Hami nebo Sunar? Co víc zasytí?

ggeejjiittkkaa
1. říj 2007

Ahoj maminy mohla bych se vás zeptat jestli vaše prcky více zasití HAmi nebo Sunar jestli máte někdo zkušenosti. moc děkuji za odpověď

dashak
2. říj 2007

My vyzkoušeli hodně mlík, nutrilon, bebu, sunar a hami. Nutrilon jsme měli speciální pro nedonošené děti a jakmile dosáhla váhy 3kg tak jsme přešli na bebu1, protože na ni pěli chválu. Nutrilon mi vůbec nevyhovoval, špatně se rozmíchával(nenatal LCP) a malá měla problémy se vykakat.
Beba1 byla super, ale jakmile jsme přešli na bebu2, tak stejný problém, špatná příprava (hrudkovatěla), hrozně mi smrděla a opět špatná stolička.
Pak jsme zkusili sunar, ten byl celkem OK, do doby než si ublinkla (což dělávala po každém jídle), to pak strašně smrdělo 😝

Takže poslední na řadu přišlo hami a u toho jsme už zůstali a máme teď hami3. Přestala po něm ublinkávat, stolička super. Chuťově i na přípravu je výborné. A hlad po něm nikdy neměla.

jita2
2. říj 2007

Ahojky,
my zas měli hami a pak přešli na sunar, a já v tom neviděla absolutně žádný rozdíl, my jsme obě mlíčka snášeli absolutně stejně a taky mi úplně stejný připadaly, jak chutově, tak po všech ostatních stránkách. Doteď jsme na sunaru 😉

f.nina
2. říj 2007

Ahojky tak to my jsme nejdříve používali sunar a teď používame hami,jelikož malej ze sunaru blinkal.Mně osobně tedy přijde chutově lepši hami a připadá mi že ho to více zasití.

f.nina
2. říj 2007

Jo a nejlepší na večer je používat hami forte udržuje větší a delší pocit zasicení je opravdu výborný

miquel
2. říj 2007

my jsme taky vystřídali hodně mlík, Nutrilon , Bebu, Sunar i Hami
nejvíc spokojená jsem se Sunarem u toho jsme zůstali , ale co se sytosti týče my to přijde s Hami nastejno 🙂
hodně se nám taky na noc osvědčil Hami Hajaja malej po něm vydržel spinkat krásně dlouho 😵

gabriella78
5. říj 2007

🙂 ahoj mám dvě cácorky a taky jsme toho vystřídali docela dost, začaly jsme Nutrilonem ten byl docela dobrej ale drahej, 😢 pak jsme přešly na Sunar a po něm jsme pořád zvracely 😖 , potom jsme zkoušely Hami a po něm jsme zase byly ucpané ☹ , no a nakonec jsme zkusily Hipp a ten se mi zdá nejlepší 😉 , dobrá příprava, dobré konzumování a hlavně nic malou nebolí a i větry má v pohodě 🙂 ale to si musí každá mamina najít pro dítě to co mu nejvíc vyhovuje, každé dítě je totiž jiné. Ahoj a hodně úspěchů. 😎

margotka
5. říj 2007

ahoj,mám taky blinkací mimčo,zkusila jsem sunar a přidávám do něj Nutriton/VLÁKNINU/a jak chuťově,tak na přípravu nám vyhovuje.A je na trhu nejlevnější,pokud máte v bydlišti lékárnu Sunarku,tak ceny jsou ještě lepší a občas dostanete k nákupu i něco na víc,např.já dostala minule krabici Corny tycinek.

schnek
5. říj 2007

Ahojky,
můžu se zeptat na zkušenosti s HA mlíčkem? my teď máme BEBU. Vyzkoušela jsem Nutrilon, ten nám neseděl, potom Hami, to docela šlo, ale strašně mizerně se shání, tak máme BEBU. Nemáte některá zkušenost s HIPP HA?
Díky 🙂

schnek
5. říj 2007

Nebo se Sunarem HA?

evikuu
22. bře 2009

Ahoj holky,tak co je lepší sunar /jaký/ a nebo HAMI?? Jsme na HERU malá mě na jedno krmení vypije max 120ml třeba by jí jiné mlíčko chutnalo více.Jaký máte názor??

telullah
22. bře 2009

Ahojte, my jsme na Sunaru a k tomu kojím. Malá kadí pravidelně a s prdíky žádné problémy nemá. Jen jsem měla pocit, že má po 2 hodinách hlad. Zjistila jsem, že je to normální časový odstup. Jinak kamarádka používá Bubu a je s ní spokojená. Asi hodně záleží na mimču, kterou si oblíbí.

martule20
22. bře 2009

Ahojky, zkusili jsme Hami a zůstali u něj! Malé chutná, mně taky 😉 a neměla zatím žádné problémy
ani se stoličkou ani s blinkáním, takže zkoušet další varianty rozhodně nehodláme. Na Nutrilon jsem slyšela
taky víc negativních názorů..

timbouctou
22. bře 2009

My nejdřív přidávali Sunar, hlavně do kaše, ale co prcek přestal jíst kaše tak zjistil, že sunar mu nechutná. Zkusili jsme Hami, to bylo dobré, ale Beba3 je taková hustší a chutná mu hodně. Akorát do pijeme zatím dva dny, tak uvidíme, co to udělá. No vláknina v tom je, taky ta bifidus kultura, tak si myslím, že to snad bude dobré. Zatím tedy Beba3 u nás vítězí ve vypitém množství 😀

evikuu
22. bře 2009

Děkuju za rady,napsala jsem si o vzorečky na obě firmy a zítra se zeptám doktora jestli něco nemá.Mrzí mě že HERO už na trhu nebude,maslím že je dobré.O nutrilonu jsme neužovaly a na běbě byla první,možná skonším i tam...

evikuu
24. bře 2009

Jo a máme vyzkoušený SUNAR banán a mňamka a nejvíc chutná starší prý chce vyrůst na sunaru-šašek 😀 ale zatím vede HERO

krista
24. črc 2009

davulinek • 1d • 6. říjen 2008 ve 21:03
Ahojte maminy,nevim,ci je tu takova tema,ale hledala jsem a zadnou mi ten vyhledavac nenasel.Chci se zeptat,ktere mlicko je lepsi,jestli sunar nebo hami?My ted jsme sice na nutrilonu 1,ale jelikoz mi malej hodne basti(tu krabici mame na 5 dni),tak bych chtela prejit na neco levnejsiho.A nevim,ktere z tech mlicek je lepsi.Jestli mate zkusenosti,tak prosim poradte.Dekuji.

ssaara • 1d • 6. říjen 2008 ve 21:05
Tak my máme vyzkoušenej Sunar a Hami a chutná nám obojí 😀

markytkaaa • 1d • 6. říjen 2008 ve 21:07
Baštili jsme Sunar 1 - do toho čtvrtého měsíce a přešli jsme na Hami 2 a taky super 🙂

macaeliska • 1d • 6. říjen 2008 ve 21:08
My sice vyhradne kojime, ale pocula som velku chvalu na sunar. Teraz urobili aj nejaky novy typ, ktory je sice az od 4 mesiacov, ale deti sa po nom idu potrhat. Je vraj sladsi ako ostatne mlieka a tak im to velmi chuti. Ale sesterka ma 8 mesacnu kocku a dava Bebu. Vraj jej chuti a aj ona je s nou spokojna. Mala ine ani nechcela. Myslim, ze to je individualne. Ved mu jedno vyskusaj a uvidis.

junovka • 2d • 6. říjen 2008 ve 21:13
nas Sunar upchaval, a z Hami sme zvracali, tak sme na Nutrilone 😉

davulinek • 1d • 6. říjen 2008 ve 21:20
No holky,jak to tak vypada,tak zustanu na nutrilonu 😀.No zkusim nejaky a hold uvidim,ale nechci mu to hodne menit,kdyz mu nebude sedet jedno z nich,tak zas zkouset dalsi,nevim,nevim.☹

petraluk • 1d • 6. říjen 2008 ve 21:23
Tak Lukymu je úplně jedno co pije, měli jsme Sunar, Hami, Humanu a z Německa BebiVitu 😉

mucha • 1d • 6. říjen 2008 ve 21:28
mojho maleho zase upchaval Nutrilon a bolelo ho brusko, tak mame Hami a je spokojny... inak vyraba to ta ista firma.. 😒

davulinek • 1d • 6. říjen 2008 ve 21:29
A jeste se chci zeptat,ktere z tech mlicek je po chutove strance lepsi-sladsi.Aby prckovi smakovalo 😉.

bajnokova • 2d • 6. říjen 2008 ve 21:56
Obě moje dvě děti byly na Sunaru jsem s ním spokojená 😵

kalerat • 1d • 6. říjen 2008 ve 22:22
TAk on hlavně Hami a Nutrilon dělá stejný výrobce, takže je to vlastně stejný mlíčko. Jen Nutrilon je lépe zabalený a tím pádem i dražší. My pijeme jak Sunar tak Hami a chutná nám.

andy80 • 2d • 6. říjen 2008 ve 22:45
Ahoj. Přešli jsme s Nutrilonu 1 na Hami 2, protože Nutrilona a Hami vyrábí stejný výrobce a má stejné složení. Taky se mi zdálo, že platíme jen za krabici. Ale mi jsme měli Nutrilon Extra, protože malá byla jedlí. Nestačilo jí ani kojení v kombinaci s UM, tak jsme přešli na Nutrilon Extra, který víc sytil a tolik se po něm nepřibíralo. Teď máme Hami 2 a jsme s ním spokojení. Na noc dáváme Hami 2 Hajaja a nepotřebujeme zatím ani kašičku, takže pohoda. Jinak první dítko mi vyrostlo na Hippu. Bylo to jediné UM které snesl /vyzkoušen Nutrilon, Sunar, Hami, Humana, ale všechno mu dělalo zle na bříšo/ jen Hipp snášel. Tak jsme ho měli až do tří let.

kopcik • 1d • 7. říjen 2008 v 09:19
tak my máme podobný případ jako andy80. vyzkoušeli jsme vše (snad jen kromě hami) a vyhovuje mu nejvíce hipp. a chutově je taký dobrý. má tu výhodu, že se na něj dá přejít kdykoliv a z kteréhokoliv mlíka. jinak malému nejvíce šmakoval sunar a ani po něm nebyl nijak hladový, ale zkusila jsem ho a byl hrozně sladký, tak jsem mu to přestala dávat.

kacka79 • 1d, 11tt • 7. říjen 2008 v 19:45
Tak my jsme teda vyzkoušeli taky hodně mlíček a nejvíc nám vyhovoval Hipp a od roka jsme přešli na nestlé mlíčko Junior. Od Hami jsme dávali na noc Hami hajajá 2 a potom i 3, a naprostá spokojenost - malýmu chutnal a nedělají se v něm hrudky! Občas mu ho dám i teď když toho moc k večeři nesní a mám jistotu že nebude mít v noci hlad!!

kijonkova.k • 1d • 7. říjen 2008 ve 20:01
Já jsem dneska koupila sunar,ale jen na kaše,jinak kojím a je vynikající.Hned bych si dávku taky dala 😀

pec • 1d • 7. říjen 2008 ve 20:04
My jsme zkusili mlíčko HIPP a už jsme ani jiné nezkoušeli. Malé chutná hned od začátku. Dávám ho teda jen jako příkrm ke kojení. Malá je moc spokojená. Upravilo se jí pěkně i kakání. Teď dávám i kašičky Hipp a super. A cenově myslím to mlíčko vychází nejlépe. 😉 Kupuju za 79,- krabici 300g.

kijonkova.k • 1d • 7. říjen 2008 ve 20:33
pec:a kde kupuješ to mlíčko?To je dobrá cena,já to potřebuju jen na kaši,tak bych třeba vyzkoušela,až dobereme ten sunar 🙂

kopcik • 1d • 8. říjen 2008 v 09:52
levný hipp se dá koupit v Dm drogerii. někdy když je v akci tak ho mají ještě levnější v Rossmannovi. nám to zase tak levně nevyjde, protože máme jednu krabici max imálně na 3 dny. malému chutná 😉 takže do mlíka vrážím měsíčně kolem 1000 kč 😖

pepibubu • 1d • 8. říjen 2008 v 10:23
kopcik, hmmmm, nutrilon comfort stojí pixla 400g 230 - 240 Kč..... možná taky zkusíme.hipp

kijonkova.k • 1d • 8. říjen 2008 v 10:36
Holky,proč jsou ty Nutrilony tak drahé?já se v tom nevyznám,protože kojíme.Ale vždyť to je velký rozdíl! ☹

pepibubu • 1d • 8. říjen 2008 v 10:38
kijonkova.k no asi tam platíš i tu značku, ale je to teda šleha. Malýmu to pomáhá, ale říkám si zda by mu nepomáhalo i třeba to Hipp...

kijonkova.k • 1d • 8. říjen 2008 v 11:01
A k čemu mu to pomáhá?Já chápu,že někomu je cena asi jedno,nebo ti,co jen dokrmujou na večer,tak to beru.Ale vždyť to musí lézt hrozně do peněz.Ještě,když děti potřebujou nějaké speciální mlíčko,to musí být taky pálka,co?

pepibubu • 1d • 8. říjen 2008 v 11:04
kijonkova.k no přesně, pixlu má na 4 dny, ne že bych mu to nechtěla dopřát, ale říkám si že by třeba nějaký jiný mohlo taky fungovat... Peněz moc není, a v Nutráku utopíme dobře 1500... No možná si budu drbat hlavu za to že jsem chtěla ušetřit, ale třeba to bude fungovat, kdo ví.

motol • 1d • 8. říjen 2008 v 11:10
Holky nutrilon je nellepší mléko u nás na trhu má víc minerálů a vitamínů než jiný mlíka a proto sou dobrý i pro nedonošence,taky sem ho dávala do 7měsíce,ale dost to leze do peněz na děti nekupujen jen mlíka nejsem krkavec,ale ted máme hami hajaja a taky nám to vyhovuje,už jí skoro vše takže mlíko dávám jen večer 🙂

pepibubu • 1d • 8. říjen 2008 v 11:13
motol takže radíš nepřecházet z nutrilonu??

motol • 1d • 8. říjen 2008 v 11:20
pepibubu máš docela málé mimčo a určitě do 6měsíců bych nutrilon dala než začneš přecházet na přikrmy to už je pak podle mě jedno co má za mléko,pokud by třeba na hami neměl alergii,samozřejmě nechám to na tobě,ale i u nás na oddělení byl nutrilon pro nejmenší to nej nebo ještě beba

kijonkova.k • 1d • 8. říjen 2008 v 11:21
No,jak to tak čtu,tak jsem fakt ráda,že kojím.To jsou teda pálky,to by člověk nevěřil.Jasně,že pro prcky chceme to nejlepší,ale když se to dá skloubit i s tím,že se ušetří,tak proč ne.Já jsem včera dělala kaši ze sunaru a malá v pohodě.Počítala jsem to,že nám 300g balení výjde na 2-3 týdny,takže to je O.K.Stejně ti výrobci akorát rýžujou peníze,všechno,co se týká dětí a těhulek je přehnaně drahé 😠

motol • 1d • 8. říjen 2008 v 11:22
jo a nechci říct že by byl hami horší,určitě ani to ani jiná mlíka mu neublíží ale nutrilon je asi top do těch 6 měsíců

motol • 1d • 8. říjen 2008 v 11:24
kijonkova.k to stebou souhlasim mají to pro nás i děti předražené,ale ten nutrilon doporučuji,ale jesně že sem po 6měsících přešla na levnější,pěkně jí takže už dáš i víc pěněz za jídlo oblečení to malé zase tolik nepotřebuje 🙂

pepibubu • 1d • 8. říjen 2008 v 11:26
motol s bebou jsme začínali a ta ho dobře zabetonovala. ok, nebudu tedy hazardovat, max. zkusím v rámci nutrilonu něco, ale značku ne. to radši sama budu mít rohlík a gothaj ale nutrilon měnit nebudu.

motol • 1d • 8. říjen 2008 v 11:29
pepibubu u takhle malýho bych fakt neměnila až bude větší tak pak už to změn

zolik • 1d • 8. říjen 2008 v 11:39
tak mi jsme pili bebu 1 pak jsme přešli na nutrilon ale moc jí nejel a mlíko pak začala bojkotovat. Tak jsme vyzkoušeli Sunar premium banán od ukončenýho 6 měsíce a najednou se holka rozjedla radost pohledět. Hold je to mlsoun a ví co je dobré.Takže preferuju Sunar. Protože dívat se na dítko které nechtělo moc jíst a nic jiného než mlíko nemohlo bylo zoufalé ☹

kijonkova.k • 1d • 8. říjen 2008 v 11:57
To je pravda,to by mi taky rvalo srdce ☹ Hlavně že chutná,však ony si ty děti taky vyberou samy

kopcik • 1d • 8. říjen 2008 ve 12:01
pepibubu: taky jsme kupovalii ten nut. comfort a byla to síla, kolik to sežralo peněz. ale nepomohl nám a malý se stejně nemohl vykadit. no ale nutrilon má lepší složení než hipp, a teď, když už se malý vykadit umí a nedělá mu to problémy, tak asi přejdu zpátky na nutrilon. i když mu hipp šmakuje a je vidět, že fakt prospívá a vůbec není nemocný i když děcka kolem mají rýmu, tak přecijen.... pro klid duše. i když doktorka říkala, že ty mlíka jsou víceméně stejné, že se tam fakt platí jen za značku a za reklamy. že by si výrobci nemohli dovolit vyrábět nějaké horší mlíka... ale je pravda, že sunar má podobné složení jako nutrilon a je nejméně o stovku levnější

zolik • 1d • 8. říjen 2008 ve 12:09
kijo - tak tak. Jsem ráda, že tohle stresové období skončilo. Malá to bojkotovala tak od 4 do 6 měsíců a to byl mazec. Ale doufám že už to skončilo a navíc i kdyby nastal mléčný bojkot může toho už mnohem mnohem víc. Takže by to bylo bez zoufalství. 😉

pec • 1d • 8. říjen 2008 v 17:05
kijonkova.k - už Ti holky odpověděly, no ale přece 😉 . Já Hipp kupuju v hračkách Pompo nebo taky v DM. Teď jsem kupovala i v Hypernově, bylo tam v akci. Jinak mě ho doporučila kamarádka lékarnice - prý je to fakt dobrý mlíko. Ale taky je fakt, že ho používám jenom na dokrm. Převážně kojím.

jankajs • 1d • 8. říjen 2008 ve 20:03
my sme začínali s bebou, nutrilon absolútne odmietal, ale našťastie sme rozbehli MM. Inak je to fakt pálka - hlavne, keď sú deti väčšie a ešte bez príkrmov... 😖

lollaj • 1d • 8. říjen 2008 ve 21:30
ahojky, myslím si, že každému miminku vyhovuje něco jiného. Nám třeba Nutrilon (žádný) nevyhovoval,ani Sunar.Kupujeme Lactum. Takže zkoušet a zkoušet 😉

surynka44 • 1d • 21. květen 2009 ve 14:35
Ahojky, našla jsem tohle téma i když má otázka není přímo taková, ale zkusím se zeptat. Potřebovala bych vědět jak často se dává UM, konkrétně HAMI 5 a půl měsíčnímu dítěti. Musím přestat kojit a tak malou pomali učíme na flašu a zdá se,že po hodně vyzkoušených flaškách jsme konečně kápli na jednu kterou mi vzala, tak bych potřebovala vědět jak často se to podává. Nemůžu to brát podle kojení, protože když má tzv. žravou, tak papáme i co hoďku a půl. Děkuji snad se někdo najde kdo mi poradí.

berenika39 • 2d • 21. květen 2009 ve 21:50
ahoj, no záleží na tom, jestli budeš už přikrmovat. POkud ne, dává se ! přibližně ! 5x 180ml, ale záleží samozřejmě, kolik ti vypije. Každopádně vždycky jednu dávku, pak pauza min 3 hodiny, UM potřeuje víc času na trávení. Prostě jí normálně dávej pravidelně pít s časovým odstupem, není dobrý dát trošku a za hodinu to dopít.
Uvidíš, že po UM mlíčku nebude mít za chvíli hlad, dávala jsem i po čtyřech hodinách 210ml, ale to záleží na mimču.
Až začneš s příkrmy, nahradíš jedno mlíčko. Postupně nahradíš tři a dvě necháš.

Jestli budeš jen dokrmovat a kojit, doporučuje se to střídat, ale někdo nakojí a dopije UM, to sice podporuje tvorbu tvého mlíčka,ale zase nemáš přehled, kolik vypila. Tak si vyber 😉

pavlusa01
5. únor 2014

Já bych volila raději Sunar,je dlouho na trhu a dobře ho dětičky snáší 🙂 Jako jediný obsahuje mléčný tuk,tak se hodně podobá mateřkému mléku.... 😉 U nás je dobře osvědčený a moc nám chutná 🙂

katchi
8. bře 2014

Já mám dobrou zkušenost s Hami, dobře se připravuje, je cenově dostupné a synovi chutná. Navíc Hami doporučuje Česká pediatrická společnost, což je určitá záruka kvality. Plus má Hami novinku Nutri Preci...

zelvasuper
18. dub 2014

Za me jednoznacne sunar.Ma chut opravdu mlecnou a detem moc chutna.

maxpex
20. zář 2014

Není náhodou Hami vyráběné v Polsku?

mecoun
25. zář 2014

Já jsem taky slyšela, že Hami se dělá v Polsku...my doma používáme Sunar, jak umělé mlíčko (to kupuju tu premiovou řadu a můžu jenom doporučit) tak kaše na večer. Sunar se dá v akcích pořídit za dobré peníze a moc malé chutná.

sochozd
25. čer 2015

Ja jsem doposud vyuzivala Sunar, pak jsem mela moznost vyzkouset Hami mlicka a dovoluji si napsat, ze tato mlicka jsou na stejne urovni, po obou dcerka spinka celou noc a vypada moc a moc spokojene. Rozhoduji se tak pri koupi podle cenove akce.

annatomsu
7. lis 2016

po vyzkoušení mléčka hami spokojenost, za vyzkoušení to určitě stojí. Malému moc chutnají kaše od Hami.

lucasice
2. bře 2020
Uživatel lucasice je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od lucasice.

U nás vedl ze všech mlík jedině Sunar, bylo to jediné UM po kterém mi malá spala celou noc.