Jak dlouho pije 3 měs. mimi, pokud je výhradně na UM?

tajemna30
5. zář 2011

Ahoj holky, nenašla jsem tady odpověd na moji otázku, a tak se obracím s dotazem na Vás. Naše 3 měsíční holčička je už bohužel výhradně na UM, pije 110 -130 ml, máme lahvičky chicco, pijeme nutrilon comfort, zahuštujeme nutritonem, hodně ublinkávala. A můj dotaz máme pořád na lahvičkách dudlíky pro novorozence (samozřejmě jsme měnily), ale malá pila toto množství 20 minut a ještě se nám někdy ucpávali protože zahuštujeme nutritonem. Tak jsme koupili ty větší ale tam i když dáme tu nejmenší rychlost je schopna to vypít za 2 minuty, což se mi zdá hrozně rychle, a pokud jsem pití přerušovala nastal neskutečný řev. Tak jsme to vyřešili koupením znovu těch novorozeneckých a udělali jsme tam větší dirku a pije to 10 minut. Jak je to u vás? Jak dlouho Vám takto malé děti pijí UM? A nevadí že má pořád ty novorozenecké dudlíky (jsou myslím 0-2 měsíce) s větší námi udělanou dírkou? Moc děkuji předem za rady.

sussanah
5. zář 2011

Sice jsem kojila, ale v 3m byl maly hotovy s jidlem do 5min, kdyz mel flasku (v te dobe jsem byla v nemocnici), tak taky max 3min a bylo po mliku (jeho davka byla tenkrat cca 180ml). Novorozenecke dudliky mel po celou dobu, jine jsme ani nekupovali. Po navratu z nemocnice jsem se zase rozkojila a maly mel flasku, jen kdyz jsem nekam jela do cca 8m porad s tim novos dudlikem, takze to urcite nicemu nevadi. Jde jen vylozene o tu rychlost, s jakou to mliko tece.

tajemna30
autor
5. zář 2011

Moc děkuji za radu a odpověd. A dívám se že brzy budeš mít další miminko, tak rychlý porod a at vám malý či malá dělá jen a jen radost.

ffiinnkkaa
5. zář 2011

Já si myslím, že je to u každého jinak. U nás to taky klidně trvalo i 20 minut v noci i 30 minit. Větší savičku jsem koupila až v šestém, sedmém měsíci a to má vypité do 5 minut. 🙂

dana3262
5. zář 2011

@tajemna30 do dudliku bych moc nerejpala. Neni to bezpecny. Nas pije UM ted patym mesicem, je mu 19.mesicu a ma porad dudlik 1 pro novorozence.
A naopak bych se zeptala ja:
ty dudliky se maji obmenovat? Pripadne jak casto?

tajemna30
autor
5. zář 2011

@ffiinnkkaa tak to jsem moc ráda, já si říkala zda to že mi malá hodně spinká není i tím, že ji těch 20 minut pití moc unavuje, ale jestli jsi až do šestého měsíce měla tu první savičku, tak to jsi mě uklidnila, a zůstanu u toho.

@dana3262 já vím, to rýpání do dudlíku bezpečný není no, zkusili jsme to protože mezi tím dudlíkem 1 a 2 nic není, a tím že máme asi osm lahviček chicco a vyhovují jí, tak jsem nechtěla zas nakupovat plno jiných. 😒 A pokud i tvůj malý má v tomto věku pořád dudlík 1 tak se nebudu vůbec stresovat že pijeme i my. A k obměňování, bylo mi doporučeno po cca 2 měsících to obměnovat, já to obměnila po cca 10 týdnech, ale máme jak jsem psala hodně lahviček, tak si myslím že by to neměl být problém. Ale kamarádka to vůbec tak často nemění, takže asi jak kdo.

dana3262
6. zář 2011

@tajemna30 ta velikost dirky je v pohode..
Ajaja.. Ja teda ty dudliky jeste nevymenila 😕 vubec me to nenapadlo, myju je v jaru houbickou, kterou mam jen na lahvicky a obcas vyvarim.. Vsechny je co nejdriv vymenim.

maciik
6. zář 2011

Ahoj, my jsme na UM prakticky od začátku. Prvně měl savičku s takovou tou podélnou dírkou (ani jsem nevěděla, že existuje něco jiného, protože jsme začínali se stříkačkou), pak jsem přešla na avent lahvičky a savičky s dírkou a číslem 2. Do dvou měsíců se s tím jídlem strašně páral, pil i půl hodiny, tak jsem koupila číslo 3, ale to se mi zdálo, že se pak moc zalyká, ta jsme zůstali u dvojky a zničeho nic má většinou všechno vypité do 10 minut, někdy 15, když ho trápí prdíky u toho.. Řekla bych, že to je celkem normální čas... A pije teď přes den 120 a na noc 150.