Jak kombinovat mateřské mléko a umělé?

bramburka
31. pro 2007

Holky nemohu tady najit odpoved proto se ptám. Uz budu muset přestat s kojením, protože malá je úplně hysterická u prsa a trvá to už přes 4 týdny den co den. Budu se snažit odstříkávat, ale bohužel neodstříkám na 1 dávku. Jde např. dát jí 60ml MM a k tomu připravit 40ml UM? Já totiž vypočítala, že když váží 4kg, taky by měla vypít 700ml - t.j. 7*100ml - funguje to tak i u UM? V noci budu zkoušet pouze kojit.

bramburka
autor
5. led 2008

jo a odstříkám el. odsávačkou mnohem mín než ona vypije. odstříkám tak 20-30 a ona umí vypít 60-70, takže podle toho, kolik odstříkáte se nepozná kolik vypihjou. musite koupit váhu leda.

pietra
5. led 2008

tanicia, ani ja nemiesam MM s UM v jednej flaske. Najprv dam MM a az potom v druhej flaske UM.

tanicia
5. led 2008

pietra - a kolko ml vypije tvoja mala? moj brunko supne 150 ml len taky fukot a niekedy na mna pozera, ze ci je to akoze vsetko? ale vacsinou mu to staci, no uvidim dokedy 🙂

susika
14. led 2008

ahojte.a aké mlieko používate na dokrm po materskom.ja mám malú narodenú predčasne a na JIS-ke mi povedali,že by sa nemalo miešať MM a UM v jednom papaní.že ked MM, tak UM až v dalšej dávke po 2-3 hodinách.teraz papá nutrilon1, MM odsávam,lebo niekedy sa nichce kojiť.tiež sa mi zdá,že pije málo.viac ako 100ml mi nevypije, ale potom kričí o 2 hodiny hladom.večer niekedy vytiahne aj 200 ml.

pietra
14. led 2008

susika, ja som kombinovala uz v porodnici, lebo mala mala problem s prisatim. cize nieco si cucla, nieco som odsala a ak este plakala od hladu, dostala UM (na pokyn doktorky, kedze stale chudla bez prikrmovania).
tanicia - teraz vypije okolo 200ml. Pozerala som do zosita, kam si zapisujem, kolko mliecka vypila a akeho a v troch mesiacoch vypila tiez okolo 150ml ako tvoj, niekedy o nieco menej, inokedy viac.

maly_strom
15. led 2008

Holky tak nám taky dochází mlíko. Dokrmuji nutrlonem, zatím jen 3x denně, ale malé to nestačí. U jednoho prsa se vzteká, z druhého pije, ale asi jí to moc neteče., protože když jí nechám odříhnout, tak se vzteká. Takže klidně vydrží a saje klidně 1,5 - 2 hodiny. Nevím, jestli se pak už neuklidňuje žužláním. Zkoušela jsem odsát, a za 20 minut jsem z něj dostala pouze 10. Říkala jsem to doktorce, ale ta je zastánkyně kojení, takže mě prudí, ať to pořád zkoušíme.Že na UM je dost času. Jenže krize už trvá od vánoc a malá řve a řve. Dokonce i zhubla. To jsem ale už začla dokrmovat. Ale pořád jí to nestačí. A já nevím, jak to je s tím, když jí dám MM, za jak dlouho jí můžu dát UM, a naopak, když jí dám UM za jak dlouho MM? A kolilk tak zhruba ml? Vypije zhruba od 60-90 ml. A jak často vaši drobečci papají?
Už jsem z toho v pěkné depce, všude hlásají kojit kojit, ale na ty, co to nejde se dívají skrz prsty. I naše doktorka, už mě to štve 😝

janickabez
15. led 2008

Ahojky Evi to chápu, my jsme na tom stejně, taky jsme skoro vubec nepřibírali, a náš dr. taky chce abychom pokračovali, prý každá 10 dobrá, s tím že máme dokrm UM, praktikovala jsem to tak teď 3 týdny , ale fakt je to záhul a 20 jsem odsála jen z nalitých prsou,. takže teď je to 2 dny už jsme s tím kojením sekla uplně, 6 neděl jsme se snažila a nerozkojila jsem se mlíčka ubývalo místo toho aby přibývalo...Já na nervy, malá uřvaná a přírustky váhový žádný, koupila jsme i váhu a taky vysosá 10-20 u prsa.......
Když jí dáš MM tak UM ji mužeš dát hned po tom stejně tak i naopak po UM mužeš dát MM, jen mezi 2 UM je potřeba dodržet nějakou 3h pauzu....my vypijeme 90ml...papame po 3-3,5h.....

Jinak jsme se shrotily v diskuzi "prostě nekojím" řekla bych že máme všechny velmi podobné pocity..... 😢

tanicia
15. led 2008

Pietra - dakujem za odpoved, to si ma potesila, lebo lekarka mi povedala, ze by mohol aj menej zjest! Ale vsade sa predsa pise, ze babo si samo vypyta, kolko chce papat. Moj maly zostava stale na tych 150 ml.
Susika moj maly tiez papa kazde dve, no niekedy aj dve a po hodiny, tak som mu zvysila davku, ale tu nevypil, t.j. asi mu vyhovuje pit castejsie a menej. Poobede okolo stvrtej sa zas upokoji, co do papania a da si pauzu aj styri hodiny, asi tak. Papa ako ma chut, nie ako pisu tabulky a prirucky 🙂

elize
15. led 2008

Ahojte, tak sa hlásim k maminám, ktoré nedobrovoľne musia dokrmovať UM. Ja odsajem tak 80 ml a Max vypije 100 ml. Problém je v tom, že on by vypil aj 200 ml, keby som mu dala. Jednoducho nevie kedy má dosť. Potom zvracká a krúti sa ďalšiu hodinu. Tak radšej odsávam a dávam mu MM vždy, keď odsajem dosť na jednu dávku. Nemiešam UM a MM v jednom kŕmení.
Strašne ma mrzí, že prichádzam o mlieko. Ale prečo? Nie som v strese, veľa pijem. Pijem čaje na podporu tvorby MM, pijem vineu, krpca prikladám k prsníku často, tak čo ešte? Ide ma roztrhnúť, keď moja svokra začne mudrovať prečo nekojím, prečo dokrmujem, vraj len treba chcieť a určite to pôjde. 😖

pietra
15. led 2008

tanicia - ale napadlo mi, ze je dolezite, kolko toho vypije celkovo za cely den. Lebo mne Kristinka uz v tom tretom mesiaci zacala bojkotovat jedno krmenie, cize 4x papala plnu davku, ale raz len polovicnu. Za cely den vypila okolo tych 670ml.

jahodka11
15. led 2008

elize, je to tazke, ale take reci si nevsimaj....ja som na tom podobne, od druheho mesiaca musime dokrmovat..jednoducho maly vypije viac ako mam ja mliecka a uz za tym nehladam nic ine....nakojim ho a vzdy dokrmim, niekedy vypije aj 120ml....v psolednom case grcka a mame problemy s riedkou stolicou, tak sme boli na vyteroch a cakame na vysledky, ale nie o tom som chcela...🙂 netrap sa a dokrmujte....babo aj ty budete spokojni, viem to podla seba 🙂

bramburka
autor
16. led 2008

budte rády že vůbec kojíte!

jinakzvýšení laktace, po každém kojení ještě tak 20 minut odsavat i treba vzduch!

jinak já nevin 150 ml mi vypije 6-7x denně otesan, jsem zkoušela víc, aby chtěla mín často a to už nevypije. Tak holt snad nebude tlustoch a vyběhá to. Musíme jí dát brzo na nějaký sport 😀

jahodka11
16. led 2008

bramburka, neboj, aj ten nas danielik je akysi tucniacik, ale je kratky a urcite to vybeha 🙂))

tanicia
20. led 2008

bramburka - aj ten moj papa 150 ml 6-7 za den, ale lekarka mi povedala, ze nie je buchtos, v troch mesiacoch mal 6,7 kg. Dieta by malo dostat 150 ml na kazde kilo svojej vahy, tak si to skus vyratat na tom tvojom, ale aj toto je individualne velmi, nemozme na vsetko pozerat len cez tabulky. Ten moj takto papa uz skoro mesiac a posledne dva dni zacal papat tak, ze mu sice spravim 150 ale nevypije ju celu a pritom by som povedala, ze cim bude starsi, bude chciiet viac, cize aj z tohoto vidim, ze to je velmi individualne a dieta vie, kedy je hladne a vie kedy ma dost.

bramburka
autor
20. led 2008

no... tak ona má 5 kg těsně - 5,05 kg, no a vyžaduje 150 7x denne... h ha ha... no ale je pravda, že někdy vypije min, většinou jako svačiny... takže 2. nebo 3. kojení a 5. nebo 6. kojení... někdy vynechá večerní jídlo a usne na noc už v 17h... teda usne v 19h ale jí naposledy v 17h

lienka79
20. led 2008

nejde len o laktacnu krizu?Byva okolo 3.mesiaca.
Ja som mala od zaciatku rovnaky problem,jednoducho nebolo tolko mliecka, kolko mkaly potreboval, tak som to robila takto.Nemiesala som MM a UM,lebo UZ je tazsie stravitelne a potom by som nevedela, kedy ma mat vlastne dalsiu davku.
Ja som to robika tak,ze MM som mu dala az vtedy,ked mal nazbierane na polnu davku...MMti vydrzi v chladnicke 24 hod, a za ten cas hadam nazbieras davku....

tanicia
20. led 2008

bramburka - moj ked mal dva mesiace, tak vazil 5,5 kg, ale zas zavisi aj od porodnej vahy, to mal 3600g. Moj je hladnejsi od rana do takej druhej popoludni, potom sa zacina ukludnovat, co do jedla a papa menej casto a nezje niekedy ani 150ml. Ako pises presne aj on skoro vzdy spapa poslednu davku okolo siestej a potom uz zaspi na noc. A tvoja sa potom kedy v noci budi na jedlo? Moj tak okol tretej viac menej, ale takisto raz skor a inokedy aj po stvrtej, vobec netusim, od coho to zavisi. asi ako je unaveny, ako tvrdo zaspi atd.

tanicia
20. led 2008

Pietra - este som sa teba chcela spytat, to uplne vazne myslis, ze tvoja mala papa iba 3-4 krat do dna? To si ja neviem ani predstavit 🙂 pri tom mojom hladosovi. A to ako sa ti podarilo dosiahnut? To sama zacala vynechavat krmenia?

tevova
20. led 2008

Elize, ak máš ešte chuť o svoje mlieko bojovať, skús homeopatiká-ricinus communis 5ch. Keď som mala kojeneckú krízu,tiež mi nepomohli čaje a veľa tekutín, ale tieto homeopatiká zabrali skoro okamžite. Prvý deň si daj 4 krát za deň 5 guličiek, na druhý deň stačí 3 krát, uvidíš podľa mlieka a tak potom postupne davky zniíž až na nulu. Stoja asi 50sk, čiže to nie je drahý špás- za pokus to stojí. Držím palce. 🙂

elize
20. led 2008

tevova, uz som to skusala pred mesiacom, ale ziadne vysledky. Ale vtedy som bola v miernom strese. Rozmyslam nad tym, ze ich znovu vyskusam. Tak uvidim ...

bramburka
autor
21. led 2008

Tan, myslim, že to Pietra myslela tak že jí už jen 5x denne 😉 Budí se pal tak v 1:30, taky má dlouhou pauzu. Taky to delam tak že MM mám na plnou davku a 1x denne nutroš, nekdy odstrikam tolik, že nutroš nepotřebujem.

kalo
21. led 2008

my ke kojení dokrmujeme Nutrošem už od 3 měsíce a vždycky jsem nakojila a hned dorazila Nutrilonem..Takže kombinovaná dávka. Páč mléka moc nebylo. A není pořád 🙂 🙂

kometka5
21. led 2008

Ahojky, potřebovala bych poradit. Na 3měsíční prohlídce Mudr. zjistila, že malá málo přibírá, tak že máme jednou nakojit a jednou dát Nutroš. Mám mlíčka dost, ale není dost výživný a malý to nestačí. Dělám to takhle 5.den a mám pocit, že toho mýho mlíčka nějak dost ubývá. Nechci o kojení přijít úplně. Nemáte nějakou radu?

kombloudek
21. led 2008

Ahojky kometko.Nevím jestli to chápu dobře,ona ti řekla jednou nakoj,pak vynechat kojení dát UM a pak zase nakojit?Jestli jo,tak tím se ta laktace ztratí zaručeně.Já mám taky málo mlička a taky přikrmuju.Teďka už to tak neřeším páč už to fakticky jde ke konci a jsem šťastná že jsem s těma svejma prsama č.8 vůbec kojila.
Na zvýšení laktace je dobré nejlépe po každém kojení ještě prso 5-10 min stimulovat odsávačkou,aby dostala žláza podnět a vytvářela více mlíčka.Takhle je to potřeba dělat několik dní,třeba i týden,pak je teprve vidět výsledek..

petular
21. led 2008

Ahojte, malý má za týden 5 měsíců a už taky dokrmujem UM, zatím jen večer a občas v poledne 90ml a potom dokojím. Jinak kojím normálně kdy si řekne - asi co 2 hodiny - a zatím nám to stačí. Dokonce ani nebyl problém s kombinací prso - láhev. Myslím, že tahle kombinace není na závadu, dokonce i mudra mi to schválila, takže o.k. 🙂

kometka5
21. led 2008

kombloudku, chápeš to dobře. já když jsem zkoušela ale odsávat, tak mi nic neteče ☹ Ale někde jsem četla, že i tak to má smysl. A nemáte náhodou nějaký tip na to, jak ztučnit MM? Mudr. totiž říkala, že mám asi dostatek mlíka, protože malá nebrečí hlady, ale nestačí to na to, aby přibýrala. 😒

kalo
21. led 2008

kometka5: prý je mléko tučnější, když baštíš hodně sladkostí 🙂 Ale jestli to není jen nějaký babský kec..Já na tom byla stejně...malá z mého mléka nepřibývala, tak jsem každé 3 hodiny nakojila a hned (nebo za 20 min.) dokrmila třeba je 60 tkou Nutrilonu...

kometka5
21. led 2008

tak to mě ani ty tři hodky nevydrží.... 😒 a papat sladkosti? tak moc na to nejsem, to radší kyselý a taky bych byla ještě větší sud než jsem... 😔

pietra
21. led 2008

tanicia - Kristinka papa 4x plnu davku, teda cca 200ml a jednu polovicnu. A od narodenia jej davam kolko chce a kedy chce, cize si to tak urcila sama

pietra
21. led 2008

kometka, neviem, ci to ozaj pomaha, ale teta vravela, ze ked bola sesternica mala, tiez mala malo tucne mĺieko a dokina jej kazala pit vela smotany, lebo vraj zo smotany sa tvori smotana 🙂 Neviem, co je na tom pravdy, ale za pokus to stoji, nie 😉

elize - tie homeopatika vyskusaj, mne obcas zaberu, obcas nie, ale vytrvalo skusam, vzdy si dam jedno balenie, potom par dni pauza a znova.