Jak mimča snášely přechod z Nutrilonu 1 na 2?

monik111
16. srp 2007

Ahoj,
nevím jestli je tu téma na toto téma 🙂
Ale jelikož už nekojím,tak mě zajímáji vaše zkušenosti.Ukončily jsme 4měsíc a proto nám mudra řekla,že mamé přejít z Nutrilonu 1 na 2. A já mam obavy aby to pro Verču nebyla moc veliká změna.Tak se chci optat jaké s tím máte zkušenosti.A jak to vaše mimča snášely-ten přechod a tak.
Moc díky za rady 🙂 🙂

beruska2x
6. zář 2009

jitus.. ja davala 2ku az od pul roku teda al oni ted zmenili ty veky na krabicich... nijak zvlast se na to neprechazi, proste az dodelas krabici s c. 1 tak uz kup s 2kou 😉

my uz presli na 3ku a v poho porad 😀

jituskak
6. zář 2009

my už začínáme se zeleninkou, není kojenej, tak asi pro to. tak ok. mám ji doma.

beruska2x
7. zář 2009

no to jsme to meli stejne, kazdy Dr rika neco jineho a ne vzdy je to o.k. radeji bych koukla na doporuceni vyrobce...

jituskak
7. zář 2009

já v tom mám taky zmatek. čela jsem to i v nějaké knížce o výživě, že jak se začíná s příkrmy, tak se dává dvojka. doktor má dvě malý děti, tak snad to není žádnej zastaralej názor... ale člověk nikdy neví, že...

evinkaa
7. zář 2009

jituskak: Nebo zkus napsat přímo na Nutricii, už jsem se tam taky ptala na pár věcí ohledně Nutrilonu HA a odepsali mi hned druhý den. 😉 Ale myslím, že dvojkou nic nemůžeš pokazit, když už přikrmuješ. Já začnu s dvojkou teď. Na příkrmech jsme už měsíc, ale Dr mi o dvojce dřív nic neříkala, tak začnem během tohoto týdne, až doberem HA 1.

radka.m.
7. zář 2009

jituskak-nic nepokazíš,když doděláš tu jedničku a pak normálně najedeš na dvojku,jinak jinak na dvojku se najíždí,když se začíná s příkrmy a to proto,že pak je už jiné složení stravy,tudíž je potřeba jiné množství a jiné složení vitamínů a minerálů,než když je dítě jenom na mléce,pokud se začíná s příkrmy,tak to dvojkové mléko už je tomu přizpůsobeno

evinkaa
7. zář 2009

jituskak: Ty jsi přímo ze Šumperka? 😉

renca.k
7. zář 2009

ahojky mamči. Našemu prckovi je 2.5m nejdříve jsme papkali nutrilon HA,ale po něm nás bolelo bříško pořád tlačil a nic,tak jsem teď zkusila sunar a je to to samé pořád tlačí kaká 1x ,ale většinou po ránu pořád tlačí až brečí jako že se nemůže vykakat,ale dělá to i po kakání ☹ čím by to mohlo být? Používáme i kapičky sapsimpex a probio kapky,prdíky snad dobrý,ale to tlační je pořád. ☹ .Ještě jsem tady četla o tom Hippu ,tak ještě asi zkusím i ten a uvidí se

jituskak
7. zář 2009

Evi, přímo ne, ale tak 12 km od tama. ale do špk jsme chodila do školy a jsem tam skoro pořád🙂 A ty? Ty jsi přímo?
Jinak holky díky za názory, normálně dodělám 1 a pak dám už tu dvojku.

zofik
7. zář 2009

renco k. zkus nutrilon comfort 😉

magdulenka
7. zář 2009

renco.k: taky doporučuju nutrilon comfort, je na bříško fakt dobrý. sunar malý vůbec nesed ☹ vždycky po půlce lahve se začala kroutit a plakat, ani to nemohla dopít, a vůbec nekakala, a to jsme taky dávali ty kapičky. a po hippu taky nemohla kakat, měla to úplně tvrdý ☹ s comfortem pohoda.

evinkaa
8. zář 2009

jituskak: Já jsem taky 12 km od Špk. Abysme tak byly sousedky a nevěděly o tom, co? 😀
Jinak jsem právě včera přešla s malou z Nutrilonu HA 1 na Nutrilon 2 obyčejný, a ten Nutrilon hrozně pění. Ale snad je to normální. Jinak malé zatím chutná, vypije tak těch 210 ml, HA jsem do ní dostala maximálně 180 ml a to jen večer. Snad nám to teda vydrží. Jen mám malou láhev. Doporučují tam na jednu dávku míchat 210 nebo 240 ml. Stěží se mi tam vleze těch 210 ml ! 😉 Asi budu muset ještě sehnat větší lahvičku. 🙂 A nebo míchat na 2x.
Tak tolik pro ty, kteří by přecházeli z hypoalergenního mlíčka na normální. Zatím to vypadá dobře. Doufám, že se u nás nějaká alergie neobjeví.... 😒 Uvidíme.

lisanda
8. zář 2009

Ahoj chtěla jsem se zeptat jestli převařujete vodu na příp. nutrilonu, koupila jsem koje, vodu na přímou přípravu ale nejsem si jistá jestli radši nepřevařit. D.

evinkaa
8. zář 2009

lisanda: Já pořád ještě převařuju kupovanou kojeneckou vodu, ale říkala jsem si, že tak do půl roku, tak brzy převařovat přestanu. Chci se taky zajít zeptat na obec, jestli tu máme kvalitní vodu z kohoutku a pokud ano, začnu už používat tuto.

jituskak
8. zář 2009

evi, já jsme z Lesnice, a ty?
jinak, abych nebyl mimo téma...
co jsem začala na radu doktora dávat zeleninku a na večer kašičku, tak mi vypije mnohem míň, než dřív. je to normální?

evinkaa
8. zář 2009

jituskak: Já jsem z Klášterce, tak to jsme každá na jinou stranu. Škoda... ☹
Jinak mně malá taky vypije mnohem míň mlíka a myslím, že je to i logický. Ona už mi po příkrmech právě mlíko nechce, takže po dopolední ovocné svačině a zeleninovém obědě už jí vůbec nedávám. Kašičku jsem ještě nedala, ale brzy to vyzkouším, tak do měsíce, ať na ni nespěchám. Mlíčko mi teda pije ráno mezi 6-7 hodinou a když sní celou dávku příkrmů, tak vlastně až odpoledne kolem 16-17 hodiny vypije tak 180 ml a večer tak 210 ml. Dr mi radila dávat ovoce už i odpoledne místo mlíka, tak jsem se právě ptala v tématu "začínáme s příkrmy", jestli to nebude málo, když mi vypije mlíko jen 2x denně, ale zatím jsem nedostala odpověď.

jituskak
8. zář 2009

manžel pochází z Hostic, takže tam to znám a jezdíme tam🙂

petrasafr
23. led 2010

Chci začít malého přikrmovat před spaním a rozhodla jsem se pro Nutrilon, jenže je tolik druhů. Můžete ni prosím poradit, jaký je rozdíl mezi Nutrilonem Comfort a Nutrilonem Premium? Zatím jsem koupila jen ten jednorázový pytlíček Nutrilonu obyčejného, tak uvidíme, co to s ním udělá. Jinak HA mi přijde zbytečné, protože já ani manžel nejsme alergičtí vůbec na nic, a AR mi taky přijde zbytečné, protože malý vůbec neblinká.

berunka
24. led 2010

ahojky Nutrilon Comfort je pro miminka,ktera maji problemy se zazivanim - koliky,zacpy atd.Ten Premium mi prijde dost podobny tomu obycejnemu,mozna je vic po vzoru materskeho mleka.My jsme vyzkousely AR,protoze mala dost ublinkavala a od cca 8.mesice jsme na normal Nutrilonu a naprosta pohoda.

petrasafr
24. led 2010

Berunka děkuji. Včera jsme vyzkoušeli ten jednorázový pytlíček toho obyčejného a vypil to krásně a dneska už kakal, takže snad v pohodě. Tak jsem koupila ten obyč. Měli tam totiž ještě ten Extra, ale ten je prej hutnější na noc, já ho chci ale na noc nakojit a pak dorazit tím Nutrilonem 🙂

sirenita
4. únor 2011

Ahoj holky, potřebuji radu. Malá je prakticky od narození na Nutrilonu. Dávám klasický. Ze začatku HA, ale teď už obyč. Pár dní zpět ho zvládala skvěle, ale teď, vždy skoro tak hoďku po krmení, se kroutí a "skuhrá" ...no je mi jí líto a nevím co s tím. Po jídle si krásně odříhne, občas i ještě trošičku odblinkává... Má některá podobnou zkušenost???

vilca
25. únor 2011

Ahoj holky, přikrmuju malého Nutrilonem HA (jsem alergička), ale on po něm dost blinká... Je možné, že blinká právě kvůli tomu Nutrilonu HA? Když ho nakojím, tak si občas ublinkne jen trošku, a to spíš když si neodříhne a usne... Ale po tom Nutrilonu HA je to vždycky docela velká dávka, co vyblinká, že ho musím celýho převlíct... Myslíte, že by to mohlo být tím HA a že normální Nutrilon by to nedělal? 😕 Moje první dcera po něm ze začátku taky blinkala, ale ne tolik...

sirenita
25. únor 2011

@vilca ahojky, mi malá taky blinkala po Nutrilonu, měli jsme HA i obyč, občas to byly fakt vrhy... přešla jsem na Sunar Nutrad. a u něj je to ok, odblinke trošičku, někdy vůbec...takže jsem spokojená. Jen je po Sunaru více hladová...ale radši jí přidám, než kdyby měla tak moc blinkat.

vilca
26. únor 2011

@sirenita no já to s tím Nutrilonem ještě zkusím, nechám ho vždycky v polovině odříhnout, jestli mi to teda dovolí 😀 Třeba je to jen o zvyku... Přikrmuju jen max. 2x denně, tak to není zase taková pohroma... A když to už bude moc, tak přejdu na jiné mlíčko, i když nerada, protože si myslím, že Nutrilon HA je kvalitní...

sirenita
26. únor 2011

@vilca určitě je kvalitní, jen některé děti ho hůř snáší...vím od více maminek. U Nutrilonu HA mi malá kakala hodně pevné "bobky" a plakala u toho, proto jsem i přešla na klasický.... Jinak já musím někdy i 3x během papání dát odříhnout...a vpohodě - pokud mi u jídla neusne 🙂 🙂

vilca
28. únor 2011

@sirenita náš malej má po něm spíš řidší kakání, takže v pořádku...zkouším ho teď nechávat během papání 2x odříhnout a vypadá to, že to zabírá...tak snad jsme na to konečně přišli 🙂

sirenita
28. únor 2011

@vilca no vidíš, super 🙂 U nás se už nestane, aby malá spapala svoji dávku bez aspoň jednoho odříhnutí 😀

agnitas
10. bře 2011

Zjistila jsem, že kojenecké mléko Nutrilon obsahuje éčka, které jsou úpro děti zakázaná, konkrétně E170 - Uhličitany vápenaté. Viz. odkaz http://www.emulgatory.cz/
Vzhledem k tomu, že 3měsíčního syna krmím od narození právě Nutrilonem, tak mě to pěkně nasralo. Chci mu dát to nejlepší, tak mi není líto peněz, kterých moc nemáme a teď se tohle dozvím.

vilca
11. bře 2011

@agnitas to snad ne...ždyť to musí být nějak hlídaný, ne? 😕

luthien.k
11. bře 2011

@agnitas, @vilca, uhličitan vápenatý smí být do kojenecké výživy použit, v omezeném množství, uvádí to vyhláška MZd č. 53/2002 Sb. v části první, odst. 10. Že nějaké stránky na netu uvádějí něco jiného, to mě nepřekvapuje, internet je plný mylných informací 😉