Jak jste přešli z umělého mlíčka na obyčejné mléko?

kapulet
11. říj 2011

Ahoj, potřebuji rady jak přejít z UM na normální mléko. Malému budou dva a odmítá mi obyč. mléko, prostě mu asi nechutná, tak jestli máte nějaký tip, prosí sem s ním 🙂 malej je na Nutrilonu a musím říct, že se chuťově mléku vůbec nepodobá 😠

luthien.k
11. říj 2011

...zato je daleko lépe přizpůsobem potřebám prcků, jejich trávení, má snižený obsah bílkovin i minerálních látek, které jsou pro děti zbytečně zatěžující. Takže to vůbec neřeš a dávej UM, dokud ho bude chtít. Jestli chceš ušeřit, hledej alternativu mezi UM, například Babylove z DM drogerie je bio, má podstatně jednodušší složení, než Nutrilon (co se týče přídatných látek) a chuťově se více podobá mléku. Cenově také proti Nutrilonu lepší 😉

atrami
11. říj 2011

My sme mali rovnaký problém. Najprv som používala len na varenie. Potom ho zaujímalo, čo pijem, povedala som, že kávu s mliekom. Malému som urobila bielu kávu a pomaly pil.
Dieťa by malo mať okolo 1-2 rokov spotrebu 0,5 l mlieka vrátane mliečnych výrobkov.
Treba pomaly zvykať na chuť mlieka, nám to trvalo 2-3 mesiace, teraz pije aj 1l mlieka.

luciebx
11. říj 2011

tak nas malej odmita pit UM a normalni mliko uz x mesicu.. proste to do nej nedam.. takze ja spis delam hodne kase a jogurty a syry aby mel nejaky mlecny vyrobky v sobe.. my sme kojili skoro do 13 mesicu.. ale jednou za den pred spanim dostal UM... ale proste v lahvicce mel naposledy mlicko tak v 7 mesici mozna.. proste mu to nechutna.. a s obyc plnotucnym je to to samy.. vim ze by mlicko mel pit ale co nadelam kdyz mi to vyflusava a proste to nechce.. nutit ho nebudu.. ja osobne jako mala taky mliko nepila.. a zdrava sem..

helcas
11. říj 2011

Radeček začal o prázdninách sunar odmítat, hrozně u toho pití trpěl, museli jsme ho často nutit a tak jsme přešli na mlíčko, který miluje a vždycky ho vyžunkne jedna dvě. Chtěla jsem vydržet do těch 3 let, ale do 2 a3/4 na sunaru - to je taky úspěch 🙂 některý děti odmítají UM už v prvním roce.

pattie
16. říj 2011

Naší Bětce jsou 3 roky a kravské mléko odmítá. I s grankem, jakkoliv. Od dvou let nepije UM, tak jsme to vyřešili kefíry a jogurtovými nápoji, ty jí jedou v jakémkoliv množství. Ráno prostě dostane hrnek ochuceného kefíru a je to. A obecně se říká, že zakysané výrobky jsou mnohem lepší než klasické mléko.

lucmart
Autor odpověď smazal
Zobraz
berenika39
16. říj 2011

Já jsemjednou takhle vstala později než kluci, prý : už je nasnídaný!. Tak koukám, hledám , kde umíchali Sunar, a na stole jen láhev plnotučného....tak jsme hladce přešli...petrovi bylo rok a půl🙂.

bufina
16. říj 2011

Malýmu zrovna teď dochází jeho oblíbenej banánovej Sunar, tak mu chu koupit čerstvý mlíko, co tu prodávají v automatu a co se pak převařuje. Do toho dám banánový Frapko a uvidím jestli pozná změnu 🙂

mili84
16. říj 2011

Nám je 27m a pijeme 1x denně Nutrilon, ke snídani, Kravsjý nechce, tak ho nenutím a neřeším to. NIkde přece není psáno, kdy se má s UM přestat. Dokonce se spíš říká, že UM se dává do 3 let. Ale dle mě je to jedno a záleží na dítěti. Takže za mě - neešila bych to a dál bych dávala UM. Jednou si dítko samo řekne 😉 Vždyť to ničemu nevadí.

sabcav
16. říj 2011

Andrejce je 2,5 roku a také mi kravské nepije, prostě to odmítá (ale např. v bramborové kaši to sní), tak když si řekne jednou za den na sváču nebo ke snídani o mlíko, prostě jí ten Nutrilon udělám. Nemá ráda čokoládu a sladké věci, takže jí nenalákám ani na kakao ☹ 😉 . Věčně ho pít nebude a stejně kupuju Nutrilon pro Terku, tak ta jedna krabice Nutrilonu měsíčně pro Andrejku mě už nevytrhne 😉 .

elana
16. říj 2011

zatím nemám zkušenost, malému jsou 4 měsíce a teprve jsme najeli plně na UM...nicméně jak tu někdo psal-nechala bych tomu čas, dítě si řekne samo. A když neřekne a kravské mléko pít prostě nebude-tak ho nutit nebudu, sama jsem to "dítě", které ho pít odmítlo a vydrželo mi to, čerstvé mléko do sebe nedostanu odmala, kompenzuju to sýry, jogurty...prostě mléčnými výrobky, které mi chutnají a výživový deficit nemám a ani jako dítě jsem neměla

crca
16. říj 2011

Nám je 2,5 roku a obyč mlíko jsem dala na zkoušku tak kolem 1,5roku,ale jen že se chtěli napít,teď občas udělám sice mlíko do flašky (máme ještě ráno a večer),ale spíše převládá neustále Sunar.Holka ta mě vypije od mlíka,kefíru,syrovátky jakékoliv množství,ale kluk klasické mléko jen s Grankem 😅 ,ale stále jsme z 90%na Sunaru a neřeším to-dokud ho budou chtít tak ho budu kupovat 😉 Zkus ten Sunar,je chuťově dobrý,cenově přijatelný než Nutrilon.Mě to stojí 1200kč měsíčně,ale mám to pro dva a je to pořád lepší než obyč mlíko-toho se ještě napijí za život 😀

smardik
16. říj 2011

syn bude mít tento měsíc 3 roky, UM pije stále 2x denně-Sunar a bude ho pít tak dlouho dokud od nám sám bude chtít, chutná mu a chce ho, proto ho má a bude mít jak dlouho chce 🙂

geliva
17. říj 2011

pokud tě to nezatěžuje finančně, tak bych to možná taky neřešila.
pro mě to ale fin. problém trochu je, takže já jsem ted začla normálně sunar míchat obyč. mlíkem. (prostě udlěám 1/2 dávky sunaru a doliju mlíkem) tohle zatím pijou a postupně chci toho sunaru ubírat a přejít na mílko.

lajla
21. říj 2011

holky a vite, ze min do tri let dite kravske mliko nema? kdyz tak kozi, nebo kysane...ja toho lituju, ze jsem dala holce kravske ve dvou, pozdeji se z toho vyvinula poradna alergie..a kazdopadne bych to vubec ale vubec nemichala dohromady kor takovym malym detem..ale po pravde je to kazdeho vec a Vase deti....
mliko uz neni to co byvalo..a to ze je zdrave je poradna kravina...mejte se🙂

andelka
22. říj 2011

U nás je to půl napůl, ráno na pití má UM a večer kaši z čerstvého plnotučného mléka. Jinak jogurt, tvaroh, máslo, sýry...kravské mléko na pití moc dávat ještě nechci, radši bych ty zakysané, jestli mu budou chutnat, ještě jsem nezkoušela. Je mi jasné, že mezi tím 2-3 rokem se ale stejně k mlíku dostane, na návštěvě, při hlídání, ve školce...ale když dítě nechce, tak bych ho nenutila, dá se to nahradit.

missymici
23. říj 2011

U nas z prechodem problem nebyl,...kluk je poradnej jedlik a je mu jedno co sni.Presli jsme na obyc,mleko tesne pred druhým rokem a to uplne.Asi mesic predtim jsem mu to stridala,treba rano UM ,poobede obyc a vecer zase UM. Jelikoz on mleko zboznoval a byl schopen ho vypit i na litry za den,...tak financne bych nejake kvalitne mleko nezvladla. Tak jsem davala obyc.polotucne.Dodelali jsme posledni pixly UM a pak uz jen polotucne.Ekzematik je od miminka a predpoklady na alergii ma po Tatkovi a v poradne rikala ze po roce a pul muzu prejit postupne abych videla pak rekci na obyc.mleko,jake mi financne vyhovuje.