Jak dokrmím Bebou HA? Nejdřív dám z prsou a pak UM?

klarikp.
5. zář 2008

Ahoj, dnes jsme byli v poradně a máme dokrmovat Bebou Ha,protože nemám moc mlíčka, ale vůbec mi doktor neřekl jak na ty dokrmy a já blb jsem se zapomněla zeptat.Jak dokrmujete vy?Mám malému dávat nejdříve pít z prsou a pak mu dát flaštičku s Bebou?A ihned po kojení?Nebo mu mám dát třeba místo jednoho kojení Bebu a pak třeba ještě na noc samotnou Bebu?Vůbec netuším.Moc díky za rady

nensy
5. zář 2008

jo normálně ho nakoj a podle beby si udělej mlíko a hned mu to dej a uvidíš kolik ještě vypije

klarikp.
autor
5. zář 2008

Díky díky.Jen jsem se ještě chtěla zeptat jestli Beba může chvilku (třeba 45 minut) stát a pak se jen přihřát položením flašky do horké vody.Nemáte s tím někdo zkušenosti?

monik76
5. zář 2008

Ahojky, malý ti nepřibývá, že máš už dokrmovat? My jsme ze začátku skoro nepřibývaly, nebo hrozně málo, tak mi mudr říkala, že mám taky dokrmovat, tak jsem ji párkrát dala, ale ze stříkačky, páč jsem měla strach, aby si nezvykla na flašu, a taky jsem měla strach, abych postupně nepřišla o mlíko, tak jsem dokrmovat přestala a malou jsem prostě častěji přikládala. Ale nevím jaký máte problém, tak nechci radit. Jinak jsem to taky nechala chvíli stát a pak dala do horké vody. 😉

nensy
5. zář 2008

myslíš už hotovou bebu tak to jo já si jí normálně udělám do předu na den a pak jí jenom ohřívám v mikrovlnce

mobina
5. zář 2008

Klarik sama s tím zkušenost nemám, ale vím jak to dělaly jiné maminky. Určitě nejdřív nakojit, klidně z obou prsou a pak dokrmit, začíná se tuším 30ml. Určitě je dobré pravidelně přikládat co 2-3 hodiny, v noci taky. Pauza by neměla být delší než 5 hodin. Třeba se ještě rozkojíte 😉
Nensy na celý den? Nutrilon se má spotřebovat do dvou hodin...

nensy
5. zář 2008

jo tak nevím jak u nutrilonu ale já u beby jo já ho udělám večer a ten jí dám a hned jí udělám na ráno jednu a dělám to už od narození a ještě se nám nic nestalo a při prvním jsem to dělala taky.prostě večer když jí dělám mlíko tak jí udělám jednu na ráno a dám to po vychladnutí do ledničky i dr říkala že to nevadí 🙂

frog
5. zář 2008

klarikp. UM by se neměla připravovat předem.Ale tím myslím třeba předem na ceý den či noc.Já když jsem ze začátku jen dokrmovala,tak jsem malou nakojila,dala jí odříhnout a šla si připtavit Bebu.Vodu už jsem měla převařenou,jen jsem jí v mikrovlnce přihřála,přidala UM,protřepala a hotovo..malá pauza mezi kojením a dokrmem je jen k dobru.

radka.m.
5. zář 2008

klarikp.to prcek vůbec nepřibral,že máš dokrmovat,já jsem dost často na www.kojeni.net,tak vím,že začít přikrmovat,tak to jsi na nejlepší cestě,jak přestat s kojením.spousta maminek tam měla úplně stejný problém jako ty,že jim to pediatr nařídil a přitom zbytečně a po poradě s laktační se krásně zase rozkojili.zrovna zítra tam je on-line poradna,kam můžeš napsat a ona ti během dne odpoví a poradí,myslím,že by bylo škoda toho kojení,prcek je ještě dost maličký.hlavně by jsi měla začít častěji přikládat,klidně i po hod.a půl,nejdéle co 2hod.nenechat v noci dlouhou pauzu mezi kojením,každé 3 hod.v noci jso supr a hlavně každé kojení vystřídat obě prsa,lépe i vícekrát.tak je to jenom na tobě,jestli zkusíš zabojovat o to kojení.

makinka.1
5. zář 2008

Neudelej stejnou chybu,jako ja!Ja zacala dokrmovat,malej sel s vahou dost dolu,tak jsem fakt musela,ze zacatku 30 ml. strikackou,ale porad hubnul,musela jsem prikrmit vic,ale udelala jsem tu chybu,ze jsem dala lahev.Mela jsem vydrzet se strikackou,jak Maxik jednou ochutnal z lahve,k prsu uz nechtel.Pres den vubec a v noci,kdyz byl rozespaly se parkrat nechal premluvit,ale pak konec.Mliko bylo za par dni pryc...Tak jestli musis dokrmit tak to zkus strikackou nebo kadinkou,a jasne,jak pisou holky,co nejvic prikladej.... 😉

nadik
5. zář 2008

klarikp: ahojky, jak to čtu tak taky přidávám svou zkušenost, my to samé hodně jsme ubyli z porodky mě pustíli stím,že kojím ale dr. usoudila,že musíme dokrmit,že malá pláče hlady, takže taky od cca 10dne života jsme dali dokrm Nutroš HA, flašu od Aventu ta se nejvíce podobá prsu chce to savičku 1 a přesně jak holky píší kojit 10min a dokrmit já dávala 60ml na začátek. Pak jsem to zvedla na 90 dle návodu, ale malá už to nevypila a vypadala spokojeně, krásně začala nabírat a po šestinedělí do teď už dávám 90ml na noc, aby vydržela až do rána což se daří a jeto ok.... vůbec nemůžu říct,že by nechtěla prso, naopak mu dává přednost ikdyž teď ráda pozoruje a ví,že lahvička se sní otočí, kdežto prso ne, takže to chce uplný klid bez TV. Důležité je nevzdat to a vždy začít krmit prsem, já si koupila odsávačku od Aventu, protože mě furt trápilo,že nevím kolik mám či nemám mléka a to,že teď mám mlíka dost je velká zásluha právě této odsávačky.Není nejlevnější pravda, ale mě se to mnohonásobně vrátilo, právě za ušetřené peníze na předražené začáteční stravě. Používám jí několikrát denně, hlavně ráno když jsou prsa plná a bolavá a malá vypije jen jedno tak jí hned udělám další dávečku do lahvičky.
Bez malé tak můžu i někam vyrazit s odsávačkou v kabele a mlíčko připavené v ledničce má vždycky. Jo a taky jestli nemáš tak je výborný čaj pro kojící matky od fi. Leros není drahý a mě chutná. Takže držím palečky a vydržať 🙂

makinka.1
5. zář 2008

Nadiku,to mas velky stesti!Zavidim! 😉
Leros je dobry a zkus si koupit caj z jestrabiny,je vyborny na laktaci!