Jak mimča snášely přechod z Nutrilonu 1 na 2?

monik111
16. srp 2007

Ahoj,
nevím jestli je tu téma na toto téma 🙂
Ale jelikož už nekojím,tak mě zajímáji vaše zkušenosti.Ukončily jsme 4měsíc a proto nám mudra řekla,že mamé přejít z Nutrilonu 1 na 2. A já mam obavy aby to pro Verču nebyla moc veliká změna.Tak se chci optat jaké s tím máte zkušenosti.A jak to vaše mimča snášely-ten přechod a tak.
Moc díky za rady 🙂 🙂

sisstin
11. bře 2008

já vůbec brokolici ani květák nedávám..by už asi umřel bolestí břicho..mrkev, mrkev a brambory a mrkev a rejži jí v pohodě celou sklínku..za chvíli najedem na maso...a začla jsem dávat Nutroš2..vypije ho stejně jako tý jedničky..tudíž 90, výjimečně 120 ml 😔

zdenka26
11. bře 2008

Tak malej mi papá všechno,už dávám i maso,vyskoušeli jsme plno zeleninky nikde žádný problém,takže v poledne už mlíčko nedávám a na večer kaši.Sisstin asi mu to stačí,jinak by se přihlásil 😉

nikkos
11. bře 2008

Tak právě jsme doobědvali - no jestli zbaštil půl lžičky... Moc mu mrkvička nejede. Ze začatku se smeje že jdem dělat nejakou srandu a pak se ksychtí a plive to 😝 je sice zvedavej co to je, ale spíš bych řekla že ještě neví co s tím. Ale jsou to první pokusy.
Pak už nechtel tak jsem ho nenutila a zítra dáme znovu 🙂
Dokonce se mi potom i odtrhával od kozy jak měl v puse pořád tu mrkev 😀
Ale já se nevzdam 😉

Nevim proč to o tom nutrilonu výrobce neuvádí třeba na svých stránkách, když se na ty samé věci ptá spousta mamin 😕

sisstin
11. bře 2008

nikkos: kámošce třeba holka mrkev nejí vůbec..ale jiný věci jí jedou 😉

nikkos
11. bře 2008

No, já se ani nedivím, také jí nesnášim 😝 🙂
Zkusím ještě zítra a pak dáme něco jiného. Na to jak je vždy úplně divej p jídle spíš čekam že bude dlabat dost. Uvidíme 😵

lenkazdenek
11. bře 2008

holky pardon za blbej dotaz ,ale kdy se má začít s příkrmama? Za týden nám budou 4 měsíce,tak nevím jestly pak pomalu zkoušet ? 😕 😕 jinak myslíte že se dá začít třeba mrkevjablko? nebo jen jeden druh? U nás nikde tu mrkev nemaj 😒 takže mám doma jen brokolice první lžička a mrkevjabko

gabca1
11. bře 2008

leni - mě řekla doktorka, že mi řekne až k ní zajdeme po Velikonocích, ale nejraději bych začla hned, malá je pořád taková hladová 🙂

lenkazdenek
11. bře 2008

jé ahoj Gabi,no já se chci taky po velikonocích zeptat dr,ale taky už chci aby to měla pestřejší 😉

gabca1
11. bře 2008

tak zkusíme mrkvičku? 🙂

lenkazdenek
11. bře 2008

gabi,já bych zkusila,ale u nás nevedou 😒 tak zkusím ještě lékárnu a pak jedině jabkomrkev 😉

gabca1
11. bře 2008

já myslela, že se dá ormálně koupit ☹

lenkazdenek
11. bře 2008

dá,ale u nás v albertu,bille ani v tescu ji nemaj 😒

gabca1
11. bře 2008

hm, tak to u nás bude to samé ☹

gabca1
12. bře 2008

leni - tak co zkusili jste něco?

lenkazdenek
12. bře 2008

Gabi tak jsem koupila tu mrkev první lžička v lékárně,ale zkusim až příští týden,včera jsem zkusila na zácpu švestkovou šťávu a moc jí teda nechutnala 😅

iza
12. bře 2008

holky zkuste Dm nebo Rossmanna..tak na tuty mají od Hami první lžičku..mají květák, brokolici a mrkev...

lenkazdenek : na zácpu vyrábí Nestlé kaši..mají ji třeba v Globusu, Bille..tak jí zkus, třeba pomůže
http://www.kojeneckavyziva.cz/content.aspx?page...
hm teď koukám že to je až od 6.měsíce

😉

gabca1
12. bře 2008

leni - švestkovou šťávičku taky dáváme, ze začátku se šklebila, ale teď už jí chutná.
Iza - díky za radu, do DM chodím často tak to tam okouknu 🙂

lenkazdenek
12. bře 2008

iza díky,já zkusím ještě Dm ale nejdřív odskouším tu mrkev 🙂

gabca1
12. bře 2008

Iza - odkdy jste dokrmovali? Až Vám řekla Dr.? Díky.

lenkazdenek
13. bře 2008

Jo ještě dotaz holky,na 2 se má přejít až když ta zeleninka nahradí úplně jednu dávku papání,nebo hned jak se to začne zkoušet? 😕

leninn
13. bře 2008

holky...mám dotaz, jak je to s těmi ukončenými měsíci.
Co se myslí tím, ukončený 4. měsíc?
Barunce byly teď 12.3. 4.měsíce a já nevím, jestli je to ukončený třetí nebo čtvrtý měsíc...
potřebuju to kvůli čaji a ostatním věcem
Díky moc

gabca1
13. bře 2008

lenkazdenek - mě říkala Dr., že mám začít dávat 2 kolem 5. měsíce a pak se domluvíme na dokrmování zeleninkou a ovocem. K ní máme jít až po Velikonocích. Tak nevím jestli mám tu 2 dávat, když ještě nedokrmujeme.

luucia
13. bře 2008

leninn, ukončený 4. měsíc, znamená až Barunka budou 4 měsíce a jeden den 😉

gabca1
13. bře 2008

leninn - no vidíš tak už můžete dát třeba švestkovou šťávičku 🙂

lenkazdenek
13. bře 2008

Gabi,no já mám jít k dr až 18,4 to už bude malý 5 měsíců a to jdem teprv na očkování 😕
jinak jsem dnes byla u dr (malá má zácpu)prej je tou dětí na um normální,jenže předtím to neměla,ale pak mě napdlo,že od soboty pije něco málo pod litr um denně 😅 tak se docela těším na zaleninku 😉
JIna kamarádka má cerku která je kojená a od 4 měsíce jedou na přesnídávkách+kojení

luucia
13. bře 2008

lenkazdenek, my sme měly taky problémy se zácpou a právě kvůli tomu sme přešly na UM. A od tý doby se to srovnalo 😉 Dáváme Nutrilon comfort 😉 Ale ted když dáváme zeleninku, tak se to zase trochu zhoršilo. Takže jednou za čas dám do čaje švestkovou šťávu, jak píše gabca1 a po tý to jde jako po másle 😉 😀

lenkazdenek
13. bře 2008

luci,no nám včera nepomohla ani ta šťáva 😅 😒

gabca1
13. bře 2008

nám pomáhá i šťávička, ale nejvíc fenyklovej čaj, vypije ho asi 150ml za den, jinak taky byla ucpaná. Po tom čajíku se to hezky uvolní a kadíme pěkně i 2x denně 🙂

luucia
13. bře 2008

leni, nám ještě pomáhá Probian, přidávám to Anetce do čaje, jsou to Lacotbacily a po tom se zaručeně vykaká bez zdlouhavýho tlačení 😖 15 sáčků ale stojí 230kč 😝

gabca1
13. bře 2008

luci - a to se dá normálně koupit v lékárně? My zatím kakáme dobře, ale až najedem na příkrmy tak se to možná bude hodit 🙂