Jak mimča snášely přechod z Nutrilonu 1 na 2?

monik111
16. srp 2007

Ahoj,
nevím jestli je tu téma na toto téma 🙂
Ale jelikož už nekojím,tak mě zajímáji vaše zkušenosti.Ukončily jsme 4měsíc a proto nám mudra řekla,že mamé přejít z Nutrilonu 1 na 2. A já mam obavy aby to pro Verču nebyla moc veliká změna.Tak se chci optat jaké s tím máte zkušenosti.A jak to vaše mimča snášely-ten přechod a tak.
Moc díky za rady 🙂 🙂

adriana1
9. čer 2008

Rom.: spousta holek prokládá 2nutrilony tak to jistě jde. V lékarně vědí velký houbec. Já ještě budu psát na nutrilon jestli to něčemu nevadí ale podle mě ne.

jandalinka
9. čer 2008

jaku:díky. 😉

misakulicka
9. čer 2008

Ještě kojím-ale Ondik minulý týden přibral jen 20 g, tak mě to vyděsilo, že už nemám pro něj dost mlíka-tak jsme včera zkusili poprvé Nutrilon 1 - 133ml a zblajzl to málem i s dudlíkem a pak spal a spal-až jsme ho museli na krmení budit. Teď-po 3 dnech přibral 70 g-takže nám poradili: stále kojit-ale zkusit asi 2-3x denně po kojení třeba 70ml Nutrilonu-aby byl pořádně napapaný.Jsou nám 3 měsíce a máme tu velikou krabici od včera otevřenou-do kterého měsíce se má ta jednička dávat?Obávám se, aby jsme ji stačili spotřebovat.

adriana1
9. čer 2008

misa.:do 5měsíce

jaku
9. čer 2008

Nutrilon 1 se může až do ukončeného 6.měsíce - info z linky nutricia - ale spíš bych se bála to mít tak dlouho otevřené - na krabici píšou do 4t od otevření spotřebovat. Jasně, že + týden nevadí, ale 3m bych už teda nedávala. Výrobci se chrání, to je jasný, ale já jsem na tohle docela opatrná.

nikkos
12. čer 2008

Ahoj holky, stalo se Vám někomu, že najednou dítěti přestal Nutrilon chutnat???

Náš malej už asi měsíc moc pít nechce. A zrovna teď ráno vypil trochu (asi 60 ml) mého odstříkaného a láhev s Nutrilonem už odmítl 😒 Řekla bych, že mlíčko spíš bere jako pití, takže si dá třeba 70 ml a už nechce. Kdybych ještě trochu nekojila, tak do něj tu denní dávku co by měl vypít, nedostanu ani náhodou ☹
Tak přemýšlím jestli by třeba nepomohlo přejít z Nutrilonu na něco jiného...? 😨

romana.st
13. čer 2008

adriana1 : Tak jsem psala do Nutrilonu a NEDOPORUČUJÍ MÍCHAT DVA NUTRILONY 😉

svoma
13. čer 2008

Ahoj Nikkos,třeba se ho přejedl.My jsme přešli z Nutrilonu,když jí bylo necelých pět měsíců. 😉

misakulicka
13. čer 2008

Milé maminy,
minulý týden nám Ondik přibral po týdnu jen 20 g a teď-po týdnu-kdy jsem začla dávat ten Nutrilon-tak jsme přibrali 400g-to jsou rozdíly,co?Doktorka mi řekla-jen tak dál-ted potřebuje nabrat nějaké ty tuky-stále ještě kojím-ale asi toho už není tolik co předtím-dávám 3 lahvičky Nutrilonu denně-vždy po kojení.A zdá se mi spokojenější.Mlíčku z krabice říkáme kamarád-protože nám pomáhá přibývat na váze. Jsem tomu moc ráda, že to takhle je, i když první den jsem to obrečela-že už asi nemám mlíčko pro svého kloučka-ale teď už to beru jinak-plně jsem kojila 3 měsíce-sestra vůbec a mamka jen 3 týdny-takže jsem prý v rodině rekordmanka:o)

panterka
15. čer 2008

ahoj holky, my jsme od 5. týdne na nutrilonu, nejdřív jsme měli HA a pak Nutrilon 1, jenže malej měl pořád hlad, tak jsme teď zkusili koupit ten Nutrilon 1 extra. Myslíte, že to nevadí, že mu nemůže nějak "uškodit"? Máte s ním zkušenosti? Může se dávat pořád? 😕

ivulinda
15. čer 2008

panterka a co má vadit?myslíš to,že jste přešli na Nutroš extra?já myslím,že to nevadí,my jsme taky tak přecházeli až jsme přešli na sunar 🙂 Takže bud klidná,nevadí to 😉

romana.st
15. čer 2008

ahoj panterka! Můj prcek má dva měsíce. Nejdříve jsme dávali Nutrilon 1 v zel. krabici. Maléj pořád brečel, tak jsme přešli na Nutrilon Extra. Dávali jsme mu ho asi měsíc, ale začal hrozně moc přibírat, tak jsme se vrátili zase na Nutrilon 1. Myslím si, že ten Nutr.Extra je stejný jako Nutrilon 1 v zel krab.
Malému jsme dávali Nutr. Extra 120ml, když jsme přešli zpátky na Nutrilon 1, tak mu také stačilo 120ml. A příjde mi, že má po Nutr. 1 lepšího hovňousa 😉

panterka
15. čer 2008

díky, holky 😉 on ten náš otesánek nevydrží ani 2 hoďky po jídle 😒 tak uvidíme. koukala jsem, že nutrilon 1 i nutrilon 1 extra jsou na to energeticky stejně 😅 no, on ten náš prcek má ve 2 měsících necelý 4kilča, tak si může dovolit trochu přibrat 😀 zkoušeli jsme i bebu, na který vyrostl náš první prcek, ale zdálo se mi, že měl Jáchymek po ní bolení bříška ☹

svoma
15. čer 2008

Ahoj Panterka,my jsme na tom byli stejně,Nutrilon 1 nám nestačil,tak jsme byli na tom Nutrilon extra a vpohodě a pak jsme přešli na Sunar. 🙂

lu777
16. čer 2008

ahoj holky

tak jsem zkusila včera a dneska dát jedno krmení Nutrilon 2 - a malej nějak blinká 😕
stalo se vám to někomu? je to normální na začátku?

svoma
16. čer 2008

Ahoj Lu,a už dáváš příkrmy? Jednička se může dávat až do ukončeného šestého měsíce a dvojka se dává až s příkrmama.A blinká ti přímo po tom Nutrilonu? Já teda nevím,já po Nutrilon 1 extra začala dávat Sunar.

jaku
16. čer 2008

My teda musíme být na nutrilonu ar kvůli blinkání-bohužel jiné mlíko ar 2 neexistuje 😢 , ale když jsme přešli na 2 s příkrmama, malého týden bolelo bříško a měl zácpu. Pak se to ustálilo, ale na prdíky trpí pořád ☹ . Přechod na 2 někdy nemusí být úplně bez problémů, ale může mu nutrilon nevyhovovat jako takový jestli jste ho předtím neměli.

svoma
16. čer 2008

Jaku a co zkusit ten nutriton do mlíka?

jaku
16. čer 2008

no to jsem zkoušela,ale asi mu právě nevyhovuje ta vláknina ze svat.chleba-to je vlastně ten nutriton-a je to součást toho nutrilonu ar, takže nám ot nic neřeší. V lékárně mi říkali, že bude na trhu nové mlíko Novalac mimo jiné i ve verzi AR, ale ještě ho nikde nemají. Je trošku dražší, než nutrilon, ale za "bezprdíkově" utrápené mimčo mi to stojí.

svoma
16. čer 2008

Jen aby bylo na trhu,dokud ho budete potřebovat.Já myslela,že větší děti s tímhle ale už nemají problémy,asi jsem se spletla.

jaku
16. čer 2008

Prý to někoho drží i do roka, my jsme ještě v normě- většinou to skončí s přechodem na mlíko 3, to už se v AR nevyrábí vůbec. Má to být novinka tak je dneska jdu do lékárny poprosit,zda by to někde nesehnali a neobjednali. jinak to je prý běžně v Německu a levnější, nemáme to daleko, tak bych to zkusila koupit tam a uvidíme.
Taky jsem si myslela, že už je to dobrý, dávala jsem den normální nutrilon a blinkal ho hodně, pak plakal, protože ho to trápilo, ale když má AR tak zas má pořád bolavý prdíky ☹ .

svoma
16. čer 2008

A co zkusit dávat sab simplex,zkoušela si ho?Na to bříško a prdíky,nám zabíral skvěle.

jaku
16. čer 2008

Taky,probiotické kapky,teď dáváme probian mimi, dávali jsme i kapky bylinkové pro mimča, prostě to pomůže nachvilinku-fakt ot bude asi tím mlíkem.

lu777
16. čer 2008

no příkrmy už dávám, kaši večer a teď pomalu zeleninu k obědu, dr. mi přímo řekla, že teda přejít i na N2
on blinká malinko vždycky, různě se točí a chce být na bříšku a tak, ale všimla jsem si, že po tom N2 blinká prostě víc i když se tak moc nehýbe a odříhne si 😕 😕 bříško zatím jinak dobrý, ale měl jen jedno krmení včera a jedno dneska, chci na to jít pomalu, vím právě, že s dvojkou bývají problémy

jinak předtím jsem měli Nutrilon Extra a Comfort, půl napůl, to bylo ok...teď pomalu Comfort vyřazuju, nechám ho jen navečer do kaše a chtěla jsem přejít na 2

jako ale co se týká nadýmání, tak my pořád musíme jet Sab 15 kapek do každé lahvičky, i do Comfortu, jinak je peklo.. zkusila jsem snížit na 12 a síla, tak jsem zacouvala rychle zpátky
.. a dvakrát denně dělám UM do fenyklového čaje.. jak tyhle dvě věci nejsou, tak je průšvih

lu777
16. čer 2008

Jaku: Probian Mimi dávám taky, jak často ho dáváš? já tak každý druhý den, buď do mlíka a nebo do kaše.. dávám to spíš preventivně, abych mu ulehčila ten přechod na příkrmy a N2

svoma
16. čer 2008

Lu,mě malá taky ublinkává,ale jen když je po jídle nebo se moc napije čaje a otočí se na bříško nebo se víc mrská,ale to je asi normální.

jaku
16. čer 2008

Ten Probian dávám taky obden, je to dobrý i na imunitu. Jinak když třeba byla starší dcerka nemocná nebo jsme jezdili víc po nákupech, dávala jsem ho každý den. A hned po ránu, vidím, že mu to na bříško pomáhá pak má lepší celý den. Jo kapičky taky když nedáme tak je to auau a hlavně když nemá možnost moc se prokopat a promrskat sebou.
Malé ublinknutí je v poho, zvlášť když se děti začnou víc hýbat, ale náš malej blinkal pořád i 2h po jídle a docela dost.Pak ho pálila žáha- to mi vysvětlila dr. když jsem jí říkala, jak je malej nervozní -jak to je natrávený tak to může takhle zlobit i ty mimča.

jaku
16. čer 2008

Tak v lékárně mi slíbila, že ten Novalac AR když bude distributor mít, budu ho tam mít zítra. Doufám, že jo a snad pomůže. Dám pak vědět.

ivulinda
16. čer 2008

Ten Nutrilon AR je hrůza,vůbec se to nerozpouští a nechce to téct

jaku
16. čer 2008

Ivulinda no právě, je to děs. Ten Novalac AR má být prý tekutý a zahušťuje se až v žaludku-dělá to tam prý kukuřičná moučka. Teda já jsem tak zvědavá na zítra zda malýmu sedne a jaký bude 😵