Hotový příkrm a jeho uchování v lednici - Sunar HA1

bohmici
13. únor 2012

Chtěla bych se zeptat jestli je možné si připravit příkrm do "zásoby" max. jeden až dvě dávky. V návodu SUNAR HA1 to sice neuvádí, proto bych se chtěla zeptat, zda s tímto máte nějaké zkušenosti. Můj Adámek má 3-týdny. ☹

beruska24.9.
13. únor 2012

@bohmici -mám pocit, že tam bylo kdysi uvedeno, že připravovat vždy čerstvý, dávku spotřebovat (tuším) do hodiny - pokud z toho dítko nepilo, protože se tam pak množí bakterie. takže vyjímečně můžeš 😉
používala jsem ho u 1. dítka

svha
14. únor 2012

Ahoj já krmím Bebou, nevím jestli je tohle, co chceš vědět, ale ze začátku jsem taky řešila dávky dopředu a co se zbylým mlíčkem. Nakonec nic dopředu nedělám, ohřívání trvá dlouho, dám vodu do flašky v množství které potřebuji, ohřeji v mikrovlnce a přidám přesný počet odměrek sušeného mléka, protřepu a podávám - nikdy bych neohřívala už hotové mléko). Musíš vyzkoušet, na kolik nastavit mikrovlnnou troubu, aby jsi měla teplotu tak akorát (Beba nemá přesáhnout 40 st., ale dělám to tak, aby malá rovnou jedla a měla to teplé, teplotu nemám změřenou, jen od oka a rukou) a nemusela chladit, pak záleží, jestli se ti flaška vejde na výšku do mikrovlnky (mě doma ano ale u rodičů se mi jedna skleněná nevešla). Pak dělám, co se nemá a slévám zbytky a když mám na jednu porci a hlevně ne déle než 24 h skladované, tak ohřeji toto a podávám. Dělat se to nemá, ale mléko schladím a skladuji v lednici a zatím malé nic není. Tak snad ani nebude. Teď budeme začínat s příkrmy (mrkev a tak), tak se to zase vše bude měnit. Přeji hodně zdaru.

sandynka
16. únor 2012

Já jsem si vždycky dělala jednu nebo dvě dávky na noc do lednice. Takže to tam dlouho nebylo. Moje máma mi řekla, že to tak dělala u mě a u bráchy vždycky a už tehdy psali na obalu, že se má dělat vždy čerstvý. Takže si myslím, že pokud je to v té lednici, tak se nic nestane. Teď už to teda nedělám, kamarádka mi poradila, dát si převařenou vodu do VIA kelímku, tam se vychladí na pokojovou teplotu, pak dám kelímek při chystání jídla do ohřívače na 3 minuty a přidám mlíčko. To nám funguje a je to chvilka 🙂

katka37
17. únor 2012

taky si dělám dvě dávky mlíčka na noc a pak ohřeju v mikrovlnce ,byla jsem s malým ve dvou měsících v nemocnici a tam s e dělá mlíčko na celý den a pak ti ho jen ohřívají v mikrovlnce ,nevidím problém....

alice.r
17. únor 2012

Ahoj, já to od narození malé dělám tak, že si do lednice připravím dvě až tři dávky mléka a pak před krmením ohřeju v ohřívači. Vím, že je na obalu, že se to má dělat čerstvé, ale v porodnici mi bylo řečeno, že si to můžu připravit do lednice a pak podle potřeby přes den odlévat. Pochyby jsem začala mít až nyní v jejich dvou měsích, kdy jsem četla diskuse na netu. Ale budu to dělat asi stejně, malé nic není.

llluckaaa
17. únor 2012

@katka37 Zrovna dneska jsem mluvila s paní z hygienické stanice o chystání mléka v nemocnicích a ona mi říkala, že kdyby na to přišli z hygieny, tak by to byl velký problém. Nějaká bla bla bla vyhláška říká, že se mléčný příkrm musí v nemocnici připravovat vždy čerstvý.

martinaa31
17. únor 2012

Tak nám dělali v porodnici vždy čerstvé mlíčko a pamatuji se, že sestřička říkala spotřebovat do 2 hodin nejpozději. Nikdy jsem nedávala do lednice, vždycky jsem připravila čerstvé. Ono je to jistota. Ale vodu jsem měla převařenou, nachystanou dopředu na noc a pak jen ohřála a přidala mlíčko. Bylo to hned. :D A teď jsem se nedávno dočetla, že by se nemělo ohřívat ani v mikrovlnce nic v plastu, že je to škodlivé. Mělo by se jídlo ohřívat v keramice - talířek, hrnek atd. Takže pro druhého prcka pak asi koupím ohřívač lahví..., abych nezehřívala v mikrovlnce. 🙂

katka37
18. únor 2012

@llluckaaa no vidíš a pak jim máme věřit....

llluckaaa
18. únor 2012

@katka37 No právě. Sama mi říkala, že na to při kontrole nikdy nenarazila, že v této oblasti nebyl nikdy problém. Tak jsem jí rychle vyvedla z omylu 😒