pomer vytaminu...)
pokud dite mleko jako takove pije, urcite bych davala UM nez KM 😉 Zkus treba jine UM nez nutrilo, ten je chutove moc horky... zkus treba babylove (cenove je super!) nebo ten sunar.
jo a rocni dite by melo vypit min. 500 ml

simonceli
26. dub 2011

Ahoj, mě malá od 1,5 roku vůbec nechce UM takže jí teď učím hodně na jogurty a jogurtová mlíčka, kyšku a tak. Náš pediatr říkal, že do 1,5 roku je dobré dávat 1-2x denně 250ml, ale pak u není podmínka, ale třeba dostatečně mléčnými výrobky nahradit.

petruskaaa
30. dub 2011

Já se na to ptala mudry a říkala že čím dýl tím líp.Po roce mě dcerka začal mléko úplně odmítat (jak UM tak kravské s kakaem).Asi 2 měsíce si dala pauzu a od té doby pije mlíčko dodnes každé ráno k snídani (25měs.).Buď kravské s kakaem nebo UM ochucené(Sunar nebo Hami) -střídáme to 😉 .

smardik
30. dub 2011

syn 2.5 roku pije UM stále - sunar nebo Hami a chutná mu, vyžaduje ho takže dokud ho bude chtít budu mu ho dávat. Má tam všechny potřebné vitamíny 🙂

miona
30. dub 2011

UM budu kupovat, dokud bude poptávka 🙂 Synovi je 2 a třičtvrtě roku. Když bude chtít mlíko z prášku ještě ve 4, tak ho prostě dostane 🙂

coxa
2. kvě 2011

Já jsem dávala prvnímu synovi na pití UM do 2 let a u druhého to plánuju taky tak. 😉 Od roku máme na vaření kravské.

romana29
2. kvě 2011

Dávala jsem, dokud chtěl a chtěl do cca 3 a půl let - jednou denně ráno u pohádky do lahvičky 😉

laska.nezna.hranic
2. kvě 2011

Nutrilon je stejně jako jiná mléka pro děti do tří let, takže je-li zájem, není třeba ho batolátku brát. náš od nějakých 9 měsíců ho pil taky jen ráno a večer (kaše mu moc nechutnaly). od roka si ho s chutí dá, ale jen a pouze na snídani. podobně jako dítko romany29 🙂 možná je to málo, ale má rád mléčné výrobky, tak si to alespoň částečně vynahrazuje v nich. jsem ráda, že ho pije alespoň jednou denně a dokud ho bude chtít, bude ho dostávat. rozhodně mu ho nevezmu jen proto, že dosáhl x měsíců nebo proto, že mě to vyjde levněji. doktorka mi řekla, že od roka může jíst v podstatě všechno, takže KM na vaření neřeším, ale ať mě ani nenapadne dát mu ho na pití dřív než ve třech letech. zmiňovaný Sunar se vyrábí i pro děti starší, ale osobně mi není moc sympatický, i přesto, že jsme na něm vyrůstali. doktorka řekla, že z nabízených mlék na našem trhu je to poslední, po kterém bych měla sáhnout, pokud se mi Nutráč z nějakého důvodu nezdá... tak jsem ráda, že má na to stejný názor. ale malému Nutrilon chutná, tak není třeba měnit. pokud chceš s UM přestat kvůli financím, není problém Nutrilon sehnat pod 300,- a pokud ti ho malá pije takhle málo, tak ho nemusíš kupovat zas tak čast, protože s takovým dávkováním chvíli vydrží. a jestli dáváš jogurtíky apod. určitě ji to stačí a není třeba dávat KM. toho se v životě ještě napije dost.

amallie
3. kvě 2011

Davam a budu davat, dokud ho bude chtit, pije jednou denne rano 200ml Nutrilonu. Napriklad ted v dm je akce za 254 se slevovou knizkou a pri nasi spotrebe nam vydrzi baleni skoro mesic. Tudiz, ja nemam co resit 😉

anieanne
3. kvě 2011

No tak to pozor - poslední Nutrilon není DO 24 měsíců, ale OD 24 měsíců. Jinak já plánuju dávat nejmíň do tří let.

pattie
3. kvě 2011

My dávali dcerce do dvou, pak už ho nechtěla, tak jsme jí nenutili a nahradili to kefíry a jogurtovým mlékem...

jondula
4. kvě 2011

UM je stopro lepší než kravské mléko, takže bych ho taky v klidu ještě dávala, i když je dítěti už víc než rok. Do kdy, tak to je asi individuální. Já teď objevila pokračovací Juniorské mlíčko od Nestlé - jmenuje se to NESTLÉ Junior mléko Bifidus a je to právě náhrada kravského mléka od ukončeného jednoho roku. Tak to by měla být nejspíš vhodná náhrada, když se skončí s UM.

andy80
4. kvě 2011

Obě děti měly UM do cca 2,5 roku. Syn pak začal pít granko a dcera pije teď plnotučné teplé mléko každé ráno, občas i večer, někdy chce přes den studené do skleničky. Je to takový závisláček na mléku. Oba milují kefír a acido, takže s mléčnými výrobky u nás není problém.

luciejadr
4. kvě 2011

Můj mudr mi řekl, že po 2roce už je to UM něco jako mlíko v prášku a zbytečně vyhazuji peníze, takže jsme přehodnotila svou představu dávat mu UM až do 3let a už si pije granko :D

kacenka1979
4. led 2015

No malemu je rok a pul jsme na nutrilonu od malicka pije rano 180 pak k večeru 150 pak vecer v kaši ma 180....jinak papa jogurt obcas chlebik se sýrem. ..byt tebou tak mlíčko ochutim...staci jahoda banan atd....ale za me davat minimalne do 2.5 let nam takto vydrzi krabice na 12 dni ale dokud ho pije tak mu ho brat nebudu ma tam zelezo a vitaminy takhle musis nahrazovat a financne to vyjde na stejno ne li draz

pavlusa01
6. led 2015

Mojí malé budou dva roky a stále jí vařim sunar complex dvakrát denně,u nás je to rituál a hrozně se na něj těší,ráno dostává 210 ml a pak večer 180 ml.
Zatim ho stále papá,tak jí ho dávám a chci co nejdéle to půjde.... 🙂
Ted až začnu dávat malé sunar 4 chci zkusit i ochucený,tak se uvidí,jak jí bude šmakovat.... 🙂

eficenka
6. led 2015

NIKDY. kolem 13ti měsíců místo kojení jsem přešla na "rostlinná mléka " makové, ovesné, mandlové atd.. má mnohem více živin a je lépe stravitelné...
http://www.lifefood.cz/clanek/items/id-20-tipu-...
a kravské mléko bych dítěti nedávala nikdy, je to už přežitek - ani toho vápníku tam moc není - u dětí může zadělat na problémy s imunitou - rozmnožením kvasinek atd