Jak mimča snášely přechod z Nutrilonu 1 na 2?

monik111
16. srp 2007

Ahoj,
nevím jestli je tu téma na toto téma 🙂
Ale jelikož už nekojím,tak mě zajímáji vaše zkušenosti.Ukončily jsme 4měsíc a proto nám mudra řekla,že mamé přejít z Nutrilonu 1 na 2. A já mam obavy aby to pro Verču nebyla moc veliká změna.Tak se chci optat jaké s tím máte zkušenosti.A jak to vaše mimča snášely-ten přechod a tak.
Moc díky za rady 🙂 🙂

luucia
18. únor 2008

gandy, malá po Comfortu prdí jak starej chlap a i tak smrdí 😝 😝

kacerka
18. únor 2008

gandy, taky máme Comfort a když si Kája prdne, tak jdu automaticky, že ho přebalím a pak zjišťuju, že plína je čistá - prostě smrad hroznej 😀 😀 😀

kacerka
18. únor 2008

leninn - manža má taky lehkou alergii na pyl a dr. to ví - chodil k němu jako malý kluk a HA nám nedoporučil. Kdybys kojila, tak bys taky v MM neměla protilátky na manželovy alergie 😉

gandy
18. únor 2008

Já myslela že třeba po tom comfortu nemají prdíky, že bych to zkusila, ale jestli je máte taky, tak měnit nebudu. Vyhovuje nám normoš... Alergie ani já ani manžel nemáme, takž super. 😅

kacerka
18. únor 2008

gandy, ale to je dobře, že mají prdíky - ale nebolí, nebo aspoň ne v takové míře, jako předtím 😉

leninn
18. únor 2008

Kacerka: Tak já se tedy dr. zeptám, jestli to HA ještě musíme používat a jak dlouho, je to i dost drahé...a ta jeho alergie je opravdu krátká a já nemám žádnou...
a máš pravdu že v MM nic takového není...

llucka
19. únor 2008

Já se na to taky chci Dr. zeptat, jak dlouho být na HA. Ale jdeme až v březnu. Je pravda, že jsme oba s manželem alergici. Stejně by mě zajímalo, jestli to fakt má na to vliv .-/ Říkala jsem si, že možná ještě to HA 2 bych kupovala, ale pak bych kolem toho roku přešla na normální Nutrilon. Uvidím, co na to Dr.

kacerka
19. únor 2008

Holky, já taky doufám, že od dvojky už nebudeme muset dávat Comfáč a bude stačit normální 😝

kupinka
19. únor 2008

Mi říkala mudra,ať s HA vydržíme aspoň do půl roku...MM to spletl a koupil v pěti měsících normoš,tak jsem to neřešila...

leninn
19. únor 2008

Ja jdu k dr. zítra, tak pokud nezapomenu, tak se jí zeptám, jak dlouho máme HA používat a pak se podělím o rady...

leninn
20. únor 2008

Tak jsem dnes byla u dr. Barunka naštěstí přibrala, važí teď 4600g.
Ptala jsem se na to, do kdy používat HA a naše dr. mi řekla, že do 1 roku určitě....takže já to raději riskovat nebudu, abych Barunce zbytečně nepřivodila nějakou alergii...
Ale rozhodla jsem se, že zkusím přejít z Nutrilonu na Bebu. Uvidíme, jestli to půjde. Je to levnější a kamarádky ji používaly a byly spokojené. Tak snad ji bude Barunka papat, jinak bychom tedy museli zůstat u Nutroše...
Dobrou noc

lu777
29. únor 2008

holky, prosím vás, poradíte, kdo máte Nutrilon Comfort? my na něj přešli v neděli, bříško o trošku lepší, ale špatně se mi rozpouští... už i míchám lžičkou a pořád se mi stává, že na konci je to tak hustý, že to neproleze a malý se mi vzteká.. ten zbytek do něj pak už nedostanu a zbytečně ho vyhodím 😝

měla jsem Nutrilon HA a ten se rozpouštěl fantasticky, ale Comfort je jiný, i flašky jsou víc mastné, ale to neřeším, jen když mu to malinko uleví s tím bříškem...
dáváte nějak víc teplejší vodu nebo jak to přesně děláte? oni tam píšou asi deset vteřin zašejkovat, ale to bych toho třetinu vyhodila, to mi tam zbyde kaše 😕
savičku máme velikost 2, tak nevím, Matýsek je malý, ale mám mu na tohle koupit ještě větší savičky, aby to prolezlo nebo jak to děláte?? 😕 😕

díky moc!!

kometka5
29. únor 2008

já tedy používám normální Nutroš, ale je fakt, že se mi ve vlažné vodě rozpouští hůř, dávám tam mlíko hned jak dovařím vodu, 2min. odstát a protřepat, že zacpu savičku a třepu a je to úplně bez problémů. Ale comfort opravdu může být jiný, netuším...
a savičku mám normálně 1, když má 2, tak jí to teče všude možně.

pekkra
29. únor 2008

Tak my používáme nutráč comfort a dávám to teda do docela dost teplý vody,řekla bych i do horký a pořádně protřepat,někdy to nechám i 10 minut stát. Dřív to psali i na pixle,ale co je nový obal,tak to tam nepíšou.
No a většinou se mi rozpustí všechno.

lu777
29. únor 2008

díky holky 🙂
aha, takže asi tu ohřívačku nastavit na víc minut..
já právě netřepu, ale míchám, protože to dělá míň pěny a to jsem si všimla, že je lepší na to nadýmání 😕

s tím stáním právě nevím jak to udělat, on jak se vzbudí, tak se většinou šíleně vzteká, že má hlad, až chraptí.. takže mám i vodu nalitou v lahvičce předem a hlavně v noci se to šikne, to se většinou vzbudí pozdě a pak šílí, takže jen zapnu ohřívačku, pohoupám nebo přebalím a snažím se servírovat co nejdřív 😅

ve dne bych to někdy mohla nechat odstát, ale docela často jsme zas někde venku, takže to musím udělat předem a vzít do termosky..

no nevím, tak to asi zkusím nastavit na víc a uvidím jestli to pomůže.. tuhle jsem to nechala i dlouho odstát a stejně tam byla skoro kaše a malý bez sebe, protože pak nemá plnou dávku a lžičkou to do něj nedostanu, je na to malý a plive to.. 🙄

jaku
29. únor 2008

Ahoj holky, my taky máme nutrilon comfort a rozmíchávám lžičkou. Malej mi hodně trpí na prdíky, ublinkává a na základě doporučení jsem si pořídila lahvičku dr.Browns - jukněte na www.drbrowns.cz - je fakt super, hodně nám pomohla. Dá se sehnat na MMB, v obchodě jsem ji nikde neviděla a není zas tak drahá (kol 120 kč za 120ml)

kim
29. únor 2008

lu777: taky jsem na comfortu a mám tyto postřehy: když nasypu prášek do vody těch 37 st. a protřepu, tak je obsah lahvičky hodně řídký, že mi ani nejde vykápnout savičkou na předloktí...tudíž do frknu na těch doporučovaných 10min zpět do ohřívače, občas jdu prošejkovat a je fakt, že když jsem nucená malýmu dát jídlo dřív než za 10 min.tak v tom plavou takové jakoby krystalky(přijde mi to jako střípky)když to opravdu nechám odstát 10 a víc min.obsah je plně rozpuštěný a fakt to i zhoustne, je to takové hooodně řídké lepidlo, ale savičkou už kapka ven na předloktí jde 😕 tak jsem z toho jelen...jinak teda vodu ohřívám v ohřívači a víc jak těch 37 st.to nemá a lahvičku máme Aventku se savičkou č.2
Co se týká prdů...tak si myslím, že stejnak to míchání moc nepomůže, nebo myslíte, že je to lepší???Já kapu sab.simplex, to je odpěňovačka 😉

luucia
29. únor 2008

My používám taky Comfort a vodu mám v ohříváčku na 37stupnů a malá když má hlad, tak jen nasypu Nutrouš, zamíchám a hned jí to dám. Nic nenechávám odstát a pije v pohodě, nikde se nic neucpává. 😉

lu777
29. únor 2008

Kim: teď jsem nastavila ohřívačku na 5.5 minuty místo 4 (nemáme to na stupně, ale na minuty) a dobrý, všecko se rozpustilo 🙂 lžičkou jsem to nemíchala, ale pořádně jsem to prošejkovala, chvilku počkala a pak ještě jednou uprostřed krmení

jo, Sab máme taky, bez toho by to nešlo ani s Comfortem 🤐 dávám 15 kapek do každého jídla, jak dám míń, tak to je konečná.. takhle ještě pořád to nadýmání má, ale dá se to jakžtakž 😝 doufám, že to okolo těch 3 měsíců přejde, půlku dne kvůli tomu pobrekává a to jsme vyzkoušeli fakt snad všecko

kuskus
29. únor 2008

my jsme měli ohřívačku nastavenou na určitou teplotu,večer,vlastně jela celý den, jsme tam měli láhev s vodou a ta udržovala stejnou teplotu a když došlo na krmení dali se tam jen odměrky nutrillonu,zamíchalo se a putovalo do pusinky našeho miláčka..bylo to super..takže ohřívačka jela nějakou dobu nepřetržitě..i teď ještě malá dostává mlíčko ráno a večer a ohřívačka je stále v provozu,teď už jen přes noc...ale pohodlí je pohodlí..v mikrovlnce při ohřívání se nikdy netrefím do správné teploty 🙂 😀

leninn
29. únor 2008

Lu77: jakto že jsi přestala používat HA?
My ho používáme stále, moje dr. řkala, že je to ideální tak do 1 roku...

maly_strom
1. bře 2008

Holky prosím vás, kolik jste dávaly/dáváte mimískům ve 2 měsících a 4 týdnech? Malá váží odhadem necelých 5,5 kg (k doktorce jdeme ve středu, tak budu znát přesnou váhu). No a 120ml ji už nestačí. Tak jí dávám 150ml a za chvíli má vypito. Někdy vydrží ty 4 hoďky, jindy má po 3 hodinách hlad. Takže jednou máme 5 krmení za den a jindy 6. A otázka zní : nepřekrmuju ji? Blinkat neblinká. Ale je teď, zhruba poslední 2 dny strašně neklidná, zvlášť večer. To dřív nebývalo 😕 No a máme Nutrilon HA, a na krabici je napsané, že 150ml dávat buď ve 3 měsících, nebo když je váha 5,5 - 6,5 kg a jen 5x denně. Tak fakt nevím, no ... 🙄

Leninn moje doktorka není skoro vůbec zastáncem HA, no tak nevím. Mám v plánu malé dávat HA minimálně do 6 měsíců, ale doktorce to říkat nebudu, nemíním poslouchat blbý kecy 😝

leninn
1. bře 2008

Maly_strom: Moje Barunka (3.měsíce,2.týdny) pije 5-6 denně 120ml, když jsem ji dala 150, tak to vypila, aale ublinkavala, takzže jí dávám 120ml a když hodně brečí, což se stalo asi jen jednou, tak jí ještě 30ml dodělám...

S tím HA je na tom každý doktor jinak, nevím, co si mám vybrat...

leninn
1. bře 2008

A já mám dotaz, teď chci dávat BArunce čajík, zdá se mi, že má docela pevnou stolici, ale vůbec nevím, kolik tak asi pro začátek....a jak potom
Poraďte, díky

iza
1. bře 2008

maly strom : dávej 150 a klidně po 3 nebo 3,5 hodinách....terezka je ještě malá musí mít kratší intervaly v dávkách..ona když nebude chtít tak to nedopije
Co se týče toho HA...myslím, že když není v rodině alergie stačí ho dávat do ukončeného 4měsíce..alergici by měli vydržet dýl(buď do 9měsíce nebo do roku)
leninn nekojené děti do 4měsíce by měli cca do 100ml převařené koj vody nebo čajíku denně(hlavně pokud je teplo)..pak se to zvyšuje

maly_strom
1. bře 2008

Izo díky🙂 Je fakt, že občas něco nechá, ale tak max.10ml, jinak zdlábne všechno. Asi si s tím nebudu lámat hlavu, poku dbude chtít 6x za den, tak je dostane. Mě taky nikdo v jídle neomezuje.
K tomu HA, manžel je alegik. Slyšela jsem, že stačí jen do 6. měsíce a má doktorka by HA nedávala vůbec. Do toho 9.slyším prvně 😕
Holky a jak poznáte, že má mímo žízeň? 😅 Já myslela, že mlíko jak MM tak UM stačí do ukončeného 4.měsíce a čajík nebo voda se dávat nemusí?

iza
1. bře 2008

teď jsem zrovna četla, že pokud mimčo počůra denně 6-8 počůraných plenek(do 8.měsíce) tak se čaj dávat nemusí...ale třeba kamarádky chlapeček míval vyschlý rtíky a tak mu začala dávat sem tam cucnout čaje...každé mimčo je hold jiný...
třeba Jáchymek nechce skoro vůbec nic pít...a tuhle jsem ho nějak nabalila, byl v nevětrané místnosti(na návštěvě ) a začal se tak nějak ošívat,pobekávat..tak jsem vytáhla šťávičku a dala mu napít a on vyzunknul 120ml 😅
malystrom : no ono jeto asi co mudra jinej názor..6, 9, 12 měsíců 😅

leninn
1. bře 2008

Iza: Barunka počůrá rozhodně víc plínek, než 8, ale jak už jsem psala...má teď poslední dobou dost tuhé kakání, tak jsem začala mít strach, jestli nemá málo tekutin....
Dřív měla kakání řítké
Byla jsem odpůrcem čaje i vody, chtěla jsem dávat jen mlíčko, ale to bylo do doby, co jsem kojila, myslím, že teď, když už jsme jen UM, tak je všechno trošku jiné...

vinynka
2. bře 2008

ahojky mi jsme na nutrilonu a malému dávám pít čaj už od 2měsíce do má nutrilo bohužel jsem neměla mlíčko. doktorka říkala že nutrilon je strava a nedá mu to tekutiny ted je malému 8měsíců a vypije za den půl litru čajiku. 🙂

abinka
2. bře 2008

čaute maminy,

Mám dotaz,Může nutrilon komfort méně zasytit než normal??Už třetí mamina se stejně starým miminkem my řekla že spí celou noc a my se pořád budíme.Nemůže to být tím komfortem??