Hypoalergenní mlíčka. Nevíme to do ní dostat. Co dělat?

aschin
13. čer 2008

Jestli jsem přehlédla podobné téma, tak se omlouvám.... Potřebuju poradit. Malá je téměř 100% na UM Hipp. Kvůli tomu, že manžel je alergik musíme dávat HA mlíko. Štve mě to, ale přeci jen.... Prý se alergie na kravské mléko pozná podle krvavých nitek ve stolici. Malá je tam 2x měla, tak už raději dávám jen to HA. No a k jádru věci. Máme šílený problémy do ní to mlíko dostat. Už jsem vyzkoušela i pokračovací formuli, ale je to to samé. Máme doma několik druhů lahviček a několik velikostí saviček. Prostě se to nedaří. (čaj pije úplně normálně a s náramnou chutí). Při jídle spustí tak šílený řev, že to nebylo tak hrozný ani při tříměsíční kolice. Pomalu musím to mlíko do ní vkapávat stříkačkou, aby snědla aspoň něco. Dneska, téměř ve 4 měsících mi snědla 60ml, 60ml, 40ml a nakonec asi 80ml. Vyhladovění nezabírá. Nemáte někdo podobné zkušenosti? My známe jen Hipp a Nutrilon. Jsou i ostatní značky tak nechutné? Co byste mi doporučily koupit? Moc děkuju.

vanish1
27. říj 2008

ahoj, HA by sa malo dávať asi do 15 mesiacov (pozrela som si archív poradne), ale moja lekárka tiež vravela, že do roka, tak sme už prešli na Nutrilon 3 a plánújem ho dať do troch rokov.

peta1510
27. říj 2008

My sme mali podozrenie na alergiu na bielkovinu krav.mlieka,ktora sa potom na speci vysetreni u alergologicky nepotvrdila,ale do roka mame predpisany Nutrilon Alergy 2,potom mame vraj prejst na nejake HA.Tiez neviem ake a dalej,vy ktore tych mliek viac skusate,chcem sa spytat na ktoru formulu prejdete?Ked ma Vase dieta napr.6mesiacov,co zodpoveda formule 2,tak date 2 aj z viaerych druhov,ak skusate,ci vzdy pri novom mliecku idete najprv na 1?Ak ma chapete 😅 Lebo mne raz tak na pohotovosti povedali,ze akonahle sa zacina s novym mlieckom,treba zacat s 1.Ano?

pietra
27. říj 2008

peta, ja pokial viem, mas zacat s tym mliekom, ktore zodpoveda veku dietata. Kazde "cislo" je prisposobene vyzivovym narokom daneho veku, takze 1 nemoze urcit pokryt vsetky potreby napr. rocneho dietata

saska.t
28. říj 2008

Kocky mi nepapame HA mliecka ale normalne ale muz omylom kupil krabicu HA mliecka mozem ju skrmit alebo je to blbost a radsej nechat?

pietra
28. říj 2008

saska, mlieka by sa nemali len tak striedat a u takto malych deti uz vobec nie