Jak mimča snášely přechod z Nutrilonu 1 na 2?

monik111
16. srp 2007

Ahoj,
nevím jestli je tu téma na toto téma 🙂
Ale jelikož už nekojím,tak mě zajímáji vaše zkušenosti.Ukončily jsme 4měsíc a proto nám mudra řekla,že mamé přejít z Nutrilonu 1 na 2. A já mam obavy aby to pro Verču nebyla moc veliká změna.Tak se chci optat jaké s tím máte zkušenosti.A jak to vaše mimča snášely-ten přechod a tak.
Moc díky za rady 🙂 🙂

julie2905
19. dub 2009

Cipisek, tak malá je 31+3, taky zvládáme bez problémů (musím to zaklepat), chodíme sice na neurologii, ale dr. nás jen kontroluje, prý jsme v normě 🙂
já jsem do těch kašiček co jí moc nejely přidávala kojeneckou výživu, konkrétně broskvovou, po té se může utlouct a pak mi to snědla 🙂

cipisek007
20. dub 2009

Julie, kojenecká výživa? Jako to ovocné pyré ve skleničkách? Já holkám ještě ovoce nedávám, až tak za měsíc začnu, ještě jim nedávám ani maso, to až v květnu mám naplánováno 🙂
Na neuro chodíme taky, taky jsme podle dr. v normě, ale na Vojtovku chodíme každý měsíc a tam holkám nic neodpustí. Tam pro ně musí být 100% 🙂

julie2905
20. dub 2009

Cipisek, přesně to jsem myslela, ovocné pyré ve skleničkách, já jsem si neuvědomila, že jste trošku mladší oproti nám, tak ty kaše zkus, až budete papat i ovoce, třeba jim to zachutná mixnutý 🙂
A to jsi na Vojtovku začala chodit sama, nebo Vás tam někdo poslal? Já myslela, že nás dr. pošle na nějaká cvičení, ale neposlala.

luca76
21. dub 2009

nemáte někdo zkušenosti s přechodem z Nutrilonu 1 na HIPP 2? Chtěla bych ten HIPP brát kvůli probiotikům.... a taky jsem slyšela, že mimčům víc chutná...

cipisek007
21. dub 2009

julie, já jsem s holkama po narození ležela měsíc na neonatologii a tam chodí různí doktoři na vyšetření, takže tam přišla i dr. z Vojtovky a protože jsme měly rozestouplý břišní svaly, tak jsme začaly cvičit už v nemocnici, tam denně docházela rehab. sestřička a ukazovala a opravovala 🙂 No a pak jsme začaly chodit přímo do střediska Vojtovky a už máme 3 cviky a ještě nám jeden přidají. Čekáme až se holky postaví na nohy, to se nejvíc pozná jak na tom jsou 🙂 A buď ráda, že s ní nemusíš cvičit, je to masakr a záhul, zvlášť když jsem s nima sama doma 😒

julie2905
21. dub 2009

Cipisek, tak to věřím, že je to záhul, ještě když jsou dvě naráz

beruškám přeji, aby bylo všechno v pohodě 🙂

julie2905
21. dub 2009

Luca, zkušenosti nemám, ale na jiné diskusi někdo psal, že si nechal poslat vzorek, konkrétně Sunaru a poslali jí celé 300 g balení, tak bych se buď zeptala tam kde ten HIPP mají, nebo obhledat krabici a najít nějaký případný kontakt a zkusit tam napsat sama

julie2905
21. dub 2009

tak jsem na to teď koukala a na stránkách www.hipp.cz mají kontaktní formulář, kam jim můžeš napsat zprávu, nic za to nedáš 🙂

soanpe
21. dub 2009

Julie, mně teda Sunar nepřijde levnější- 300g za 188-210,-Kč 😲
Ale je fakt, že jsme zkusili dost mlík a Sunar nám vyhovuje nejvíc. Nutrlon ke všemu divně "voní" 😝

cipisek007
22. dub 2009

Holky, díky za tip, jdu to hnedka vyzkoušet 🙂

Julie, moc děkujeme 🙂 Dneska jsme měly premiéru - poprvé jsem s nima byla sama doma přes noc. Přítel totiž přes týden není doma, bývala tu se mnou mamka, ale odlítla na dovču (závist 😀), tak jsme to musely zvládnout samy. A podařilo se. Dokonce jsem se i vyspala. Jsem se bála, že budu nervní 😀

luca76
22. dub 2009

Julie, díky moc za radu 🙂 ...zkusím to...já právě slyšela, že ten HIPP mimčům chutná...s Nutrilonem malej taky nemá problém, ale chtěla bych to zkusit...od toho 6 měsíce...
A nevíte někdo, jak moc se liší Nutrilon Forte (na noc) od normálního? Je to dobrý na žaludek? Uvažuju, že bych to malýmu dávala na noc, ale zas nechci, aby mu to nějak ucpalo žaludek...prý se tam dává nějaká speciální bílkovina, co to jakoby zahustí.... (?)

cipisek007
22. dub 2009

Tak jsem holky písla na Sunaru pro vzorečky a během hoďky mi přišel e-mail, že mi nabízí to a to a že se mám ozvat co chci a během pár týdnů mi něco pošlou. No pár týdnů je docela širokej pojem, ale když je to zadarmo... 😀

Luco, o Nutrilonu Forte jsem ještě neslyšela, takže neporadím.

dajdda
22. dub 2009

Ahoj holky,děkuji za příspěvky ohledně stoličky.No máme jí žlutou a hustou,tak je snad vše ok.Chci se ještě zeptat,jak připravujete Nutrilon nebo jinou umělou výživu na cesty?Dík

sluninka
22. dub 2009

daj..my vozíme sebou termosku s teplou pčevař. vodou a Nutrilon máme v dávkovači mlíka akorát odměřen na 4krmení

julie2905
22. dub 2009

Soanpe, já teď kupuji Sunar premium 600 g za těch cca 200.- Kč, Nutrilon 800 g za cca 336.- Kč, takže o něco málo levnější to je

julie2905
22. dub 2009

Cipisek, taky bych hned někam odlítla na dovču, jsem zvědavá, kdy se s malou někam odhodláme

holky určitě věděly že jste samy, tak byly hodné 🙂

že bych taky písla, když je to zadarmo 😀

julie2905
22. dub 2009

Dajdda, jako Sluninka, jen ten Nutrilon jsem si nadávkovala přímo do lahviček

kikimaruska
22. dub 2009

luca76: nutrilon forte je starý název pro nynější NUTRILON EXTRA - je ale jen č.1 od narození. Je zahuštěný rýžovou moučkou myslím. My ho začli brát hned po BeBe Alprem - nedonošenecké mléko...jelikož malý měl stále hlad a nestačilo mu běžné mlého od narození. Fotre (to užíval stále náš Dr.)- Extra je sytící mléko. Jako dvojka se už ale nedělá, to jí mimi příkrmy, tak se asi počítá s tím, že se zasytí i jinak - třeba kaší. My máme nyní Nutrilon 2 a na noc dáváme Hami Hajaju 2 (taky zahuštěné a snějakými bylinkami na lepší usínání). Goog Night od Nutrilonu, který je právě taky zahuštěný na noc jsme zkoušeli také, ale efekt stejný jako u Hajaji a je levnější...tak proto Hajaja 😉 .

cipisek007
23. dub 2009

Soanpe, já jsem tedy taky viděla ceny jak píše Julie. Vyjde o cca 130kč levnějc. A při dvojčatech ještě víc...

Julie, no my si na dovču s letadlem ještě chvíli počkáme 😀
V noci mi dostala teploty jedna z holčiček ☹ Celý den měla 37 a v noci se mi vzbudila s pláčem, měla 38, tak jsem jí dala 1/2 čípku, vzala si jí do postele a Terka spala líp než maminka 🙂 Občas fňukla, ale teplotu jsem měřila až ráno a teď má 37,2. Ach jo.

Kiki a Luca, aha vidíš, to jsem netušila, že Extra je nový název pro Forte. My totiž Extra používáme, ale měl stejný efekt jako obyč. nutrilon. 😒

makulinka
23. dub 2009

luca76, já přešla z Nutriolunu2 tento týden na Hipp2, malá byla už sice na N2, ale zrovna tady to nějaká maminka doporučovala a teď je v dm akce, tak to možná stojí za to vyzkoušet, mlíčko nám přijde, že je sytější než N2. malá neměla problém z přechodem, uvidíme a když tak u něj zůstaneme.

http://www.dm-drogeriemarkt.cz/bonbonky/?bonbon...

julie2905
23. dub 2009

možná, že by stálo za to vyzkoušet i ten HIPP, pokuď je nutrilon nejmíň voňavej, tak cokoli voňavějšího by mimčo přijalo, teda aspoň to moje, jen ho asi nekoupím v akci, u nás dm není

Cipisek, u nás taky zatím letadlo nehrozí, snad příští rok, možná
taky jsem měla malou u sebe v posteli, když měla teploty, měla je asi 4 dny, přes den kolem 37 a k večeru se to stupňovalo přes 38, maximálně 38,5, najednou to přešlo a nic, doktorka naznala, že by to mohla být šestá dětská nemoc, ale k tomu nám chyběla ta vyrážka, ještě, že mám internet, pojem šestá dětská nemoc jsem nikdy neslyšela, tady člověk najde věcí 🙂
tak ať to taky brzy přejde
my jdeme zítra k dr. na 10-ti měsíční prohlídku, to tak všechno letí

luca76
24. dub 2009

makulinka: já to asi taky zkusím a přejdu z Nutrilonu 1 na HIPP plus 1 a potom až mu bude 6 měsíců, tak na Hipp Plus 2. Uvidíme. My jsme totiž před týdnem přestali brát probiotický kapičky a mám pocit, že ho nějak bolí bříško, tak v tom Hippu probiotika jsou, tak to zkusíme... Ty kapičky jsme brali od 1 měsíce narození doted, už 5 lahviček, pravda, prodraží se to🙂...tak jsem s tím už ted chtěla přestat..a taky proto, že jsou mu už 4 měsíce a víc se hýbe

makulinka
24. dub 2009

luca76, my je také používali, ale ta cena 🙄 , tak dávám babycalm a musím říct, že super 😀 😀 😀 , taky už není žádný drobek, ve 4 měsících měla 67 a 7.050g, přetáčí se a už skoro žádné problémy nemáme, ale to je do jiné diskuze. 😉 🙂 😅

lehna
24. dub 2009

ahoj holky,
my používáme Hipp 1 plus a malý je v pohodě. já nekojila, neměla jsme mlíko a malému to nešlo, bojovali jsme tři týdny a pak jsem to ukončila.
začli jsmena Bebě HA,tu blinkal, tak jmse mu ji zahušťovali Nutritonem, s bříškem měl taky sem tam problém,tak jsme mu dávali Sab simplex. asi za tři týdny jsme úřešůi z Beby HA na normální Bebu, ale měl po ní akoby pořád hlad,tak jsme hledali co ho víc zasytí. Nutrilon - to ho bolelo bříško, i když jsme mu pořád dávali kapičky, pak sunar-ten mu teda moc nejel a nakonec jsme zvolili Hipp. Pije ho asi měsíc a půl a je to v pohodě, zasytí ho to, nemusíme už dávat ani kapičky a bříško ho nebolí. 😉

luca76
24. dub 2009

lehna: díky za další pozitivní názorna HIPP. dneska ho jdu koupit a uvidíme, jak bude malýmu šmakovat 🙂

cipisek007
24. dub 2009

Teda holky, vy mě tím HIPPem pěkně lámete 🙂

lehna
24. dub 2009

luca76- není zač. nám opravdu sedí 😉 ,sice po něm malý asi víc přibírá, ale co, hlavně,že mu chutná a je spokojený a nebolí ho bříško 😉

simounah
24. dub 2009

lehna: A jak ti po Hippu malý kaká? My jsme měli nutrilon (to trochu víc blinkal), ale kakání po 2 dnech, pak jsme přešli na Sunar (už neblinká), ale kakání po 4 dnech. Tak nevím zda nepřejít na ten Hipp, když obsahuje ty probiotika - že by to bylo lepší.

l_g
24. dub 2009

Ahoj,my používáme zatím Nutrilon a vyhovuje nám..občas zabolí bříško a kadíme taky tak po dvou dnech,ale to bych řekla,že je v normě a neublinkáváme..máme 3 měsíce takže zatim máme N1..ani na noc nemusím dávat ten Forte a vydrží spinkat od 19-20 do nějakých 5 rano+- a pak ještě spinkáme do 9.Uvidíme jaká bude dvojka,ale zatim měnit nebudem.Kapičky jsme dávali Sab simplex a nedávno jsme teda přestali a zatim dobrý..

makulinka
26. dub 2009

Ahoj holky, malá měla od narození Nutrilon teď jí dávám ten Hipp a kakání ještě lepší než po Nutroši. Kadí i několikrát denně a jde to úplně samo, až jsem byla mile překvapená, že nemá žádné potíže. 😅 😀 😵 Zatím vypadá moc a moc 😅 😉 spokojeně.