Jak mimča snášely přechod z Nutrilonu 1 na 2?

monik111
16. srp 2007

Ahoj,
nevím jestli je tu téma na toto téma 🙂
Ale jelikož už nekojím,tak mě zajímáji vaše zkušenosti.Ukončily jsme 4měsíc a proto nám mudra řekla,že mamé přejít z Nutrilonu 1 na 2. A já mam obavy aby to pro Verču nebyla moc veliká změna.Tak se chci optat jaké s tím máte zkušenosti.A jak to vaše mimča snášely-ten přechod a tak.
Moc díky za rady 🙂 🙂

janaboris
25. srp 2008

Maminky na nutrilonu je napsané spotřebujete hotové mlíčko do 2 hodin,chtěla jsem se zeptat zda tuto dobu dodržujete a kde mlíčko skladujete,jestli při pokojové teplotě nebo v lednici.

keba
25. srp 2008

Ahojky i já neměla to štěstí a boužel jsem po šestinedělí musela začit dávat umělé mléko,najely jsme na Nutrilon HA a dáváme ho stále,malá má přes 3měs.a je atopik tak asi ani zbití nemáme...nevíte některá kdy přejít na dvojku u aler.dítěte?

weli
25. srp 2008

Nám doktor říkal, že máme dávat jedničku až do půl roku když mu to stačí. Že dvojka pry více zatěžuje zažíváci trakt. Tak nevím.

kraste
25. srp 2008

ahoj holky,
janaboris: já teda mlíčko neskladuji. Akorát si teda vařím vodu do zásoby na celý den. Převařím si vodu, nechám zchládnout a tu si dám do ledničky a pak si ji ohřeji v ohřívačce a nebo si tu teplou vodu dám do termosky. Ale teda nutrilon do vody dávám těsně před jídlem. A co malá nesní,t ak hned vylívám. Taky dávám malé nutrilon HA. Přešla jsem na 2 v 5,5měsících a v pohodě.

jandalinka
29. srp 2008

Holky,je vůbec Nutrilon 4 a jestli jo,tak od kolikátého měsíce a do kdy je lepší ho používat??!! 🙂 😒

jablo
29. srp 2008

Zdravím
Máme takový problém.Malýmu už moje mlíčko nestačí tak nám dr doporučila abych začala přikrmovat alespoň na noc. Začali jsme tedy dávat nutrilon dobrou noc. Malému to parkrát chutnalo a teď mi to nechce baštit,začne šíleně řvát.Ode mě pak v poho ale jí každou hodinu.Nemáte nějakou zkušenost,mám zkusit koupit jiný nutrilon nebo zkoušet ten jeden.Díky

motylek
29. srp 2008

Nutrilon 4 je a mám dojem, že od dvou let, takže od 24.měsíce.

Jablo-zkusila bych dát obyčejnej nutrilon 2. Já jsem malýmu taky pořídila Nutrilon 1 Extra (pro dlouhodobější zasycení) a moc mu nejel.

motylek
29. srp 2008

Teda Nutrilon 1, dvojka je až od šesti a koukám, že vy máte teprve 5 😉

kraste
30. srp 2008

ahoj holky,
jablo: fakt zkus dát nutrilon 1, žádný vylepšený. A nebo to může být i flaškou. Některé děti odmítají nějaké flašky, že jim nesedí. Je to jak s dudlíkama, taky jim sedne jeden. Zkus ten nutroš apak třeba změň flašku.

keba
30. srp 2008

Holky nevíte některá od kdy je Nutrilon HA 2?je tam prý napsáno od 5měs ale nejsem si jistá jestli od ukončeného nebo od začátku v lékarně mě nedokázali odpovědět prý je tam od 5měs.tak nevím kdy začít dávat..

motylek
30. srp 2008

Je to od ukončeného 5. měsíce 😉

jenjanka
30. srp 2008

nutrilon 2 je od ukončeneho 4měsice, na krabici je napsano od 5měsice,ale nutrilon ma novy obal a je to tam tak blbě napsano,taky tam pišou že děti by neměli něměli nutrilon 2 prvni 4měsice,takže je to jasne od ukončeneho 4 a ne 5

jenjanka
30. srp 2008

Nutrilon 2se ma začit davat když začinaš s příkrmama,takže když nekojiš tak od ukončeneho 4měsice,pišou to i na nutrilon strancehttp://www.nutrilon.cz/cs/caste-dotazy/?ot=18#ot18

jandalinka
30. srp 2008

motylek dík 😉
A já dostala doporučení,že Nutrilon 1se může klidně dávat i do 7měsíce jak kojený,tak nekojený a pak přestoupit na 2.ALe je pravda,že pokud mimi nestačí,tak dát jak je napsaný na krabici. 😉

motylek
30. srp 2008

Ale Nutrilon HA2 je od jiného měsíce než obyč. Alespoň podle krabice. Na obyč dvojce je od ukončeného 6.měsíce a na krabici HA2 je od 5.měsíce, takže od ukončeného 4.měsíce 😉 . Ale taky jsem slyšela, že na dvojku se má přejít s příkmama, že se pak lépe mimčům tráví, že jim to mlíčko nějak pomáhá.

jenjanka
30. srp 2008

Na obyčejne dvojce je napsano od 5měsice takže od ukončeneho 4měsice

motylek
30. srp 2008

No když si najedeš na jejich stránky, tak tam mají od 6.měsíce, tak si asi můžeme vybrat 😀

jenjanka
30. srp 2008

No asi jo,no ja unas kupuju dvojku a mam ji od 5měsice tak to je jedno asi jich vyrabi vice 🙂

makinka.1
5. zář 2008

Chci se zeptat,myslite,ze muzu kombinovat Nutrilon 1 s 2?Pres den 1 a na noc 2?

kaca26
5. zář 2008

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat zda vaše děti jsouv těchto ještě horkých dnech protivné. prototže malá je k nevydržení. Pořád pláče 😢 a v noci se hodně budí. Teplotku nemá a bříškomá taky v pořádku. Nevím no. 😢

kraste
7. zář 2008

ahojky,
kaca26 a nerostou prckovi zoubky? to tak bývá, že ty děti jsou neklidné.

kaca26
8. zář 2008

kraste: no hele to mě nějak nenapadlo. 😀 ale nebylo by to moc brzo?? 😲

radka.m.
8. zář 2008

ty zoubky,to určitě není moc brzy,má první dcera měla na 3měs,ostatní měli do 5měs.

makinka.1
12. zář 2008

Tak jsem parave zjistila,ze zacali vyrabet N2 v jinem slozeni a na jejich strankach je napsano,ze je od ukonceneho 6.mesice...Chtela jsem zacit davat ted dvojku a mam 4 krabice toho staryho (od 5.mesice).Z infolinky mi napsali,ze pokud jsem jeste nezacala,mam pockat,pokud uz delsi dobu davam dvojku,tak plynule prejit na ten novej.Tak nevim co znamena "delsi dobu",nerada bych mu ted dala starej typ a pak zjistila,ze uz ho doprodali a musim najet na novej moc brzy...Babo rad...

kraste
13. zář 2008

kaca26: na zoubky brzy není, já i má ségra jsme měly obě ve 3 měs 2zoubky. Moje malá strašně slintala už od 2měs, ale vylezly ji až v 5měs. Takže to můžou být zoubky, třeba se to tam v té pusince už chystá.

theresa
5. říj 2008

Holky prosím o radu, malej už za chvilku bude pít 150ml dávky Nutrilonu, jaké lahvíčky používáte? My máme Avent 125ml s jednou dírkou a uvažuji o koupi Avent 260 ml, která má dvě dírky? Mám je koupit, nebo koupit jiné lahvičky s jednou dírkou? Opravdu nevím.

pepibubu
6. říj 2008

Theres, my po výplatě naklušeme nakoupit Aventky 260ml 🙂 Zatím máme malé, ale drahoušek už jaksi zvládá vypít víc, takže 125ky jsou fakt málo. A taky jsme Nutrilonový, i když občas si říkám že v Nutrilonu probaští exotickou dovolenou pro celou rodinu a hraje mi v hlavě přechod na Sunar, ale když mu dělá dobře... Drřív jsme brali Bebu - na tu ho naučili v porodnici protože nám nejde kojení od malička - a to byl chudinka zabetonovanej, a po Nutrilonu Comfort kaká a prdí extratřídu... tak asi nebudem riskovat a každých 5 dní vypláznem 230 kaček za pixličku 🙂

theresa
6. říj 2008

Ahoj Pepi, tak to jsme na tom stejně. Tak že taky půjdete do těch větších dvoudírkových Aventek? Já dávám Nutrilon 1 HA a taky kupujeme tak každých 5 dnů novou. Malej kaká taky krásně a prdíci mu taky jdou, ale i tak mu dáváme BabyCalm, pro jistotu a ze začátku měl s prdíkama problém, moc plakal.

motylek
6. říj 2008

Tak já jsem se taky rozhodla, že malýmu budeme dávat sunar, že něco aspoň ušetříme, no pěkně jsem narazila. Malej mi jí málo i toho nutrilonu (kolem 100ml, víc do něj nedostanu), ale co dělal se sunarem. Pil třeba 30ml a už nechtěl, mohl se zbláznit, takže jsme vyhodili 220,- do koše a vrátili se k nutrilonu.

motylek
6. říj 2008

Jo a pokud vám mimi neblinkají, tak klidně dejte lahvičky s dvěma dírkama.