Hnisavé oko u 4mesačného chlapčeka, máte skúsenosť?

zuzanahanka
9. čer 2015

Maminky prosím o radu. Malý má 4 mesiace a už od narodenia máme problémy s pravým očkom. Už v pôrodnici mu trošku hnisalo, tak mu kvapkali Septonex. Sem tam som mu to kvapkala aj doma a doktorka nám potom predpísala Kanamycin. Pomohlo to na pár dní a potom zase. Tak sme dostali kvapky Tobrex a tie zabrali super. Po týždni bol pokoj skoro mesiac až do včera, keď to začalo znova a tentokrát má kútik očka úplne červený a ružové bielko očka. Boli sme ráno u doktorky a tá predpísala znova Kanamycin s tým, že za týždeň prídeme na kontrolu a objedná nás u očného a asi budú malému zpriechodňovať kanálik.... Máte nejaké skúsenosti a rady? Známa mi poradila, aby som mu tam kvapla trošku mlieka ale moc sa mi to nezdá?? Moc ďakujem a prajem pekný zvyšok dňa

fykyska
9. čer 2015

ocuflash nebo opravdu mateřské mleko...

marrei
9. čer 2015

S tímto jsem si prošla u obou dětí ☹ - měli jsme přesně to co ty, Kanamycin, Tobrex, zabralo ale opravdu jen to propláchnutí u Dr., jinak se to pořád vracelo...

janik01
9. čer 2015

Syn měl to samé, léčili jsme vším možným cca do půl roku, nakonec musel na proplachnuti slzného kanálku. Od té doby to bylo již v pořádku.

slovnicek
9. čer 2015

Maly to mel take. Dostavali jsme ruzne kapicky/asi 2x atb kapicky. Nakonec ocicko po 5. mesici prestalo hnisat samo, bez proplachu 🙂