Jak dlouho se Vaše dítka učily přijímat umělé mlíčko?

radusacekr
9. pro 2012

Dobrý večer maminky,prosími Vás,jak dlouho se Vaše dítka učily přijímat umělé mlíčko?? zkusila jsem Nutrilon,ted v 8.měsících sunar,ted zkouším 3.den a stále mi ho odmítá..jak dlouho si na něj může zvykat??Děkuji .

vendullka
9. pro 2012

Nemusí si bohužel zvyknout vůbec, tak jak to bylo u nás.... Potřebovala jsem odstavit, ale jelikož byl radši o hladu až zkončil málem na kapačkách, musela jsem hledat jiné východisko., ale tři dny je málo, chce to zkoušet a mít trpělivost🙂

jaa
9. pro 2012

Záleží,jestli se přechází z kojení..Um jsou hořká. MM je sladké.. Tak něco chutí podobné.

beruska24.9.
9. pro 2012

@radusacekr - nebo vadí lahvička a né mléko jako takové. Co zkusit nějaké pítko, ze kterého je dítko zvyklé pít?

helulicek
9. pro 2012

tak starší syn přešel krásně plynule z kojení na UM, mladší si zvykal tři měsíce než mi ho přijal. Ale je fakt, že musel mít speciální allergy care, což je dost oproti MM hořké 😝 Chce to pomalu a nenásilně zvykat (tedy pokud to jde a přecházíš pomalu s MM na UM)

kalo
9. pro 2012

Náš nepil mlíko cca.od 6 měsíce vůbec..abych do něj dostala aspoň nějakou mléčnou dávku, tak jsem to přidávala do jídla

gejbule1
9. pro 2012

@radusacekr Mám úplně stejný problém.Chtěla bych v roce přestat kojit ale syn vůbec UM nechce.Já zkusila BEBU,Nutrilon,Sunar i sunar ochucený a nic.Všechno mi plyve.Zkouším mu ho přes den dát místo vody a zatím neúspěch to raději nepije.
Jak to zkoušíte vy?Jak ho mám jinak zvykat?

veruska007
10. pro 2012

Mladší měl dokrm od začátku, dodnes je mu jedno jestli UM nebo kravské mléko, pije mléko každý večer před spaním. Mladší UM nikdy nevzal do pusy, občas to zkouším dodnes. Kojil se přesně do roku, pak došlo mlíčko a bez problémů se odstavil. Výjimečně vypije pár hltů staršímu bráškovi a tváří se hrozně dospěle, ale z vlastního hrnku mlíko nevezme ani náhodou. Miluje jogurty, tvaroh a sýry, takže to neřeším.

radusacekr
autor
10. pro 2012

děkuji za odpovědi.už jsem zkusila Nutrilon,sunar a ted Bebu,ale zatím bez úspěchu..prostě to nechce..zkouším to teda ráno místo snídaně,ale vždycky vyhraje a dám mu prso 😒 kojím ještě v noci,ale zatím jsem to chtěla zkusit přes den a až by mi to příjmul,tak eventuálně v noci..no,budu zkoušet dál no .) nějak si zvyknout musí 😕

brisalek
11. pro 2012

@radusacekr naše dcera taky nevzala sunar, ale spíš flašku do pusy (ani s odstříkaným MM) dokud jsem ji neodstavila úplně v 16 m.(do 6m byla kojená plně do 12 m v noci a občas přes den, od 12 do 16 jen v noci). Druhý den, co jsem zalepila bradavky a řekla, že už mlíčko nebude si vzala místo prsa na usínání flašku se sunarem a pije ho občas do dnes🙂

camelinka
11. pro 2012

Naší malé bylo díkybohu úplně jedno, co dudlá,hlavněže to teče 😅 ,takže bez problémů, navíc Sunar je myslím nejsladší ze všech, takže by mohl zachutnat víc jak Nutroš. Spíš bych zkusila změnit flašku, saje se z ní jinak než z prsu, tak třeba neví co s tím zatím, ale hlad ho naučí 😉

radusacekr
autor
12. pro 2012

zkusím lahvičku,ze které pije čaj.z té je úplně pav.když jí vidí,tak směje 🙂 budu zkoušet,nic jiného mi nezbývá 😨 a děkuji za rady 😉