Hypoalergenní mléka. Múžou zabránit ekzému?

alishia
15. led 2009

ahoj,

koukala sem jestli tady takove tema je, ale nic sem nenasla. Muze nas kdyztak podavani hypoalergenniho mleka zachranit pred ekzemem, kdyz zacnem davat lucinu nebo jogurty? nebo je to hypoalgenni mleko k nicemu pokud je v kombinaci s kravskym mlekem?

evikuu
15. led 2009

Ahojda-taky jsem si toto zjišťovala,lékař nám řekl toto: pokud se s příkrmem začíná tak se má v HA mlíčku pokračovat-pokud ale jste už na jogurtech a jiných mléčných výrobcích tak se podle mě může už dávat klasická UV každopádně je to vždy na tobě/ tak nám to řekl doktor-je to na Vás/.Já si myslím že HA mlíčko je dobré dávat co nejdéle to jde ale všeho moc škodí-takže s větším přísunem příkrmů-okolo toho 6 měsíce jdeme do HERO BABY LACTUM myslím že je to kvalitní mlíčko hlavně to složení a asi a se už s HA mlíčkem dát trápit nebudeme.Kačka byla tenktát taky na HA mlíčku do půl roku-pak začala baštit vše a tak jsme přešli na klasik a vše bylo OK.
ps: URČITĚ HA není k zahození ani při příkrmech které obsahuje kravské mléko-dále snižuje riz. alergií a bylo nám řečeno že i když bude mít prcek reakci na kravské mlíčko to HA by to mělo "brzdit"

alishia
autor
15. led 2009

evikuu: dekuji. me nevadi kupovat ha mleko, ale spis se bojim zavedeni prikrmu obsahujici kravske mleko. dneska sem dala prvně lucinu, ale jen kousek a do toho jablko ahrusku, tak uvidim co to s nim udela.)

cerstvamama
15. led 2009

Ahoj Alishio,
nám doktorka na poslední prohlídce řekla, že HA mlíko po zavedení příkrmů už vlastně neplní tu funkci ochrany před alergiemi. Prý ho mám dál dávat pro klid mojí duše, ale přemýšlím, že kolem 8-9 měsíce přejdeme na normální. Adélka už jí všechnu zeleninu, maso, ovoce, jogurty. Nedávám jí akorát med, ryby a takový ty známý alergeny.
Jo a taky doktorka říkala, že podle nejnovějších výzkumů strava ovlivňuje výskyt alergií minimálně, všechno je to už vrozený. HA mlíko prý může akorát zabránit tomu aby se ta alergie spustila, ale nezabrání tomu aby v tom tělíčku byla. Takže si vyber 😀 Asi je to na každé z nás jak se rozhodneme.

alishia
autor
15. led 2009

ja si taky myslim ze je to vrozeny a dedicny....nikdy sem neverila, ze by ha mleko neco vylecilo. zkusim zatim davat mlecne vyrobky plus ha mleko, a uvidime co se z toho vyroji. kdyztak prejdem na normalni kolem toho roku. to jeste vydrzime. dekuju cerstvamama

cerstvamama
15. led 2009

Neni zač. Já už taky dávám bílou activii a k tomu zatím HA, jak už jsem psala. Jestli je dítě alergik tak se to zřejmě stejně jednou něčím spustí. Samozřejmě je žádoucí, aby to bylo co nejpozději.

evikuu
15. led 2009

souhlasím 😀