Jak kombinovat mateřské mléko a umělé?

bramburka
31. pro 2007

Holky nemohu tady najit odpoved proto se ptám. Uz budu muset přestat s kojením, protože malá je úplně hysterická u prsa a trvá to už přes 4 týdny den co den. Budu se snažit odstříkávat, ale bohužel neodstříkám na 1 dávku. Jde např. dát jí 60ml MM a k tomu připravit 40ml UM? Já totiž vypočítala, že když váží 4kg, taky by měla vypít 700ml - t.j. 7*100ml - funguje to tak i u UM? V noci budu zkoušet pouze kojit.

denisocka
26. led 2009

ja annag ,kukaj kde som dospela. On trebars Rajo klasik zje a je oki,ale taky sabi jogurt je pre neho pohroma

mkr
26. led 2009

nissanek - ať malý v noci dá mléko mužskej, malá ode mě lahev taky nechce, ale jak ji to dá mužský tak si ji vezme, já se jí nedivím proč by od mamči měla brát lahev když mlíčko je jinde 🙂

scharfinka
2. únor 2009

Ahoj maminky, pokud tu nekdo je a poradi mi, budu moc vdecna 🙂 Maly ma 6mes a 2 tydny..kvuli svym zdravotnim problemum, ho musim, ac strasne nerada, prevest na UM, na gynekologii mi sestricka poradila, ze to mam delat postupne, nejprve co treti kojeni dat UM, potom co druhe a pak uz prejit uplne...Mozna se Vam ty dotazy budou zdat hloupe, ale fakt s tim nemam zadne zkusenoti, takze:
1. na krabici s UM je napsany pocet davek na den 4 po nejakych 240 ml-jenze ja silne pochybuju o tom, ze maly vypije tuhle davku naraz, muzu to rozdelit na mensi davky a za jak dlouho po sobe mu je muzu dat?
2.musim mu k UM pridavat jeste i dalsi tekutiny?
3.maly se v noci budi hodne casto,kojila sem po1,5 hod,myslim, ze to bude vyzadovat stejne..... deti na UM se krmi v noci normalne jak pres den?ale co kdyz pres den vypie ty 4 predepsane davky mleka?
chjo, tolik me mrzi, ze to takhle dopadlo, ale kdyz uz, tak at uz to aspon delam dobre...... ☹

scharfinka
2. únor 2009

Nikdo neporadi? ☹

sakura77
2. únor 2009

scharfinka-tak skus najprv mensiu davku-210ml priklad a na tri hodky aspon by mu to mohlo stacit-urcite si ho neuc davat casto po malych davkach

a to jednu davku si nechaj na vecerne papanie pred spanim-moj tak potom dlhsie vydrzal spinkat,ono to umele mliecko jak keby viac zasyti alebo co,neviem,aspon u nas to tak bolo-mozno niekto este poradi

scharfinka
2. únor 2009

sakura, dekuju moc🙂

matilko
13. čer 2009

Ahojte, konečne som našla toto téma...
Od 3 mesiacov kombinujem MM a UM a to preto, že som takmer stratila mliečko, ale niečo málo som ešte rozkojila. Dr. mi poradila kombinovať to, že je zbytočné MM úplne odrezať.
Buď dám plnú dávku MM alebo UM, nedávam to dohromady, pije asi 150ml.
V poslednej dobe ju ale dosť trápi bruško, tak neviem, či je to práve tou kombináciou MM a UM, alebo je to čiste len vďaka MM alebo UM, no je to des. Prežili sme totiž 3mesačné koliky a nerada by som to zažívala znova. Nemáte s tým skúsenosti?
Momentálne chcem skúsiť MM na 2dni prestať dávať, aby som zistila, z čoho ju to bruško vlastne bolí.
Musím k UM dávať nejaké tekutiny? Dávam jej sunar baby.
Díky za rady...

sisi.v
13. čer 2009

matilka - možná je to typem UM? Já jsem kombinovala MM a UM až do roka, ale ve čtyřech měsících jsem musela UM změnit, měly jsme Nutrilon HA a hrůza, malá po něm brečela, bolelo jí bříško, kopala jak o život. Když jsme přešly na Bebu tak bez problémů. Ale každé mimi je jiné, takže asi jen pozorovat a zkoušet 😉

pietra
13. čer 2009

matilko, ja sa tiez priklanam k skor k tomu, ze tvojej malej nesadlo UM.
Ja som MM a UM kombinovala od narodenia do 8. mesiaca a nastastie sme ziadne problemy s bolenim bruska nemali
Ja som vsade citala, ze k UM treba davat vodu alebo caj, ale moja mala nic ine okrem mlieka nechcela a doktorka mi povedala, ze je to v poriadku

matilko
13. čer 2009

holky, ja práve neviem, lebo sme mali tie 3mesačné koliky ☹ každopádne tie dva dni skúsime byť len na sunare a uvidíme, díky moc

lenkicka
13. čer 2009

matilko: určitě dej čajík...nikdy jsme na koliky netrpěli, a když jsem poprvé dala UM...zácpa a řev. Tak jsem začala dávat čajík...hlavně dopoledne...pocucával pořád...a od té doby už vše OK. Postupně jsme přešli plně na UM a bez velkých problémů. Sunar je opravdu výživný "kus" mlíka pro živé děti, které hodně papají. 😀

Můj čajík : zrníčka fenyklu (10 zrníček na 100 ml, 7 min. louhovat)
heřmánek (asi tak 5 kytiček na 100 ml, 3 min. louhovat)

střídám ob den. Vypije asi tak 300 ml za den. Čajík už používaly naše maminky, a to kojily poměrně méně a kratší dobu než my nyní. Testovat, které UM mu udělá dobře...nevím, a co když to nebude žádné? Střeva si na něj musí zvyknout a to nějaký čas trvá. 🙂

matilko
14. čer 2009

lenkicka, čajík dávam ale ona ho nechce, sotva do nej dostanem 20ml behom dňa ☹

sisi.v
14. čer 2009

matilko, je ještě malinká, ona si třeba na čaj zvykne, ale pokud normálně pije z láhve mlíčko a nepije čaj, tak jí možná nechutná nebo nemá žízeň, to bych neřešila. navíc v mlíku je také voda. mně malá nepije čaj dodnes, jen vodu, jak cítí čaj - jakýkoli, tak kdyby měla umřít žízní, tak ho do ní nedostanu. možná bys mohla zkusit převařenou vodu.

matilko
14. čer 2009

sisi, to by som teda mohla, za to predsa nič nedám, že? ale predtým mi normálne vypila deci čaja, mala som fenyklový hipp, ktorý som jej dala asi len 2x, potom som kúpila čaj od čiperky, lebo nemá sacharozu ako hipp, ale ten nejak nechce, no ešte môžem skúsiť ten hipp, ale je teda dosť sladký, jedine ho urobiť z polovičnej dávky...

sisi.v
14. čer 2009

aha, to jsem nevěděla, že ti už čajík pila. já taky zkoušela od hippu granulovaný, myslím červená karkulka nebo tak něco, ten taky pila, dávala jsem jen půl lžičky na 150 ml vody. jenže mi tam vadil ten cukr - jako tobě - tak jsem zkoušela normální čaje a nic, nic, nic... tak možná jsou holky mlsný 🙂. dávala jsem pak jen vodu.

matilko
14. čer 2009

sisi, no jo, mlsné sú 😀 skúsim tú vodu, to by bolo stejne najlepšie 😉

mad123
14. čer 2009

matilko zkus dát malé čajík těsně před tím než jí dáš mlíčko.Uvidíš se ti na to vrhne a trošku si vypije.Bude hladová, tak se čajíku trošku napije.U nás to zabralo 🙂

matilko
14. čer 2009

skúsim, ďakujem 🙂

jvo
15. čer 2009

kocky ktore ste kojili aj dokrmovali deti od narodenia ako casto ste im davali papat? mam sa riadit tabulkami na mliecku ako keby boli iba na UM? podla toho by malo 6-8 tyzdnove papat 5x 120 ml....dakujem

matilko
15. čer 2009

jvo, podľa tabuľky sa neradím, pretože to nie je možné, aby mi Kajka vypila 5x denne 210ml, vypije sotva 150, takže papá asi 7x denne. Dôležité je, aby vypila asi 150ml na 1kg váhy, tak si to tak nejak spočítaj... Ja dávam 150ml MM, potom 120ml UM, potom zase MM...
V jednom mesiačiku mi pila asi 70ml MM.

monika77
15. čer 2009

maminy čo vás donútilo k tomu aby ste kombinovali MM s UM?

náš malý už 2 týždne nejak na prsiach bojkotuje ... dám mu z jedného, po 1-2 min začne vyplúvať a to aj po stláčaní (ako mi raz radila annag) , dám druhý a to isté ... odtiahnem ho úplne a mrnčí ... no a je pravda že pár krát som si skúšala odsať a nič mi nešlo, možno len pár kvapiek ... robí mi to už dosť často a teraz neviem, či mám dosť mlieka, ale pocikaných plienok je v norme ... nechápem čo sa deje ... už som aj ja rozmýšľala nad dokrmovaním, ale mám strach, že mi potom úplne odmietne prso ☹

matilko
15. čer 2009

monika, mňa k tomu donútil spurt v 3 mesiacoch, malá už prso nechcela ani vidieť, vedela, že sa stejne nenaje, ona s prsami nemá trpezlivosť, ako niektoré iné deti, ktoré môžu byť nacuclé celý deň, to ona nie... furt plakala hladom, preto som jej potom už na noc bola donútená dať sunar, ktorý som začala dávať na noc a na obed, radila som sa s mudrou a povedala, že to ničomu nevadí. Od tej doby to takto kombinujeme, je ale pravda, že teraz dávam sunar ob kojenie. Mliečka už nemám toľko, no na tú ob dávku mám ešte akurát, keď vypije poriadne obe prsa.

sisi.v
15. čer 2009

já jsem se řídila dávkováním jako odměrky/voda, ale ne doporučenou dávkou, malá vždy vypila max 150ml, ještě někdy po roce věku. nalít do ní 180 a více, tak by byla jak nafukovací balón 🙂. dala jsem jí občas častěji, ale menší dávky. teď jsou jí dva a pije 210ml.
matilko - jak to u vás vypadá? co bříško?

matilko
15. čer 2009

sisi, vypadá to tak, že sunar nezvládame ☹ takže prejdeme na niečo iné, akonáhle som zase začala dávať aj MM, tak sa to omnoho zlepšilo, čisto len na sunare jej robilo veľmi zle. Včera v noci sa zobudila 3x na boleníčko ☹ dnes sa mi podarilo do nej naliať asi 50 ml čajíku, tak fajn 😉

lenkicka
15. čer 2009

matilko: na téma čajík...taky mi ho nechtěl,ale začala jsem ho trošku přislazovat (půl čajové lžičky na 250 ml)...dávám jen Bio třtinový cukr (není rafinovaný)...a jak mu jede a to ho taky na začátku nechtěl 😀
tvoje mlíko je taky sladké, tak se ji nediv 😀 😀 😀 ...totéž dělám i se Sunarem a kaší...jinak to plive 😉
Čajík dávám na ředění Sunaru v bříšku, ne na žízeň...Šimi pak krásně kaká a nemá zácpu 😵

monika: asi Ti tady budou radit..vydrž...já to nevydržela a od 3. měsíce jsem dokrmovala Sunarem...nejdřív jen občas, časem tak půl na půl až jsem přešla na Sunar úplně.
A protože mi mlíko teklo hodně špatně (odsávačka jela na plný výkon a hodinová práce na každé kojení, aby měl dost)...přes den jsem odsávala a kojila jsem v noci...snáz se přisál....tak jsem to vydržela až do 6. měsíce a malý je zdravý, šikovný a čiperný.
Malý je pro mě hodně důležitý, a tak jsem bojovala, co to jen šlo...ale když už to nešlo...stresovaná matka není pro dítě tím nejlepším přínosem...jen poslouchej své instinkty 🙂

sisi.v
15. čer 2009

jupí 🙂, tak to je dobře, je to holka šikovná! tak dnes v noci držím palce, ať je lepší. sunar bylo první UM, které jsi jí dávala?

matilko
15. čer 2009

lenkicka, neprislaďujem, podľa mňa si na tú chuť musí zvyknúť, furt to skúšam a dnes si celkom dala 🙂
Ja som sa snažila čo to šlo, ale ono je to veľmi ťažké, keď dieťa totálne odmietne prsník a spustí hysterický plač. Kamarátka má profesionálneho sosáčika, takže keď mali spurtík, tak on visel celý deň na prsíčku a pekne stimuloval. To u nás nehrozilo ☹ Ale nelámala som to cez koleno. Som rada, že mám stále trošku mliečka a nemusíme byť úplne na UM.

sisi, áno, je to prvé, dávam ho od 3. mesiaca, takže asi mesiac. Zatiaľ neboli veľké problémy, no v poslednej dobe som mala zase pokles mliečka a tak som dávala častejšie sunar a problémy začali. Tak som to testla, dala len sunar bez MM celé 2 dni a takto to dopadlo ☹ Navyše mi sunar hodne blinká aj po 2hodinách ☹ Tak dúfam, že iné mliečko jej sadne lepšie. Uvažujem o HIPPe, lebo má probiotika.

lenkicka
15. čer 2009

matilko: tvorbu mlíka jsem udržovala pravidelným odsáváním, prostě se nectěl přisát, tak jsem to odsála a vrátila mu vho lahví a v noci pil z prsa normálně.Někdo tady psal, že to moje slabší dávkování zamezuje zvracení. Tvoje mlíčko způsobuje "hořčici"v plíně. Když jsem poprvé dala Sunar, malý mi zatrvdl a řval a řval. Pak jsem začala dělat čaj a po každém Sunaru ho dávala ( po mém mlíku ne)...a super, už žádný problém...jen, když mu ho babi nedala, když ho hlídala, tak to skončilo rektální rourkou...takže u nás čaj funguje 😀
Mám zjištěné, že Sunar patří mezi ty, které hodně zasytí...třeba Beba, či Nutrilon méně...vím to od kamarádek....ale rozhodnutí je na Tobě... 🙂

matilko
15. čer 2009

lenkicka, aj ja pravidelne odsávam, takže stále mám zhruba na plnú dávku, striedam to s UM, no a chcela by som zase začať kojiť, ráno pri vstávaní a potom odpoledne, medzitým odsávam... dosť mi totiž ten pocit prisatého dieťaťa chýba 🙂
určite skúsim iné mliečko, lebo sunar mi hodne zvracká a uvidíme, možno sa nakoniec k sunaru zase vrátime 🙂

jindri
15. čer 2009

Ahoj taky přikrmuji, už od porodnice 😒 . Pořád čekám, kdy se ta laktace spustí 😀 😀
Ač jsem se snažila sebevíc a vyzkoušela všechny možné rady, malá nechtěla a nechce sát, tudíž je mlíčka málo - odstříkám max. 15ml 😖 .
Malá mě má jako předkrm, pak dávám hlavní chod - Bebu. Ta nám vyhovuje.
Teď jsme si prošly totálním odmítáním kojení, jak jsem ukázala prso, začala hystericky plakat, hrůza. Už jsem myslela že kojení odzvonilo, ale nyní je to pár dní, co si zase dala říct, ale tahá max. 5 min. a konec a dnes ráno jsem měla po několika měsících nalitá prsa, jenže malá stejně sála chvilku a už nechtěla .... no je to boj.
Podle tabulek nepije vůbec. Teď je nám 5 měsíců a jsme na 120ml, jak dám 130ml už blindí. A papá po 2.5-3h, v noci spí 8h v kuse.