Jak mimča snášely přechod z Nutrilonu 1 na 2?

monik111
16. srp 2007

Ahoj,
nevím jestli je tu téma na toto téma 🙂
Ale jelikož už nekojím,tak mě zajímáji vaše zkušenosti.Ukončily jsme 4měsíc a proto nám mudra řekla,že mamé přejít z Nutrilonu 1 na 2. A já mam obavy aby to pro Verču nebyla moc veliká změna.Tak se chci optat jaké s tím máte zkušenosti.A jak to vaše mimča snášely-ten přechod a tak.
Moc díky za rady 🙂 🙂

navi
29. lis 2007

izi díky, už je mu opravdu líp. Jen teď začal hodně nařídko kadit 😒 Asi to bříško ještě v pohodě není. Davám mu Smectu, tak snad to bude zítra už uplně o.k. Na ten nápoj od Hippu jsem si vzala v lékárně leták, přijde mi to dobrý. Tobě to dopotučila doktorka? A jak rychle vám to pomohlo?

Jo a dostala jsem dneska u doktorky brožurku o alergiích, je tam seznam potenciálních alergenú a tři z nich obsahuje ta kaše : sója, vanilka a skořice. Něco z toho nám asi udělalo takový problémy.

Jinak s mlíkem Nutrilon jsme zatím žádný problém neměli a malému chutná

bubli07
29. lis 2007

navi-jestli myslíš od toho HIPPu O.R.S. 200, tak ten je fakt dobrý, mamky si ho u nás v lékárně kupovaly a moc si ho chválily. Smecta je taky fajn, ale prý to moc dětem nechutná 😖 .
A k té kaši, jestli dávají do kaše pro takhle malé děti, která by měla být čistě rýžová přísady jako vanilka a skořice, tak to jsou fakt paka 😠 . To aby jsme studovaly složení úplně dopodrobna ☹ .
Hlavně ať je vám už dobře!!!

navi
29. lis 2007

bubli přesně ten jsem myslela 🙂 Máš pravdu ta Smecta mu opravdu moc nejede,chudák se u toho šíleně ksichtí 😝 Tak uvidím jak na tom bude zítra a když tak koupím ten Hipp.

No a s tou kaší mě pěkně nas.....Právě proto, že je malý alergik, jsme mu dali jen čistě rýžovou kaši bez příchuti. Ani by mě nenapadlo, že tam bude něco jinýho než rýžová mouka, kojenecké mléko a nějaký cukr. Takže od teď opravdu budeme u všeho studovat složení ☹
A děkujeme za přáníčko, už to snad bude v pohodě 🙂

navi
30. lis 2007

tak Smecta nám pomohla až moc, malý pro změnu dnes nekadil ani jednou 😅 Ale jinak už je úplně fit 😀 Pro jistotu jsme koupili Nutrilon Comfort, aby měl na to bříško něco lehčího. Tak jsem čekala, jestli mu bude chutnat a v pohodě papkal, ale po těch rýžových odvarech by asi slupnul cokoli 😉

bubli07
30. lis 2007

navi - tak to máme radost, že už je vám fajn 😉 , už to bude jen a jen dobré a hurá na přibírání dalších kilíček 😀 .

iza - doufám, že vy už jste taky v pohodě a už zase papkáte jak máte 🙂

iza
1. pro 2007

navi : tak Jáchymek papká hlavně rýžovou nemléčnou kaši od Nestlé(dám mu tak 2odměrky Nutrilonu, 4lžíce kaše a to vše do 160ml vody)...zítra už mu to začnu střídat..dávka kaše, dávka Nutrilon...už jsem mu tohle začala dávat ve 4t, ale zase se mu ten průjem vrátil, tak jsem s ním byla v pátek u dr. a doporučila mi zase dva dny jen kaši a ten nápoj od Hippu....no jo jenže on jakmile objevil kouzlo kaše, odmítá cokoliv jinýho, tak mu tu mrkev musím děsně lišácky vpašovávat mezi krmení kaší 😀 ...ale teda ten nápoj od Hippu fakt zabírá..je po tom děsně tuhý, oranžový a pekelně smradlavý hovínko... 😎
No a ještě jsem mu dávala do té kaše 3x denně Hylak forte(kapky)..ale ty se myslím mohou dávat je 3dny
Hlavně , že je Lukášek v pořádku 🙂 a neboj on toho boba určo brzo udělá 😉

sollinka
1. pro 2007

Ahojky, můžete mi prosím tak nějak přibližně říct na kolik vyjde krmení nutrilonem měsíčně??

kupinka
1. pro 2007

To záleží na tom,kolik Ti vypije. My kupujem tak asi 4 za měsíc-jedna stojí 339,-

navi
1. pro 2007

izi tak vydím, že se taky nenudíte 😖 To mě mrzí, že má Jáchymek znovu prújem, ale snad to bude zase rychle v pohodě, když ten nápoj tak dobře funguje 😉 Hlavně když se ti daří ho přemluvit aby to vypil 😀 My s tou Smectou bojovali, ale naštěstí se toho dává jen malinko 😉

Jinak Lukýs bobana ještě neudělal, ale tváří se spokojeně bříško nebolí, tak to zatím nevadí. Tou nemléčnou kaší od Nestlé, jsem mu mlíčko taky trochu zahušťovala, ale když jsem to udělala trochu víc hustý(aby to byla řídká kaše) tak už mu to nejelo. Tak mě napadlo, že mu to třeba trochu přisladím hroznovým cukrem, ale to mám zase strach, aby mu pak jela zeleninka. No uvdíme, do pondělka musí vydržet jen na mlíku, nechci mu ten pupík nějak brzo zatěžovat.

navi
1. pro 2007

Holky kde kupujete Nutrilon? Takhle drahý jsem ho viděla jen v Hypernově(339,-) My ho kupujeme buď v DM za 299,- balení v té nové krabici 800g nebo se dá ještě sehnat v tom starém balení 850g za 299,- v lékárnách u Kauflandu.

Jinak my máme jednu tu krabici asi na 6 dní, máme pořádnýho Otesánka 😅

betka007
1. pro 2007

Ahoj Navi - my sme kupili za posledne 2 tyzdne 2 krabice Nutrilon 1 extra za : v interspare za 379Kc a v globuse za 379 tiez. Jednu krabicku mame tiez na tyzden ako vy

navi
1. pro 2007

betka jestli je to v českých korunách (ale podle pasu bydlíš v Praze nebo někde pobliž)a za jednu krabici dáš 379,- tak to je fakt dost peněz 😕
A já si stěžuju, jak je to drahý 😅
Jinak Laurinka taky hezky papká 😀 😀

kacerka
1. pro 2007

Holky, koupili jsme ten pěti litrový Horský pramen. Karlíka jen přikrmuju, takže mu dávám 2-3x denně Nutroš. Do kdy po otevření by se ten barel měl spotřebovat???? Nebo může zůstat načatý dýl?

iza
1. pro 2007

kacerka nám ten barel vydrží tak necelý týden...
navi jinak hlásím , že u Jáchymka dnes bob velkej a doost tvrdej..vypadal jak cuketovej karbanátek nebo falafel 😀 😀 tak držíme palce Lukymu 😉

betka007
2. pro 2007

Ahoj Navi, ano byvame v Prahe - Nutrilon tu tolko stoji,aspon ten, co som uviedla. Nutrilon 1 extra - je s predlzenym ucinok zaystenia. Ja som sa uplne zhrozila, ze tolko stoji. Ked som doteraz platila 329Kc v obchodoch. V lekarni to mali za 299Kc, ale nie vo vsetkych najdes nove balenie - tubu,ale v povodnej papierovej krabicke a tie Lauru nemusi. Neviem preco,ale stare balenie jej nevyhovuje a velmi po nom blinkala. Ceny som myslela v ceskych korunach.No, Laura papa tak normalne by som povedala 😀 . Jedna krabicka na tyzden. Zase s plienkami to mame jeden balik na 2 tyzdne.

iza
2. pro 2007

Holky to už ten zdražili? některá jste psala, že se to chystá 😒 Já zatím kupovala jen Nutrilon HA 1...kolem 200,- balení v lékárně

navi
2. pro 2007

ahoj betka ten Nutrilon extra byl před tím Forte ne? Tak to pěkně podražili 😖 My ho taky měli a kupovali jsme ho za těch 299,- Ale dívala jsem se na netu a někde stojí i 347,- schválně až pujdu do DM tak kouknu kolik stojí tam. My teď máme Nutrilon 2 a ten jsem nikde neviděla pod 300,- jen v té DMce(to nové balení).

Ahojda izi tak hlásíme, že boban už byl, ale JAKý!!! Pořádná nálož a po tom Comfortu luxusně zelená 😝 Kdyby mě na to v lékárně neupozornili, že to bude mít takovou barvu, tak se fakt zhrozím 😅 No tak snad už nám ti kluci budou kadit v pohodě 😀

betka007
3. pro 2007

navi ano, bol to pred tym forte. tie ceny su sialene, ale znacku menim nebudem, myslim, ze nutrilon je zlozenim NAJ. Lukas uz pije 2? Ako znasal prechod z 1?

navi
3. pro 2007

betka malý pije 2 už něco přes tři týdny, jen jak nám 2x zvracel po té kaši, tak jsme se jěště nedostali k tomu, aby dostávál i příkrmy, ale prý to nevadí, přikrmovat začnem od zítřka. Jinak z toho přechodu jsme měli strach, prý to některé děti špatně snáší, ale nic se nedělo. Luky spapkal 2 ani nepoznal, že má něco jiného, s bříškem mu to nic neudělalo a trochu se mu natáhly intervaly mezi jídlem(a o to nám šlo 😉 )

bramburka
4. led 2008

holky omylem jsem dala misto 4 davek Nutrilonu jen 3 davky do stejneho mnozstvi vody, nemuze se neco stat?

schnek
4. led 2008

neboj, asi bude mít dřív hlad, ale jinak se nic neděje 😉

bramburka
4. led 2008

dík, no jsem fakt mimo, dnes jsme koupili váhu, poprvé dali Nutroš, tak jsem byla nějak zblblá a zblbla to.

Jinak máme den A.R. a dala jsem to do novorozenecké láhve - Avent s tou nejmenší dírkou (ten co jsem ale dobře nadávkovala) a vyžunkla to v poho - tak nevím, proč píšou, že mám použít větší savičku. Nechci jí totiž uplně odstavit od prsa.

Píšou že má vypít max. 150, ona má ode mě 70ml a ještě v lidu zvládne 100 nutráče, pak teda ještě chce docucnout z prsa. To snad ani není možný!

schnek
4. led 2008

my pijeme z Aventky z 3, 4 je pro nás moc velká a píšou, že je od půl roku. Jen ji nech pít z té menší, ať se snaží. Když jim to z lahve teče snadno, tak jsou pak líný tahat z prsa 😉

kombloudek
4. led 2008

Ahojky lidičky,máte někdo zkušenost s Hami HA2?Já musím už 2 měsíce na noc přikrmovat a do ted jsem dávala bebu,ale jelikož má malá děsnou vyrážku po těle i obličeji,tak mi dr. doporučila dávat HA a bebu v malém balení nedělaj a velký se mi zatím nevyplatí,právě proto že nevím jak jí ta hořká změna bude chutnat,tak jsem koupila výhodnou Hami 300 gr za 130 a od pondělí jí to budu dávat,páč dokončíme 4.měs..

kar.la
4. led 2008

kombloudek: my dáváme Hami HA, nic jiného nám nesedí 😒
Ale Adélka je kojená, Hami má jen 1 dávku na den, takže nám ta krabice 300gr. vydrží cca na 10 dní.
Pokud kojíš a jen přikrmuješ, měla bys dávat ale HAMI HA 1 😉 Dvojka se dává až když jsou příkrmy.
Pokud se koukneš na tu krabici, je to tam taky napsané, že dvojka neslouží jako plná náhrada kojení, že se musí kombinovat s příkrmy...

kombloudek
5. led 2008

aha,tak to mi teda mohly vte lekarně říct,když jsem se zminovala o tom,že to mám jen na noc,že přes den kojím..tak to je super 130 kc v pr...

schnek
6. led 2008

kpmbloudek, vyzkoušeli jsme hromadu HA mlík. Pokud můžu sama za sebe hodnotit, tak Beba HA mě i Ondrovi 😀 chutnala a chutná nejvíc. Všechna ta mlíčka mají hořkou chuť a finančně vyjdou nastejno, když si to rotpočteš 😉 A pokud nedáváte příkrmy, tak skutečně potřebujete 1. Ta se dá dávat až do 1 roku, pokud mimi stačí 😉

bramburka
6. led 2008

to samý nutrilon? když je jen jako příkrm na večer má bejt furt 1?

kombloudek
6. led 2008

tak to budu muset zajít do té lékárny a snad mi to vymění za tu 1.Já když jí to HA bude chutnat,tajk taky koupím bebu,aůe zatím se mi nechtělo to megy balení kupovat,páč co pak s tím když to nebude chtít..přeci jen to stojí 360,-..tak díky moc za radu,ale asi bych na to stejně přišla až bych to šla chytat a četla ten návod,ale přesto DÍKY 🙂

schnek
6. led 2008

bramburka, dokud budeš jenom kojit (nepřikrmovat), tak podle mě jo 😉

kombloudek, tak to prodáš 😉 ono to Hami má jinou chuť, tak to z toho stejně nepoznáš.