Jak dlouho vydrží Nutrilon v lahvi?

terinka123
18. kvě 2012

Ahoj, víte někdo, jak dlouho vydrží Nutrilon v lahvi než se musí vylít? Kámoška mi říkala , že jen 2 hodiny a pak se už nesmí miminku dát. Máme problémy s kojením, malému je 13 dní a před 5 dny jsem přišla o mléko☹((( takže Nutrilon je pro malého nezbytnost☹

janinka1987
18. kvě 2012

@terinka123 všechna mléka bez rozdílu se nesmí uchovávat...Když je berete sebou, vždy do flašky pouze vodu a mlíčko přidat a potom...

milada2
18. kvě 2012

Na pixle opravdu píšou, že se musí spotrebovat do 2 hodin... V čem je problém?
@terinka123

elana
18. kvě 2012

@terinka123 pro takhle maličké miminko bych určitě připravovala vždycky čerstvý (jinak ty 2h jsou pokud vím psané i na té piksle, samozřejmostí je lednice, ne to nechat někde stát). Já jsem dokrmovala až od 4m a to už jsem si dovolila udělat flašku UM a mít ji v lednici a podle potřeby ji používat (protože krabici UM bych nesdělala při tom tempu, potřebovala jsem fakt maličko, na druhou stranu jsem měla od dr. vzorky, které byly na 180ml vody, nechávala jsem cca. 12h). Ale u 13 dnů starého dítěte, kor když už nemáš vůbec vlastní mlíko, tak nevidím jediný důvod, proč nemoct udělat vždy čerstvou dávku. Do termosky převařit vodu a jen dosypávat UM.

kway
18. kvě 2012

Ja dělám vždy čerstvy i když kluci nespapají tak ho neschovávám 😉

milada2
18. kvě 2012

Přesně jak píše @kway i když malej mlíko nedopije, i když třeba nechá plnou láhev, tak ho vylivam a pak připravuju čerstvý. Přijde mi to i praktičtější a mnohem rychlejší než ten zbytek ohrivat ve vodní lázní. A na ven jak píše @janinka1987 s sebou vodu do termosky a mlíko přisypavam až před krmenim.

2hanah
18. kvě 2012

Pokud už máte Nutrilon udělaný a ohřátý, měl by ho malý vypít do dvou hodin při pokojové teplotě, pak už vylít. Pokud ho už máte smíchaný s vodou, ale ještě nebyl ohřátý, tak vydrží 8 hodin při pokojové teplotě a pokud ho máte v lednici jen smíchaný s vodou a nebyl ještě ohřátý, tak můžete použít 24 hodin.

beruska24.9.
19. kvě 2012

jak už tu padlo, převařenou vodu do termosky, mlíčko dosypat až potom. dělám to tak i doma 😉
horká voda v termosce, trochu vody zchladit v kojenecké láhvy a dát do lednice. před krmením dolít horkou vodu z termosky do té vychlazené z lednice, přisypat mlíčko (praktický je dávkovač), promíchat, příp. dochladit pod vodou a krmit. zbytek mlíčka vždy vyleji (už jsem vylévala i celou dávku, když dcerka usnula dřív než já mlíčko připravila).
dcerka byla na um od 1m. a takto jsem to dělala hned od začátku.

iva_kucerova
19. kvě 2012

ahoj, já teda nespotřebované mlíčko nevylévám, pokud ho je hodně. Mohla bych totiž potom vylít úplně všechno. Když malá nechá třeba 30, tak to vyliju, ale když nechá 60 a víc (a to je většinou), nechávám to do dalšího krmení a pak přidělám. Problémy jsme měli, i když jsem mlíčko dělala čerstvé, i teď, takže v tom moc velký problém nevidím. Kamarádka si třeba udělá plnou flašku a pak jí nechává třeba přes noc v lednici a ráno si to malá vypije....takže je to věc názoru. Dokonce v mostecké porodnici nechávají Nutrilon sestry taky přes noc v lednici a pak jen ohřívají....což mi přijde příšerný, ale je to tak, mám to potvrzené od kamarádky, která tam rodila

smardik
19. kvě 2012

já co nevypil vylívala. ale je fakt že když jsme byli v nemocnici- Motol tak měli mléku už udělané v ledničce a jen jsme ho ohřívali-malému bylo 7 měsíců ale to samé měli i třeba týdenní mimča

garfie
19. kvě 2012

Holky ale v těch nemocnicích ho můžou míchat za studena-jde o to, že bakterie se rychle množí v TEPLÉM mléce. Nemluvě o tom, že je infikované slinami, když dítě pije....je to jak píše 2hanah...

smardik
19. kvě 2012

@garfie jo v nemocnici to je studené va uchovavan v ledničce. ale ani tak to doma nedělám, čerstvé je podle mě nej připravit a trvá to chvíli

garfie
19. kvě 2012

@smardik Jo jo, souhlas, doma dělám taky vždycky čerstvé-já se jen zastávala těch nemocnic, přípravu jídla má na starosti většinou jedna sestřička, která tam ani nebývá přes noc....někomu dává umělé, někomu mateřské (rsp.ženské) mléko, je to trochu složitější-a určitě raději předchystají mléko na noc, než by riskovali, že ho nějaká novopečená maminka připraví špatně-zvlášť když za to mají zodpovědnost....

bohuli
19. kvě 2012

Mám otázku z jiného soudku, dáváte Nutrilon podle předepsané tabulky, nebo dávku snižujete?
Ptám se proto, že jsme po něm strašně kynuli, tak mi pediatrička řekla, že je to dávkování předimenzované, že mám trochu ubrat.

milada2
19. kvě 2012

@bohuli Trochu nechápu otázku... nedávám dle tabulky, ale podle toho, kolik malej vypije

nae
19. kvě 2012

@bohuli Suhlasim s @milada2 , starsiemu synovi sme davali, kolko mal chut, a nie podla tabuliek. Tiez mal zo zaciatku velke vahove prirastky (v jdeno obdobie dokonca 800 g za 14 dni) -pediatricka tiez doporucovala znizit davky, ale co som ho mala nechat hladneho? Postupne sa to upravilo, a teraz patri medzi dost stihle deti.

garfie
19. kvě 2012

@milada2 Já to chápu, můj malej je taky schopnej pít z lahvičky "domrtva" , z prsu vytáhne méně....dokonce jsem i četla, že matky s lahvičkama mají tendence dítě překrmovat.....ale jinak se k tomu nemůžu moc vyjádřit, u dcery jsem byla ráda, že vůbec něco vypila-a synovi dávám z lahve jen občas....
@bohuli

milada2
19. kvě 2012

@garfie to nechápu, jak překrmovat? Vypije si mlicko podle toho, jaký má hlad, ne? Odtrhavat mu flašku, aby vypil určitou dávku nebo ho naopak nutit pít, i když už nechce, jen aby splnil normu, si fakt neumím ani představit. Dám mu prostě tolik, kolik chce

bohuli
19. kvě 2012

@milada2 No kdybych dávala kolik vypije, tak dáme tak v 2 l za den a už máme přes deset kilo! Malá prostě nemá záklopku, pila by dokud by bylo co a pak to zas klidně vyzvrací... ☹

bohuli
19. kvě 2012

Doufala jsem, že tu narazím na nějakou maminu, co má podobné zkušenosti, chápu, že nás je méně.

milada2
19. kvě 2012

@bohuli Tyyy jo, tak to je mazec! To je pak jasný, že to potřebuješ nějak korigovat... No nebudu dělat chytrou, nemám žádnou zkušenost, jen přeju, ať se s tím nějak zdárně poperete 😉

nae
19. kvě 2012

@bohuli Nas starsi mal tiez flasu ako stred vesmiru, pil, kym tieklo 🙂 Robila som to tak, ze mal nejaku "tabulkovu" davku - napr. 60 ml na jedno krmenie. Dala som mu to, vypil, a chvilu som cakala. Pokial bol spokojny, uz nebolo treba viac. Ked ale plakal, alebo inak daval najavo nespokojnost a inak nemal iny problem (prdy apod.), tak som mu dorobila este 30 ml a bola spokojnost. Ani dospeli ludia nie su vzdy rovnako hladni.

garfie
19. kvě 2012

@milada2 Už jsem to našla, píšou to ve Velké knize o matce a dítěti, když srovnávají výhody a nevýhody kojení vs.lahev....:-) Zbytečně bych dítě neomezovala, ale fakt je, že otesánci můžou fakt přibývat zbytečně rychle-a zakládat si i na budouci obezitu...Ideální asi je, jak to dělá @nae
Můj prcek přibral ve dvou týdnech skoro půl kila za týden-a doktor mě upozorňoval, že bych s ním měla cvičit, aby mu při tak rychlém přírůstku neochabovalo svalstvo...

iva_kucerova
19. kvě 2012

já jsem teda rozhodně ráda, když Ivanka pije, takže jí nechávám, kolik si vezme, ale je fakt, že podle tabulek teda nejedem, podle nich by měla vypít asi 200 ml na jednu dávku a dneska mi udělala poprvé rekord, že vypila třikrát za den skoro 150!...ale to má spíš jen takový období, jinak pije maximálně kolem 100-120, někdy třeba 60...a doktorka nám taky doporučila dávat na jednu dávku tak kolem 100 ml a když to bude míň, tak to vůbec nevadí

vercis77
1. bře 2021

@janinka1987 dobrý den taky jsem řeším stejný problém jako paní, takže lepší vzít do termosky teplou vodu a namíchat čerstvé než vzít namíchané s sebou když jdu třeba k lékaři?

janinka1987
3. bře 2021

@vercis77 určitě. Míchat až těsně předtím než miminku dáte.