Jak mimča snášely přechod z Nutrilonu 1 na 2?

monik111
16. srp 2007

Ahoj,
nevím jestli je tu téma na toto téma 🙂
Ale jelikož už nekojím,tak mě zajímáji vaše zkušenosti.Ukončily jsme 4měsíc a proto nám mudra řekla,že mamé přejít z Nutrilonu 1 na 2. A já mam obavy aby to pro Verču nebyla moc veliká změna.Tak se chci optat jaké s tím máte zkušenosti.A jak to vaše mimča snášely-ten přechod a tak.
Moc díky za rady 🙂 🙂

danullinnka
22. lis 2007

Ahoj iza,mě dr.dala taky injekci,abych dostala menstr,protože jsem chtěla zavést tělísko.Dostavila se,ale bylo to jen na 3 dny a strašně slaboulinké špinění,1-2slip.vložky denně.Prohlédla mě a říkala,že se to po porodu stává,že je to tak slaboulinké.Tak tam zkus zavolat nebo zajít a poptej se 😉 za zeptání nic,ne 😉

kacerka
25. lis 2007

Ahojky, chci se zeptat, jestli Vám děti jedí Nutrilon Comfort pomaleji než klasický Nutrilon. Nám ho dr. doporučil, protože Karlík málo kaká a včera jsem mu ho večer dala a v noci zas a 100 ml pil přes dvacet minut, jinak ten klasický měl v sobě během deseti minut. Jo a ještě dotaz - opravdu po něm děti lépe tráví, nebo je to jenom tahák na peníze 😉 ?

pucik
26. lis 2007

ahojky, já nemám srovnání, pijeme jen Nutrilon Comfort a pil ho normálně rychle, teď má Nutrilon HA a pije ho stejně. Možná že mu chutná mnohem méně než ten klasickej, tím to může být. Ale amlej po něm neměl žádné zažívací problémy, ale bohužel to 🙂 😉 srovnání chybí

terezkaaa
26. lis 2007

Holky, tak já bych vás jenom chtěla upozornit.Nedávno jsem tu řešila a ptala se vás, jestli je normální, že Nutrilon forte tak divně smrdí...Včera jsem koupila nové balení a krásně voněl,jako všechny mlíčka.Takže holky bacha na to-ten nutroš musel bejt nějakej zkaženej nebo co,A to jsem to malýmu párkrát dala-nic mu sice nebylo, ale každopádně s nutrilon končím!To je všude keců-i u doktorů,že nejkvalitnější je nutrilon-haha!Nedávno to i bylo v televizi, že v nutriloňácký kaši našli nějaký brebery-budu pokračovat v bebě. 😉

danullinnka
26. lis 2007

Ahoj Terezko,jak jsem si přečetla,někde jsi psala,že to smrdí,tak jsem si šla čuchnout a voněl,my máme Nutrilon AR,protože ublinkával,ten taky voní,tak snad mu nic nebude ☹ První syn taky vyrostl na nutrilonu a je to kus chlapa 😉 ale budu dávat bacha,máme i nějaké kašičky od Hami-projistotu

kupinka
26. lis 2007

Tery,a Beba malému nevadí? Mi po ní malý pořád jenom tlačil a nic ☹ Vyzkušela jsem všechny značky co snad na trhu jsou,všude problém,jenom Nutroš je bez problémů...

Někde jsem tu četla,že dáváte 150 a jestli to není málo.Malý má dneska 7 měsíců a jenom na noc má 180,jinak přes den 150. A je buřtík se mi zdá-takže tabulkama se neřiďte,ale jenom podle prcka 😉

danullinnka
27. lis 2007

kupinko,já jsem se podle tabulek neřídila ani u prvního syna,prostě dle jeho potřeby.Luky má ted 5měsíců a pije co hodinu,dělám mu jak kdy,někdy mu stačí 90ml někdy 120ml,ale na noc zvládá necelých 200ml.Prostě jak má hlad,tak jede 😉 a s kakaním to je taky v pohodě,kaka každý den i 2x.Ted mu lezly zoubky,takže měl průjem a to jsme přebalovali každou chvilku ☹

terezkaaa
27. lis 2007

Kupi,beba mu chutná a kaká po ní dobře-každýmu dítku holt vyhovuje něco jinýho... 😉

ewcik
27. lis 2007

Ahoj maminky,

tak se taky přidávám k nutrilonkům 😉 Jsme na něm sice jenom 14 dní,před tím jsme kojily,ale moc nám vyhovuje. Malá ho baští jak o závod. Chci se vás zeptat,kolik tak jí 5ti měsíční mimčo. Zatím se řídím tabulkou,takže dostává 5x denně 180ml a teď jsme k tomu v poledne začaly s mrkvičkou. Na Nutrilon 2 máme podle doktorky přejít tak za 14dní,a já nevím,jestli mám potom malé dávat furt stejně. Na dvojce totiž píší,že jedna dávka je 120ml. Malá je teď ale u jedničky zvyklá na těch 180ml, nebude jí potom 120 málo?
Omlouvám se asi za hloupé dotazy,ale teprve si zvykám,že jsme na UM, tak tom trochu plavu 😢

nikka.vo
27. lis 2007

Já vždycky kojila přesně po třech hodinách - mlíko jsem ztratila (jak jinak 😖 ) a Nutrilon dávám podle tabulek, přesný dávky a Dominik přibírá neskutečným tempem 😔 U příštího dítěte už na to prdim a pojedu po svém. Ale nedokážu si představit dávat Nutrilon podle Dominika - on je schopný se přecpávat 🙄

betka007
27. lis 2007

ahoj, ja davam nutrilon od 1.mesiaca. Laure vyhovoval na zaciatku ten obyc. zeleny,ale potm bola stale hladna, tak sme presli na ten zlty extra a je pokoj. Normalne vypije od 120 ml do 150 ml, vecer vypije viac, niekedy aj cez 200ml. Ale pribera normalne, vobec po nom netlstne. Jest jej davam vacsinou po 3. hod a tak vypije vsetko, co jej pripravim, ak jej dam skor, tak vypije napr. iba polovicu flase. Stolicu ma pravidelnu, som s s nutrilonom spokojna.Akurat ma zarazila cena. kupovali sme v interspare minuly tyzden jedno balenie za 379 Kc, kdezto napr . v rossmane stal 329 Kc. Asi isel hore. Kupujeme ten v novom baleni, v takej podlhovastej tube a nie v papierovych krabickach. Neviem, ci je medzi nimi nejaky rozdiel, nemyslim si,ale Laura nam blinkala ked pila ten z papierovej krabicky. Takze teraz len ten v novom baleni...

iza
27. lis 2007

Ahoj hoky, potřebuju poradit..Jáchymek teď nějak přestává papat....dostává Nutrilon HA 1, dřív zblajznul v pohodě 150ml každé 3hoďky a teď najednou sní tak 2xdenně 150ml a jinak jen 80ml 😕 Jsem z toho trochu zděšená,stalo se vám to některé taky?

bubli07
27. lis 2007

My používáme taky Nutrilon, sice A.R.(pro ubninkávající děti), ale moc nám chutná 🙂.

ewcik - na www.nasedite.cz jsem si našla to dávkování a je to fakt divné. My na našem nutrilonu máme rozpis 5-8 měs. 3-4 dávky po 180ml. denně. Tak to si fakt nedovedu představit, že bych Danečka udržela na tak malém množství mléka. Chtěla bych totiž i když jsme na UM vydržet bez příkrmů.
Evidentně výrobce počítá s tím, že už dáváš příkrmy.

Naše dr. říkala, jestli jsem to dobře pochopila, že se počet dávek nechává a zvyšuje se jen množství ( po 30 ml.), musím se na to ještě přeptat.

iza- v tom ti neporadím, my jsme ze začátku měli opačný problém, jedli jsme až moc a museli jsme postupně snižovat.

iza
28. lis 2007

bubli no problém se nakonec vyřešil sám-Jáchymek dostal mega průjem, tak protoprý nechtěl papat. Od včerejška pije jen nápoj Kulíšek a a nápoj od Hippu. Tak držte palce ať je brzo fit

bubli07
28. lis 2007

iza - tak to moc držím palečky, ať jste brzy fit, neboj on to zvládne a zase budete papkat jak o závod. Hlavně hodně bumbejte k vůli rehydrataci, ale to asi víš. Myslím na vás 😉 🙂. Mimochodem, kdy jste se narodili mi 31.7.

iza
28. lis 2007

bubli moc děkujeme...dneska už mu je líp 🙂 Jinak my jsme taky 31.7 😉

jaja78
28. lis 2007

Ahoj holky, teď z trošku jiného soudku. Mám 2měsíčního kloučka a přešli jsme na Nutrilon Comfort - omnio, protože ná zácpu. Takže mi 1,5 krabide Nutrilonu Premium 1 zbylo. Nechcete ji někdo? Já už ji asi nevyužiju a do kafe se to nehodí. 🙂 Koupila jsem krabici - 850g za 339 kc, když mi dáte 300 za vše, s radostí vám to pošlu. Jsem z Českých Budějovic - kontakt - 605 806 403. Vy to budete mít levnější a já prázdnou skřín.

bubli07
28. lis 2007

iza - to je dobrý, tak nějak jsem si to myslela, že by jste mohli být stejný den a že by Danča mohl mít dalšího "Denyho parťáka", s jedním (Matějem, taky 31.7.)už drandíme s kočárkem. Jinak mám radost, že už je vám lépe a že to tak dobře zvládáte 🙂 . Myslíme na vás.

iza
28. lis 2007

no vidíš a taky Praha... 🙂 a kde jsi rodila?

bubli07
28. lis 2007

iza - já jsem rodila v Motole, taky jsem tam zaregistrovala Jachyma, ale, ten se podle mýho narodil tak o 2 dny později, tak to jste asi nebyli vy 🙂 .

danullinnka
28. lis 2007

ahoj holky,tak malému dávám Nutrilon 2 AR a dnes už jsem byla na dně té plechovky a bylo to tam slepené a děsně to smrdělo,okamžitě to letělo do koše.Snad malému nic nebude.Otevřela jsem další a ten krásně voní.myslíte,že to mohlo být něco,jak bylo nedávno v novinách o té kaši nutrilon???snad NEEE ☹

kupinka
28. lis 2007

Kdyby to podle mě bylo to co v té kaši,tak bys to poznala hned po otevření,ne? Kdyby bylo na mě,tak už Nutroš nedávám,ale malému sedí ze všech mlíček nejvíc...

iza
29. lis 2007

bubli - taky Motol 😀 , jinak já rodila CR a byla jsem na 2jce 😉 - pardom za diskuzi mimo Nutrilonové tema

danullinnka
29. lis 2007

Kupinko,taky jsem ho chtěla přestat dávat,ale mu fakt chutná nejvíc.Ted už budu čuchat ke každému hned po otevření a jak bude smrdět,tak ho nesu zpátky do lékárny,at si ho nechají 😠 nebudu přece trávit vlastní dítě.

terezkaaa
29. lis 2007

holky,já tohle balení už dojedu,ale pak už fakt přecházím na tu bebu,já už tomu nevěřím 😠

bubli07
29. lis 2007

iza - tak to je dobrý, no já byla taky na dvojce, a nejmenujete se druhým jménem jako slovenské město? Ale jinak jak se vede, doufám, že už je mrně v pořádku a už zase baští Nutrilonek 🙂 .

navi
29. lis 2007

Ahojky, tak se taky podělím o zkušenosti s Nutrilonem, teda spíš s kaší. Asi před 14ti dny jsme malému dali rýžovou mléčnou kaši(moc jí nesnědl, měl ji poprvé) za 2,5hodiny začal mega zvracet a úplně zbělal, tak jsme jeli do nemocnice, kde si nás nechali a diagnóza nakonec byla:lehká viróza. Na dotaz jestli to nemohlo být z té kaše, nám bylo odpovězeno, že to vžádném případě.
Tak jsme dali bříšku chvíli odpočinout(jen občas jsem mu večer mlíčko trochu zahustila nemléčnou kaší od Nestlé) a včera jsme mu dali podruhé tu rýžovou kaši Nutrilon 😖 A všechno se opakovalo, zase začal po 2,5hodinách zvarcet, vyblinkal všechno co měl v bříšku, pak už šly jen žaludeční šťávy. Tentokrát jsme nikam nejeli, asi po hodině se mu přestalo nadavovat a už jen občas zaplakal, protože ho to bříško bolelo. Do rána jsme byli na čaji a rýžovém odvaru a to už se mu udělalo dobře.
No a Mudra byla sice překvapená, že takhle reaguje na rýžovou kaši, ale prý se to stát múže, že je v tom možná nějaký stablizátor, který ani není napsaný ve složení a který Luky nesnese. A už mu tu kaši nemáme dávat, to mi fakt ani říkat nemusela, nám už ty zážitky stačily.
Jen mě móóóc zaráží, že do kaše pro tak malé děti dávají něco, co múže vyvolat takovou alergickou reakci 😠

iza
29. lis 2007

bubli : nejmenujem..no co já vím, tak tam těch Jáchymů bylo 5(a to jsem si myslela, že se tohle jméno moc nedává 😎 )..o tom našem mluvily sestřičky jako o tom "velkém" 😅 😕 ..JInak už je celkem ok, zatím je na mrkvi a rýžové kaši ředěné Nutráčem...ale asi už přejde na Nutrilon

iza
29. lis 2007

navi tak to je mi teda líto, že jste měli takovéhle potíže ☹ Hlavně, že už je Lukášek ok

bubli07
29. lis 2007

holky, to je mi líto, že máte s Nutrilonama takový špatný zkušenosti. Hlavně aby
byla mrňata zdravá. My máme zatím s Nutriošem dobrý zkušenosti, ale jakto tady čtu, tak si radši budu dávat pozor. 🙂

izi - tak já jsem zaregistrovala jen jednoho Jáchyma. Hlavně ze už vám je dobře,
mám radost 🙂 .