Ekzém po Nutrilonu. Zmizí, když mu dám Nutrilon HA?

anysek1
16. pro 2009

ahoj holky,prosim poradite mi.malej je od 4 týdne přikrmovanej nutrilonem HA a teď před 14ti dny jsme mu koupili ten normální.okamžitě dostal šílený ekzem.ten ekzem musí být z toho protože nic jiného jsme neměnili.stalo se vám to taky?myslíte.že když mu teď dám ten HA že ten ekzem zmizí?moc mě to trápí.

beruska2x
16. pro 2009

pokud ji HA tak mu ho zase dej, zrejme pujde o alergii na BKM , ja mela maleho taky od 6t na Nutrilonu normalnim a ma atopak ale mliko mu to nezhorsovalo... kazde ditko reaguje malinko jinak, universalni rada asi eni ale kazdopadne bych mu dala to co mu nedela problemy 😉

anysek1
autor
16. pro 2009

prosím jsem asi úplně blbá ale co je to BKM???

luthien.k
16. pro 2009

BKM = bílkovina kravského mléka, spousta dětí je na ní alergická. A ještě i kojíš?

anysek1
autor
16. pro 2009

jj stále kojím...teda ostříkávám...mám ploché bradavky takže kojení jako takové nám nejde ale mlíčko pije.nutrilon dostává max 2x za den a to pije 6-8x za den.většinou ale nutrilon má jen jednou za den.ježkovi voči to nám ještě chybělo.zbývá nám ještě 400g normálního nutrilonu,ale co to chytnu a vyhodím.co s tím že? radši hned poletím do lékárny pro HA a snad se ten ekzém už nerozleze...luthien díky za vysvětlivky 😉

beruska2x
16. pro 2009

nezoufej, vetsinu deti to prejde ani o tom nevis... Nutrilon nekomu daruj nebo prodej .. mas stesti ze ten HA chce, on je nahorkly a deti to moc nechteji pit...

kdyby to neustavalo zajdi na kozni nebo zkus zmenit prasek na prani a kosmetiku 😉

anysek1
autor
16. pro 2009

berusko on kdyz pil HA tak nemel zadne problemy a chutnal mu...jenze tchyne nam koupila ten normalni a rovnou 800g a už ho malej pije 14 dní a je celej slitej.ale prášek na praní i kosmetiku máme tu samou co jsme měli před tím než sflekatěl....no snad ten nutrilonek někdo bude chtít...když ne tak ho vyhodím no..hlavně ať je malej v pořádku

luthien.k
16. pro 2009

anysek, nechci strašit, ale pokud se tím normálním mlíkem rozjela alergie na BKM, tak to HA mlíko nespraví, protože tam je ta bílkovina jen částečně naštěpená. No uvidíš, pokud by se to nelepšilo tak do 14 dnů, tak zkus Allergy care mléko (to je přímo pro děti alergické na BKM, existují ještě i jiná mléka, například Neocate, ale to je šíleně drahý a na předpis) a i když kojíš jen částečně, tak vyřadit ze své stravy mléčné výrobky. Alergeny se dostávají i do mateřského mléka, bohužel. Ale na takový závěr je ještě brzy, alergie to být nemusí, takže neboj, nic není ztraceno, ony se v tomto věku děti často osypou i "bez zjištěné příčiny", prý že se tímto způsobem čistí.
Jak ta vyrážka vlastně vypadá a kde se osypal?
I ta kosmetická péče je důležitá. Na koupání jen čistá voda, maximálně voda s černým čajem (udělat půl litru hodně tmavého čaje a nalít do vody na koupání). Žádné olejíčky apod., vyrážku potírat slabým nálevem z řepíku a mazat nejlépe hypoalergenní kosmetikou z lékárny, například A-derma Exomega creme (žádné Johnsons, ani Weleda například, obsahují dráždivé složky - esenciální oleje). To když budeš dodržovat, tak tím nic nezkazíš a mohlo by to pomoct. Na praní neljépe mýdlový sliz nebo mýdlové ořechy, do máchání trochu octa (při sušení vyvane), hlavně žádné aviváže a pokud možno ani prací prášky s parfémy.

beruska2x
16. pro 2009

presne tak.. nesnasim kdyz se kupujou darky bez optani, proc neda penize kupte co potrebujete 😨 ach jo..no bud rada ze vis z ceho to ma.. to ja nevedela cele mesice 😖

anysek1
autor
16. pro 2009

luthien díky díky díky radši si to co jsi m napsala vytisknu ať to mám na očích.zkusíme zase HA a pak to druhé co jsi napsala.v lednu nás objednám na testy jestli je to opravdu ta alergie.ten čaj mi radila i teta,ale nevěděla jaký poměr...berusko to máš pravdu příště už tu chybu neudělají když budou vědět,že vnoučkovi jejich miláčkovi ublížili....

anysek1
autor
16. pro 2009

luthien
tu vyrážku má na celém hrudníčku už se to stěhuje i na zádička a na kolínka...☹ nejdříve to byli malé rudé flíčky se suchou kůžičkou a teď jsou to den ode dne větší fleky vlastně se ty malé jakoby slívají do jedné velké skrvrny...☹ jsem z toho fakt na mrtvici

luthien.k
16. pro 2009

Hmm, tak to má opravdu na hodně místech 😒 No nejsem doktor, jen že náš malej měl taky ošklivý ekzém, ale jen na obličeji a po vysazní mléka se to krásně spravilo a když jsme ho zkusili dát (jen jsem kojila, takže já jsem si ho dala), tak se zase osypal. Tomu se říká eliminačně expoziční test a je to jedna z možností, jak tu alergii zjistit. Ne všechny alergie se dají zjistit z krve, existují alergie nonIgE, které se v krvi neprojeví. Navíc se obávám, že Ti do půl roku věku nebudou chtít ty testy udělat kvůli odběru krve - hrozně neradi lékaři odebírají krev takhle malému prďolovi 😒 Nám jí mudra brala v necelých 4 měsících z hlavičky (i kvůli jiným problémům - hleny a krev ve stolici) a byl to teda zážitek pro otrlé matky 😝
Mimochodem, u lékaře jste s tím byli? 😉

luthien.k
16. pro 2009

Jinak ta "čistící" vyrážka, kterou měly i dětičky mých kamarádek, vypadala spíš jako malé beďárky a nebyla až tak červeně podbarvená...

berenika39
16. pro 2009

jj, luthien, super...
anysek, ono to HA mlíčko není lék, je to jen taková mírná ochrana zažívání pro děti, které mají dispozice k alergiiím, pokud by to byla alergie na BKM, museli byste mít jiné mlíčko. Ale spíš bych dala na to, že ta reakce by přišla i s HA Nutrilonem. Neboj se, malí kojenci tohle mají často, tenhle typ exemu má tendenci se kolem roka upravit a pak už na to nnetrpí.
Petr tím taky proběhl, se zavedením příkrmů, a momentálně úplně klid, i když na jídlo dávám dost pozor.
A určo se poraď s mudrou, pokud by byla třeba nějaká vyšetření, poradí ti. Neboj, bude to dobrý.

A z vlastní zkušenosti se přidávám k té střídmosti s kosmetikou, ubrouskama, koupáním, pracími prášky atd. Jednak ušetříš 😀 😀 😀 a budeš vědět, že to není z nějaké chemie. Ted když je osypaný tak je lepší krátké sprchování a třeba jen obden, bavlněné spodní oblečení a nechávej ho v teple jen tak, neměl by se přehřívat a zapařit, pak je to svědí....

luthien.k
16. pro 2009

Berenika, no vidíš, zapomněla jsem na ty ubrousky na prdelku a tak - když už používat, tak například Nivea No perfume, lépe jen zase čistou vodu... Můj malej není tak citlivý naštěstí, tak ubrousek použiju (na hovíše) a pak vždy otřu plínkou nastříhanou na čtverečky a namočenou v čisté vodě... Z mastí na opruzeniny je skvělá Rybilka, která je bez těch přídatných dráždivých látek. Koupeme třikrát týdně 🙂

berenika39
16. pro 2009

😉 , v jednoduchosti je síla...

jinak ansek, jsou tu i temata o exemu, mrkni, třeba ještě něco vylovíš...