Jak kombinovat mateřské mléko a umělé?

bramburka
31. pro 2007

Holky nemohu tady najit odpoved proto se ptám. Uz budu muset přestat s kojením, protože malá je úplně hysterická u prsa a trvá to už přes 4 týdny den co den. Budu se snažit odstříkávat, ale bohužel neodstříkám na 1 dávku. Jde např. dát jí 60ml MM a k tomu připravit 40ml UM? Já totiž vypočítala, že když váží 4kg, taky by měla vypít 700ml - t.j. 7*100ml - funguje to tak i u UM? V noci budu zkoušet pouze kojit.

horty
31. pro 2007

Ahoj bramburko, já si myslím, že to jde 😀 . Já to mám tak, že mlíko mám, ale málo. Takže nejprve kojím a potom dávám po každém kojení ještě flašku. Kromě v noci , to jí stačí prso.
Dnes jsem třeba odstříkala z jednoho prsa 60ml(chtěla jsem vědět, kolik tam toho mám) a k tomu dodělala 120 ml a smíchala jí to v jedné flašce a malá to žahla, jen se zaprášilo. NEbo jí do flašky s UM přileju MM, které mi vytéká z druhého prsa, když kojím. Takže podle mě to problém není, Viktorka si aspoň nestěžuje.

bramburka
autor
31. pro 2007

A jak poznáš kolik jí máš dát? Přestane ti sama pít?

horty
31. pro 2007

Já se chci právě taky sezptat Dr, jestli se může dítě přepít, ale ona když nechce, tak prostě začne vystrkovat jazyk a dudel vytahovat. A nebo se začně řehtat. Takže pije, dokud sama chce. Snad není blbá 😀

bramburka
autor
31. pro 2007

No Xenuš asi trochu je... 😒 Mi vypila odstříkaný a pak se brutálně poblinkala...

horty
31. pro 2007

Nic si z toho nedělej, Viktorka si taky občas ublinkne. To je asi normální. No nic, jdu zasednout k TV. Tak hodně štěstí v dalším kojení/krmení.

maca793
1. led 2008

brambuerka
ak si neodstrekneš na jednu dávku, daj malej to, čo si si odstriekala a ak bude chcieť, tak jej daj ešte UM. nič sa jej nestane, len si daj pozor, ak ti doktorka predpísala vitamím K, ak už prikrmuješ, K nedávaj.

cazadora
1. led 2008

bramburko, já sice dávám jen svoje odstříkaný mlíčko z flašky, protože u prsa dělala otřesný scény až nakonec zhubla, ale myslim že kombinace UM a MM by problém být neměl, a naše beruška když nechce tak přesně jak u horty bud jazykem dudel vystrčí nebo se začne řehtat nebo otáčí hlavičku ze strany na stranu až mi dudel vypadne 😎

kalo
1. led 2008

maca793: my přikrmujeme, kojíme (+už baští normálně příkrmy zelenina,kaše..) a vitamín K máme pořád dávat do roka....proč by ho jako měla přestat dávat?????????????????????? To určitě ne...

pucik
1. led 2008

ahojky, tak mi dváme umělý mlíčko přes dena mezitím dokojuji,ale to je spíše tak na žízeňa v noci jsem pouze kojila,ale enstačilo, tak jednu dávku mléka mám připravenoua apak už u každého dalšího kojení jen kojím, takž kombinace určitě není na závadu, tak hodně štěstí 🙂 😉

kacka79
1. led 2008

Tak my stejně jako pucik - v pul roce začal Fífa prsíčko odmítat, a kojíme jen 1 - 2 x za 24hod, jinak UM + příkrmy a vyhovuje nám to 🙂 O hodně se nám vylepšilo spinkání🙂))

lilyk
1. led 2008

kalo, maca ma pravdu, vitamin K sa nema davat ked uz papate prikrmy, vitamin D ( Vigantol) sa ma davat do jedneho roka. Skus sa spytat dr znova, mozno sa len pomylila 😉

lilyk
1. led 2008

kalo tu je vysvetlenie 😉
Tím pediatrov MEDIFERY:
Vitamín K je potrebné užívať len počas kojenia. V umelých mliečkach je obsiahnutý a po pridaní inej stravy sa tvorí baktéria i v črevnej mikroflóre. Pri zvýšenom dávkovaní sa môže objaviť zvýšená krvná zrážanlivosť, žltačka, anémia.

pietra
1. led 2008

ja kombinujem tiez MM a UM, kedze sa Kristinka nechcela prisat a mliecka je malo. Najprv dam odsate MM a potom este UM. Kika tiez ked uz nechce, tak jazyckom vystrkuje flasu.
Kym sme mali viac MM ako UM, vitamin K sme davali. Ked sme klesli tak zhruba pol na pol, dokina vravela, ze uz K davat nemame, ze ho uz pokryje UM. Takze to K aj podla toho, kolko MM a kolko UM budes davat.

mamcaaa
1. led 2008

Ahojte aj ja davam aj MM aj UM, na noc pred spanim ma mala UM a v noci ju len kojim a cez den ako keby,niekedy nechce prso a chce flasu a inokedy zas opacne. Ale trapi ma ze na svoj vek 4,5 mesiaca mi vypije len okolo 100 ml UM. Viac do nej nedostanem.

swetlus
1. led 2008

Ahojte, taky frcime na mixu MM a UM. Dam co mam MM a doplnim UM. mnozstvi tak nejak davam dle uvazeni, rozhodne nestuduju zadne tabulky, mimco si rekne samo 😉 Semtam kdyz mam tak dam davku ciste MM, ale je to tak jen pro muj lepsi pocit ze mel plnohodnotnou mamincinu davku, asi to nema zadny vliv.

Mamcaaa: pokud je mala spokojena tak to neres, to mas jak s dospelymi, nekdo sni jeden rizek a ma plny bricho a nekdo sni rizky 4 a jeste ma hlad 😀 ne, chci te jen uklidnit, my jeste v 5. mesicich pili taky jen 120. Ted pijem 150-180. vic mu ani nedavame, by to vsechno vyblinkal.

bramburka
autor
1. led 2008

tak myslite že by malé mohlo stačit na jednu davku 100ml MM? Vážé lehce pře 4kg.

mamcaaa
1. led 2008

Swetlus, dakujem za povzbudzenie,len my mame aj trosku problem zo srdieckom tak z toho dovodu mam aj strach,lebo mala aj pomenej pribera kvoli tomu a nechcem aby sme skoncili v nemocnici...

gandy
2. led 2008

Ahojky holky, nevím zda jsem ve správném tématu. Ale nevím zda mám dost mlíčka.. Naty je 10týdnů a kojím jí každou hodinu, mimo večera to spí třeba i 6 hodin, ale přes den každou hodinu, už jsem z toho dost vyčerpaná a nevím co mám dělat. Nevím zda je to v mlíku, že ho mám málo nebo v čem by to mohlo být. Nemáte s tím někdo zkušenosti, jestli jí nechat řvát nebo co????

listicka20
2. led 2008

Gandy, holčička může být v růstovém spurtu, kdy najednou potřebuje mnohem víc jíst a je neklidná, protože se tolik mlíka nestíhá tvořit. Po pár dnech se to upraví. Anebo máš laktační krizi. Anebo chce dcerka dudlat prsíčko, protože je jí to příjemný. Možností je víc, nejlépe to poznáš na váze - jak malá přibírá. My měly něco podobnýho, myška mi ty prsa uplně vyždímávala, hlavně večer už v nich nic nebylo, a nepřibírala, tak jsem začala s dokrmama. Ale když by přibrala dostatečně, tak se to nemusí řešit, zase to přejde.

mia114
2. led 2008

haojte
ja davam malemu odsrieknute mliecko, kedze uz vyse 2mesiace uz nechce papat s prska ☹ no ja odsavam pravidelne mliecko a to mu davam, vacsinou mame odsate vzdy tak 120-130ml na jedno papanie.Niekedy odsajem aj 200ml a potom len 80mo tak si to pekne rozdelim na dvepapania a je. A v noci vacsinou vzdy dam jednu davku UM bo nam nevyjde to jendo papanie MM. No mama aj dni kedy mu pridavam aj cez den, ked sa mi stane ze neodsajem tolko mliecka.

gandy
2. led 2008

No Naty nikdy moc nepřibívala. Byla v takovém nižším průměru, takže mám strach aby spíš neubívala. Takhle to trvá delší dobu, tak fakt nevím. Zkusila jsem volat zdrav. sestřičce a říkala ať teda přikrmuji, ale odpoledne, tak uvidím.. Mě už bolí prsa jsem hrozně unavená, tak uvidíme zda to na ní zabere. Manžel už byl včera taky z toho v šoku, když mě viděl pořád jí jen kojit... To člověk vůbec nic za ten den neudělá!!!

anney
2. led 2008

holky taky potřebuju poradit, iu když je to malounko jinak než se týká tematu.
Mám skoro 6 .měsíční zatím plně kojené miminko.Ale už poslední měsíc jsme u kojení bojovali.Malej kojení uplně odmítá, jen v noci je to bez problémů.A tak jsme dnes u dr. dostali návrh na UM.Ale malý ho uplně odmítá.Takže nechce kojení a , když mu udělám nutrilon a tak , tak ho plyve a pláče.Už si vůbec nevím rady, jsem bezradná, nevím jak do něj nějaký mléko dostat.Dnes jsem do něj dostala pouze 60 ml nutrilonu a to stříkačkou.Víc už nechtěl a strašně se vztekal a všechno vyprskal.Máte některá podobnou zkušenost???Malý málo přibírá, ten váží skoro 6.600 kg a to je strašně málo.Díky za každou radu holky 😉 😉

nikusa9
2. led 2008

ahoj anney,
tvoj článok mi pripadál akokeby som ho písala ja 🙂 pred 2 týždnami to zacala aj u nás. s kojenim som nemala žiaden problém a len zrazu sme sli kojiť a plač...tak som to skusala ale mala stále plač...tak som ju nechala tak,že asi sa jej nechce ale to pokračovalo aj dalsie dni, celým telom sa odomna odstrkovala, rukou som ju ledva udržala, nechcela tahat, trosku potiahla a zase plac a dookola..dala som jej umele nic!vypluvala, hnevala sa...skusala som aj kase a nic nezaberalo jedine co chcela bol caj...ale potom trosku zjedla ked som jej davala lyžickou, ale nie vela.v noci som kojila v pohode ale ked sa zobudila zase ten boj. No potom už bola asi tak hladná že aj umelé mlieko začala tahat a teraz ju aj kojim aj pije umele.Je to pre nich zmena tak si musia zvyknut 😖 este vydrž on si zvykne..Asi som už mala toho mliečka malo a jej to už nestacilo..tak potaha moje a potom jej urobim este 60 umeleho a je dobre 😉 anney vas malicky už ma pol roka tak už ma vačšie naroky a už potrebuje viacej, vobec by som sa nebála umelej stravy a budete o chvilku papat aj niečo nove-mrkvicku,zemiaky... 🙂 🙂 🙂

jahodka11
2. led 2008

ahojte maminy, ja uz musim tiez dokrmovat, zacalo to dokrovanim na noc, ale teraz uz po kazdom kojeni mu musim dat 120ml nutrilonu, aj to mu je niekedy malo...:( uz sa aj bojim, ci ho neprepchavame, ale ked on place a place a az ked dostane papat, prestane.....tiez som kojila kazdu hodinu a maly bol uplakany, tak sme zacali prikrmovat a hovoto...aj ked papame aj kazde 2 hodiny ked sme doma, len ked sme vonku, vydrzi spinkat a nepapat aj 3 hodiny...
dufam, ze robim dobre...

groowy
3. led 2008

anney, jsme na tom skoro stejně, akorát Teri mi MM pije, jenže zas jí už nestačí, ale UM do ni prostě nedostanem.. plive to, vzteká se, brečí.. zkusili jsme i různý druhy UM, ale nic 😖 . Já už jsem taky nešťastná, nevim, jak jí to naučit.. začali jsme dávat zeleninku, malinko sice sní, ale žádná sláva to není, prostě chce furt být jen kojená ☹ .

cazadora
4. led 2008

groowy přidávám se k těm co nechtějí um,natálka sice moje pije mám ho hafo, ale pije malounko a nepřibírá má i hladovou stolici, včera doktorka zavelela dokrmovat um, no myslela jsem žádný problém a ejhle doporučila bebu a to bylo řevu, taťka teď frčel pro nutrilon a sunar at to můžem odzkoušet, ale nevim co budem dělat když nebude chtít nic, na jeden zátah totiž ve třech měsících vypije jen 30-40ml což je tragédie, ale ona je spokojená tak já nevim ☹

jitka83
4. led 2008

Ahoj, já sem takhle Ondru krmila od čtyřech týdnů. Prvně sem nakojila a pak sem udělala UM a co vypil to vypil. Zkoušela sem si odstříkat abych věděla, kolik tak přibližně mám mlíka a podle toho sem dělala UM. A pak sama přibližně poznáš podle toho, jak dlouho pije z prsa a pak uděláš víc nebo míň mléka. A kdyby i po tom brečela, tak jednoduše přiděláš. Je to sice piplačka, ale když to jinak nejde, tak se nedá hold nic dělat. Pa a přeji klidné papkání. 😀

pietra
4. led 2008

cazadora a ked mas vela mliecka nerozmyslala si nad odsavanim? To odsate by si potom mohla dat

tanicia
5. led 2008

Ja davam malemu tiez MM ale kedze je ho uz malo, tak aj UM, ale nikdy to nemiesam do jednej flasky. Dr ma na to upozornila, ze to je ako zmiesat kavu s cajom vraj. Ze v brusku sa to potom aj tak zmiesa, to uz je druha vec, ale nie aby to babo papalo dokopy. Takze ja to robim tak, ze davam bud davku MM alebo davku UM a ked nemam dostatok MM, tak dam az ked mam tolko, kolko maly pije.

bramburka
autor
5. led 2008

já už dokrmuju odstříkaným mlíkem. malá pije jen o přední - cca 60-70 ml z obou prsou za 10 minut a pak dostane 50 ml odstříkanýho. večer jen nutrilon. a když nemam MM dam dokrm UM. je spoko a mame klid....