Jak mimča snášely přechod z Nutrilonu 1 na 2?

monik111
16. srp 2007

Ahoj,
nevím jestli je tu téma na toto téma 🙂
Ale jelikož už nekojím,tak mě zajímáji vaše zkušenosti.Ukončily jsme 4měsíc a proto nám mudra řekla,že mamé přejít z Nutrilonu 1 na 2. A já mam obavy aby to pro Verču nebyla moc veliká změna.Tak se chci optat jaké s tím máte zkušenosti.A jak to vaše mimča snášely-ten přechod a tak.
Moc díky za rady 🙂 🙂

gandy
14. únor 2008

Nevím zda je to škodlivé?? Já radši když jsem někde tak poprosím o hrnec a ohřeju ve vodě s hrncem na plotně.. Někdo říká že ta mikrovlnka neni moc zdravá, tak opradu nevím a tohle o dost déle netrvá.... 😒

ammalka
14. únor 2008

gandy - dělám to jako ty, také požádám o hrnec s teplou vodou. Docela mě mrzí, že jsem nevěděla dřív, že existuje i ohřívač lahví kombinovaný, jak v doma v elektrice tak i v autě, bohužel nám tchýně koupila ten do elektriky, do auta nejde. Takže např. cestování je dost vázáno hladíkem našeho miláčka. Koupila jsem si v DM drogerii temoobal na láhev, nevím, jak se s tím zachází. Zkoušela jsem ho, ohřála jsem vodu až až, a když jsme přijeli ke tchýni za hodinu,tak už voda byla studená, nevíte co s tím, máte někdo termoobal???

gandy
14. únor 2008

Já jsem si koupila od aventu takovou taštičku je to termoobal a musím říct že jsem to ohřála akorát pak jsme jeli nakupovat a po 2 hodinkách to bylo pořád stejné... Vydrží to tam až 4 hodiny, takže jsem plně spokojená. Taška stála teda asi 600, což jsem byla šílená že jsem za to dala takové peníze, ale zas když to vydrží, tak je to super...

ammalka
14. únor 2008

to určitě, nevím proč ta z DM nefunguje, prý to tam vydrží až 14 hod. 😀 😀 , ale to nevydrží z bídou ani hoďku.

gandy
14. únor 2008

tak to nevím.. A jaký to má vnitřek????

ammalka
14. únor 2008

takový černý, silnější

gandy
14. únor 2008

my tam taky něco takového máme... 😲

bramburka
14. únor 2008

ahoj, já ohřívám vodu v mikrovlnce. MM bych tam neohřívala ani mlíko, to ničí živiny, ale vodu to zničit snad nemze, dr. to schvalila.

jinak nemuzu nikde sehnat Nutrilon pouze 300g, nevíte kde to mají?

iza
14. únor 2008

brambur a zkusila si DM?
holky já mám doma ohřívač ale ohřívám v něm jen vodu v lahvičce když mi nějakým nedopatřením vychladne v termosce 😅

liaa
14. únor 2008

Ahoj holky!.-)

Mám malého 6 týdnů.Ještě trošku kojím ale jinak je na Nutrilonu.
Každou použitou lahvičku vypláchnu od mléka,pak mám zakoupené takové speciální štětečky.Větší(na lahvičky)má na konci ještě takovou houbičku.Kápnu na to jar a lahvičku tím štětečkem vydrhnu.Stejně tak savičky-tím malým štětečkem určeným na ně.Umělé kolečko jarem a prstama.Pak to celé ještě opláchnu a nechám na lince.Popisuju to asi složitě ale celej proces trvá tak 1-2 minuty..-))
A když mám lahvičky nastřádané-tak dám do parního Aventu vysterilizovat.Rovnou si tak nastřádám i popadané dudánky a taky je tam přidám.Vysterilizované to je asi tak za 6 minut....

bramburka
14. únor 2008

no já sterilizuju ráno a večer, mezitím pije i z nevysterilizovaných... trochu imunity 😉

janesm
14. únor 2008

Ahoj
já vodu převařuji v kastrůlku a uchovávám v termosce 500ml od Tescomy,mám vždy vodu teploou nebo horkou.Čajík a mlíčko ohřívám ve vodní lázni.
A o sterilizaci jsem psala včera, prolívám horkou-vroucí vodou z konvice.

abinka
15. únor 2008

Dobré ránko holky,

Moc děkuji za rady. 🙂

Já taky mám termosku od tescomy 1l.Je to super.Používám to i doma a když někde jdu tak nemusím přemýšlet jak to udělám. 😉

kupinka
15. únor 2008

Já už mu vodu ohřívám v mikrovlnce,už to tak dělám asi 4 měsíce a pohoda-a hlavně je to hned...
Termoobal mám taky,stál cca 150kč a v poho to tam vydrží 4hodiny 😉

ammalka
15. únor 2008

Kupinka - jaký máš termoobal, já ho mám z DM drogerie. A hlavně bych chtěla vědět postup, jak ohřeješ než to tam dáš???

kupinka
15. únor 2008

Jejda,to jsem koupila v nějakém dětském obchodě,uvnitř je polystyrén...to koupíš v pohodě...
Ohřeju si vodu,v hrnku to smíchám s mlíkem-dělám to tak odjakživa,nemíchám to v lahvičce,ale v hrnku švrláčkem a pak přeleju-no a to dám do toho obalu a jenom zapnu zip..

ammalka
15. únor 2008

A to ti to vydrží v té stejné teplotě jako když si to tam dávala např. 4 hod.? Ještě se chci zeptat, mám měsíčního chlapečka a Nutrilon 1 se musí uchovat smýchaný ve vodě jen 2hod., vidím že máš staršího drobečka, tak ty Nutrilony vydrží déle než 2 hod??

kacerka
15. únor 2008

kupi, já mám taky takový termoobal - stál tedy asi polovic, uchovávám v něm čajík, ale nějak moc to nefunguje - rozhodně 4 hodiny v něm čajík teplý nevydrží 😠 😔 😝

kupinka
15. únor 2008

Pokud je to jenom občas....to tak řeším jenom když jsme na cestách a teď to hodně používám na čajík v noci,ať ho nemusím pořád přihřívat a ať není úplně studený
Úplně stejné to není,ale není to studené,je to teplejší...

ammalka
15. únor 2008

kacerka - přesně tak, za hodinu jsem to měla už studený, tak fakt nevím, zkoušela jsem to i ohřát na nejvíc a nechat to v tom, ale stejně je to za chvílí studený.
kupinka - ještě se chci zeptat, je tvrdý ten termoobal, já právě koupila takový měkký a včera jsem viděla v obchodě takový tvrdý, stál asi 80 kč, tak nevím????

sisstin
15. únor 2008

termoobaly jsem všechny na hovno..termoska to jistí 😀

kupinka
15. únor 2008

Jo,termoska je na doma fajn,ale ten termoobal do auta,vytáhnu a pije....
Jak tvrdý? Já nevím 😀 tak normálně 😉
Vyzkoušej ten,co máš,a uvidíš,jak dlouho to vydrží.....Já to teď používám víc než kdy dřív na ten čajík

ice.tinka
15. únor 2008

Ahojky
Dáváte k nutrilonu čaje?...Vím že mateřské mléko je i na žízen i na hlad ale nutrilon????Já se snažím dávat od hippu fenyklový je od 1 týdne a malý po tom krásně prdí...ale nikde jsem se nedočetla kolik vlastně má měsíční mimčo denně vypít????

sisstin
15. únor 2008

ice.tinka: to se tu řešilo už stokrát..u mimi do 5kg max. 100 denně..pak podle potřeby..ale některý nechtěj pít vůbec 😉

ice.tinka
15. únor 2008

sisstin...Aha díky a já to hledala na netu už tolikrát a k tomu jsem nenašla nic.....ted jsem debatu taky projížděla od začátku ..ale celou se mi ji teda číst nechtělo 😀 ..Tak díííky 😉

kupinka
15. únor 2008

Jj,mi malý začal pít čajík strašně pozdě...pokud to nebylo mlíčko,tak to nepolkl 😉

gandy
15. únor 2008

S tou termouskou, taky jsemo tom přemýšlela, hlavně na noc, ale jak jste jí vyvařily, nebo vypláchly, přece jen všechno sterilizujeme a pak dáme vodu do termosky, kterou nejde přece vysterilizovat, nebo jo?? jak jste to provedly 😀 asi blbá otázka, co???

kupinka
15. únor 2008

Pořádně ji vymyj vařící vodou 😉

martinataylor
15. únor 2008

Ahoj holky,

já mám taky termoobal,kde ve vnitř je polystyren a tam je to hned studené.Koupila jsem si jinej kde ve vnitř je něco hlinikové ale moc teplý to nevydrží.Tak jsem to vyřršila tak,že si uvařím vodu do termosky a je to.Celý den voda teplá.A sterilizátor nevedu,hodím flašky do vody,chvíli převařím nebo vymyji jen jarem a nebo přeliji vodou z konvice.

lu777
15. únor 2008

k anketě o umývání: já vypláchnu horkou vodu a vyčistím kartáčem a pak dám do parního Avent sterilizátoru, sterilizuju zatím po každém použití.. radši budu sterilizovat než na to dávat Jar

jinak koukám, že řešíte termoobal nad čímž já dumám asi už dva dny.. 😅 taky mám nějaký levný asi za 80 Kč a je to studené tak za hodinu.. 🙄
dneska jsem byla v obchodě a měli takový návlek na láhev, jako na tu dolní část, ale to nevěřím, že by vydrželo dýl.. a pak ten Avent jak tu někdo zmiňoval a to vypadalo dobře.. ale je to fakt drahý 🤐
no uvidím, ještě popřemýšlím, ono zase jak jinak to udělat když někam pojedeme, že? a nebo zastavit někde na benzince a požádat o ohřátí v mikrovlnce (jsem teda proti mikrovlnce v tomhle případě, ale úplně studený to taky dostat nemůže)..

a nebo mě pak napadá si to mlíko udělat přímo do té termosky a až se začne hlásit o jídlo tak přelít tu jednu dávku do lahvičky? 😕 děláte to tak někdo? 😕
v tý termosce to přece jen vydrží o dost dýl než v tom termoobalu...