Jak mimča snášely přechod z Nutrilonu 1 na 2?

monik111
16. srp 2007

Ahoj,
nevím jestli je tu téma na toto téma 🙂
Ale jelikož už nekojím,tak mě zajímáji vaše zkušenosti.Ukončily jsme 4měsíc a proto nám mudra řekla,že mamé přejít z Nutrilonu 1 na 2. A já mam obavy aby to pro Verču nebyla moc veliká změna.Tak se chci optat jaké s tím máte zkušenosti.A jak to vaše mimča snášely-ten přechod a tak.
Moc díky za rady 🙂 🙂

luthien.k
11. bře 2011

Kdybyste to náhodou hledaly, tak jsem zapomněla napsat, že je to v příloze první...

vilca
12. bře 2011

@luthien.k znamená to teda, že je to v tom Nutrilonu v pořádku? 😕

luthien.k
12. bře 2011

@vilca, jasně že ano 🙂 Takový výrobek by nemohl výrobce uvést na trh, zvlášť tak velký, profláknutý a kontrolovaný výrobce 😉 A čestný pionýrský, že pro spol. Nutricia v žádném případě nepracuju 😀 Ale jestli Ti to vadí, protože to někde někdo na netu napsal, že to je špatně, tak klidně kupuj jiné mléko, myslím, že těch kvalitních je na trhu dost a dost 😉

vilca
12. bře 2011

@luthien.k to ne, já spíš věřím osvědčenýmu...a to je u nás Nutrilon...takže nemám důvod měnit 🙂

martiska36
13. bře 2011

Ahoj mamimky, sbírám zkušenosti, mám 14ti denní holčičku a bohužel musíme přejít na UM. Vybrali jsme nutrilon, jednak ho začali dávat malé v porodnici a jednak na doporučení dětské lékařky. Slečna má cca 3,6kg, uvítám jakoukoliv zkušenost - dávkovali jste přesně dle návodu, se kterým jste začínali ( nejsme alergici, ani nemá trávící či blinkací potíže - zatím), na co si dát pozor... prostě díky předem za každý tip a radu.
A ještě jedno - na trhu je spousta lahviček - tvarově, materiálově, máte odskoušenou konkrétní značku nebo tip pro takového mrňouska ?

choco
13. bře 2011

martiska36: ahoj, mám půlročního chlapečka, kterého jsem nutrilonem dokrmovala už od porodnice. Dávkování rozhodně dodržuj co se týká poměru prášku a vody, jinak množství, které za den vypije, je velmi individuální. Náš vypil maximálně 2/3 toho, co se uvádí na plechovce, nicméně přibíral krásně. Pokud jsi Ty nebo manžal alergik, doporučuje se HA nutrilon. Lahvičku máme od Medely, jmenuje se Calma, a je dobrá v tom, že mléko teče, jen když malý tahá, takže je to pro něj pohodlnější - nezalyká se. stojí asi tři stovky a seženeš v lékárně.

gabrielaa
13. bře 2011

@martiska36 ahojky, my začali s Nutrilonem od necelého 1 měsíce, máme HA, protože přítel byl alergik, plus teď ještě zahuštujeme Nutritonem, protože malá hodně ublinkávala. Jinak teď jsme ještě objednali Bebilon, je to uplně stejné jako Nutrilon, jen se to dováží z Polska, nás to HA vyjde na 270 u nás, ale tam jsem ho sehnala za 210, což už se celkem projeví ten rozdíl.
Každopádně jak už psala choco, dávkování odměrek a vody se musí dodržovat přesně! Taky ti poradím, aby sis nejdříve zjistila, kolik máte doma ve vodě dusičnanů, při větším množství hrozí vnitřní zadušení kojenců (do 3 měsíců nemají plně vyvinutý hemoglobin). Jinak teda hraniční hladina je 50mg/l. U nás je ta hladina těžce přes 50, takže dávám pořád kojeneckou vodu, ani to není tak drahé (nějakých 25kč za 5l).
Co se týče lahviček, zkusila jsem asi tři a nejvíc se mi zamlouvají lahvičky od Aventu-hlavně co se týče dudlíku. Opravdu se nevyplatí kupovat ty levné za nějakých 50kč v supermarketu, mimču jde spolu s mlíčkem do bříška vzduch a nedělá to dobrotu. Od toho Aventu jsem koupila větší i menší za cca 250kč, plus pak se dají koupit jen náhradní dudlíky podle měsíce a ty stojí taky do těch 200.

martiska36
13. bře 2011

@gabrielaa
@choco Holky díky za rady, vodu samozřejmě kupuju kojenecku a převařuju, už najíždíme a vypadá to, že i co se týče denní dávky budeme odpovídat dávkování na krabičce. Teď ještě doladíme láhvičky, sterilizátor do mikrovlnky funguje, tak holt, když už nemůžeme mít kojené mimčo tak to musíme zvládnout takhle.

ajdina10
4. lis 2014

ahoj holky prosim vas mam mnesicnu holcicku a davam jej nutrijol 1 a ten muj včera koupil nutrijol 2 muzu ji to dat ? dekuju

buldrik
4. lis 2014

@ajdina10
do pul roku by si mela dávat jen jedničku.

pav_la
4. lis 2014

@ajdina10 Já bych dvojku měsíčnímu dítěti nedávala. My jsme se řídili doporučením na krabici a stejně, když jsme přecházeli na dvojku, tak jeden z kluků měl velké průjmy. Takže já bych dvojku schovala na později.

evka_praha
17. bře 2015

Hezký den maminky!

Studuji poslední ročník vysoké školy a v současnosti pracuji na diplomové práci týkající se dětské výživy. Můžete mi prosím pomoci vyplněním dotazníku? Velmi mi tím pomůžete!

http://nakup-detske-vyzivy.vyplnto.cz/

Dotazník se týká obecných nákupních zvyklostí při nákupu dětské výživy a je určen maminkám s dětmi do 3 let.

Moc Vám děkuji za ochotu a pomoc! Evča