Jak dlouho může "stát" Sunar, než se vypije?

k.jolanka
27. led 2011

Ahoj, udělala jsem teď synovi bramborovou kaši a místo mlíka dala sunar...ale neuvědomila jsem si, že má jíst až za hodinu..nevíte někdo jak dlouho může stát udělaný sunar, než se vypije, nebo sní v té bramborové kaši? vydrží mi kaše hodinku třeba v lednici? díky 🙂

zofinecka
27. led 2011

pokud vím tak UM můžou stát tak 2 hod. 😉

kjajule
27. led 2011

UM by se měla sníst do 4 hodin po udělání 😉 Takže když to dáš na hodku do lednice nic by se stát nemělo 😉

mailli
27. led 2011

Ahoj, já používám Nutrilon (ale u všech značek to bude dost podobné si myslím) a dočetla jsem se, že připravené mlíčko by se mělo spotřebovat do 2 hodin (za těch podmínek, že je uchované v chladu). Samozřejmě čerstvě udělané pití/jídlo je nejlepší, ale tu hodinku by to vydržet v ledničce určitě mělo. Osobně bych takhle připravenou kaši i po té hodince svojí Elišce dala.

sichatka
27. led 2011

@k.jolanka - používám Nutrilon a dcera ho vypije i po 6 hodinách, takže se nemusíš bát jí ho po hodině dát.

rivka
27. led 2011

Výrobci uvádějí, že mléko může stát zhruba dvě hodiny. Z vlastní zkušenosti vím, že může stát i dýl, aniž by se něco stalo. Úplně maličkému bych nedávala mlíko stojící na teple dýl než tři čtyři hodiny (taky záleží na tom, jaké je teplo), v lednici jsem ho nechávala den (tedy od rána do večera, ne 24 hodin). Teď necháváme mlíko až šest hodin, nejeví známky rozkladu a syn je zdráv a vesel.

dzejn81
27. led 2011

Ahoj já používám Sunar a dočetla jsem se,že hotový vydrží 2 hodiny. Po delší době bych ho malé už nedala, radši jsem vždycky udělala čerstvý. 🙂

ivasad.
28. led 2011

Ahoj, na novorozeneckém oddělení se nechává mléko uvařené 8h, v lednici (pokud se nespotřebuje, po těch osmi hodinách se vyleje). Z něj se odebírá pro jednotlivé dětičky sterilní stříkačkou - první den pijí třeba 8-10ml na jednu dávku a to by se nedalo ani uvařit. 😀 Takže po jedné hodině se opravdu nemusíš ničeho bát 😉

katkavfr
Odpověď byla odstraněná
Zobraz