Jak mimča snášely přechod z Nutrilonu 1 na 2?

monik111
16. srp 2007

Ahoj,
nevím jestli je tu téma na toto téma 🙂
Ale jelikož už nekojím,tak mě zajímáji vaše zkušenosti.Ukončily jsme 4měsíc a proto nám mudra řekla,že mamé přejít z Nutrilonu 1 na 2. A já mam obavy aby to pro Verču nebyla moc veliká změna.Tak se chci optat jaké s tím máte zkušenosti.A jak to vaše mimča snášely-ten přechod a tak.
Moc díky za rady 🙂 🙂

motylek
29. lis 2008

Já nevím, chutná to podle mě stejně, jen to trochu jinak smrdí, ale koupili jsem i hami a sunar a smrdělo to jako svině. Takže jsem se vrátili k nutrilonu a nic jinýho už nekoupím.

kaca26
30. lis 2008

Ahojky. Já volala do nutrilonu a tam mi řekli, že ty nové mají méně bílkovin a cukru. Prý nové složení podle EU. JInak je prý ta dvojka chuťově lepší než ta dvojka. Já to nevím, ale manžel to zkoušel 😅 .
davulinek: neměl by být problém dávat mimču 2 když přikrmuješ. 😉

kopcik
30. lis 2008

ahoj, já četla od nutrilonu leták, že jak psala kaca- musí se to vše měnit podle EU. a všechny mlíka teď budou do 6.měsíce. že se ta jednička má dávat právě celých těch 6 měsíců. nějak změili složení, takže to bude těm mimčům stačit. ale nechápu - už předtím psali, že jak se to nepodobá mateřskému mléku, že je to to nej, co může nekojené dítě dostat. a teď to museli udělat podle EU ještě lepší, aby to vyhovovalo jejich požedavkům - jak jde nejlepší udělat ještě lepší? 😒

zapletalovi22.3.
30. lis 2008

Ahoj holky, vy jste tady takove zkusene 🙂 nase Eli ma 2,5 mes a je to pekny hladovec. 😀 dnes od rana treba do sebe nasoukala toto: 6:30 120 ml, 9:30 120ml, a 12:30 150 ml. rozhodne se vubec nevejdem do tech jejich tabulek, co maji na nutrosi napsany. No a treba vcera vecer mi v 17:30 vypila 150ml, v 20:00 dalsich 120 ml a ve 23hod. uz zase jecela hlady a "cvakla" si zase 150. Je toto normalni? Ona kdyz roste, tak je to proste des. No kdyz neroste, tak tabulky odpovidaji. To ma 150 ml 5x - 6x denne. Jo jeste jsem zapomnela napsat, ze jsme ji koupili ten pro delsi zasyceni. Chaaaa, asi to nejak nefunguje 😀. JOmlouvam ji tim, ze je velka, neni ani moc faldikovata, je jen hrozne dlouha.

kim
30. lis 2008

Zapletalovi 😀 neřeš to!!!!Náš malej byl taky šílenej jedlík, měla jsem depku z toho, že se do tabulky nevejdu a že mu udělám špatně..pak mi Dr.řekla, ať mu dám to, co vyžaduje(por.váha 4,5kg) že fakt tabulky jsou orientační!!!!Taky jsem musela dost často zvedat množství, jako myslím, že mu např 120ml stačilo týden a už chtěl zase víc.Zvedala jsem to vždy o půlku odměrky a půl vody, než bylo napsané 😉 200ml jsme pili mnohem dřív, než bylo udané na tabulce a já se děsila, kolik mu jako budu dávat třeba za 2 měsíce, ale u těch 200ml se zastavil a nikdy jsme víc nedávali!!!
Takže fakt dávej, jak si malá řekne 😉

zapletalovi22.3.
30. lis 2008

Dekuji Kim, to jsi me uklidnila, nase mala si nerika, nase mala rve tak, ze kdybyj ji tu flasku dala az za 5 minut, tak by asi umrela hlady 😅 no je to proste cislo. Porodni vahu mela 3,8 kg, takze tady zadny maly mimi 😀 a uz v porodnici pila vic, nez ostatni deti. Myslim, ze u nas to bude: jed jsem sned jsem, mamu, tatu. 😎

theresa
3. pro 2008

Holky, jak jste začali s příkramama? Malému jsou 4. měsíce, má 6,8kg krásně přibírá, ale mám pocit, že má hlad. Už čtrnáct dnu dáváme večer do mlíčka dvě lžíce kaše Sinlac, malému chutná a krásně to vypije, pěkně spinká i kaká. Chtěla bych zkusit dávat tu kašičku k obědu, ale jak to udělat? Dám mu třeba půlku mlíčka ve flašce a z druhé udělat kaši a zkusit ho nakrmit lžičkou?

berus
3. pro 2008

Ahoj holky. Chtěla bych se na něco zeptat. Od 3. měsíce je malej na UM, začínali jsme Nutrilonem, ale nějak mu nejel. Tak jsme přešli na Sunar. Vypije tak 150-180 ml. Mám mu ještě pořád nechat jedničku i když už jsme ukončili 4. měsíc?

theresa
4. pro 2008

Já mám v plánu používat ještě jedničku celý 5. měsíc. Chtěla bych začít dávat k obědu mrvičku nebo nějakou jinou zeleninku? Může u zeleninky malej pít Nutrilon 1HA?

theresa
9. pro 2008

ahoj holky, kolik vážili vaše mimča na Nutrilonu když měli 4. měsíce? My jsme měli porodní váhu 2,23kg a ve čtyřech měsících máme 7,18kg.

motylek
9. pro 2008

Theresa, to je celkem dost, kolik ti jí. My měli porodní váhu 3,15 kg a ve 4. měsících 6,5 kg. Od začátku je na UM.

theresa
9. pro 2008

Baští 5x denně 150ml voda + 5 odměrek mléka a na noc dostává do mlíčka 2 lžičky kaše Sinlac.

motylek
9. pro 2008

Jééé, to se máte. my máme půl roku a nedá si víc jak 120ml a to ještě málokdy ☹ . Dávám mu zeleninku, maso, kaše mu nechutnají. No jo, buď ráda, že ti pěkně baští a neboj, on to pak vylítá 😉 😉 😉 .

theresa
9. pro 2008

Spíš mám strach, že už ho za chvilku neunesu. Doktorka mě pořád straší. A hlavně mi radí přejít na Nutrilon HA 2, ale na ten se přece přechází, když mimčo nepříbírá?

motylek
9. pro 2008

Na dvojku se přechází s příkrmama nebo když prckovi jednička nestačí.

motylek
9. pro 2008

A uneseš ho neboj, Kuba má teď 7 kilo a jediný, co už dost trpí jsou moje záda, ale je to fakt krutý 😀 .

theresa
9. pro 2008

motylku přesně to si myslím, tak že to přibírání není tím, že baští Nutrilon 1Ha. Spíš máme strach, aby byl celkově v pohodě, protože u nás v rodině není nikdo obézní, jenom jsme tedy žravý, máme prostě apetit, i když to na nás nejde poznat. NO snad nebude malej cvalda.

motylek
9. pro 2008

No tak to ti závidím, u nás jsme macatí všichni. Máme takový geny nebo co 😀 . Já bych mu dvojku nedávala, ještě apoň měsíc. Pak už stejně asi začneš přikrmovat, tak přejdeš na dvojku. Koukám, že jsi taky z Brna.

theresa
9. pro 2008

Koukala jsem na Kubíka do tvého alba, úplný andílke. Moc hezkej klučina.

motylek
10. pro 2008

Děkuji, já taky koukala do tvého alba, ale nic jsem tam nenašla 😀 😀 😀 , ale na UTZ to Honzulkovi taky sekne 😀 😝 😀 .

kaca26
24. pro 2008

Tak Vám všem milé maminky a miminka přeji krásné vánoce, mnoho dárečků, klid a pohodu a hlavně spokojené mimča. 😉 To Vám všem přeje Káča s Maruškou a Miloškem 😀

aknely
21. led 2009

ahoj holky, procitala jsem si ze zacatku tuhle diskuzi, ale je toho fakt strasne hodne, tak to nebudu cist cele a napisu svuj problem. Kojila jsem mesic a pul, pak mi doktorka rekla, ze mam davat Nutrilon HA. I kdyz nikdo nejsme na nic alericti, tak jsem ho davala. Mala si po nem pekne odrihla a byla spokojena. Pak jsem teda usoudila, ze kdyz nejsme alergicti, tak prece jen zkusim obycejny Nutrilon 1. Po nem porad blinkala. Takze jsem nasadila Nutrilon AR. Ten je strasne husty a po protrepani tam nebyl skoro zadny nutrilon, ale jen same bublinky. Pripadalo mi, ze mala pije jen same bublinky a ze to neni dobre. Tak jsem to zatrhla. Najela jsem zpatky na Nutrilon HA, jenze mi zacala pri odrihavani blinkat. Teda treba natahne ji 3x a vyblinka neco. A pak do dalsiho krmeni porad odlinkava takovou cirou vodicku. Vcera ji treba vyletel takovy dost velky gejzir nejen te vodicky, ale i trosku mlicka mi to tak pripadalo. Ale treba doktorka rikala, ze kdyz pekne pribyva na vaze, tak to nemam resit, protoze ty mimca nemaji tu zaklapku mezi jicnem a zaludkem, ze muze proste takhle ublinkavat i do 1 roku. Jenze mi se to moc nelibi. Bojim se ji treba dat i do autosedacky a jet s ni nekde, protoze se mi tam muze zalknout a udusit. I kdyz ji treba nosim v naruci a asi treba vice nejak zatlacime na brisko, tak si ublinkne.
Jsem z toho zoufala, nevim, jestli to mam opravdu resit, kdyz mi na vaze pribyva nebo ne. Uz me nebavi porad zkouset neco noveho...pripada mi to, ze ji tak nicim zaluldek.
Taky se tesim, az ji od 4. mesice budem davat mrkvicku a prikrmovat, jenze kdyz ji pak dam dopit ten prikrm mlickem, tak mi tu mrkvicku treba vyzvraci..no nevim.
Nekde jsem na Konikovi cetla, ze se to muze upravit, ze si treba na to pak mimco zvykne, tak nevim.
Mate nekdo podobnou zkusenost?
prosim, poradte...
diky

andyalukasek2008
21. led 2009

Ahojky, kup si Nutrilon AR, je proti ublinkávání, nám pomohl krásně, zkus jej...

motylek
21. led 2009

Andy, aknely psala, že AR dávala.

Aknely, mě malej blinkal po každým jídle (od začátku na nutrilonu obyč) a mezi jídly hodně často ublinkával čirou vodu. Nic to není, neboj a samo se to spraví. Přestal kolem 4. měsíce, tak vydrž. Pokud přibírá, tak to neřeš.

aknely
21. led 2009

motylek..fakt? taky jsi mela takovy problem? ja se ji jenom bojim drzet, aby nahodou neublinkla...a stejne ublinkne, kdyz ji drzim tak treba i mlicko, a taky tu cirou vodu, to taky. A pri tom odrihavani to teda z ni vyjede, ze to treba hodi mi i pres rameno 😀 Takze mam byt klidna? melo by se to upravit, ju? tak potom nevim, proc delaji ten Nutrilon AR 😉

andyalukasek2008
21. led 2009

Aha, holky pardon, ja se prehlidla... Juju, ten AR je husty, ale my jej ted redime s normalnim, davala jsem to pul na pul, ale ted uz pomer AR-ka ubiram... A taky se ten AR-kovy casto jakoby zdrcl pri teplejsi vode... Ale kdyz to michame, je to fajn. Pan doktor nam rikal, ze proc nedavame NUTRITON na zahusteni do normalniho mlicka, ale tak nejak uz jsme se s dvema krabicemi a odmerkami a tim pomerem skamaradili, ze mu jej sami upravujeme...

aknely
21. led 2009

motylek...jsem to nedopsala cele, musela jsem jit krmit malou...zase jsem trnula, jestli bude blinkat...ale uz dneska co jsme 3x krmili, tak jeste neblinkala...no, ted v tech pul 12 malinko...v duchu se uplne modlim vzdycky, aby neblinkala...dela mi to velke starosti, ale pokud rikas, ze se to upravi, tak budu doufat, ze brzy ☹ uplne se bojim, az se treba zacne pretacet, tim padem bude na brisku a bude to jeste horsi...nebo s tema prikrmama...no snad se to do te doby uz zlepsi. K doktorce jdeme az za 3 tydny, tak doufam, ze pekne pribere. Dik za podporu 😉

motylek
21. led 2009

Aknely, fakt neměj strach, kdyby hubla, tak bys to poznala. Mě ze začátku ublinkával i příkrmy, ale právě jak se válel na břichu po jídle (začala jsem v 5. měsících zeleninkou). Ale jako miminko jenom na mlíčku házel šavle jako tygr. I pak v klidu, třeba v kočárku, mu teklo koutkem. Někdy jsem měla pocit, že vyblil všechno co snědl 😀 . Taky jsem byla celá posraná, ale teď už si neublinkne téměř nikdy, ťuk, ťuk ťuk. Dávala jsem ho do válečků na bok, kdyby si ubliknul ze spaní, aby se neudusil.

aknely
21. led 2009

motylek...hazel safle jak tygr...to jsem se nasmala 😀 no, presne jak popisujes, jak je v klidu, tak ublinkava vodicku, nekdy hodi taky savli z niceho nic, fakt se uplne bojim treba ji dat do autosedacky a jet s ni nekde ☹ ale fakt dneska jeste neblinkla..tuk, tuk, tuk...treba to uz prechazi...keeez by 🙂
jeste ke vsemu mam porad poporodni depku, takze kazdy problem me vystresuje k smrti, sevreny zaludek atd. ☹ je to hnus...
prosim te, a jak to delas, kdyz s malym nekam jedes a musis si vzit Nutrilon s sebou? jak to pripravujes...do termosky vodu nebo jak?
diky 😉

ygreen
21. led 2009

aknely: nečetla jsem celé tvé příspěvky. Ale pokud ti mimčo hodně blinká, tak můžeš malinko zahušťovat nemléčnou rýžovou kaší - cca od 3 (4) měsíce. Nebo rýžový odvar. Jinak je Nutrilon AR proti ublinkávání.

Ale nutráč jsem sebou vozila tak, že jsem si koupila malou 0,5l termosku s vodou akorát, možná malinko teplejší a nutrilon jsem si odměřila do avent kelímku. Ale prodávají i dávkovač UM.