Jak mimča snášely přechod z Nutrilonu 1 na 2?

monik111
16. srp 2007

Ahoj,
nevím jestli je tu téma na toto téma 🙂
Ale jelikož už nekojím,tak mě zajímáji vaše zkušenosti.Ukončily jsme 4měsíc a proto nám mudra řekla,že mamé přejít z Nutrilonu 1 na 2. A já mam obavy aby to pro Verču nebyla moc veliká změna.Tak se chci optat jaké s tím máte zkušenosti.A jak to vaše mimča snášely-ten přechod a tak.
Moc díky za rady 🙂 🙂

jandalinka
10. dub 2008

díky za odpovědi,tak se mi trošku ulevilo.Já mám na krabici napsané do 11/2008,ale při otevření krabice prý do 4týdnů spotřebovat,tak asi to bude opravdu jen reklamní trik,ať můžu koupit další a další 😖 .Já myslela třeba,jestli už pak není prášek zvlhnut či nějak znehodnocen,když byl načnut,hm.Tak snad to bude o.k. 😕

ivulinda
10. dub 2008

Tak my máme velké balení asi zhruba na měsíc,ale to je jen cca měsíc.

ivulinda
10. dub 2008

jandalinko nemusíš se bát,že by se to zkazilo nebo tak něco,nemělo by.a ty už nedáváš nutrilon malé??

lenkazdenek
10. dub 2008

holky závidm,my zachvilku asu budem muset obědnávat celou paletu nutráče 😖

ivulinda
10. dub 2008

já jsem se ted dívala,a my to máme taky na krabici napsané:spotřebujte do 1měsíce,ale já si myslím,že s e tomu nemuže nic stát když je to pořádně pak zalepené...

jaku
10. dub 2008

Taky asi budem muset vyslat Onďu "na brigádu" 😀 , nemá ani 6 kg a pije 150-180ml 6x denně a to má AR, tudíž plechovka 400g za 200kč - má to tak na 4 dny ( 1-2x denně to kombinujem odstříkaným MM). Taky tam máme, že do 4t po otevření by se to mělo spotřebovat, myslím si, že je to kvůli tomu navlhnutí, ale taky asi se výrobce jistí kdyby náhodou to maminy používaly třeba po půl roce od otevření.

jandalinka
10. dub 2008

ivulinda:já jsme právě zkoušela zhruba před 2měsíci nutrilon,když mi brekávala večer,ale nebylo to hladem,takže jsem otevřela krabici zbytečně a začali jsme dávat až od včerejška nutrilon.Jsem se asi předtím špatně vyjádřila,já myslela to ,že jsem otevřela a nepoužívala a teď když chci používat,tak jestli už to není "závadný"či něco podobnýho když je to otevřený tak dlouho než uvádí na obalu,ale jsem klidnější,jak se tu píše,že se tomu nemůže nic stát 😵 No a dnes jsem koupila novinku Nutrilon Goog night,na večer mlíčko na zasycení,tak uvidím,jak nám bude chutnat.Ať už se vyspíme konečně celou noc.Mudr.říkala,že nikdo proti tomu ještě nic nenamítal a zatím všem mimi seděl,tak uvidíme. 😨

ivulinda
10. dub 2008

jandalinka:tomu nutrilonu se nic nestane věř mi... 🙂 .Já si myslím,že ten Nutrilon good night bude dobrý a myslím,si,že by po něm mohli děti hezky spinkat,ale tady někdo říkal,že to mimču nepomohlo tak nevím.My ho pak taky zhruba za 2měsíce vyskoušíme tak pak ti řeknu co a jak 🙂

lenkazdenek
10. dub 2008

my měli good night a moc to nepomohlo,jenže nám nepomáhaj ani kaše,dostane v půl devátký kaši a v půl jedenáctý chce ještě nutráč 😖
Jaku,my jedem v obyč 800g 336kč 5-6dní maximum 😀 😝 a zrovna nutrilon je nejdražší

pekkra
11. dub 2008

Leni tak to jsme lepší 😒 My jsme na comfortu a plechovka 400 g-221,- Kč nám stačí max. na 3 dny 🙄 ☹
Jo a na good night ještě nedošlo, pořád se mi ještě nechce kupovat celou pixlu 😅
A kašičky? To je vždycky hysterie,sní pár lžiček a pak začne ječet. No, takže ve finále dostane flašku s nutráčem a je zase klid 😠

lenkazdenek
11. dub 2008

Pekk,u nás kaše v pohodě ze lžičky,akorát my nadává že jí to pomalu bagruju 😀 je fakt že máme ochucenou,možná je to tím 😕

jabber
13. dub 2008

Ahoj holky, chci se zeptat - stalo se vám některé, že Nutrilon dítě nadýmá? Je to možné? Já mám dojem, že co jsem teď 2x udělala na noc malé kaši s Nutrilonem, tak že několikrát za noc se rozkřičí, pak prdne a je klid a spí dál 😅 . Nejsem si jistá, jestli to tím mlíkem může být nebo je to jen náhoda? 😖

maly_strom
14. dub 2008

Jabber jojo, u nás to nebyl jen jeden prd, ale hned několik. A časem se to zhoršovalo. Tak jsem přešla na Bebu a od té doby pohoda. Ale měla jsem Nutrilon HA a bez kaše. Jestli to spíš nedělá ta kaše?

jabber
14. dub 2008

maly_strom - díky, to jsi mě teda moc nepotěšila 😖 🙂 . No já jí doteď kaši právě dávala, ale rozdělanou ve vodě (nemléčnou rýžovou, protože má atopický ekzém) a byla v pohodě. Pak jsem jí 2x udělala z Nutrilonu, v noci děs, ale dneska v noci třeba zase úplná pohoda a měla ho taky, tak já fakt nevím 😒 . Přemýšlela jsem ještě, jestli to nemůže být i z toho jak to v lahvičce protřepávám, tak se to hodně napění, tak jestli tam není moc vzduchu.... 😅

prada
14. dub 2008

My jsme na comfortu a vydrží nám tak na 5 dní(místo oběda a svačiny už máme příkrm). akorát nevím, co budeme používat potom od toho 8. měsíce,protože mám pocit, že nutrilon comfort 3 už není-nebo se pletu?
poraďte prosím.

maly_strom
14. dub 2008

Jabber zkus tu lahvičku po protřepání otevřít a nechat chvilku odstát, ať se ty bubliny vyblublaj 😉 Pak to třeba bude lepší, nám to teda nepomohlo ani přes to, anebo zkus kapky Baby Calm. Jinak mě už nic nenapadá. Tak hodně štěstí, ať Adélku ty prdy moc netrápí 😵

kalo
14. dub 2008

Prada: normální Nutrilon je 2 do konce 10měsíce...od 11tého je už trojka....Tak comfort by měl být taky tak nee???

kalo
14. dub 2008

Ale hlavně!! Naší malé přestal Nutrilon chtutnat....namůžu ho do ní už tak týden vůbec dostat...Nevím, čím to je...jestli je ho už "přepitá" a mám zkusit jinou značku...nevímmm ☹

jabber
14. dub 2008

Já taky myslím, že Nutrilon 3 Comfort už není, aspoň jsem ho nenašla 😅

slluci
15. dub 2008

Zdravím. My nekojíme bohužel už od narození. Ze začátku jsme měli Nutrilon 1, ale malej měl hroznou zácpu a prdíky. Tak jsme přešli na Nutrilon Comfort a dáváme kapičky na prdíky. Trošku se to zlepšilo, ale pořád máme s prdíkama problémy. A kakáme jednou za dva až tři dny s brekem.

kalo
15. dub 2008

My, kdyz jsme tenkrát zkoušeli taky Nutrilon Comfort...malá z něj měla ale hrozné nadýmání a zácpu....Tak jsme museli přejít zpět na normální...Prdy pořád stejné, ale aspoň kakala... 😖

hanik
15. dub 2008

ahojky
chtela bych se zeptat, jak se vam povedlo prejit z nutrilonu 1 na 2? ...my teda mame HA, ...a uz davame od 4 mesice nemlecnou ryzovou kasi od hami na noc, aby spal ...takze mi pres den taky vypije min. ...a az zacnu davat teda nejakej ten prikrm,snad mu ta zmensena davka z dvojky bude stacit?? ....davali jste to podle piksly a zbytek treba dolejt cajikem a nebo opravdu dite vic mlicka s tim prikrmem nechce??

janicka.ziv
16. dub 2008

Holky, myslíte, že byste mi mohla některá poradit? Malá je až do tedka krmena odsátým MM ale chytla jsem asi zánět, mlíka mám strašně málo a samozřejmě jí to nestačí. Zatím mám ještě zásobu v mrazáku,ale s tím si nevystačím dlouho a tak budu muset třeba 1x denně dokrmit UM.

Co bych měla koupit? Nutrilon 1??Má to nějaké spešl označení? A chtěli to vaše děti bez problémů??Malá na nic alergická není(snad),extra problém s ublinkáváním nemá, ještě nepřikrmujeme zeleninou.

gabca1
16. dub 2008

Janicka.ziv - Jani, pokus nemáte doma alergie tak kup normálně Nutrilon 1 a uvidíš. Je to taková zelená krabice. Já vyzkoušela téměř všecny mlíčka a Nutráč je pro nás tedy nejlepší. Po ostatních se hrozně ucpávala a nekakala. No a nebo si řekni v lékárně o vzorky, ale já myslím, že Nutráč bude v pohodě. Mě, když docházelo mlíčko tak jsem na radu lékařky začala dávat vždycky po kojení a uvidíš kolik ještě vypije.

jabber
16. dub 2008

janicka.ziv - od pátého měsíce už je Nutrilon 2 😉

gabca1
16. dub 2008

nebo Nutrilon extra, který zmírňuje přechod z N1 na N2. N2 bych hned nedala. Nás ze začátku dost ucpával.

janicka.ziv
16. dub 2008

Holky díky. Koukala jsem na to na netu a ještě jsem raději volala i na Nutroš linku a tam paní váhala,ale nakonec říkala,že pokud ještě nedostává zeleninu, že můžeme dávat klidně i 1 a až za pár dnů a týdnů začneme s příkrmy, tak bychom mohli dávat 2.
Tak zkusím koupit 1 malé balení jedničky a uvidím, jak jí to pojede....

Je to hrůza, jak se mi mlíko děsně ztratilo. Jako ještě odsaju, ale tak poloviční dávku, než malá vypije. ☹ Je mi to líto, ale co nadělám. Přitom odsávám jak blázen,piju kojící čaje, hodně tekutin, homeo atd a stejně se mi mlíko nezvyšilo. Měla jsem to takhle už vícekrát, ale vždycky jsem to nějak rozkojila. Ale je pravda, že v té době malá nejedla samozřejmě tolik. tedka sní 180 ale vyjímečně i 250ml.

gabca1
16. dub 2008

Jani, mě se taky začalo ztrácet, dokrmování UM je v pohodě uvidíš. Rychle si zvyknete. 😉 G.

janicka.ziv
16. dub 2008

Gabca, no nejvíc se bojím, aby to malá vůbec chtěla, když doted pila jen MM. Naštěstí alespon na lahev je zvyklá. Odsávání nevzdám,ale je to boj. ☹

jandalinka
16. dub 2008

Holky!Myslíte,že můžu namíchat Nutrilon premium1 s Nutrilonem Night Good.Nutrilon jsem začala dávat jen na noc,ale Nutrilon Niight Good ji moc "neleze",tak mě napadlo,že ji to namíchám,co?? 😖