Jak mimča snášely přechod z Nutrilonu 1 na 2?

monik111
16. srp 2007

Ahoj,
nevím jestli je tu téma na toto téma 🙂
Ale jelikož už nekojím,tak mě zajímáji vaše zkušenosti.Ukončily jsme 4měsíc a proto nám mudra řekla,že mamé přejít z Nutrilonu 1 na 2. A já mam obavy aby to pro Verču nebyla moc veliká změna.Tak se chci optat jaké s tím máte zkušenosti.A jak to vaše mimča snášely-ten přechod a tak.
Moc díky za rady 🙂 🙂

romana.st
4. čer 2008

makkyy - Ale pozor na Fényklový čaj. Můžeš prcka předávkovat!

Holky, daváte někdo jen Nutrilon Extra?

anchsunamun
5. čer 2008

romča, a co by se mohlo stát když dostává víc fenyklovýho čaje...

jaku
5. čer 2008

Holky je tady někdo kdo dává nebo dával nutrilon AR 2? Do kdy ho bylo potřeba?

lu777
5. čer 2008

Anchsunamun: no každá bylina má nějakou maximální dávku.. vím, že některé vyvolávají ve vysoké dávce průjem, fotosenzibilitu apod..
u fenyklu konkrétně nevím, ale určitě bych to nepřeháněla.. já udělám fenyklový jednou až dvakrát denně a do toho UM.. víc než dvakrát denně bych to určo nedělala... kdyžtak si to naředit vodou, aby toho bylo víc na víc flašek apod.

romana.st
5. čer 2008

anchsunamun: Na ten fenyklový čaj mě upozorňovala sestřenice (15 let dělala dětskou zdr. sestru). Neptala jsem se, co by se mohlo stát. Teď na netu jsem na to koukala a píšou tady, že předávkování fényklu způsobuje křeče 😉

anchsunamun
5. čer 2008

Aha tak my křeče zatím nemáme, ale omezím to. Děkuji. Používám granulovaný od hippu. A když mu budu dávat heřmánkový????

anchsunamun
5. čer 2008

Maminky, zatím používáme Nutrilon klasickej v té zelené krabici, myslíte, že když měl hleny ve stolici, že mu to mléko nesedí a měla bych přejít na jiné mléko???

ivulinda
5. čer 2008

Naše malá to taky občas míhá ty hleny,ale nevím čím to je.

ivulinda
5. čer 2008

Holky manžel včera kupoval v lékarně Nutroš zelený,ale tentokrát koupil malý,ale ona mu dala modrý AR na ublinkávání.Co ted s tím můžu to malé dát?

vacatova
5. čer 2008

Ahoj maminky!
Mému Honzíkovi bude 15 měsíců a od 1.týdne papal Nutrilon 1 a pak dokonce Nutrilon Forte 1 a pak jsme přešli na Nutrilon 2 a všechno naprosto v pohodě. Pomalu od jsem mléko začala dávat jen v noci a začala jsem kupovat Hami hajaja je to taky od Nutricie takže jsem ani neočekávala nějaké komplikace a dokonce jsem zkoušela i jiná mlíčka ale vždy jsem se vrátila k Hami. Nutricia je prostě nejlepší 😉
Jinak bych ještě chtěla varovat, že na začátku mi dokotorka řekla že mám koupit Nutrilon HA pro jistotu ( to už bylo po té co jsem malému dávala ten Nutrilon 1) že je to stejné jako ta 1 tak jsem ji chtěla poslechnout, ale naštěstí v lékárně za mnou ve frontě stála paní, která měla zkušenost a říkala že to vůbec není stejné!!! Že ten Nutrilon HA je hořký. A taky jsem mluvila s paní přímo z Nutricie jelikož jsem opravdu nechtěla nic zanedbat a Nutrilon HA se prý dává v případě že máte v rodině nějaké alergie nebo že má špatnou reakci na ten Nutrilon 1
No nevím každopádně já jsem zůstala na obyčejném Nutrilonu 1 a byli jsme oba spokojeni akorát jsem radši doktorce pravdu neřekla a ona taky nic nepoznala 😉 Tak jen tak aby jste daly i na svůj rozum a ne jen co vám kdo poradí.
Maminka přeci vždycky ví co je pro toho jejího drobečka nejlepší 😉 no ne? 🙂 pa Zuzana a Honzíček

bramburka
5. čer 2008

Ivu to bych ji nedavala, vratte to a vymente, ten na ublinkávání je zahustený svatojánskou vlákninu, je to i zbytečně drahé.

Mám dotaz, jak je možné, že 300g Nutrilonu stojí jen 114 kč a 800g stojí víc, tedy 339 Kč, to se teda vyplatí kopit ten 300g, že?

sisstin
5. čer 2008

bram: to ti přijde levnější? 😕 600 bude stát 228 a 800g 339...vždyt to odpovídá přesně 😅 😅 😅

sisstin
5. čer 2008

bram: jo..už to vidim 😉 je to mín o 100g...ale v tom větším je i stěrka a držáček..mě by nebavilo furt kupovat to malý..navíc je v krabičce..a to nesnášim 🙄

bramburka
5. čer 2008

to přesypu, to není takovej broblem, ne?

sisstin
5. čer 2008

bram: no pokud máš, do čeho..tak asi jo 😉 takže výhodnější to asi je...ale já na to teda kašlu 😅 a normálně budu kupovat to velký 😅

ivulinda
5. čer 2008

siss co myslíš ty mám to jí to dát nebo ne?

bramburka
5. čer 2008

jako Ivu jí to neubléží, ale některéé děti to může trochu ucpat, my ho používali...je to takový husty a musí se 1 minut čekat, trochu opruz.

svoma
5. čer 2008

Já bych ho nedávala,když nemá problémy s ublinkáváním,vyměnila bych ho.

jaku
5. čer 2008

My to AR máme, hrozně blbě se to rozpouští, dělá cucky. A je to i drahý. Pokud ti malá neblinká, je to fakt zbytečný. Neublíží jí to, ale fakt zbytečnost. Navíc to je prý hořký na rozdíl od normoše tak by jí to nemuselo chutnat. Mě teda taky připadá,že malej po něm hůř tráví-má prdíky a do té doby dokud neměl ovoce tak i zácpu, ale nám nic jiného nezbývá - dost blinkal.

bramburka
5. čer 2008

jaku, kup si nutriton a přidávej před jídlem, myslím, že je to šetrnější...

ivulinda
5. čer 2008

Já jí to taky nechci dát,ale v té lékarně manželovi nedala lístek takže to ted nemůžeme už vrátit 😒 SAKRA

jaku
5. čer 2008

Bram to ne, nutriton jsem dával do odstříkaného MM a po tom mu bylo těžko. Ten nutriton je v tom AR, ale už v urč. poměru.Navíc dost teď krmíme v terénu, moc mi nevyhovovala ta zdlouhavá příprava.
Naštěstí se to teď hooodně zlepšilo, že dokonce uvažuju, že zkusíme už normoš nutráč. Teď když ublinkne tak ne po každém jídle a jen trošičku, tak, že by to třeba už přešlo???? 😒
Ivu, myslíš, že by si ho ještě ta lékárnice nepamatovala?-nevím v jak velké lékárně jste to kupovali nebo zda tam chodíte často.

ivulinda
5. čer 2008

jaku v tescu je lékarna tam to kupoval,ale bylo to včera tak nevím

jaku
5. čer 2008

No záleží na lékárníkovi, ale max to nevezmou zpátky. Určitě bych ho tam zkusila poslat, s tím, že tomu jako chlap nerozuměl a nevšiml si toho. Přece jen se nejedná o 20 kč, že jo?Kdyby to jinak nešlo, tak bych brnkla na nutricia linku, třeba by ti udělali výměnu oni.

bramburka
5. čer 2008

já bych to zkusila vymenit i tak.

Jinak já myslim, že už by mohl normoš nutráč teda... jako bude trochu blinkat, to my taky, zrovna jsem hodila do umyvadla total poblinkanou sukni po večeři, ale už to neřeším, on nam ten A.R. stejnak moc neomahal, blinkala i ten. To máme fakt docela silnej reflux a už dávám normální tak cca od 3-4 měsíců, ted už nevim.

jaku
5. čer 2008

Bramburka dodělám plechovku a zkusim to, ten AR je dost drahej, štve mě to . Já si myslím, že se mu to zlepšilo i těmi příkrmy-je to hustší. Zpočátku mi blinkal i čaj, prostě co bylo tekutý šlo ven, teď už vážně vyjímečně, třeba 1x denně a to ještě tak kávovou lžičku, předtím mi blinkal i to ar. Jinak my to AR museli, aby se reflux aspoň trochu zmírnil, malej šel s váhou dolů. U starší dcery to neznám, ta poprvé zvracela na 2 letech při viroze, dodneška jí to dělá problém, prcek je aspoň trénovanej 😀

bramburka
6. čer 2008

aha, tak my s vahou dolu nešli, ale dodnes blinká hodně teda, ale fakt jen mliko, vodu a tak, to co je tekutý, no.

adriana1
6. čer 2008

my ublinkneme po krkancovi ale někdy blinká i častěji ale po čaji mi to nedělá

jaku
6. čer 2008

adriana, to je normal, my blindili i 3h po jidle a hodne. ve vasem veku temer neustale. Je to nezralosti travici soustavy, musi dorust zaklopka, vapada to, ze uz je to asi dobry. Dnes se chystam na pokus s normalnim nutrilonem, musim si ho koupit

adriana1
6. čer 2008

To my sme přešli kvůli prdíkům na nutrilon Comfort.Nevím jestli se mi neobjeví zase když přejdu spátky na klasiku. Nechci jí moc na něj zvykat je i proti zácpe