Jak mimča snášely přechod z Nutrilonu 1 na 2?

monik111
16. srp 2007

Ahoj,
nevím jestli je tu téma na toto téma 🙂
Ale jelikož už nekojím,tak mě zajímáji vaše zkušenosti.Ukončily jsme 4měsíc a proto nám mudra řekla,že mamé přejít z Nutrilonu 1 na 2. A já mam obavy aby to pro Verču nebyla moc veliká změna.Tak se chci optat jaké s tím máte zkušenosti.A jak to vaše mimča snášely-ten přechod a tak.
Moc díky za rady 🙂 🙂

lenkazdenek
17. bře 2008

Luci,já zatím kašičky nezkoušela,ona teď moc nutráče nevypije,a na noc ji stačí jen 160 a spí od 22 do 5 do rána tak až se mi začne budit tak začnu s kašema 🙂 na brokolici jsem zítra zvědavá 😀

marcelahb
19. bře 2008

ahoj maminy,všechny vás zdravím.kojila jsem pouze měsíc a teď baštíme nutrilon.Zatím nám chutná.Ale mám strach,aby Vojtík po Nutrilonu moc nebřibíral a aby z něj nebyl otesánek...nebo je to stejne jako u kojení?

lu777
19. bře 2008

no já nevím, my jsme na Nutrilonu a když jdeme do poradny, tak při porovnání s ostatními dětmi (kojenými) jsme tam zatím vždycky buď nejhubenější nebo skoro nejhubenější .. a to měl při porodu 3 kg, takže tak akorát..

leninn
20. bře 2008

my jsme také na UM a Barunka začala hodně přibírat, ale asi z toho d§vodu, že měla málo a byla opravdu hubená, kojila jsem do 3.měsíců, teda kojila... 😖 Málo přibírala od začátku a pak zhubla a to byl konec kojení.
Nemyslím si, že by děti na UM byly nějaké tlustší než kojené...to je podle mě individuální...
Ale jak říkám, Barunka se narodila a měla 3050g a teď, ve 4. měsících a týdnu má 5800g....

pitrska
20. bře 2008

Holky ja kojila taky jen mesic a pul a potom sme byly na UM nebojte se ,ze priberou nak extra hodne mala ho pila nekdy i 250 a byly ji 3 mesice ale tlusta nikdy nebyla sice pribiraji vice nez na MM ale maji obdoby kdy vypijou hodne a kdy zase malo nemej te strach ,ze budete mit tluste deticky pak to vybehaji 😉

iza
20. bře 2008

k UM a přibírání: musí se to víc hlídat neb UM zakládá na tukové buňky a hrozí v dospělosti více obezita..u MM se to hlídat nemusí,to to nedělá..tak asi tak...tzn hlavně mimi nepřežírat, což si myslím není případ ani jedné z nás 😉

sisstin
20. bře 2008

hm..jak už jsem psala..tak my s UM skoro v pěti měsících 5770g 😅 takže já se tukových bunek fakt nebojim 😅 je to indi vindi..znám naopak tlusté děti z MM.. 😉

iza
20. bře 2008

sis : tady nejde o to jak vypadaj teďkon..tady jde o budoucnost 😉

sisstin
20. bře 2008

iza: jj..už to čtu... 😉 to jsem nikdy neslyšela... 😕 podle mě je to indivindi..já jsem též vyrostla na Sunaru a obézní fakt nejsem 😅 a jsou tlustý lidi, co byli kojený....nevim..nic na tohle téma jsem nečetla..ale moc tomu nevěřim 😕

iza
20. bře 2008

no tak tomu věř 🙂 ..mě na to jednak upozorňovala mudra,pak kamarád porodník a naposledy plavací teta(porodní asistentka, co k nám chodila plavat).Někde to najdu i na netu..pak jsem si to totiž hledala...proto se i nemá překračovat dávkování UM....tak moment 😉 Ale Jáchmek je prý v pohodě(a to má myslím už přes 9kg haha)...ono se nějak nesmí překročit přibírání za měsíc..myslím 800g..teď nevím...dohledám

iza
20. bře 2008

dokonce jsem i někde četla, že v Americe se snaží vynalézt UM bojující proti obezitě hehe..bych potřebovala si ho pořádně cvaknout

iza
20. bře 2008

sis to není tak jako že pokud si měla UM zákovitě musíš být obézní...ale to tělo k tomu může mít větší sklon než u těch co byli na MM...já jsem Sunarový dítě a jsem obézní...svádím to na sunar a ne na to, že jsem pažravá 😀

sisstin
20. bře 2008

iza: tak my rozhodně nepřekračujeme..jsme hluboce pod průměrem 😅 😅 😅 ale zas, když maj ty mimča hlad? Tak co máš dělat? 😅 ...jinak na obezitu..nechci to moc rozebírat..je to nemoc...prej..ale v hodně případech si za to lidi můžou sami... 😒 já cvičim...snažim se nepřejídat..nejíst sladký atd., hubená rozhodně nejsem..ale jsem prostě štíhlá..podle mě to ovlivnit jde..aspon na 70 procent 😉

iza
20. bře 2008

cituju :
Cesta vedoucí k obezitě může začínat již u první stravy kojenců. Dokladují to i dvě nové studie publikované v časopisu Americké zdravotnické asociace. Podle Harvardské studie, čím déle byly děti kojeny, tím bylo riziko jejich obezity v dospívání nižší. Zatím není jasné proč, souvislost vidí vědci v metabolismu dítěte, mateřské mléko má totiž lepší vliv na ukládání tuků.

sisstin
20. bře 2008

iza: no..neříkám, že to pravda bejt nemůže 😉 ale zrovna americký asociaci bych moc nevěřila..oni se ti amíci snažej tu svoji obezitu furt nějak omlouvat..že oni za to nemůžou..že za to může někdo jinej 😅

iza
20. bře 2008

no hlavně si myslím, že pokud mimi fakt nepřežíráš tak je to v pohodě...

sisstin
20. bře 2008

iza:hele..tygr třeba přežrat nejde prostě.. 😕 když nechce..tak nechce..a v životě mi nesnědl víc jak 120ml 😅

luucia
20. bře 2008

Už sem ve více článcích četla, že malé mimi se nedá přežírat 😉 nesní víc než má hlad 😉

maly_strom
20. bře 2008

Malá když nechce, takse začne řehnit a vyplivovat dudel 😀

lenkazdenek
20. bře 2008

holky to je ,ale fakt o dítěti,hele já jsem odmalička na um (ale teda už od 6týdnu s přídavkem vloček) a jsem tlustá,ségra to samý a je hubená 😉 fakt o lidech a to jako máme ty děti nechat řvát hlady 😕 jen aby neměki sklon k tloustnutí? 🙄

kim
20. bře 2008

Hm tak malýmu asi zalepím pusu neboť právě máme období, kdy teda denní dávky překračujeme....né americký studie taky teda neberu na zřetel 😝
Já jsem taky od začátku na UM..no hubeňour nejsem, ale sklony k tloustnutí taky teda nemám 😉 😉

lenkazdenek
20. bře 2008

Kim,jen ho nech řvát hlady a vysvětlimu že to děláš proto aby v budoucnu nebyl tlustej 😀 😀 😀 to třeba pochopí 😉
My teda už jedem v zelenince a už toho nutráče tolik nevypijem,ale předtím to byl klidně přes litr denně

kim
21. bře 2008

Leni, dobrá, dnes to tak udělám 😀 😀 No řeknu Ti, že se už těším, až mu taky budu moct dát něco "pořádnýho" než jen mlíko 😀 😀 Chutná Klaudince všechno???

lenkazdenek
21. bře 2008

Kim my zatím zkoušely mrkev a brokolici a docela nám to jede,u tý brokolice sice první den házela takový božský ksichtíky ale druhej den už ji baštila skvěle a strašně se zlobila když sem ji po půl skleničce brokolici sebrala a dala flašku s mlíkem 😀

lenkazdenek
21. bře 2008

holky co přikrmujete dotaz,Klaudinka sní klidně 3/4 tý malý skleničky,ale jí míň ale zas 6x denně tak 120-150ml 😕 a přitom pře příkrmama papkala 180 😕 je to normální? Nemáme teda přejít na tu 2?

hanik
22. bře 2008

leni, kamaradka taky s prikrmama zacla ve ctvrtym mesici a dr ji rekla at prejde na nutrilon 2 😉 ...kdyztak si zkus zavolat na tu nutrilon linku 😉
my jsme vcera prvne dali nemlecnou kasi do nutrace HA ...na noc a malej byl blahem bez sebe, tak doufam, ze mu to zustane. 😝 😀 ..ale se zeleninkou zkusim jeste chvili pockat 😉

jinak co se tyce prezirani, tak malej taky kdyz nechce, tak nechce ...proste si s dudlajzem v puse jen hraje a nesaje,takze tomu ho neucim ...takze my jsme proste ve fazi, ze nekdy da 100ml nekdy 200ml ...a nikdy nevim kdy da kolik, takze delam furt tu dvojstovku a bohuzel musim treba pulku flasky vylit. 😒

luucia
22. bře 2008

Leni, tak to bych možná zkusila přejít na 2 😉 Nám zatím 1 stačí 😉

lenkazdenek
23. bře 2008

Holky tak malá pávě snědla celou skleničku květáku a ještě 120 ml nutrouše 😕 a včera my najednou vypila přes 210ml 😕 a to ráno začla vstávat dřív,asi z ní začíná být otesánek 😅

kacerka
23. bře 2008

UM a vliv na obezitu bych brala s velkou rezervou . . . . U Amíku bude obezita způsobena něčím jiným, než že by jedli v dětství UM 😀 😀 😀 Náš Kája jí konečně tolik, kolik má a jeho růst se trochu zpomaluje. Je velkej, má přes 9 kg a včera mu bylo 5 měsíců. Ale moje mamka tvrdí, že já jsem byla úplně to samé a od dvou let doteď jsem vyloženě hubeňour . . . .

Jinak na Nutrilonu 1 lze dle našeho dr. zůstat až do 7. měsíce. Já jsem teď poprvé dvojku koupila, protože mi přijde, že Kájovi prostě to mlíčko v noci nestačí - přes den je v pohodě, večer mu dám kaši (kolem 18.30) a poprvé se vzbudí mezi jednou a druhou hodinou a potom přesně za 4 hodiny. Přitom přes den vydrží klidně 5-6 hodin.

lenkazdenek
23. bře 2008

hm tak jsem teĎ zkusila rýžovou kaši a jaksi nezájem 😝