Jak mimča snášely přechod z Nutrilonu 1 na 2?

monik111
16. srp 2007

Ahoj,
nevím jestli je tu téma na toto téma 🙂
Ale jelikož už nekojím,tak mě zajímáji vaše zkušenosti.Ukončily jsme 4měsíc a proto nám mudra řekla,že mamé přejít z Nutrilonu 1 na 2. A já mam obavy aby to pro Verču nebyla moc veliká změna.Tak se chci optat jaké s tím máte zkušenosti.A jak to vaše mimča snášely-ten přechod a tak.
Moc díky za rady 🙂 🙂

ankili
29. kvě 2008

Dobré ránko, už jsem se vám tu jednou vloudila, ale teď se oficiálně hlásím jako další Nutrilonářka 🙂
Nutrilon máme jako příkrm, Adámkovi mlíčko ode mě nestačí ☹ , ale už jsem se s tím smířila, je to velkej chlap a hlad má jako tygr 😀 . O to je to veselejší, protože vlastnmě nevím předem kolik Nutrilonu vypije protože před tím normálně kojíme. Dávám Nutrilon 1.

Jelikož přikrmujeme poměrně krátce mám nějaké dotazy k přípravě, pomůžete?
- převařenou vodu mám skladovat v lednici? třeba si převařit na celý den a pak šup do lednice? rozpustí se pak to mlíčko v tom když to bude zstrudený lednice?
Zatím to dělám tak že si převařím na cca 2-3 dávky a mám to na kuchyňské lince v uzavřené lahvičce. Když se budí rozmíchám v tom mlíčko a po kojení to špoupnu do ohřívačky a za 2 minuty je mlíčko na 37stupňů.

a druhý dotaz:
- jak dlouho vám trvá než mimískvé vypijou svou dávku, já tím částečným kojením nevím kolik vlastně naše dávka je pohybuje se mezi 60 - 90ml, podle toho kolik nakojím, ale Adámkovi to trvá i půl hodiny než se dosyta napapá příkrmu, někdy potřebuje i dvakrát odříhnout ale po odříhnutí se znovu dožaduje lahvičky, mám strach jestli nedostává moc, když se takto postupně dojídá. Někdo říká že když díte přestane aktivně sát tak lahvičku sebrat, to náš kluk u toho usíná když ho zvednu říhne, probere se a chce pokračovat, třeba jen trošku, ale chce, když není sytý nechce pak spinkat.

předem díky za vaše zkušenosti 🙂

adriana1
29. kvě 2008

Ahojky,
sistin: kolik stojí ten comfort a pomáhá? Nás hodně bolí bříško večer

sisstin
29. kvě 2008

adriana: 400g oficiálně 239, u nás ho maj za 229...ale ve městě i za 260...takže záleží 😉 my už jsme na 2...a používat ho asi budu až do 3 let 😉

lukin
29. kvě 2008

sisstin: Vážně až do tří let? Proč tak dlouho?

sisstin
29. kvě 2008

lukin: normální kravský mlíko se do 3 let dávát nesmí 😉

adriana1
29. kvě 2008

tak už sem si koupila ten komfot 1 a 400g unás stojí 236

sisstin
29. kvě 2008

adriana: akorát se nelekni, že začne hodně kakat potom 😉

adriana1
29. kvě 2008

sis: beru v úvahu. Snad nám vydrží aspon tři dny. Předtím sme měli nutrilon 800g a ten nám vydržel týden

sisstin
29. kvě 2008

adriana: no my to měli na 3 dny, když byl jenom na mlíku..a to teda není žádnej jedlík mlíka 😅 ale vy jste ještě malinký...kolik pije 60?90? 😕

lukin
29. kvě 2008

siss: Fakt? Tak o tom slyším poprvé, ale možná to tak bude. Akorát můj synovec a neteře už od roka normálně pili mléko z krabice.

sisstin
29. kvě 2008

lukin: jj..je to i na krabici 😉 tak jako je spousta lidí, co pak už dává kravský, pže se jim nechce utrácet za Nutráč 😉 ale vhodný to není 😉 navíc pak už toho mlíka moc nepijou..třeba 2cdl k snídani a pak k večeři..tak to podle mě zas takovej šílenej výdaj neni 😅

adriana1
29. kvě 2008

sis: 90 a ktomu čaj. Výjmečně jí po 4hodinách větčinou jí po 2 až po 3h

sisstin
29. kvě 2008

adriana: my se zasekli na 120 a víc ani tuk ..ted teda pije v noci 150...ale to je jeho veškerý mlíko za celej den už skoro.. 😅

adriana1
29. kvě 2008

Sis:Za den mi vypije asi 300ml čaje. Vy už aspon máte příkrmy. Kolikrát mi vyzumkne 90 a chtěla by ještě. Větčí dávka je až od 2měsíců

sisstin
29. kvě 2008

adriana: hele na to prd 😉 když má hlad, tak jí dej víc 😉

sisstin
29. kvě 2008

adriana: pže aby takhle malý mimi pilo 300 čaje mi přijde šíleně moc..to pijeme my ted s příkrmama 😉 to určitě pije na hlad 😉

panterka
29. kvě 2008

ahoj holky, jen bych se chtěla zeptat, dáváme nutrilon 1 ha a mě přijde hrozně hořkej, je to normální? 😕

sisstin
29. kvě 2008

panterka:jj..kvůli nějakejm těm HA složkám, ten comfort je hořkej ještě o něco víc 😉 😅

panterka
29. kvě 2008

sisstin, díky 😉 my totiž s prvním prckem měli bebu a ta byla dobrá 🙂 hlavně, že to malýmu jede 😀

jandalinka
29. kvě 2008

Holky,musím se s Vámi podělit o novinku,kterou jsem včera slyšela u známé,kde byla její teta a je zdravotní sestřička a prý nechápe,proč po 5.měsíci maminy přechází v Nutrilonu 1 na Nutrilon 2.Prý je to docela zátěž na bříško a prý Nutrilon 1 můžu používat klidně i do roku věku dítěte,hm 😕

adriana1
29. kvě 2008

No nevím asi jo. V noci se budí na jídlo 1 až 2x ale rozhodně víckrát ne. My sme měli feniklový čaj doporučenej od doktorky máme ho pít na prdíky

sisstin
29. kvě 2008

jandalinka: my jsme na 2 až od 7.měsíce 😉 a přecházela jsem postupně, pže jak píšeš..kdybych mu dala 2 bez přípravy...tak by měl děsný bolesti 😉

adriana:jj..ale 300 čaje je fááákt moc na měsíční dítě..klidně jí dej těch 120...prostě má hlad...my jsme zas měli pít někdy od 3m. 150 a výše..a to prostě nevypije nikdy 😅

lenkazdenek
29. kvě 2008

Tak my jsme na 2 přešly naprosto normálně ke konci 5 měsíce a změna žádná,možná ji naopak chutí víc než 1 😕 jako mě příjde to složení 2 téměř stejný jako 1

sisstin
29. kvě 2008

len: ale vy nejste na comfáči ne? 😅 Dětem, co nemaj bolesti bříška to nic nedělá...ale my jsme museli opatrně 😅

lenkazdenek
29. kvě 2008

Sis,my jsme na obyč no 😅 je fakt,že jsme na bolení bříška nikdy netrpěly

patricien
29. kvě 2008

Ahoj ankili
nutrilon se ve studené vodě rozpustí ...ale já jsem si vodu ohřála a dala jsem tam nutrilon.
Kupovala jsem koj.vodu Fromin a ta se nemusí převařovat.... takže to bylo super.(dělaj 1,5l a 5l barel), nikdy jsme neměli s ni problém .
Jinak miminko do 1 měsíce má mít dávku do 100ml. Po 1 měsíci 120ml. (pokud není velikan a nebo nedonošenec)
Můj Tomas hltal a tak dostaval pul lahvičky pak jsem mu dala odříhnout a dostal zbytek...a pak zase odříhnout...
ti prckové se nalokaj vzduchu a pak chrněj a když si odříhnou tak maj prazdnej pupek.
Jinak já dávala na noc Nutrilon Forte ... zezačatku par dní se kroutil bolelo ho bříško než si zvyknul....a spal v pohodě .
Od malinka jsem snim cvičila každý přebalování ,hejbala nožíčkama jako že běhá a pak dala nožíčky k pupíku a hejbala z boku na druhy a to se vždy vyprdákoval .... takže prdíky nas tak netrápily.. ve 2apul měsíci už uplně pohoda .
takže držím palečky
😉

patricien
29. kvě 2008

Ahoj jandalinka ,jsme taky na nutrilonu 2 od 5 měsíce a zádny problém nebyl.... složení obou nutrilonu je stejné ale gramáž ve 100ml tuku ,sacharidu, mineralu atd. je jiné ........ 1 měsční miminko má jinou potřebu než 5 měs ....proto se pak přechází na 2 atd...

makkyy
29. kvě 2008

Chtěla jsem se zeptat, zda je nutné kojeneckou vodu převařovat, a nebo ji stačí jen ohřát.Díky

kacamar
29. kvě 2008

makkyy, já jen ohřívám. Jsem dneska chytrá co??? 😀

kinsli
29. kvě 2008

Ahojky holky, my sice papáme Bebu Ha 1 premium, ale ono to máte jedno, příkrm, jako příkrm.
Chtěla bych se zeptat, jakou má váš prcek po UM stolici???
My jsme totiž měli zelenou, pak začala žloutnout a už je zase sytě zelená a spíše řidší ☹
Vím, že se říká, že zelená stolice je hladová, ale malá papá 100-120 ml a já do ní prostě víc nedostanu.
Koukala jsem, že tu adriana1 psala, že malá papá po 2-3 hodinách. Tak to naše malá ani náhodou. My jíme 5x denně a to ji ještě musím někdy budit. Většinou jí po 4-5 hodinách jednou vydržela i 7h.
Zatím má větší potřebu spánku než jídla.