Jak mimča snášely přechod z Nutrilonu 1 na 2?

monik111
16. srp 2007

Ahoj,
nevím jestli je tu téma na toto téma 🙂
Ale jelikož už nekojím,tak mě zajímáji vaše zkušenosti.Ukončily jsme 4měsíc a proto nám mudra řekla,že mamé přejít z Nutrilonu 1 na 2. A já mam obavy aby to pro Verču nebyla moc veliká změna.Tak se chci optat jaké s tím máte zkušenosti.A jak to vaše mimča snášely-ten přechod a tak.
Moc díky za rady 🙂 🙂

anchsunamun
6. čer 2008

Maminky poraďte mi.Ondrovi jsou 3 měsíce.Baštíme klasickej Nutroš v zelené krabici. Měl by hamat 150ml a to 6-krát za den, ale sní jen 80ml.Pořád nejsem přesvědčená tomu, že mu to stačí.Myslíte, že jsou mé obavy zbytečné???

jaku
6. čer 2008

Anchsunamun a nepije ti třeba častěji?

anchsunamun
6. čer 2008

Myslím,že pije docela normálně, ale nevím kolik by mělo vypít mimčo v jeho věku... Zatím vypil 100ml heřmánkovýho čaje od Hippu, ale tím to určitě nekončí....

jaku
6. čer 2008

Možná bych mu nedávala tolik čaje a radši bych mu nabídla mlíčko. Někde jsou tabulky kolik mají mimča vypít, myslím, že to je průměrně 150ml na kg váhy - to zn. váhu vynásobíš 150 a vydělíš počtem dávek kolikrát ti pije. Nemusí ti tolik vypít naráz když by pil častěji. Jinak pokud je Ondra veselý a dobře přibývá tak bych to moc neřešila- mě kojící kamáradka správně řekla-hlavní je přibývání a spokojenost mimča- ona taky neví kolik jí mimčo vypije a třeby má holt menší chuť, každý přece nemůžeme jíst podle tabulek.

anchsunamun
6. čer 2008

To je asi fakt, hlady nekřičí je asi opravdu spokojený, usmívá se povídá a atd.Děkuji za radu. Uvidíme jak to s ním bude, až pojedem na vážení příští měsíc....

lu777
7. čer 2008

holky, můžu se zeptat jak jste přecházely z Nutrilonu 1 na Nutrilon 2??
nějak postupně, jakože třeba jeden den jedno krmení tou dvojkou, další den dvě krmení atd. až třeba za týden jste krmily jen tou dvojkou? 😕

my jsme napůl na Nutrilonu Extra 1 a tak dvakrát denně ještě dávám Nutrilon Comfort 1, protože občas míval velké potíže s bříškem, teď už lepší, ale třeba Sabu má pořád maximum kapek a nemůžu snížit...
teď ale už jí večer kaši a dr. řekla, že máme dát v poledne zeleninu, že přibírá dost... a přejít na Nutrilon 2

já jen aby to na něj nebyl šok, ta dvojka je asi o kus jiná..
můžu třeba nahradit tou dvojkou ty krmení s tím Extra? takže bysme měli pak Nutrilon 2 a do toho Nutrilon Comofort 2 (teda esli se dělá)... abych si jako byla jistá, že to bříško bude ok 😕

snad je to pochopitelný na co se ptám 😕 ? 😅 😅

jaku
7. čer 2008

Lu777, taky jsem tohle nedávno řešila,volala jsem i na nutricia linku. Nutr.1 můžeš používat do ukončeného 6.m. Nutrilon comfort se 2 dělá, my jsme sice na AR, ale to jedno. Přecházela jsem na 2 týden po zavedení příkrmů-aby to nebyla rána tolik změn naráz. Jinak jsem to kombinovala asi 2 dny 1 a 2, abych dodělala 1 a byl to postupný přechod. Náš prcek má hodně citlivý zažívání, tak ho 3-5 dní po tom bolelo bříško, ale pak se to srovnalo. Jo a pil ho míň než 1. Taky se mi hodně osvědčilo 1xdenně zamíchat probian do mlíka- je to probiotikum a doporučují to i při přechodu na příkrmy.

ivulinda
7. čer 2008

Holky tak jsem zlusila ten Nutrilon AR a je fakt takový jak jste říkaly.Lepí a dělají se hrudky,tak jsem koupila sunar a dneska ho malé zkusím dát.má krásnou barvu a hezky voní a je fajně sladký.Takže jsme přešli na sunar 🙂

vladimuraz
7. čer 2008

Lu, moje malá má taky problémy s bříškem, ale přechod zvládla na 1*. Vůbec to nezaregistrovala 🙂 . První dva dny jsem jí to míchala tak půl na půl. A stejně Jako jaku přidáváme Probian, tím se to bříško hodně zlepšilo.

Anchsunamun, já bych se na tabulky vyprdla, každé dítě je jiné, moje malá nevypije tolik mlíka ani náhodou a je spokojená. Váží 6 kg a pije tak 100 ml 4x za den + příkrm a kaši.

Jo a v Tescu je teď nějaká akce a Nutrilon 2 - 800 g stojí 199,- Kč 😉

lu777
7. čer 2008

Jaku a Vladimuraz : díky 🙂 no my jsme právě asi v bodě překopání celého jídelníčku 😝 tak právě to chci dělat opatrně, abysme si nenaběhli
jinak ten Probian Mimi taky dávám teď co jsme začli s kaší navečer 🙂

já zkusila minulý týden snížit kapky Sab z 15 na 12 a myslela jsem, že dobrý, ovšem za čtyři dny měl pěkné křeče a budil se i v noci, takže jsme zas rychle zacouvali zpátky.. tak možná nevím jestli i s tím Nutrilon 2 nepočkat.. když přibírá dost, tak bych i mohla počkat, si říkám 😕 ?

možná nejlepší zkusit dát místo toho Extra ten Nutrilon 1 a pak dát v poledne zeleninu.. a až si tohle sedne, tak teprve přecházet na 2?? 😕

lu777
7. čer 2008

a holky, když měli vaši prckové taky potíže s bříškem, dáváte večer kaši? 😕 nebo na co se chystáte k večeři? my dáváme tu kaši (Hami rýžová a do toho Nutrilon Comfort), je to týden, zatím vcelku ok, ale víc kaká a je to takové lepivé, tak nevím jestli je to pro něj to nejlepší..
ale co dát jiného k večeři, když mám už dávat příkrmy? 😕

se stydím, takovejch otázek 😅

luucia
7. čer 2008

Ahoj Lu777, já sem začla po 4. měsíci taky dávat kaše a malá měla děsný bolesti bříška, měla zácpu,.. tak sem přešla zpátky na mlíko k večeři a dávám ho pořád. Kaše je u nás zatím zbytečná, pže i po mlíku spí 12 hodin, tak jí nechci zbytečně bříško zatěžovat kaší 😉

Jinak my sme na nutrilon 2 přecházeli až v 6 měsících, říká se, že dokud jim 1 stačí, tak není nutná změna. Myslím, že se zavedením příkrmů je toho na ty mimísky až dost. Tak bych to dělala postupně. 😉

adriana1
7. čer 2008

Ahoj, my máme zatím 1. Nejdřív sem dávala 1 tu klasiku jenže jí to nestačilo tak sem dávala extra hrozně se kroutila a trpěli sme na prdy a taky sme měli bílí povlak na jazyku tak sem přešla na comfort a v pohodě. Už se to srovnalo takže se vrátím k 1 té zelené pixli a budu jí dávat dotoho 2x deně comfort

kim
7. čer 2008

Zkuste kaši, ale jahelnou, ne ty rýžové, rýže všeobecně staví, tak možná proto ta lepkavá stolice a jde mimískům třeba hůř kakat a bolí to v bříšku 😉

lu777
7. čer 2008

Luucia: díky 🙂 nj, taky nevím proč už podle dr mám dávat 2 když přibírá až moc... 😕 😕
s tou kaší nevím.. jí v 19 kaši, ve 22 Nutrilon Extra a stejně se budí okolo třetí.. teda zatím, jsou to asi tři dny co je stopro na té kaši...
tak já nevím, asi ji zkusím ještě několik dní a když bych viděla, že se budí stejně a nebo ho bolí bříško (zácpu neměl, ale je to takový lepidlo a kroutil se a nechtěl na bříško), tak ji vyřadím a místo toho dám Nutrilon Extra jako to míval předtím

do toho pomalu snižuju dávku v noci (budí se okolo 3.), ještě tak 3-4 dny a bude prakticky na nule, pak nabídnu čaj, vodu nebo dudel.. čekám ale řev 🤐 jenže je fakt už teď oplácanej a dr. noční krmení už fakt neodporučila, plus vidím, že se fakt budí ze zvyku, ne z hladu..

no a přespříští týden teda zavedu tu zeleninu k obědu... nebo to udělat naráz s tím utnutím nočního jídla? podpoří ten příkrm v poledne nějak ten noční spánek? dr. tvrdí, že jo, já teda nevím

a s tím mlíkem teda radši žádnou změnu zatím provádět nebudu.. myslím, že toho zatím máme oba dost na práci 😝 😅

lu777
7. čer 2008

Kim: a ta jahelná je bez lepku? jaká to je značka?

lu777
7. čer 2008

našla jsem tuhle..
http://www.promimino.cz/detail/nemlecne/holle-b...

ta vypadá dobře.. kde to v Praze kupuješ, Kim? že bych to prubla..

vladimuraz
7. čer 2008

Lu, na tu dvojku Ti asi doktorka poradila přejít právě proto, že moc přibírá, ne? Moje doktorka říkala, že ta 1 má víc sacharidů a já nevím čeho, aby děti rychleji přibrali, a ta 2 má zas jiné složení, které nejde tak na tloušťku, ale má snad víc vitamínů a látek, které větší děti už potřebují. Já to nezkoumala, věřila jsem doktorce... jinak večer tu kaši nekrmím lžičkou, protože mi krmení v poledne a pak přesnídávka lžičkou bohatě stačí, pokaždé zestárnu o 10 let (viz album), ale dělám jí řídkou do lahve. Malá toho ale vypije hodně, tak 200-230 ml. Přesto se stále budí na jídlo v noci, tak mezi 4.-5. hodinou. Ze začátku jsem jí to párkrát lžičkou dala, ale byla to hrozná kejda, my se zácpou bojujeme neustále, a bylo to horší. Po téhle řídké kaši problémy nemáme.

kim
7. čer 2008

Lu77: jj přesně tuhle máme a z téhle netové prodejny.Nechávám si to od nich vozit, chtějí za dovoz tuším 70Kč 😉 Je bez lepku, ještě mají z ovesných vloček, ale ta hrozně ucpává savičku, takže ta jahelná je na to lepší!!!!Mají i s příchutí jablka, taky máme, ale ještě jsme nezkusili 😉

jaku
7. čer 2008

Mě dr. doporučila přechod na 2 v okamžiku kdy malej pil 1 přes 1l denně a byl hladovej - prý to je ta hranice. nestačila mu 180ml dávka a víc jsem mu dávat nemohla kvůli refluxu, měl hlad už po 1,5h, zatímco 2 mu stačí 120ml.
S kaší jsem začínala naposled - a hodně opatrně právě kvůli zácpě - dala jsem mu třeba 60ml kaše a zbytek mlíka, takhle asi týden a pak teprve plnou dávku kaše. Protože jsem se bála rýžové kvůli bříšku, koupila jsem rýžovo-kukuřičnou od Sunarky a ta je perfektní, ta kukuřice malinko projímá a zvlášť když jsem mu tam zamíchala trochu švestkové frutapury, kterou mi samotnou nechtěl.
Jo holky, viděla jsem v DM od Alnatury jáhlovou a myslím špaldovou kaši, jsou od 4.m, nezkoušely jste to některá?
No a musíme se pochlubit-doufám, že ne předčasně, ale zkoušíme najet na obyč nutroš z AR, zatím to střídám ob dávku, ale vypadá to, že to blinkání snad ustoupilo. teda ublikne, ale ne už tolik.

lu777
7. čer 2008

Vladimuraz: aha, tak to nevím, že ta 1 má víc sacharidů.. ona to nijak nekomentovala, jen mě tlačí dost rychle do příkrmů a teď i do té 2, tak nevím.. mrknu na to na netu kolik má která sacharidů nebo kJ..
víc má určo vápníku a železa, to jsem si všimla..
já bych na tu 2 šla hned, ale mám strach z toho bříška.. no nic, nejdřív vyřeším tu kaši a to noční jídlo jestli to půjde a pak se vrhnu na tohle.. 😝 😅

Kim: díky, aha tak se na ten netový obchod podívám, že bych to zkusila.. myslím, že ta kaše navečer je dobrá jako že se naučí na větší večeři, pak sváču v polospánku ve 22 a pak aby spal v noci, no.. ale nechci aby ho bolelo bříško, za to to nestojí...
jinak koukám, že obě dáváte kaši do lahve.. my prý máme dát na lžičku, aby tak nehltal.. pobrekává u toho, podle mě mu chybí sání, jinak totiž pusu otvírá a většinou i polkne.. tak to občas proložím dudlíkem, aby si postupně zvykl.. 😅 ¨

jo, a Kim, Tobě se v noci taky budí? 😕 nebo jste nějak odnaučovali? 😕

holky, díky moc! 🙂

jaku
7. čer 2008

My jsme lžičkový, náš prcek vzorně jí ze lžičky, takže v tomhle u nás problém není. Moc se mi osvědčili lžičky z DM, jsou perfektní tvarem i velikostí do dětské pusinky.

lu777
8. čer 2008

Matýsek taky vcelku jí ze lžičky, na to že to je jen asi deset dní 🙂 jemu jde asi o to sání, jak mu dám mlíčko, tak je klid.. včera měl už jen 20 ml za tou kaší a stejně celej blaženej 😅 tak uvidím co bude dneska, to už bude jen kaše 😕

jinak zkusím tu jahelnou kaši nebo co dáváš Ty, Jaku 😉 a uvidíme.. včera bříško dobrý, kakal normálně taky, ale po kaši se zatím budí naprosto stejně, spíš snad dřív ještě.. tak pokud uvidím, že to na spaní nefunguje, tak ji snad ani nebudu dávat.. je s tím jen práce navíc a myslím, že je kaloričtější a to fakt nepotřebuje.. no uvidím za pár dní..

jinak jsem koukala na stránky Nutrilon ohledně energie v různých Nutrilonech - a nic tam o tom není, jen se vychvalujou, ale nemají tam ani ty štítky z krabic se složením .. jako popravdě stránka nic moc informativní, teda vypadá jako informativní, ale je to samá reklama 😝 😝 😅 🙄

jinak Jaku: u nás se taky pil litr mléka denně a bylo to tak tak na udržení, tak jsme začli kvůli tomu s tou kaší a Nutrilonem Extra.. se teď jen děsím, až dám zeleninu, aby se mi na jídlo nehlásil jako kamarádce, po hodině 🤐 😅

kim
8. čer 2008

Lu77: po pravdě na noc kaši jako takovou nedávám...abych to vysvětlila, máme nesnášenlivost laktozy, takže jsme od 2.měsíce na spešl Nutrilonu bez laktozy a po té máme dost zácpu, Dr .mi radila vývary z vloček a dávat mu to, trochu to pomáhalo, ale nic moc a té práce s tím 😢 takže jsem hledala vše, co změnkčuje stolici a narazila na tuhle jahelnou kaši, takže já dávám do každé dávky mlíčka jednu odměrku z Nutroše téhle kaše, tudíž večer hustší taky nedělám, pořád jen tu jednu odměrku...kakání je lepší, i když z 90% s rourkou 😢

Co se týká noci, tak do 4.měsíce spal celou noc úplně vzorně!!!!Od 4.m se začal v noci budit, pobrekávat, myslela jsem, že zuby, ale stále nevylezl ani jeden, tak nevím, co to je 😕 ale stačí nám naštěstí jen se napít čaje a spí dál, takhle za noc se vzbudí tak 3x a pak k ránu už ho beru do postele k nám a to pak chrní líp 😎

kim
8. čer 2008

Jo a co se týká večer jedení ze lžičky..tak to by u nás asi nešlo, je už tak utahaný, že by kaši lžičkou asi nezvládl a řval by u toho

lu777
8. čer 2008

Kim: tak to mě mrzí, že má maličký takové potíže 😒 to máš teda starosti 😒

jinak Matýsek když je ztahaný, tak pobrekává, ale zároveň jí.. a když je odpočatý (dá si šlofíka po 5. hodině), tak je ve výborné náladě, ale pak moc nechce jíst.. 😅 nevím co si z toho mám vyvodit.. nevím jestli mu ta kaše chutná, nejdřív to vypadalo, že fakt jo, teď zas ne.. no uvidím, až dám zítra poprvé mrkev.. když bude jíst ze lžičky ok, tak je to tou kaší.. a když ne, tak je to tréninku s lžičkou..
no je to teda.. furt něco, člověk aby na to měl dvě univerzity 😅

ivulinda
8. čer 2008

kim to nám źačla malá dělat taky s tím,že pobrekává a budí se v noci.Od 3měsíce spala hezky celou noc a ted se budí takhle,a taky nevím proč!!ale zase usne a vzbudí se až ráno 😉

jandalinka
9. čer 2008

Holky!Potřebuji poradit.Od zhruba 6.měsíce jsem musela krom kojení ještě na večer dávat Nutrilon2,takže nic jiného jsme zatím nevyzkoušeli a nebylo ani potřeba.Ale minulý týden mi přišel poštou dárek,kde byli příkrmy a krom toho i mléko Hami2,ale nevím zda až nám dojde Nutroš,tak zkusit Hami a pak se zase vrátit k Nutrilonu??!! 😒Ať tedy Hami vypotřebuji.Anebo raději někomu darovat a nezkoušet.nevím,co by to udělalo s bříškem malé? 😖

jaku
9. čer 2008

Hami je jiná značka než nutrilon, když jí to dáš 1x tak se nic nestane, dle mě ani moc nejde poznat účinek z jedné dávky pokud by to vyloženě nesedlo.

romana.st
9. čer 2008

adriana1 : To se může prokládat Nutrilon 1 s Nutrilonem Comfort? Přešli jsme z Nutrilonu 1 Extra zase na Nutrilon 1 v zelené krabici. Ten Extra vůbec nezasytí, jak píší. Akorát mi příjde, že po něm teda pěkně tloustne 😒