Jak mimča snášely přechod z Nutrilonu 1 na 2?

monik111
16. srp 2007

Ahoj,
nevím jestli je tu téma na toto téma 🙂
Ale jelikož už nekojím,tak mě zajímáji vaše zkušenosti.Ukončily jsme 4měsíc a proto nám mudra řekla,že mamé přejít z Nutrilonu 1 na 2. A já mam obavy aby to pro Verču nebyla moc veliká změna.Tak se chci optat jaké s tím máte zkušenosti.A jak to vaše mimča snášely-ten přechod a tak.
Moc díky za rady 🙂 🙂

gandy
24. bře 2008

K té obezitě: mě mamka nekojila snad ani měsíc.. Dávala sunar a teď povídala že ten sunar se sladil.. Já před těhotenstvím jsem měla 48 kg a to jsem skoro pořád baštila sladké, neomezovala jsem se v jídle nic.. Teď po porodu mám 53 a myslím že je to pořád dobré a cpu se vším možným.. Teď se nesmí sladit do roka, si taky nemyslím že obezita závisí na UM nebo na MM. Prostě někdo k tomu sklon má a někdo ne...

gandy
24. bře 2008

Jinak jsem se chtěla zeptat. Máme 5 měsíců, koupila jsem N2 ale tam je 120+4 dávky, což malá snědla ted N1 180ml. Nevím zda jí to bude stačit??? Příkrmy zatím nedáváme. Dr nám řekl až tak v 6 měsících?? Nevím sice proč, ale řekl ať nespěcháme.. Nemáte někdo s tím zkušenosti zda jí to bude stačit, jestli je to víc zasytí????

lenkazdenek
24. bře 2008

Gangy,já teda nevím,ale když jsem psala na nutrilon tak my bylo řečeno že pokud nezačneš s příkrmy tak je přechod zbytečný 😕 navíc je tam psaný 1-2 nemléčné příkrmy ,takže nevím ,já se teda dr na příkrmy neptala ,prostě se my zdálo,že malá pije čím dál tím víc a pak začla mýt i zácpu a jak sme přešly na zeleninu tak se to srovnalo

adelin
24. bře 2008

Gandy to jsi špatně pochopila je tam psáno, že by měla vypít 800 ml mléka denně cca v 5-6 měsích

gabca1
24. bře 2008

gangy - je to jak říká Adelin 800Ml denně. Mě taky řekla doktorka, že máme dávat N2 kolem 5. měsíce, tak na něj za chvíli najedu. Je prý fakt silnější tak to snad bude OK. A příkrmy zatím dávat taky nemáme 🙂 G.

gandy
24. bře 2008

Takže když mi jí 5x za den, tak jí můžu dávat 150ml!!!?? Můj doktor mi k tomu vůbec nic neřekne.. Jsem z toho zoufalá.. Nevím zda ještě nekoupit N1 a nedávat jí to.. Jo a koupila jsem jí N2 good night a u toho se mi dneska hrozně vztekala a nějak moc nepila.. Nevím zda jí to málo teče nebo co... Nemáte to někdo taky???

gabca1
25. bře 2008

Gangy- 5x denně jí můžeš dát 160 ml. Já dávám i o něco víc, protože malá je pořád hladová. Má se to brát podle tabulek, ale když má hlad tak co, někdy dám i o celou dávku víc. N1 bych už nekupovala. Jinak Good night jestli je hustější tak jí to dej z jiné lahvičky s větším otvorem. Spinká celou noc? Nebo krmíš i v noci?

gandy
25. bře 2008

Malá spinká celou noc.. V noci naštěstí krmit nemusím.Tak nevím zda je to good night zbytečné, ale je to jedno, když už to mám koupené!!!! Volala jsem na tu infolinku a tam mi pani řekla ať dávám klidně 180-200 že když nemáme nemléčné příkrmy tak musím dávat víc.. Tak jsem jí včera trošku trápila hladíkem... Dneska to dožene 😀

adelin
25. bře 2008

Gandy dávej jí kolik spapá. Naše malá třeba mlíčko moc nemusí, spíš je to pro ní za trest. Takže vypije tak 500-600ml někdy ani to ne. Ale zase jí jedoupříkrmy a jogurty. A doktroka mi řekla at jí nenutím aŤ s ní co s ní.

gabca1
26. bře 2008

Gangy - já zkusila dát N2, snížila jsem dávku, protože je tam jen těch 800ml, nestačí jí to. Na Nutrilon lince říkali, že můžeš dávat víc, když nedokrmuješ zeleninkou? G.

gandy
26. bře 2008

Gabca: já jsem tam volala a ona se patala kolik spapala té N1 tak jsem říkala 180ml a ona ať jí to dávám a klidně i 200ml. Podle toho asi na co je mimčo zvyklé. Jsem se ptala zda mám teda koupit tu 1 a ona říkala že je to zbytečné.. A až začneš dávat zel. příkrmy, tak snížíš dávku na těch 120ml... Nebo aspoň tak mi to řekla. Já když jsem dávala jen tu 120 tak mi brečela a byla vzteklá, teď dávám 150-180 a je spokojená.. Teda spíš po té 180 je spokojená 🙂)))

gabca1
26. bře 2008

No přesně, já dala míň a řvala tu jak na lesy 🙂 Zůstanu tedy u toho na co jsme zvyklé. Děkuju za rady hned jsem klidnější.

ammalka
26. bře 2008

Holky, kdo tady dáváte mimískům Nutirlon Comfort 1?? Já ho mám, brouček má občas problémy s kakáním a prdíkama, ale zase nevím, jestli mu ho mám dávat pořád, aby si na něj nezvykl a pak se s normálním Nutrošem nevykakal??? Myslíte, že můžu dát Comfort a pak třeba normál, můžu mu to střídat???

akcul
26. bře 2008

ammalko:
Ne, podle mě bys měla dávat jen jeden druh. Míchat by se to nemělo. Naší malé taky dělal Nutrilon problémy - nemohla se chudinka vůbec vykakat, tak jsme taky zkusili Nutrilon Comfort, ale ani ten jí moc nepomáhal, tak jsme nakonec skončili na Bebě. 😉

kacerka
26. bře 2008

ammalko, pokud má Honzík problémy, tak bych plně přešla na Comfort. Nám se osvědčil 100%. A teď dojíždíme poslední plechovku a zkusíme dát N2 normální a pokud se Kájovi problémy vrátí, tak zase budeme dávat jen ten Comfort. Je sice dost drahý, ale ten klid bez bolavých prdíků za to stál 😉 A jako akcul jsem názoru ty Nutrilony moc nekombinovat.

jaku
26. bře 2008

ammalko, Ondra měl taky problémy s prdíkama a kakáním, kakal 2x týdně, plakal u toho, mezitím tlačil naprázdno. Comfort se nám fakt osvědčil, na nutrilince říkali, že zlepšení do 2 dnů a výrazné zlepšení tak do 14 dnů.No nám to trvalo měsíc a od té doby máme pokoj, Ondra ze dne na den začal kakat po každém jídle, dr. říkala, že dozrává trávicí systém a uvolňují se křeče. Teď jsme přešli na AR, protože ještě ke všemu hodně blinká a taky to začalo účinkovat tak do 5 dnů. Určitě bych nestřídala, nepoznáš účinek. Bála jsem se změny jak jsi psala, aby se zas problémy nevrátily, ale zatím po 14 dnech v pohodě a kaká tak 3x denně.

kupinka
26. bře 2008

Střídat se to určo nemá,jak už tady holky píšou 😉

kim
27. bře 2008

Ahojky holky, tak já zase myslím, že když se to nestřídá po týdnu, tak to neva!!na lince a i Dr.říkala, že od toho je spousta druhů Nutrošů, aby se prostě vyzkusilo, co mimísku sedne!!!Že nemám kombinovat značky, ale Nutroše zkoušet, že nevadí!!!!Já teda naopak musela z comfortu přejít na hypoalerg.po měsíci papání comfortu začal mít šílený prdy a kroucení...

gandy
27. bře 2008

Ahojky holky,
mě malá kaká 1 za 2 dny a máme nutrilon normální.. Myslíte že kdybych začala dávat N comfort tak by to bylo lepší§! Taky u toho dost tlačí!!! Nevím, jiný jsem nezkoušela, ale když to čtu že se vám to změnilo, možná bych taky měla vyzkoušet????? 😲

akcul
27. bře 2008

gandy:
Já myslím, že pokud nemá vyloženě zácpu nebo bolení, tak bych nepřecházela. Stolice jednou za 2 dny, je podle mě úplně v pohodě. Nám malá i po tom Comfortu chodila 2x týdně. Prý to prostě všechno stráví.

pekkra
30. bře 2008

Holky,která už máte vyzkoušený nutrilon good night? Zajímalo by mě,jestli opravdu je na dobrou noc 🙂 Nechce se mi ho kupovat,páč si nejsem jistá,že bude nějaký účinek. 😖

iza
30. bře 2008

pekkra já ho zkoušela a nějak výrazně to teda k dobré noci nepomohlo 😎
gandy jednou za 2dny je ok..neřešila bych to

pekkra
30. bře 2008

Iza koukala jsem,žes o pár stránek zpět psala,že spal malý dvě noci docela dobře po tom nutráči,takže to byly opravdu jen ty dvě noci? 😕 🙂

gabca1
30. bře 2008

Dneska chci taky koupit Nutrilon Good night. Po Nutrilonu Extra tedy vydržela dýl tak snad to bude i po tomhle. 😀

gandy
30. bře 2008

já teda Good night dávám a malá spinká od půl osmé večer do sedmi ráno... No ale ona spinkala i po normálním.. Tento je víc hustý a fakt když jí dám 120 tak vydrží....

lu777
3. dub 2008

holky, prosím vás, máte někdo dobrou termosku? poradíte jakou koupit?

já mám takovou tu šuntovku za asi stovku a je to fakt k ničemu, nepomůže ani když to udělám fakt horké.. teď jedeme na pár dní pryč a potřebuju nějakou dobrou, aby to vydrželo teplé

někdo mi říkal o Aventu.. ta je dost drahá, asi 700 kč, ale kdybych věděla, že je fakt dobrá, tak ji koupím..

gandy
3. dub 2008

No tak mi máme od chicca a je za 900, ale musim říct že v deset večer uvařím vodu a do druhého dne do čtyř krásně vydrží... Jo a do vnitř jsou dvě mističky, že do toho pak můžeš ohřát jídlo a vzí sebou......

lenkazdenek
3. dub 2008

holky tak jsem zkusila tu kaši od nutrilonu s jablky a výsledek žádnej,ale je fakt,že sní jen pár lžiček.
Pekk a zácpu po tom nemá 😉

lu777
3. dub 2008

Gandy: díky za info.. můžu se Tě ještě zeptat, kde jsi ji koupila? 🙂

lu777
3. dub 2008

a vejdou se tam i jiné lahve než Chicco? 😕
já mám Avent a MaM..