Hypoalergenní mlíčko. Musíme ho používat pořád?

kris85
21. bře 2011

Chytré maminky, možná hloupý dotaz, ale prosím o odpovědi. Hypoalergenní mlíčko musím požívat stále, když máme v rodině alergie? bylo mi to doporučeno v porodnici, ale nevím, jestli jenom ze začátku, nebo už pořád. Nejde o žádné závažné alergie, tak si nejsem jistá...děkuji za odpovědi 🙂

latvia
21. bře 2011

prvych 6 mesiacov urcite, po zacati prikrmovania podla toho, ci na niektory prikrm zareaguje alergiou.po roku by som uz nedavala urcite

boruuvka
21. bře 2011

můj manžel má lehkou alergii na plísně a některé pily (nikterak to neléčí) a dr mi řekla, že stačí první 4 měsíce. Takže jsme dávali sunar ha do 4,5 měsíce a pak začali dávat obyčejný sunar a začali klasicky s příkrmy.

andy80
22. bře 2011

U syna jsem dávala HA mlíčko asi do roka, chutnalo mu (moc jsem se divila, protože je to hnus), tak jsem to neřešila. U dcery jsem HA dávala do cca šesti týdnů, potom jí nestačilo, chtěla papat snad co hodinu, tak jsme přešli na Nutrilon Extra a ten se HA nedělá. U obou mi bylo HA mlíčko doporučeno kvůli exemu, který jsem měla jako dítě. Jinak si myslím, že se zavedením prvních příkrmů už HA mléko postrádá smysl, takže pokud ho dítě pije a stačí mu, tak ho dávat minimálně do zavedení prvních příkrmů.

luthien.k
22. bře 2011

HA mléko se má používat do té doby, než je zaveden první mléčný příkrm. Aby to mělo efekt, nesmí se to střídat s normálním, nenaštěpeným UM. Jako prevence vzniku alergií je to ověřeno řadou studií, takže jestli je matka/otec alergik/ekzematik/astmatik, tak to rozhodně smysl má, ale jak říkám, do zavedení prvního mléčného příkrmu (dnes se doporučuje BKM i u rizikových dětí zavádět již mezí 4. - 6. měsícem života, v malém množství, kvůli nastolení tolerance).

jondula
23. bře 2011

Také bych dávala UM HA tak do šesti měsíců, než bych začala s příkrmy. Moje kamarádka si moc chválila BEBU 1 H.A. Oba jsou s manželem alergici a dávat prckovi od narození HA mlíčko jim doporučil pediatr. BEBA H.A. by měla pomáhat dítěti zvyknout si postupně na mléčné bílkoviny a další bílkoviny v potravě.