Jak kombinovat mateřské mléko a umělé?

bramburka
31. pro 2007

Holky nemohu tady najit odpoved proto se ptám. Uz budu muset přestat s kojením, protože malá je úplně hysterická u prsa a trvá to už přes 4 týdny den co den. Budu se snažit odstříkávat, ale bohužel neodstříkám na 1 dávku. Jde např. dát jí 60ml MM a k tomu připravit 40ml UM? Já totiž vypočítala, že když váží 4kg, taky by měla vypít 700ml - t.j. 7*100ml - funguje to tak i u UM? V noci budu zkoušet pouze kojit.

evinkaa
30. čer 2009

leonik, jindri: Dle naší doktorky mám nakojit jako normálně a dát ještě Nutrilon a sledovat, kolik ho sbaští. Připadlo mi, že svýho mlíka mám dost, ráno mám úplně nalitý prsa a přes den bych po kojení taky odstříkala, ale vypadá to, že malá je buď líná nebo prostě pije jen přední sladší mlíko. Jinak by přece musela přibírat. Příkrmu jsem se bránila jak to šlo, malá byla vždycky úplně v pohodě, neplakala a v noci spává 9 i víc hodin, ale když mi včera večer po kojení ještě vypila přes 60 ml Nutrilonu, vypadá to, že jí moje mlíko fakt nestačí. Ohledně těch 3 hodin bez jídla... Večer jsem byla zoufalá, přítel na mě hulákal, že změníme doktorku... Malá jedla v 17 hod a už kolem půl sedmé měla hlad. Takže do půl osmé jsme vydrželi vřískot a pak jsem jí prostě jídlo dala, přece ji nebudu týrat. Taky mi to přišlo divný, ale mám první mimčo, tak jsem si říkala, že radši poslechnu, ale budu se asi řídit spíš tím, co chce prcek. Prozatím mi neublinkává, je v pohodě a flašku už neodmítá. Včera z ní vlastně papala poprvé. Jinak mám ještě mezi kojením dávat napít kojeneckýho čaje, že prý u přechodu i z části na UM bývají zácpy.

zuzik28
30. čer 2009

holky, jak mám teda správně krmit?...myslím tím, abych malýmu spíš neuškodila.
Většinou to dělám tak, že ho nakojím a potom, když má hlad (a to má vždycky 😀 ) tak ho dokrmím Nutrilonem. Ale četla jsem tady od nějaké maminky, že se to nemá míchat. Tzn., že mám dát jednu dávku celou Nutrilonu a potom zase další dávku jen MM. Tak teď v tom mám zmatek. Asi to vyzkouším i takto a uvidíme.

jindri
30. čer 2009

Zuzik: nemusíš dávat jednou tak, podruhé tak. Dát dohromady UM a MM je úplně v pohodě 😉

Evinkaa: prosím kontaktuj laktační poradkyni, třeba na kojeni.net, když zde informace se ti nezdají dost fundované - to nemyslím nijak špatně 😉 ale nechat jí řvát jak píšeš od půl sedmé do půl osmé se mi zdá jako silný šálek kávy. Člověk by neměl slepě poslouchat doktory 😉
Btw. mě malá taky třeba nepřibrala týden ani deko, další třeba jen 100g - to není nic vyjímečného. Důležité je taky sledovat výšku, nejen váhu 😉

evinkaa
30. čer 2009

jindri: Neřvala v kuse, to bych asi fakt nedala. 😉 A přiznám se, že informace tady jsou pro mě osobně ty nejfundovanější a to proto, že jsou přímo od vás, od maminek, co máte zkušenosti. Teď mi malá vypila dokonce 90 ml Nutrilonu hned po kojení, takže přibírat asi fakt začneme. 😀 Ono ve skoro čtyřech měsících máme jen 4,54 kg a to je fakt dost málo. A jindri, měli jsme totiž průjem a zelenou stoličku a ani když to přestalo, tak do deseti dnů nepřibrala ani gram, do délky se vytahuje, až přemýšlím, po kom že to vlastně má.... 😀
Zuzik28: Přesně, jak píše jindri. Máme nakojit a hned zkusit dát UM.

zuzik28
30. čer 2009

holky, díky za rady...tak to tak budu dělat dál...jen jsem se chtěla ujistit. Je to všechno poprvé, tak člověk pořádně neví co a jak.
Evinkaa, to my máme necelej měsíc a malej mi po kojení těch 90 ml dá v pohodě taky. Asi je to velkej jedlík 🙂 Doufám, že za chvíli nebudeme jako obřík... 😀

jindri
30. čer 2009

Evinka: a kolik měla porodní váhu? Mě malá přibrala za čtyři měsíce 2.5kg .... ale dlouhá je jak špageta, teď už začala přibírat víc, za měsíc má tak plus 800-900g .... a tváře má jak slabikáře 😀
... jenže zkušenost je nepřenosná, takže ve finále nezbývá než zkoušet a hledat to pravé pro svoje miminečko 😉
..... u druhého to všechno zvládneme levou zadní 😀

evinkaa
30. čer 2009

jindri: Porodní váhu jsme měli 2,78 a v porodnici nám spadla na 2,5 kg, malou mi dali až za dva dny, byla v inkubátoru, měla potíže s dýcháním. Nechtěla tedy pořádně sát. Pak se to upravilo a do třetího měsíce v pohodě, dostaly jsme se nad 4 kg, ale teď to stojí už skoro dva týdny.

jindri
30. čer 2009

Evina: takže začátek nic moc. Uvidíš, že to dožene. Bude větší, bude mít větší sílu a bude lépe tahat. 😉 Mařenka zase měla žloutenku a byla hodně spavá. Probudit na kojení byl nadlidský úkol. Jediné, co zabíralo bylo vysvlečení a omytí vlažnou vodou 😅 a to tak v 70% případech zase spinkala, co jsem dooblékla dupajdy 😀 Říkali jsme, že jsme se sekli ve jméně a měla to být Šípková Růženka 😀

monika77
30. čer 2009

maminy ak vám bábo zaspí pri flaške s UM,dávate ho aj napriek tomu odgrgnúť? predsa je to sýtejšie a ťažšie na žalúdok

dávate UM aj v noci? my sme to vyskúšali len raz, zobudil sa o jednej a potom spal 1x až do rána do 6hod 🙂

evinkaa
30. čer 2009

monika77: Od doktorky jsem měla doporučeno malou v noci budit a po kojení UM dávat, ale nemám to srdce, takže ji nechávám spát. Kdyby se mi vzbudila, UM bych asi dala. Jinak mi malá i při kojení spala od osmi od večera do 5-6 do rána bez buzení. Proto jsem pořád nějak nemohla uvěřit, že mám málo mlíčka. 🙂 Když mi prcek usnul při kojení, odříhnout jsem nedávala, ale u flašky mi ještě neusnula. Teprve začínáme. 😉

jindri
30. čer 2009

monika: večer mi celkem pravidelně usíná u dokrmu stříkačkou a odříhnout dávám pokaždé a čekám tak 10min., mezitím mi chrní na rameni, občas se po položení probere, chvíli kouká, ale pak hezky usne. Jinak mě spinká celou noc, kdyby se probudila, dám nakojit a uvidím, jestli bude chtít i UM ...

garfie
30. čer 2009

evinkaa: to buzení v noci nemusí mít s hladem nic společného, takhle malé děti často spí celou noc a pak se to zvrtne 🙂 Jsou spavé děti-a často jsou to ty s nižší váhou-jakoby neměly sílu ani na kojení. Měli jsme to taky tak-mě se malá začala v noci budit až když jsem začala dokrmovat. Jinak i mě říkal doktor-dokrmit po kojení, dělala jsem to tak a v poho, ne ale po každým kojení-nakonec se to ustálilo na večer a před odpoledním spaním, někdy i dopoledním-a nakonec jsem se rozkojila a od tří měsíců do půl roku kojila plně, teď dávám nutrilon na noc. Jinak podle mě ten tříhodinový odstup UM platí pokud vypije celou dávku, ale to myslím tvoje ne, takže jí klidně dej dřív.

evinkaa
1. črc 2009

Tak jsme za ty 2 dny po dokrmování Nutrilonem opravdu přibraly. 😀 Jsem hrozně šťastná. V noci se mi malá zatím nebudí, ale uvidíme, jak časem. Zatím mám dokrmovat po každým kojení, prý časem uvidíme, jestli po některým kojení vynecháme, ale prozatím musíme dohánět, co jsme z váhou zameškaly. Hlavně vám všem děkuju za rady, jste hrozně hodný. 😉
Garfie: Třeba mě to rozkojení taky čeká. Zkoušela jsem včera večer i odsávat mlíčko, ale buď to neumím, nebo ho žádný nemám. Nahřála jsem se pořádně ve vaně, udělala masáž, jak se radí a dostala jsem z obou prsů jen asi 10 ml. Jsem prostě asi amatérka. 😝

garfie
1. črc 2009

Odsávání mi taky nikdy nešlo, neboj. Prý je to jiná technika než u kojení-a pokud odsaješ málo nedá se z toho usuzovat že máš málo mlíčka.
Držím pěsti a kdyby to nevyšlo, nevadí. Udělalas maximum a děti jsou zdravé i na UM, důležitější je máma v pohodě! 🙂 Ale trvalo mi, než jsem k tomu názoru dospěla 😀

vanilka2612
1. črc 2009

Ahojte,mala ma 4 mes.a 2 tyzdne, kojim + prikrmujem UM 2-3 x denne 120 ml. Videla som , ze je hladna,place,tak po dohode s Dr.sme zacali davat aj UM. Myslite,ze uz by som mohla zacat s tuhym prikrmom napr.mrkvou? Malej este podavam prevarenu dojcensku vodu,pripadne ked ju boli brusko feniklovy caj.

leonik
1. črc 2009

holky a jak dostanete do mimča celou dávku UM? Já už zkouším dokrmovat UM třetí týden, ale nejvíc, co toho malej vypil bylo 90 ml. Víc nechce. Dokrmuju, protože byl pořád nespokojenej, uplakanej, tak na radu Dr.jsem začla přkrmovat. Ale je to pořád stejný, jsou dny, kdy do něj dostanu s bídou 40 ml. Dokrmuju tak 2-3 krát denně.

jindri
2. črc 2009

vanilka: proš chceš začínat s příkrmy? 😕 Nepřibírá, či co?

leonik: já bych to nechala na něm. Pokud ti přibírá, tak to neřeš. Mě taky malá nejvíc vypije 130ml, někdy 80ml a víc ani kapku. Ty taky nejíš pořád stejné porce 😉

vanilka2612
4. črc 2009

Jindri, mala mi pribera ale ked myi nieco jeme,ona sa strasne trha a hned by vsetko zjedla aj nase. Tecu jej sliny,len co vidi jedlo 🙂 Myslela som,ze ked deti na UM zacinaju prikrovat od 4 mes.,ze by sme zacali aj my.Petra sice je kombinovana dostava aj MM aj UM, ale je velky papkac 😉

jindri
4. črc 2009

Vanilka: zkus se raději poradit s doktorem. Já bych příkrmy neuchvátávala, mě osobně se zdá ve 4 měsících moc brzo. Není kam spěchat, ale je to jen můj názor.

dvojka
8. črc 2009

Ahoj holky
potřebuju radu 😅 🙄 .Za týden nám bude osm měsíců a doposud jsem jen kojila,nyní chci dát UM a tak potřebuju vědět jestli mám dát jedničku a nebo rovnou najet na pokračující mlíčko.Děkuju 🙂

leonik
8. črc 2009

jindri: tak už jsem zjistila, proč tak málo pije. Bylo to flaškou 🙂 Koupila jsem mu úplně jinou, a teď vypije v pohodě 180 ml 😅 A přitom k té první flašce jsem mu koupila dudlík s větším otvorem. Asi mu nevyhovovala 😅

dvojka: já bych asi dala to pokračovací, sice jsem se včera dr.ptala, že jsem četla, že se klidně do roka může dávat začáteční pokud dítě přibírá, ale prý mám dávat od půl roku pokračovací 🙂 No holky ti tady určitě poradí 🙂

evinkaa
8. črc 2009

leonik: Taky jsem ze začátku bojovala s malou a s flaškou, ale nakonec jsem jí koupila stejnou značku, jako má dudlík a je nadmíru spokojená. 😀 Děti holt jen tak neoblafnem. Jinak Nutrilon HA malé fakt chutná. Zdá se mi, že ode mě si bere už jen mlíčko na žízeň a zbytek z flašky. Vždycky, když ji vidí, tak se celá rozesměje a klepe se, aby už ji měla v puse. Doufám, že se prozatím neodstaví úplně.
dvojka: Taky bych dala pokračovací mléko. S Dr jsme o tom mluvily, že do půl roka mám zkusit vydržet kupovat docela drahý Nutrilon HA 1 a pak uvidíme.

leonik
8. črc 2009

evinkaa: jo, tak to máme stejně 🙂 Koupila jsem taky flašku tý značky jak máme dudlíky a to by mě nenapadlo, že je to tím 😅 Já dávám Nutrilon Immunofortis. Ty dáváš HA, kvůli alergii? Já už přes den kojím jak, kdy. Někdy odstříkám a dám mu to z flašky, on nechce z prsa tahat. V noci tak dvakrát kojím.

leonik
8. črc 2009

ještě jsem se ptala dr.jestli mám kupovat ty mlíka HA, ale prý že když doma alergie nemáme, tak můžeme dávat ten normální.

evinkaa
8. črc 2009

leonik: Mně Nutrilon HA doporučila doktorka, alergii v rodině máme jen u bráchovy dcery a u bráchy, jinak ne. Nějak jsem o tom nepřemýšlela, spíš jsem dala jen na to doporučení. Malá hodně dlouho stála s váhou, tak asi nechtěla Dr riskovat nic dalšího.

jindri
9. črc 2009

dvojka: pokračovací je od ukončeného 6. měsíce - je sytější, hustčí a má pokrýt zvýšené nutriční nároky miminka. Tak jestli Anetka moc nepřibírá, koupila bych dvojku dvojko 😀

pietra
9. črc 2009

dvojka, pokracovacie mlieko sa ma zacat davat az po zavedeni prikrmov. TAkze ak uz mala papa prikrmy, zacni 2, ak s prikrmami len zacinate, zacni 1 a potom az prejdi na 2

jindri
9. črc 2009

pietra: a jaké je pro to vysvětlení? Proč až po zavedení příkrmů? 😕

dvojka
9. črc 2009

tak ted jsem z toho jelen....nepřikrmujem,právě kvůli tomu chci dát aspon um..a stačí dát teda aspon týden 1 a pak dvojku?
Já jí včera namíchala 60ml HA 1 nutrilon a 40ml odstříkanýho ,ale mám tu jedičku už jen tak na 4 dny

jindri
9. črc 2009

dvojka: tak uvidíme, co napíše petra 😎 já si myslím, že dvojkou nic nezkazíš. Asi je jen nutričně bohatší a víc zaplácne ..... co názor tvé dr?