Jak kombinovat mateřské mléko a umělé?

bramburka
31. pro 2007

Holky nemohu tady najit odpoved proto se ptám. Uz budu muset přestat s kojením, protože malá je úplně hysterická u prsa a trvá to už přes 4 týdny den co den. Budu se snažit odstříkávat, ale bohužel neodstříkám na 1 dávku. Jde např. dát jí 60ml MM a k tomu připravit 40ml UM? Já totiž vypočítala, že když váží 4kg, taky by měla vypít 700ml - t.j. 7*100ml - funguje to tak i u UM? V noci budu zkoušet pouze kojit.

lenkicka
20. čer 2009

moni, myslím, že když už je mimi větší tak to zas tak nevadí... 🙂 ...Šimi má čaj pokojové teploty normálně a ten mu jede 😀 ...určitě to na bříško nebude mít žádný vliv 😀 😀 😀
spíš pořád beru mlíko jako jídlo a ne pití...a já sama mám jídlo mám raději teplé 😉 🙂

hanybany
21. čer 2009

Zdravím 😵
Tak jsem si půjčila od paní laktační kojeneckou váhu a zjistili jsme, že si Kuba ode mě bere málo mlíčka 😒 Snad je to tím, že mu mlíčko /v době ms/ nechutnalo a začal si brát malounko....takže zvážíme před kojením, přiložím,pije dokud může než vytuhne, zvážíme, zjistíme kolik vypil a dodáme UM 😝 Ufff...ale ten jeho spokojenej výraz za to stojí 😉 Ale váhu musím vrátit, tak nevím, co pak...prostě budu dávat dávku a co vypije, to vypije....i když trochu neekonomické že? 😕 😕 😕

pietra
21. čer 2009

hanybany, tak si kup vahu, ak chces presne vediet, kolko vypije 😉

matilko
21. čer 2009

hany, alebo to môžeš robiť ako ja, odsávať MM, nazbierať dávku a dať ju, ked bude plná, takto to striedam s UM, odsávanie je trošku otravné, ale už som to pekne vychytala a niekedy malú rovno nakojím, lebo viem, koľko tam zhruba mliečka mám

jindri
21. čer 2009

hanybany: jestli jí máš půjčenou na týden, tak za tu dobu zjistíš, kolik ti v určité časy UM vypije. Už to tu někdo psal, že si zapisoval a a pak už věděl, že třeba ráno vypije míň, večer víc. Pak už se řídíš jen spokojeným výrazem miminka 😀 , po čase ti dá najevo, že je potřeba zvýšit např. ranní dávku, potom, že by chtěl ještě nášup večer. 😀
Já jsem si kojeneckou váhu koupila, protože jeden čas mi malá dost blinkala, tápala jsem proč a pak jsem vážením zjistila, že mi mlíčka přibylo a nebylo nutné dávat tolik UM. Teď vážím 1x denně ráno, pak už vím, jak asi bude vypadat den. 1x týdně vážím nahatou kolik přibrala a podle toho taky upravím dávky. 😉

monika77
21. čer 2009

ahojte mamičky 🙂
my už máme za sebou tretí deň kombinovania UM s MM ... poviem vám, že tie dva týždne čo sme sa trápili, bo mal drobec málo MM a čertil sa a plačkal, teraz je ako vymenený ... spokojný, krásne spinká, nechcem to zakríknuť (klop klop pre šťastie) ale som aj ja teraz moc moc spokojná ... neverila som, že až takto sa to môže obrátiť ... to kojenie medzi UM si vychutnávam ešte viac a nemám hlavne stresy či má dosť a či nie

jindri
21. čer 2009

monika: jojo, není nad spokojené miminko 😀

hanybany
22. čer 2009

Zdravím 🙂
Maltiko, já když odsávám, vycucnu ze sebe sotva 50ml za hodinu pumpování 😒 To bych nedělala opravdu nic jiného 😒
Jindri, váhu vracím dnes.Měla jsem jí jen na víkend.Zvažuji si jí pořídit 😒 pro klid duše 😉
Monika77, napsala jsi to přesně 😉

jindri
22. čer 2009

Hanybany: ono to zase neni moc velka investice. Ja ji sehnala za litr. 😉 a jsem rada, ze ji mam. Je do 20kg, tak ji uzijeme.

monika77
22. čer 2009

hanybany ,,, no ja som tiež zo seba vytiahla len 50ml za hodinku a to po 8 hodnovej prestávke, z prsníka z ktorého malý necuckal ☹

hanybany
22. čer 2009

Jindri, taky počítám s tisícovkou 🙂 porodný jen lítá 😀
Monika, a do kdy jsi plně kojila?

monika77
22. čer 2009

4 mesiace aj niečo

hanybany
22. čer 2009

To je krásný 😵 😵 😵 To my moc nevydrželi ☹ Hlavně, že jsou spokojený 🙂

monika77
24. čer 2009

mamini obraciam sa na vás s jedným problémom ... keď ste začali dokrmovať, nemali ste problémy u drobcov so stolicou? zo začiatku bolo u nás všetko OK a teraz asi po týždni toto

náš drobček už nekakal druhý deň, v noci aj cez deň pozorujem ako chúďa tlačí a nič ... ako mu mám pomôcť?
cez tú noc už vydrží spinkať, dokonca si už ani nepýta papať len raz za noc, ale je nepokojný, mrnká, chvíľku zadrieme, potom sa prebudí ale očká ma stále zatvorené a tlačí a tlačí

katka.m
24. čer 2009

monika: Presne pre toto som sa snažila dojčiť aspoň druhého syna. Odsávanie je makačka, ale radšej sa budem trápiť ja ako maličký 😒 Starší mi takto nekakal 3 dni a potom plakal a niekedy mu až praskla riťka ☹ Teraz si od pôrodu MM len odsávam, ale kakali sme ukážkovo. Momentálne je to iné, ale papáme už všetko, tak sa to trošku zhoršilo. Dávaj pijkať veľa najlepšie čistej vodičky a nechávaj malého len tak, bez plienočky nech športuje, aby sa mu rozhýbali črievka. Držím palčeky.

monika77
25. čer 2009

tak nám sa včera nakoniec zadarilo ... malý sa vykakal, prvý krát mal tuhšiu stolicu

ako dlho vám vydrží mimčo po UM bez jedla?

jindri
25. čer 2009

monika: tak ještě že tak. Malá kaká obden a když vidím, že tlačí a nejde, začnu jí cvičit s nožičkami, přičemž když je má skrčené, trochu víc zatlačím na bříško nebo vyjímečně vezmu teploměr, jakože změřím teplotku, trošku s ním zahýbu, malinko, jakoby sem tam a už to jde ven 😉
Přes den krmím po 3h, v noci mi spinká 8h v kuse 🙂

blandik
26. čer 2009

ahoj holky,

taky mám zkušenosti s UM a MM - kojení bolelo a MM přišlo až pátý den po porodu - k tomu nějaké stresy a už jsme byli na UM. Odsávala jsem, co se dalo - ale na začátku to mlíčko moc neteče a je to fakt makačka něco ze sebe dostat. Krmila jsem přes stříkačku a asi až po prvním měsíci to kojení přestalo bolet - jenže pak už byl malý zmlsaný, že dostane UM - že se u toho nemusí namáhat a že to teče rychle - a hlavně ta rychlost byla problém - takže jestli stále chcete kojit a to UM je jen přechodné období a krmíte stříkačkou - moc doporučuji, to mlíčko dávat velmi pomaloučku - a't malý ví, že to neteče rychleji než z prsa. My jsme od toho cca 1M zase začali kojit + dokrm UM, ale byl to boj a ve 3M jsem to vzdala - ode mě pil tak 20% a UM 80%. Dneska už vím, kde jsem udělala chyby - byla to rychlost krmení přes stříkačku, že jsem pokaždé nepřikládala k prsu před krmením (ale to kojení hooodně bolelo - ale zase mám zkušenost, že se nakonec poddalo, taky stres první měsíc - mlíčko se mi nechtělo pouštět - když jsem si pobrečela - tak jsem namísto 20-40ml odsála i 120 - takže mléka jsem na začátku měla asi dost, ale stres ho nepouštěl)....

monika77
27. čer 2009

blandik ... ja si musím zaklopať, ale nášmu drobčekovi aj keď dávam UM z flaše, nikdy prso neodmietne ... každé dieťa je iné ... a čo je zvláštne, z flašky sa mu páči piť, ale dudlík nechce ani za ten svet

hanybany
27. čer 2009

Ahoj holky 🙂

Mám dotaz.Dáváme po kojení dokrm Nutrilonu.Četla jsem, že některé děti UM zvrací.Náš Kuba trichu taky, ale ne vždy a ne moc, spíš ublinkávání. Je to ublinkávání u všech UM???Nebo máme zkusit jiný druh UM????Co myslíte???

Díky
😵

zuzik28
27. čer 2009

Zdravím všechny maminky a miminka, já mám taky problém krmit jen MM. Myslela jsem, že ho mám dost, pořád mi tak nějak ukapávalo, musela jsem nosit vložky do podprdy tak jsem si říkala, že není problém. Jenže pak začal být malej po kojení jaksi nesvůj a pořád brečel a brečel, asi hlady. Tak jsem zkusila odsávat a zjistila, že s bídou odsaju z obou prsou tak 60 ml. Což mu teda už bohužel nemůže stačit (jsou mu 3 týdny) Takže musíme chtě nechtě dávat UM...dávám mu Nutrilon...po MM zvládne ještě dalších 60 ml UM. Takže celkem jedlík, ale zase je pak spokojenej. Hromadu lidí mi říkalo, že nemám příkrm dávat, že je to nějaká krize, ale já zase nemám to srdce ho nechat řvát hlady. Takhle je aspoň spokojenej a nehladovej. Nevím jestli to dělám dobře, ale tak snad jo.

Hanybany, náš malej po UM taky ztrochu zvrací...někdy je to jen kouktem trošku...někdy, jako třeba před chvílí, si ohodil celej rukáv a ještě kus košíku kde leží. Po MM je to lepší, no ale prostě, když ho není dost tak ten příkrm dát musíme, že?
Já dávala nejdřív BEBU 1, ale to se mi zdálo horší. Ten Nutrilon je podle mě lepší, ale každému bude vyhovovat něco jiného. Pokud ti to neblinká všechno, je toho třeba jen občas troška, tak bych UM neměnila. Možná se prostě jen trošku přecpe. Ale je to jen můj názor...taky s tím nemám zkušenosti, takže přesně nevím.

jindri
27. čer 2009

hany: ublinkavani je uplne normalni. Varovne by melo byt blinkani jakoby do oblouku, velke mnozstvi a s tim spojene nepribirani. UM bych nemenila, spis bych zkusila dat UM min, treba ti blinka prepapanim. Nektera miminka papaji, papaji a kdyz uz to zaludek nepojme, jde to ven 😉 Treba mas vic sveho mlicka .... kdo vi.

garfie
28. čer 2009

zuzik: nemusíš mít nutně málo mléka, technika odsávání a kojení je jiná-a dítě si vytáhne víc než odsaješ (alespoň podle mojí laktační poradkyně) Ale pokud ti po kojení stáhne ještě další šedesátku, tak má zřejmě fakt hlad ☹ Možná by stačilo přikládat ho častěji k prsu-vždyť jsou mu teprve tři týdny, to moje malá byla u prsu prakticky pořád 🙂
Hlavně mu musíš dávat dudlík s tou nejmenší dírkou (čajovou) aby se musel namáhat stejně jako u prsu....

evinkaa
29. čer 2009

Ahoj holky, tak ode dneška taky musím začít dávat Nutrilon, MM prý nestačí. Myslím, že ho mám dost, ale odsávat jsem ho nezkoušela. Malá už 10 dní nepřibrala, naštěstí ale nezhubla. Doktorce se to zdá dlouho, tak to prý musím zkusit chtě nechtě. Na převážení mám jít zase ve středu, tj. za dva dny. Myslíte, že za tak krátkou dobu mi malá může přibrat? Navíc nikdy ještě nepila z lahvičky...

evinkaa
29. čer 2009

Jo holky, a ještě mi Dr říkala, že když malá vypije trochu Nutrilonu, tak pak nesmí jíst 3 hodiny žádný jiný mlíko, ani moje. Je to nutné? 3 hodiny je dost dlouho.... 😒

susika
29. čer 2009

evinkaa-bud dávaš MM alebo UM. nemalo by sa dokrmovať. ja osm malej mlieko odstriekavala, ploché bradavky sa nedali chytiť , krmila sa iba z jedného, kde bola OK a ked sa stalo, že som už mala málo mliečka, tak som krmila UM a odstriekané som dala do chladničky a postupne do vyvarenej flašky zbierala, až kým nebolo azsa dosť na normálne krmenie. mlieko v chladničke može byť najviac 24 hodín, potom som ho mala v mrazáku.takže kým sa nenazbieralo, tak som dávala UM. malá papala každé 3 hodiny, takže sme to striedali. na začiatku len tak 1-2krát za den mala UM, ale ked už bolo velmi málo MM, tak som dávala jeden den umelé a na druhý den to nazbierané MM, aby bruško nemalo chaos. ono by sa to nemalo striedať koli bilekovinám v mlieku. MM má lahšie strávitelné ako UM. našťastie malá nemávala koliky, tiež pila Nutrilon.

leonik
29. čer 2009

evinkaa: já jsem taky začala přikrmovat nutrilonem, ale zatím v tom máme dost chaos 😒 Kdybys dávala častěji než po třech hodinách, tak to mlíčko ti malá nestihne strávit. Já dám malýmu nutrilon, ale vypije mně max.90 ml, víc nechce. Asi za hodinu ho musím stejně nakojit, protože křičí. Myslím, že má prostě málo. Tak to jsem ale nevěděla, že by nemohli ani MM do té další dávky 😕 Někdy dám nutrilon, když moc nevypije, tak dokojím, z toho zase kojím a dokrmuju nutrilonem 😖Takže nikdy nevím, kolik toho vlastně vypije 🙄 Za týden jdu k Dr., tak se jí na to musím zeptat.

jindri
29. čer 2009

Evinkaa: to je dost podivný názor. To jí máš jako nechat řvát hlady a sledovat hodinky, kdy uplynou tři hodiny 😲 Mám info, z porodnice, od laktační poradkyně, své dr a nikdo mi tohle neradil. Tím bych se ani neřídila. Normálně od porodnice nakojím, dokrmím UM a teď už ne, ale dost dlouho jsem ještě po UM dokojovala, abych si zvýšila tvorbu mlíčka. Jinak stále kojím dle potřeby malé. Taky přeci nepřikládáš pouze když má miminko hlad, ale i pro uspokojení jiných potřeb.
Jediné co se říká, že po UM by měla být 3 hodinová pomlka, ale kdyby moje dítě mělo hladík, dám častěji. Nám to naštěstí takto vycházelo.

Susika: chaos v bříšku tím nenaděláš. Samozřejmě každé mimi je jiné a je potřeba vyzkoušet, ale obecně není třeba se toho bát. 😉

Leonik: já si kvůli tomuto pořídila koj. váhu. Pak jsem věděla kolik UM udělat, upravilo se blinkání.

leonik
29. čer 2009

evinkaa: ještě jsem si vzpomněla, že minule jak jsme řešili s dr. dokrmování UM, tak mně sama řekla že mám nakojit a pak dokrmit UM. Malej by se mně jinak asi uřval, když toho UM víc nevypije, tak ho musím stejně dokojit.

jindri: o té váze vím 🙂 malej naštěstí neblinká.

annag
29. čer 2009

ak musíte svoje bábo dokrmovať, tak ideálne je dokrmovať bábetko priamo na prsníku pomocou hadičky = cievky = suplemnetrora . Princíp je taký, že bábo sa nadojčí na jednom prsníku, na druhom - ideálne sa prsníky vystriedajú ešte raz a následne sa mu vloží do pusinky hadička, z ktorej tečie mliečko zo zásobníka (fľašky). Bábetko pri dokrmovaní aktívne stimuluje prsník , čím vlastne vytvára viac mliečka. Takéto nutné dokrmovanie neuškodí dojčeniu a dokrmu bude čoraz menej až vôbec. Takýmto spôsobom sa dokážu "rozkojiť" aj mamičky adoptívnych detí, ktoré nerodili a teda ich telo nevie automaticky, že má spustiť tvorbu mliečka ako je to po pôrode. Kombinácia UM a MM je možná a bábetku neškodí.

tu je video o tom, ako sa hadička zavádza:
http://www.nbcionline.org/index.php?option=com_...