Jak mimča snášely přechod z Nutrilonu 1 na 2?

monik111
16. srp 2007

Ahoj,
nevím jestli je tu téma na toto téma 🙂
Ale jelikož už nekojím,tak mě zajímáji vaše zkušenosti.Ukončily jsme 4měsíc a proto nám mudra řekla,že mamé přejít z Nutrilonu 1 na 2. A já mam obavy aby to pro Verču nebyla moc veliká změna.Tak se chci optat jaké s tím máte zkušenosti.A jak to vaše mimča snášely-ten přechod a tak.
Moc díky za rady 🙂 🙂

betka007
13. led 2008

Ahojte dievcata, chcem sa vas opytat, ci neviete ako to je, ked... Laura pije Nutrilon 1 extra, ale na noc jej to uz nestaci. Musim teda prejst na Nutrilon 2 aby som mohla davat Laure na noc mlieko Nutrilon 2 good night? Prikrmy vobec nedavam, myslim, ze sa s nimi ma zacat, ked uz dieta pije Nutrilon 2. Lenze Laure cez den uplne staci jednicka, len neviem, co jej dat na noc, aby bola syta, kedze cez den pije ten Nutrilon 1 extra - s predlzenou dobou zasytenia. Mate niektora skusenost ako to je? Skusala som volat na linku Nutrilonu, ale cez vikend nerobia, len cez tyzden. Dakujem 😉

kacerka
13. led 2008

Ráďo, to já to tak nakonec dělám, jen je mi tak trochu proti srsti dávat Karlíka spát nenapapaného 😨 Byla jsem zvyklá, když jsem ho kojila, že vždycky v půl sedmé jsme nakojili a šup do postýlky . . . . Prostě aby měl spojené krmení a potom postýlku 😉 No nic, tak to asi řešit nebudu, ještě se na to zeptám dr.

bramburka
13. led 2008

betko, já nevím, ale není ještě nějakej Nutrilon forte...

betka007
13. led 2008

bramburka to je prave ten isty, ale my pouzivame v novom baleni, kde uz nepisu Nutrilon forte,ale Nutrilon extra ☹

kupinka
13. led 2008

betka-Nutoš dvojka je od ukončeného 4.měsíce,tak už bych šla do něho!!!My jsme po ukončeném 4.m nasadili dvojku..ale to už musíš dávat i příkrmy-zeleninku 😉

betka007
13. led 2008

No prave, ze musim davat prikrmy a to by som este nechcela. Malej zatial satci cez den Nutrilon 1 extra, tak neviem, co jej dat na noc?

zdenka26
13. led 2008

Ahojky ,chtěla jsem se zeptat malý je UM(nutriolu,nekojím)donedávna pil 150 ml a 5 odměrek(řídím se podle váhy) asi dva dny už plakal po třech hodinách tak jsem mu to zvedla na 180ml a 6 odměrek a ted vydtží tak 4 hodiny a v noici se budí jednou na jídlo.nevadí že jsem mu to zvedla?Protože doktorka mi řekla že nemám dávat víc než jak je napsáno na obalu.Ale malý křičel hlady,ta nevím.

schnek
13. led 2008

zdenko, na nějaký tabulky se vykašli, přeci nenecháš mimi brečet hlady. Tohle se tu už několikrát řešilo v tématu umělá výživa. Prostě dej, kolik si řekne 😉

bramburka
13. led 2008

ty brďo abys ho nezabetonovala, nemělo by se to spíš řešit že mu dáš 150ml a častějc? Ale zase je pravda, že myslím, že se má to dělat jak ty říkáš, zvýšit dávku a zachovat stejně. Hele po kolika hodinách dáváš když dáváš 150 ml 5x denně, malá by mšěla na tento režim najet, přestává jí stačit 120ml. Takže počkat mezi jídlem 4 hodiny?

zdenka26
13. led 2008

Když jsem mu dávala 150ml tak řval jak tur po třech hodinách,někdy i po dvou.Myslím že ho nezabetonuju vycucne to naráz a bez přestávky.Tu 150ml jsem mu dávala po čtyřech hodinách,malý je jak hodinky sám se hlásí.Malý na 150 najel ve dvou měsících takže asi jek tvoje malá.Možná že za měcíc budeš řešit to co já. 😀

bramburka
13. led 2008

no jo já právě řeším že nějakhce víc než 120 😅 ale zatím spíš krmím MM do flašky, začnu dávat 150, ted vxžahla 170 ml... 😅

janickabez
13. led 2008

Zeptám se tady (ne v "prostě nekojím") aby to bylo k věci...dáváte ten Nutrilon podlě věku miminka, nebo podle váhy....my jsme tím nezdařeným kojením váhově trochu ve skluzu, takže brzy(za týden) budeme mít 8 týdnů, ale 4.5kg to budeme mát tak za měsíc (teď máme 3.5 kg přibíráme necelejch 200 za týden)

schnek
13. led 2008

jani, já dávala podle váhy. Podle věku by byl měl pít víc a podle kil nám porce seděly 😉

zdenka26
13. led 2008

Ahojky Jani,já taky dávám podle váhy,podle věku by byl malý věčně hladový.máme doma malého otesánka 😀

kupinka
13. led 2008

Já jsem taky dávala podle váhy...a s tím,že zdenka26 dává víc-spousta maminek to tak dělá,tabulkama se přesně řídit nejde,každé mimi je přece jiné 😉

perada
13. led 2008

Kači já Péťu nedávám nenajedeného spát... 😕 zbytečně se pak budí a musí znovu zabírat. Většinou v šest koupeme a v půl 7 jí. Poslední dobou to nějak nevychází, už moc nespí a je brzo unavený, takže jí v půl šesté a v šest už spinká...prostě to přizpůsobím jemu. Pravidelný hodinový režim máme třeba týden, pak jeden den spí celou noc a je to časově jiné..ale neřeším to. tak prostě jde spát dřív. Takže když třeba ti to jídlo vyjde na čtvrt na sedum, tak ve 3/4 na 6 bych vykoupala aby se ve čtvrt najedl a hned spinkat...

jinak já dávala podle váhy...my jsme totiž váhově nějak napřed 😀 než jak má vážit v určitých měsících

perada
13. led 2008

Kači a četla jsem na netu něco o spurtech aprostě holt se dávají dávky častěji než je uvedeno...kdyby nechtěl Kája, tak posledmě ten dudák vyplivne nebo ublinkne a ty poznáš, že má dost... 🙂

snad brzo pomine a budete zase tabulkový 😉

bramburka
14. led 2008

musí se ale při UM dodržovat nejaký intervaly, ne?

perada
15. led 2008

Já o žádných teda nevím...nezjišťovala jsem to. Péťa jí minimálně po 2,5 (výjimečně) spíše po 3 hodinách a když dobře spí tak i další samozřejmě...

kacerka
15. led 2008

Ráďo, u UM by se měly dodržovat aspoň tří hodinové intervaly - nevím úplně přesně proč, ale prý se to mlíčko tráví déle než MM.
Já doufám, že brzy dospurtujeme, poněvadž Karlík papká 6-7x denně 150 ml 😖 😖 😖 Mám tak trochu obavy, jestli to poznám, že už nespurtuje, protože bych řekla, že naše dítě je prostě nenažraný 😒 Ve čtvrtek jdeme na kontrolu ve třech měsících, tak doufám, že nestrhne váhu 😉 😀 😝

zdenka26
15. led 2008

Kacerka:my jsme taky tak jedli a přešlo to a pak týden spátky mu už ta 150 ml nestačila,ted dávam 180 ml a je spokojený a jíme 5 denně.Včera jsme byly na poradně ve třech měsících a máme 6,550.

bramburka
16. led 2008

ty jo holky ona taky jí 150 ml 6-7x denně, já ani nemám větší flaštičku!!! Vhám nad větší, používám Mam ultivent, ale k tý větší je větší dudlík, no tak nevím, protože to nechci se prsa jeste uplne vzdát!

kacerka
21. led 2008

Holky, je možné, aby se nám spurt zase po třech dnech vrátil? Už se zase budíme po 4 hodinách a to jsem mu začala dávat Nutrilon Extra (bývalý Forte) 😖 Takže teď jí 6x-7x denně 150-180ml 😲 😔 Ale zase přes den ty 4 hoďky taky vydrží, fakt je to divný . . . .

bramburka
21. led 2008

Kacerko to je síla teda, je to teda jedlík, ale zkus mu dát mín a uchlácholit dúdlíkem.

sisstin
21. led 2008

kaci: mně to nepřijde moc 😕

balsiger
21. led 2008

kacerka: nase mala tuhle fazi taky mela,asi pred mesicem, pak to zase behem 3tydnu zmizelo...ja jsem ji vzdycky dala, co si vzala. ted jsem prejela na Nutrilon c.2 a mala mi zase papa strasne malo...ale je to takova mala buchticka,takze ma z ceho brat a ja ji k jidlu ani nenutim 😉

kometka5
21. led 2008

tak já dávám 120-150ml a někdy mi připadá,že to ani nevytáhne. 😒 možná proto máme jen 4600g a nijak zvlášt dobře nepřibíráme. 😠

sisstin
21. led 2008

komet: Petko má asi okolo pěti...a jí taky 120..to je Sonička ještě dobrá 😉

janickabez
21. led 2008

já jsem koupila ten N forte a když ho dám večer, tak malá příšerně řve, jinak přes den když ho dám tak je to v poho.... 😒

kupinka
21. led 2008

kacer-a kolik má sníst podle váhy????Mi to teda připadá dost-malý bude mít 9 měsíců a dostává max 150ml!!!a je Buřtík...