Jak dlouho zkoušet jeden typ umělého mlíčka?

Máme nedonošeného chlapečka (30+2 tt), kterému bude 7 týdnů. Bohužel musíme vedle kojení i dokrmovat. Včera večer jsme začali zkoušet Nutrilon HA, měl 5x cca 30 ml. Dneska už potřetí za sebou byla plínka jen lehounce ušpiněná od prdnutí, žádné kakání. Tak teď nevím, jestli nemá po tom Nutrilonu zácpu. Občas tlačí (jako tlačil i před UM), prdí, ale nějak extra nebrečí. Jak dlouho mám počkat než zkusíme nějaký jiný druh UM? Kolikrát má miminko kakat (v nemocnici říkali, že může klidně jednou za tři dny)? V případě, že zácpu mít bude, jak na ní?
boruuvka
3. zář 2011
pokud po mlíčku neblinká, je spokojený a bříško ho nebolí, tak bych ho dál dávala. Kakat může opravdu i jednou za několik dní. Pokud by zácpu měl - nekakal třeba 6 a více dní, tak zkusit rektální rourku, ta je na to dobrá. Hlavní jsou počůrané plínky 🙂 Časté zkoušení nových mlíček není dobré.
ladybugie
3. zář 2011
naše malá nekakala dokonce 21dní a dr byl v klidu. Já už méně 🙂 Já jsem nesnášenlivost UM u dcery poznala ihned. Po dvou třech cucnutích to prostě vyflusla a konečná. Pak po tom měla průjem. U nás jel Nutrilon a až v roce jsem přešla na Sunar, ale to bylo jen z finančních důvodů. Ten nutrouš je šíleně drahej.
veruska007
3. zář 2011
Já bych to zkoušela aspoň 3-4 dny, možná i týden. Já přikrmovala sunarem-premium, ale ten už se nedělá. Škoda, měl lepší složení než Nutrilon a poloviční cenu 😉. Taky mám dobré zkušenosti s UM Babylove.
monny89
3. zář 2011
Mezi jinýma značka UM má být minimálně týden až 14dní rozdíl, je to záhul pro jehho organismus, takže žádné velké a časté změny...
luciebx
3. zář 2011
nas maly miloval mlicko od HIPP
ssimmikk
3. zář 2011
Ahoj, naše malá na zácpu trpěla, měla Nutradefensi, pak jsme dostaly bebu Sensitive, ta nám taky nepomohla a teď maá Nutrilon Comfort a zatím pohoda, měla hovínka jako šutříky, plakala, kroutila se, bolel jí pupík 😞 častá změna není dobrá a pokud částečně i kojíš, tak bych řekla, že když není stolice každej den, že je to o, poud netrpí bolestmi....zda mu mlíčko sedí se pozná po delším čase, mně mudr.říkala, že mám počkat tak týden, čtrnáct dní pak by mělo účinkovat a časem se uvidí co dál....doufám, že senáím to taky srovná, protože už je to hrůza :-S

Začni psát odpověď...

Odešli