Dokrmování 4měsíčního dítěte 1x za den, máte zkušenost?

pisisvori
29. říj 2014

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na zkušenost s dokrmováním UM 1-2x za den u dítěte, kterému budou už 4m. (kojení bylo bez problému od porodnice, ale čím dál méně přibírá a mě přijde, že pije málo)
1. pomohlo to zvýšit přírůstky? 2. snížilo to laktaci a narušilo kojení (= dítě nechtělo prso, pilo méně...)? Děkuji mnohokrát za vaše zkušenosti a děkuji také za zdržení se komentářů, že UM dávat nemám a že přibírá dost....🙂.

bunny123
30. říj 2014

Meli jsme stejny problem, resila jsem to odstrikavanim MM a dokrmovanim nim. Mala zacala zase hezky pribyvat. Pouzivam lahvicku Medela Calma, kojeni to nezkazilo. Posledni dobou i pres veskerou snahu MM jiz nestaci ani touto formou, dokrmuji 1-2x denne Hipp Probiotic a zavadim prikrmy.

veru324
30. říj 2014

Ahoj, malej je stejně starej, dávám UM už asi měsíc a půl na noc, takže 1x denně. Ale ne proto, že špatně přibíral, ale proto, že na noc mu MM nestačilo, chtěl jíst opět co 2 hodiny jako přes den a okolo 4-5 ráno jsme pak denně bojovali s bolením bříska. Kojení to nezkazilo, laktaci sníženou nepozoruju, přes den pije z prsa v Ppohodě, i večer ještě po flašce se krásně přisaje. přibývá pořád dobře. Dávám Hipp Bio Combiotic.

ninanela
30. říj 2014

@pisisvori Podobný problém i u nás,naposledy přibrala dcera(bude 5 měs.) ani ne 400g/měsíc,ale dr to nějak nekomentovala,viděla spokojené miminko a kontrola za 2 týdny.Malá pije asi 5 min a to jí musím prs
nabízet.Neznám pojem krmte na požádání.Ale zato v noci si cucá často.Tak se snažím dohonit vše v noci.Tak uvidíme jak dopadneme při vážení.Ze začátku jsem to hodně řešila,ale po kontrole sem klidnější,vidím že je malá spokojená.U nás při krmení za to můžou zřejme prdíky,protože se kroutí a prdí.Tak se snažím pohupovat ,dokonce chodím při kojení aby vydržela aspoň 5min.Když vidím že pila málo tak za hodinu znova.Občas odmítá.Začali jsme už dávat malé množství zeleninky.A ta ji šmakuje. 🙂

pisisvori
autor
30. říj 2014

@bunny123
@veru324
@ninanela moc díky. U nás je to podobné, přes den pije tak 3-5 minut a pak kouká po všem okolo směje se na mě...vezmi si po 2 hodinách, ale jen si tak cucne, když jí dám po 3 tak je skoro podobné ne o moc lepší a v noci vstává i častěji než po 2 hodinách☹ (dnes usnula v 19:15, vstávání v 23,01,03,4:40 a v 5:15 už jsme vstávali úplně) a to někdy pije ještě dřív po usnutí. První 2 měsíce přibírala hoodně přes 250g za týden, ale teď se to postupně snižuje a snižuje. Ale je mi líto nekojit, když mléka by bylo dost jen kdyby pořádně pila....

Odstříkat MM mi moc nejde, odstříkám tak 20-40...v noci nechci, protože i tak vstáváme dost. Tak zkusím večer to UM. Trochu problém je, že když jsem to zkoušela, tak si 1 vzala a pak zase flašku odmítala. No uvidíme...ještě jednou díky.

pisisvori
autor
30. říj 2014

mezi 2-3 měsícem přibrala jen 620g a teď za 3 týdny jen 350g a poslední týden jen 100g...(takže možná nebude mít 400g/měsíc... a to jí budou teprve 4 měsíce) vím,že se všichni tváří, že to stačí, ale je to na spodní hranici normy. První dcera pak od 6 m nechtěla jíst příkrmy a přibrala jen 1kg za 6měsíců, když se začala hýbat, lézt, chodit....ale ta měla 9.6kg v 6m takže měla nahnáno...tahle bude mít sotva 8kg v 6m ...podotýkám, že se narodila s váhou 3950g stejně jako první a celá rodina jsme hodně vysocí....takže nemá být po kom drobná🙂🙂. Ale tu váhu řešit nechci!!!!!To si rozmyslím sama🙂🙂. Šlo mi jen o zkušenost.

pisisvori
autor
30. říj 2014

@veru324 a pomohlo to na spaní? A kolik mu dáváš?

pisisvori
autor
30. říj 2014

@bunny123 mám taky calmu medelu, ale z té pít nechtěla..napila se z MAM lahvičky. Jak se to udělá, aby z toho něco vyteklo, abych jí trochu stříkla do pusinky a začala tahat nebo když chci, abych věděla jak to mám teplé...mě to teda vůbec nejde

veru324
30. říj 2014

@pisisvori jj, pomohlo to, v noci kojím 1x a pak až těsně nad ránem, takže i prdíky ho díky tomu přestali trápit. teď dostává 150-170, někdy vypije i 130 jen.

rmasenka
13. lis 2014

@pisisvori Ahoj malá bude mít za týden 4 mesíce. Už asi 3 týdny dokrmuju Sunarem, málo přibírala,UM jsem se chtěla vyhnout ale nakonec jsem přistoupila na tento způsob. Já ale musím dokrmovat skoro po každém kojení. Akorát ráno ne když mám prsa nalitý. 1. týden dokrování jsem vážila protože jsem nevěděla kolik si odemně veme a te=d už vím a dokrmuju přibližně 70ml po každém kojení a vypadá být spokojená a přibírá hezky. Mám lahvičku Avent a hned se jí chytla, prý je tato savička nejvíc podobná bradavce.Opravdu jsem byla přakvapená jak jí to hned šlo. Trochu se mi zdá že mám míň mléka, zkusila jsem si pak po kojení pár krát odstříkat a nic moc tam nebylo, ale malá se tváří u kojení že něco tam je 🙂 . Takže v konočném důsledku jsem ráda že to pomohlo a zachvilku cci začít se zeleninovýma příkrmama. Snad jsem ti pomohla

wercee
11. pro 2014

@rmasenka Ahoj, tak u mě jak přes kopírák 🙂 právě začínám dokrmovat. Mám 3,5 měsíční holku a přesně jen ráno je to ok, prsy jsou nalité protože v noci nekojíme a pak je to bída....včera jsem jí poprvé dokrmila 80ml MM z mrazáku a byl klid...když jí nechávm doma s manželem a vyrážim ven, tak pak stejně odstříkám jen cca těch 80-90ml, takže jí zhruba ta půlka dávky chybí a tu teď začnu dokrmovat ☹ večer mi řvala už po hodině a chtěla jíst... ani koupání nezabralo na uklidnění 😀 Tak snad se to tím dokrmváním zlepší. Mám jen strach aby jí to nezpůsobilo nějaké zažívací problémy a tak...na prdy nikdy netrpěla tak aby to teď nebylo obráceně 😒

pavlusa01
13. pro 2014

Já jsem malou dokrmovala od pátého měsíce sunarem complex,dávala jsem jí ho jednu celou dávku po koupání k večeři...Malá spala celou noc....Musí se dávat savička co s nejmenší dírkou,aby se miminko namáhalo tahat,když se kojí tak také musí zabrat...Pak o té tvorbě laktace,první noc se mi prsa nalila tak,že jsem měla i mokro v podprsence,pak malá měla kojení ulehčené,mlíčko mi teklo hodně....za pár dní se mi to nějak upravilo a bylo to v pohodě,mléko se tvořilo,ale nějak si to zvyklo,že večer se kojit nebude....Já právě musela,také začít přikrmovat sunarem, malá po mém mléku nepřibírala jak měla...Chtěli v nemocnici,abych přikrmovala po každém kojení a to jsem nechtěla já...Malá mi pila moje mlíčko UM nechtěla,tak jsem to dělala takhle...🙂 Ale časem jsem přestala kojit...🙂