Jak mimča snášely přechod z Nutrilonu 1 na 2?

monik111
16. srp 2007

Ahoj,
nevím jestli je tu téma na toto téma 🙂
Ale jelikož už nekojím,tak mě zajímáji vaše zkušenosti.Ukončily jsme 4měsíc a proto nám mudra řekla,že mamé přejít z Nutrilonu 1 na 2. A já mam obavy aby to pro Verču nebyla moc veliká změna.Tak se chci optat jaké s tím máte zkušenosti.A jak to vaše mimča snášely-ten přechod a tak.
Moc díky za rady 🙂 🙂

lenkazdenek
26. čer 2008

iza,no ona my potom vypila i ten normální nutráč bez sušenky 😅 ,mě by to normálně nenapadlo,ale na těch sunarkách je psáno možno rozpustit v mléce 😅 jinak jí je moc nedávám 😔

makinka.1
26. čer 2008

Iza,diky za odpoved.Jakoby mi prcek rozumel a na dnesek v noci spal od 20 hodin az do 1 jako dudek,pak se vzbudil az v pul paty!Parada! 😀

romana.st
27. čer 2008

Ahojky holky!
Můžete mi prosím poradit...
Dávám prckovi Nutrilon 1 v zel. krabici už od narození. A teď mi od druhého měsíce po něm ublinkává a to dost často. Klidně i tři hoďky po jídle. V knížce- ZDRAVÉ DÍTĚ jsem se dočetla, že ublinkávání malých množství mléka je normální a zcela neškodné.
Ublinkávájí také vaší prckové???

jenjanka
27. čer 2008

Ahoj,jo to znám,naš maly taky neblinkal a potom asi v druhem nebo třetim měsici začal,tak davame nutrilon AR nam to hodně pomaha,ale jestli je to male množství tak bych to neřešila

ankili
28. čer 2008

ahoj holky,prosim o radu. když krmíte UM, my máme nutrilon1, dáváte miminkům dávku podle tabulky a nebo podle toho kolik vypijí?my totiž máme doma velkýho jedlíka.Adámek je mimo všechny tabulky 😉, narodil se s váhou 4290 a v 5.týdnu už měl 5230g. takže spíše jako tříměsíční mimi 😉, ted už bude mít určitě přes 5500 a zdá se že mu přestala stačit dávka 120ml, s nutráčem tedy 133ml a dal by si tak cca160-180ml. když mu nedám víc než těch 120 je po jídle neklidný, saje všechno kolem sebe atd. sice pak usne,ale stojí nás to hodne usílí, když mu dám ale kolik chce je pak zlatíčko. občas jí jen 5krát denně, pak by to asi stačilo ale i tak mám strach-nepřekrmuju ho když mu dávám tolik kolik chce bez ohledu na tabulky?

fifinek
28. čer 2008

Ahoj holky potřebuji poradit, mám první miminko a jsem ze všeho hodně vykulená, hlavně z papání. V porodnici ho museli krmit, jsem po císaři a do teď nemám moc mlíka nebo mi to aspoň tak příjde, je bílé a když si ho chci odstříkat,tak mi to jen teče po kapkach vůbec nestříká. Dokrmuji ho Nutrilonem přes stříkačku,ale bojím se toho nebo mi včera všechno vyblinkal a šlo mu to i přes nosánek. Myslíte, že už měl dost a proto to vyblinkal? A chci se vás ještě zeptat jestli vám miminka usnou hned po jídle nebo je dlouho uspáváte. Děkuji moc

janula2008
28. čer 2008

Fifinku, mne mliko taky neslo vubec odstrikat, ale muzes ho mit dost, jen ti to nejde. A maly neco zvladne vytahat?Mas pak prsa prazdnejsi? Pokud ti po kojeni neplace, tak uz bych do nej ten nutrilon nervala. S tim spanim ti neporadim, je to individualni, moje mala byla po jidle jeste klidne hodku az dve vzhuru, nekdy i dyl, spala si kdy uznala za vhodny. Vesmes ty prvni tydny spala strasne spatne. Ted toho kupodivu naspi mnohem vic. Ale vim, ze kamosce usinal hned po jidle.

lenkazdenek
28. čer 2008

Anklii,zkus nutrilon extra ten by měl víc zasytit,nebo se zeptej dr,já jen vím,že u nás když jsem se patala tak jsou určitý ml na kilogram,ale bohužel si nepamatuju kolik 😅
Já se spíš řídila váhou miminka-je to taky na obale ,ale u nás byl většinou opačný problém 😅

kaca26
28. čer 2008

Ahojki. Chtěla jsem se zeptat. Dáváme malé Nutrilon proti ubliknávání, protože ten jediný ji zabral. Kaká normálně jednou až dvakrát za den. Ale za to s prdíkama máme problémy. 😢 Pořád prdí a když jí to nejde tak moc pláče. Poradí mi někdo co s tím? Neexistují náhodou nějaké kapky nebo něco na to? Díky moc za pomoc. 😉

lenkazdenek
28. čer 2008

kaca ,kapičky jsou jmenuje se to Sab simplex ,ale určitě je jich víc 😉 my na tio teda moc netrpěly,ale je fakt,že občas jsem jí dala trošku feniklového čajíku,ale to byla starší než tvoje,nebo masírovat bříško gelem pupík,ale to nám třeba účinkovalo přeně naopak 😒

marta82
28. čer 2008

kaca doporuciji Baby Calm. Jsou prorodni. Po Sap jsme to meli horsi.
V DM maji pytlik s tresnovymi peckami proti boleni. Nahreje se a da na brisko

jaku
29. čer 2008

Kaca, můj malej je blinkací, používali jsme taky nutrilon AR. Měl po něm velké prdíky vlastně pořád, hlavně jak se vyspal (když sebou nehýbe). Přešli jsme na novinku mlíčko Novalac AR (asi před 14 dny) a výrazně se to zlepšilo. I když má občas nafouknuté bříško i ted v 7m, ale myslím si, že to dělají asi ta zahušťoavná mlíčka.
Jinak vy jste malinký, ve věku 2m jsou prdíky normál, my dávali BabyCalm, Saab a probiotické kapky, museli jsme i "rourkovat". Tak hlavně ať si najdete něco , co malé uleví!

kaca26
29. čer 2008

Holky děkuji za radu. Zkusím koupit to Baby Calm a uvidíme. 😉
Lenko my zkoušely už fenykl, heřmánek i kmín. A nic. 😖 A ten gel taky nepomohl.

romana.st
6. črc 2008

Ahojky holky!
Včera jsem byla v Tescu a mají tam Nutrilon 1 v zelené krabici jen za 199,-Kč!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ivulinda
6. črc 2008

A Nutrilon2 stojí taky 199kč?

romana.st
7. črc 2008

ivulinda - tak to jsem se nedívala 😒

yasmin07
9. črc 2008

Holky, jak dlouho jste dávaly Nutrilon 1. Malá začíná 5. měsíc a Mudra říká, že jí furt stačí 1 a na 2 zatím přecházet nemám.

ivulinda
9. črc 2008

tak nepřecházej.N2 je už sytější,ale když to malé stačí tak pokračuj v 1

lenkazdenek
9. črc 2008

Yasmin,přecházen hned nemusíš,pokud to malé stačí,pokračovací by se měla začít až při příkrmech,ale není to nutný 😉 1 můžeš mít až do 6 měsíce,i když někde sem četla že ta 2 pomáhá vstřebávat ty příkrmy 😕

andy80
10. črc 2008

Holky, malá měla když se narodila 4190g, takže taky ne drobeček a normální mlíčko jí nestačilo. Už z porodky jsme šli s dokrmem MM jí nestačilo absolutně, měla jsem ho málo. Dávám malé kolik potřebuje, ne podle tabulky. Podle tabulky bysme teď měli snad jíst ještě 90ml + 3 odměrky a mi už jíme 150ml + 5 odměrek a večer dokonce 180ml + 6 odměrek. To už je poslední v tabulce. Ale ona váží víc jak 6,5 kila, takže zase na kila je to v tabulce o.k. Dávám Nutrilon 1 Extra, ale co budu dávat, až jí i tohle přestane stačit a bude požadovat silnější mlíko nebo kaši a nebude na to ještě věkově, tak to teda nevím.

misakulicka
21. črc 2008

Ahoj holky poraďte prosím:
Od 3 měsíců jsem přestala plně kojit a protože mi malej přibral jen 20g za den tak mi doktorka poradila, a't už přikrmujeme třeba Nurtilonem-teď-asi po měsíci jsme přešli na Sunar-a malej má zelený bobánky-a taky na něj čekáme víc než den-myslíte, že by to mohlo být tím, že jsem změnila Nutrilon za Sunar?-mě ten Sunar příjde lepší-Nutrilon se hrozně těžko rozpouštěl a i pak tam zbyly hrudky, které byly jak dětská krupička a Sunar když se nerozpustí je jak máslíčko.....

gabca1
21. črc 2008

misakulicka - já taky přešla z Nutrilonu na Sunar a úplně se nám změnila konzistence stoličky a kakáme mnohem míň než předtím. Je to změna pro organismus tak je to OK 🙂

beremy
23. črc 2008

Ahoj holky, malý má zítra tři měsíce, ale pije Nutrilon asi 10x za den, ale to pouze v dávkách 90ml + 3 odměrky. Nevím co s tím, protože si říká o jídlo co 2 až 3 hodiny (na krabičce je uvedeno co 4hod) a když jsem volala na linku Nutrilonu, tak tam mi paní řekla, že ho musím naučit papa - tzn. aby toho vypil co nejvíce a každé papání má být v delších časových úsecích. Prostě to u nás nehrozí. Nevím, jak ho mám naučit papat více, když on mi opravdu vypije jen 120ml + 4 odměrky a to jen výjimečně a pak zase do tří hodin pláče na další papání. Dnes jem schválně zkusila koupit Bebu od Nestlé, no ale také mi vypil jen 90ml. Navíc po Nutrilonu ještě hodně blinká. Co myslíte Vy? Mám se na to vykašlat a dávat malému stále jak on potřebuje a nebo ho nechat chvíli hladovět - jenže na to moc nemám srdce! Jinak byl malý kojen do 10týdne, teď nechce ode mne papat, takže jsme museli přejít na UM - jelikož se mi mlíčko přestalo i tvořit. A pzn. nevím, kolik za tu dobu přibral, jelikož k doktorce jdeme až za 14dní.

ivulinda
23. črc 2008

beremy nezlob se na mě,ale ty nevíš jak často máš dávat malému jíst,že voláš ne linku Nutrilonu??Když má hlad snad ne??a nedívám se na to co je napsané na krabici.Promin mi ten začátek drsný!ZKUS MU NEJDŘÍVE UDĚLAT 120ml.a když má hlad tak mu dej najíst 😉

beremy
23. črc 2008

ivulinda: také víš co se říká - čeho je moc - je moc a nemusí to být zrovna pro mimčo zdravé ! - já bych se také na to vykašlala, ale na tom nutricia mě docela vyděsila - říkala, že by se to nesmělo - je to prý velká zátěž na ledviny a celkově pro ten organismus. Jenže já se musím řídit miminkem, jelikož ani i já nedovedu nejíst 4 hodiny. Jinak jsem teď asi přišla na to, z čeho to je: klubou se nám totiž zřejmě zoubky 🙂 😀 tak proto chceme častěji papínkat - i když v menším množsví 😀 😉 ale celková dávka za den je jistě přes 1l ☹

ivulinda
23. črc 2008

tak promin.nemyslela jsem to tak.jen se musíme řídit podle dětí

beremy
23. črc 2008

v poho, jen mi jde o zdraví mimíska a to je pro mě velmi důležité 😉

lenkazdenek
23. črc 2008

beremy,mě malá taky ve 3 měsícíhc pila přes litr denně,je fakt,že pila větší množství,přes den co 3hodiny,ale noc celou prospala,takže to bylo tak 5 dávek denně,akrát jsme pak měly problémy se zácpou takže po ukončeným 4 šup na příkrmy a bylo to v pohodě,dokonce i teď papká každý 3 hodinky +/- a myslím,že na tom nic špatnýho není 😉 takže jeď podle mimča na njáký tabulky kašly 😉

iza
24. črc 2008

bermy: klid...budí se ti i v noci na jídlo?jinak prostě má potřebu nižších dávek a častěji..krmení po 3hodinách mi přijde ok...po 2ne neb je to krátký interval na trávení...zakus mu dát 120 auvidíš jestlki nevypije víc..no a postupně bych i upravila ty časové rozestupy..tzn dlaa byhc mu po 3hodinách a 5minutách, další den nebo za dva dny po 3 a 10atd atd a nakonec se dostanete na ty 4hodiny..hlevně se netresuj z Nutrilon linky...každé mimi je jiné..
jinak to bude spíč růstovej sprut než zuby ne? ve 3měsících mi to přijde ještě dost brzo

jenifer.1
24. črc 2008

ahoj holky když dáváte Nutrilon kolik dáváte čaje za den? Díky