Jak mimča snášely přechod z Nutrilonu 1 na 2?

monik111
16. srp 2007

Ahoj,
nevím jestli je tu téma na toto téma 🙂
Ale jelikož už nekojím,tak mě zajímáji vaše zkušenosti.Ukončily jsme 4měsíc a proto nám mudra řekla,že mamé přejít z Nutrilonu 1 na 2. A já mam obavy aby to pro Verču nebyla moc veliká změna.Tak se chci optat jaké s tím máte zkušenosti.A jak to vaše mimča snášely-ten přechod a tak.
Moc díky za rady 🙂 🙂

kacerka
7. led 2008

Tak jsem byla dneska koupit po Novém roce poprvé Nutrilon Comfort 1 a myslela jsem, že si ze mě dělá lékárnice srandu - ta 400 gramová plechovka stojí 238 Kč. Na to, že jí máme během 3 dnů vymlasklou, je to docela slušný, co? Nechápu, jak můžou na malých kojencích takhle rejžovat. Hlavně mi ta lékárnice nedokázala vysvětlit, proč to podražilo - je to skoro 20% 😒

perada
7. led 2008

Kači no to je teda hnus!!! ☹ Péťa pije Nutrilon Premium a stojí tu 340 Kč 800 g a našla jsem jednu lékárnu, kde je za 310,-
Taky nechápu proč na tom tak rejžujou..přemýšlela jsem o Sunaru..ale Nutri mi přijde přeci jen lepší a raději dopřeju malému kvalitu ...

kacerka
7. led 2008

Ráďo, přesně, taky budu radši připlácet a věřit, že mu dávám (samozřejmě po MM) to nejlepší. Chci se příští týden s dr. domluvit na nějaké alternativě, ale asi nebudu moc experimentovat. Přece jen se Comfort osvědčil. Říkám si, že až budeme přecházet na 2, tak už přejdeme na klasiku, to už by snad Karlík problémy s bříškem mít nemusel 😉

bramburka
7. led 2008

až doberu to A.R. tak chci přejít na klasiku, malá má prdíky vždy večer tak od 17-20h, myslíte že je Comfort nutný? Když jí ho budu dávat jen na noc?

kupinka
7. led 2008

Prdíky mlíčko stejně neovlivní,je to kolika a na tu nezabírá nic-tak to teda bylo u nás...
O tom,jestli je Nutroš fakt kvalitní začínám pochybovat,po tom,co se objevily ty plesnivé Nutrilon kaše...ale malému ze všech mlík nejvíc sedí....
U nás ještě mají v tescu za 299,- ,jinak už taky 339,- 😠 😠

schnek
7. led 2008

To jsou ceny 😲 m\ dáváme za Bebu cca 370Kč za 750g. Podražila o 50Kč 😠

kupinka
7. led 2008

Tak to je síla...škoda se rozčilovat 😔

schnek
7. led 2008

neuděláme nic, mlíčko prostě být musí. Alespoň nás může konejšit, že kupujem dobrý mlíčko

bramburka
7. led 2008

jo holky přesně, to je třeba kolik na den? Já nevim, 40,- kč? Tak za oběd dá člověk víc, ne???

kombloudek
7. led 2008

Ahojky,tak jsem dneka byla v te lekarne a v pohodě mi to hami2 vyměnili za hami1,tak jí to zítra poprvé zkusím dát a jetli jí to bude šmakovat tak jdu taky do Beby..je to síla jak na těch dětech vydělávaj..čert vem ty léky,ale jen co se to narodí,šup a už cáluje a nedej bože když se to narodí dřív,to mi přijde hnusný a ten (a ted pardon za oslovení)prasopes co tam za zdravotnictví mluví mě taky pěkně štve,jak pořád dokola říká,že lidi když ležej v nemocn. ušetřej,páč nejsou doma,ale jemu asi nedochází,že sice za jídlo možná ušetřej,ale nájem stejně zaplatit musej..omlouvám že tady rozebírám úplně jinou věc,ale už 10let dělám sestřičku a umím se vžít do těch lidiček,co tam ležej..

bramburka
7. led 2008

to taky nechápu, hlavně by mě zajímalo za co tam utratí kojenec???? asi za trochu vody...

kupinka
7. led 2008

O tom placení za inkubátor-no comment!!!!a k té nemocnici-si nějak neuvědomujou,že tam většinou leží dlouhodobě staří lidé,kteří mají 7000,- důchod a 4000,- dají za nájem a služby...Když budem brát tolik co poslanci a tam ti ....,tak mi to taky přijde normální. Je to tu všechno postavené na hlavu,ale ty mimča a staří lidé mě fakt vytáčí,u dospělého se to dá dejme tomu pochopit,ale i tak,proč si teda platíme zdravotní pojištění????

kombloudek
7. led 2008

no přesně to si myslím já,tohle téma mě dokáže vždycky pořádně vytočit a vůbec všechno co se naší super vlády týče!!Tak jsme si ulevily a teď by to chtělo zase něco pozitivního..

kupinka
7. led 2008

Tak to mě teď zrovna nic nenapadá 😒

perada
9. led 2008

Pozitivní je jak nám mimča krásně přibývají po UM 😀
Péťa už má pěkný faldíky na nohou 😝 a má se k světu..né jako to plačitvý období s málo mlíka ☹

kupinka
9. led 2008

No,teď jsem mrkla na albíčko a fakt krásně přibývá 😉 já se úplně hrozím,jak teď půjdem do poradny,ať tam nezlomí Kubajs váhu 😀 😀 😀 😀 o tom období mi ani nemluv,už jsem to radši zapoměla 😖 😖 ale hlavně,že prckům chutná 🙂

perada
10. led 2008

Já byla z toho špatná že už nemůžu kojit..ale když jsem viděla spokojeného Péťu jak je pěkně najedenej, tak jsem si ekla že tady nejde přeci jen o mě..ale o to malé mimi 😵

Snad dr. nemá nějakou fórovou váhu 😀 😀 Kubík má taky pěkný faldíčky 😵 😵 Oni to za chvilku vyběhaj 🙂

kupinka
10. led 2008

Však jo,taky v to doufám,že to vyběhá...jaksi nemám sílu trápit ho hlady jenom aby nebyl tlusťoučký 😉

kometka5
10. led 2008

ahojky, potřebovala bych poradit ohledně nutrilonu,jaký mám koupit pro tu mou malou treperendu.vyzkouošely jsme,že nejlepší by byl nutrilon,po sunaru mi blinkala,ale mají tolik druhů. videla jsem v krámu normalní nutrilon,pak nutrilon pro déletrvající zasycení a pak nutrilon pro blinkající prckym asi Ha1. zatím jenom kojím,ale někdy mi připadá,že by malá hlavně večer potřebovala toho mlíčka víc?Poradíte, který je nejlepší?

kombloudek
10. led 2008

Ahojky kosmetko-já musím taky večer dokrmovat a dáváme Bebu,malé chutná..ta formule HA je hypoalergenní a proti ublinkávani je AR..jestli muzu poradit,pokud jsi ty nebo nekdo z rodiny alergik začni radši rovnou tím HA.Mě to nikdo neřekl a já začala normální UM a teďka když bych potřebovala dávat tu HA,páč má mala osypky,tak ona mi to nechce jíst,jelikož HA je hořké a hlavně smradlavé..ale pokud jste zdravé,tak bych šla rovnou do normální.Všimla jem si že tady mamky docela dávaj i Nutrilon premium a nebo tu Bebu.Tak snad jsem trochu poradila 🙂

kometka5
10. led 2008

kombloudku, píšeš že HA je hořké a smradlavé? 😒
Jinak já jsem alergik skoro na vše, ale né na potraviny, ale tak tím snad nic nezkazím, ale malá taky hodně trpěla na reflux, hrozně moc blinkala, i když teď už asi měsíc je to od 99% lepší, tak nevím, jestli by nebylo lepší to AR. aůe jinak díky moc za radu. 😉

kupinka
10. led 2008

Já jsem malému dávala normální od začátku,ale vím,že se doporučuje HAčko-pro jistotu a pak přejít na normoš... 😉

kacerka
10. led 2008

Holky, řeším už asi dva týdny problém s dodržováním intervalů mezi krmením . . . . Ještě při kojení jsme si navykli na režim, že Karlík šel napapanej v sedm do postýlky. Jenže díky tomu, že se u UM musí dodržovat min. 3 hodiny mezi krmeními, tak ho jednou krmím v půl šesté večer, jednou ve čtvrt na sedm a jindy ve čtvrt na osm atd - prostě se to odvíjí od toho, jak přes den spinká. Jenže je mi blbý ho dávat třeba už ve tři čtvrtě na šest spát - zdá se mi to dost brzy, jenom proto, že je právě napapaný. Ale na druhou stranu je podle mě hloupé dát ho spát nenapapaného. A zase čekat do půl deváté na další jídlo je pro něj už zase moc dlouho. Jak to řešíte??????

janickabez
11. led 2008

Já jsem se chtěla zeptat jaký je rozdíl mezi tím nutrilonem 1 preminum v krabici a nutrilonem 1 v piksli

tímhle
http://www.lekarna-melnik.cz/shop.php?action=sh...
a
tímhle???? děkuji
http://www.i-lekarna.cz/zbozi/nutrilon-1-800g

bramburka
11. led 2008

jani to teda nevim, se picnu, je toho tolik,.

jinak kometko, my dáváme to a.r. je protiblinkací, musí se ale 10 minut čekat než tozhoustne tak se xenuš někdy málem uřve ☹

až to doberu, přejdu na obyč nutroš ten nový - viz 2. odkaz janicky - má protiprdíkovou složku a nějak posílenou imunitu. je to novinka, tak jestli to nebude ono. Není něco na www.nutrilon.cz ? je tam i tel....

kupinka
11. led 2008

kacerka-Kubu dávám už pár měsíců kolem 17.30 spát-a spíme do 8hod.....
Takže to neřeš,hlavně ať to vyhovuje vám... 😉 😉

bramburka
12. led 2008

holky nutráč neutráč, budí se mi v noci co 3 hodiny, co s tím???

perada
12. led 2008

Jani, mezi nima není žádný rozdíl, oba je NUtrilon 1 PREMIUM..jen rozdíl je v tom, že krabice je staré balení (levnější) pixla nové balení dražší...ty krabice doprodávají a budou jen pixly.

Kači tak mu jídlo oddal čajem nebo jak jsem ti psala, prostě jako dneska jsem mu dala menší dávku v 15.00 (150 ml) a v 18.00 normální (180ml forte) a dobrý.

Kači a Kája chodí prostě večer hned po jídle spát? Tak mu den ve čtvrt na šest najíst a v sedm spát...

perada
12. led 2008

bramburko a co spurt? nebo není to malá dávka pro Xenušku?

bramburka
12. led 2008

já nevim, píšou, že by měla dostat (podle váhy) 150 ml 5x denne, ale ona pije MM z lahve 7x denne - tak 120 ml a víc. Nutráče dám 120 a ona tam tu 10-20 ml nechá a usne. ale pak se docela brzo vzbudí.