Jak mimča snášely přechod z Nutrilonu 1 na 2?

monik111
16. srp 2007

Ahoj,
nevím jestli je tu téma na toto téma 🙂
Ale jelikož už nekojím,tak mě zajímáji vaše zkušenosti.Ukončily jsme 4měsíc a proto nám mudra řekla,že mamé přejít z Nutrilonu 1 na 2. A já mam obavy aby to pro Verču nebyla moc veliká změna.Tak se chci optat jaké s tím máte zkušenosti.A jak to vaše mimča snášely-ten přechod a tak.
Moc díky za rady 🙂 🙂

myval
16. srp 2007

Ahojki, já bohužel nekojím od 14ti dnů po porodu. Malá má Nutrilon Comfort 1, a snášela přechod velice dobře, myslím že se celkově zklidnila, a chutná ji. V tvém případě bych asi kojila a současně přikrmovala Nutrilonem, a pak uvidíš. Jo, a při Nutrilonu, či jiné umělé výživě může kakat dejme tomu co druhý den, tak ať tě to nepoplaší.

monik111
autor
16. srp 2007

Já taky nekojím tak od 3měsíce a pravě jsme měly doteď tu 1 a ted mám dávat tu dvojku.Ale bojím se jestli ty mlíka nejsou jíný,Tak aby mě papala. ☹

krizulka003
16. srp 2007

my jsme přecházeli na dvojku tento týden(máme taky Comfort),ze začátku se mi zdálo že malému nějak nechutná,dva dny mi míň jedl ale teď už se to srovnalo a papá stejně jako dřív.

monik111
autor
16. srp 2007

krizulka: a dávaš ještě něco jiného??? Jako nějaký příkrm???

karotky
17. srp 2007

Ahojky!
Tak to jste mi tedy nasadily pěknýho brouka do hlavy.Taky jsem zvědavá,jestli Ádovi ta 2jka pojede. 😅
Já kojila do 5.týdnů a pak jsme najeli na Nutrilon Premium.Postupem času mu to přestalo stačit,tak jsme najeli na Nutrilon Forte.
Ještě dotaz..........Můžu kombinovat příkrmy s Nutrilonem Forte a nebo se to smí jen s tou 2jkou?

vilca
17. srp 2007

Ahoj holky, naše malá neměla vůbec žádný problém s přechodem na Nutrilon 2. Prostě jsem jí ho jednou dala místo jedničky a papala úplně normálně. Tak se toho nebojte 😉

krizulka003
17. srp 2007

monik111:příkrmy ještě nedávám.mudr říkala že pokud dobře prospívá z mléka tak máme ješte s příkrmama počkat aspoň do ukončeného 5.měsíce.
ale kvůli blinkání zahušťuju NUTRITONEM a to je z toho potom už skoro kašička takže to Adýskovi stačí. 🙂

nikka.vo
17. srp 2007

karotky, já se ptala doktorky jestli můžu dávat Forte jen na noc a přes den jedničku, právě kvůli tomu, že je každé to mlíko jiné a prý v pohodě.

Tak by to mělo být jedno i dvojky 🙂 , snad....ale proč ne

lienka79
18. srp 2007

no ja som si raz poylila krabicu 1 a1 a maly papal 2 dni 2. 😅 a a ani pon,ani ja sme nezaregistrovali zmenu...Ani neviem,preco by ma..Nepoviem,keby slo o zmenu znacky

iza
18. srp 2007

ahoj holky mám dotaz..taky nekojím...dáváme Nutrilon 1 HA..poradíte kdy mám přejít na Nutrilon 1?

michaelac
19. srp 2007

...ahoj holky, tak my začaly s Nutrilonem 1 HA...a Adélka prozvracela celou noc ☹ ..tak nevím jak to budem řešit dál

karotky
31. srp 2007

Tak Ádovi Nutrilon 2 chutná.Jakmile dojede dávku a já mu vytrhnu láhev,strhal by se vzteky,že už nic nepoteče. 😀

smoulinda
31. srp 2007

Iza tak já ti teda něco povím 😝
My jsme nejdřív dávali Nutrilon 1 Premium a pak nám dr. řekla, ať přejdeme na 1 HA, sice ze začátku Katrince moc nechutnal, protože není tak sladký, takže taky dost blinkala, ale pak si zvykla. No a tenhle týden jsem se od lékárnice dozvěděla, že pokud rodiče nejsou alergický vyloženě na všechno co se dá, tak je ten 1 HA zbytečný kupovat a stačí klasika Premium. Doktoři a doktorky totiž mají smlouvy s těmahle firmama, takže ty HA nutí a nutí a nutí, aby měli prachy 😠
Takže to teď obměňujeme a střídáme, protože jinak bysme se nedoplatili a Katy to nijak nevadí.

Jo a HA Nutrilon se má dávat aspoň do ukončeného 4. měsíce.

miminak
1. zář 2007

Ahoj holky 😵

zdravím Karot 😀

Nik - super, mám pocit že Zuzině Nutrilon premium nestačí a tak jsem chtěla dát na noc forte, jenže jsem se bála to zkombinovat .. 😕 Teď už jsem chytrá a zítra jí to namíchám .. 😀

kupinka
1. zář 2007

Ahojky holky,mi taky doktorka rikala,at davam HA,ale muz jednou koupil forte,malemu to chutnalo vic,tak jsme u toho zustali.Od stredy jsme presli po ukoncenem 4.mesici na dvojku,neypozorovala jsem zadnou zmenu. Mudra mi rikala,ze kdyz tda davam tu dvojku,tak musim i prikrmovat v poledne zeleninkou. Tak jsme zacli mrkvickou,papa ji krasne,na ham se i naucil otevrit pusinku. Sice se poprve sklebil a nevedel co s tim,tak jsem mu to dala zapit cajickem a pak pochopil,ze to ma taky spolknout. Takze myslim,ze se prechodu na dvojku nemusite bat,ale ono je to tezko,kazde mimco je jine.Ja mam doma sileneho jedlika,tak mozna proto. 😀

lebedka
2. zář 2007

Ahojky holčiny!
Bohužel taky nekojím od 14. dnů. Začala jsem malé dáv Sunar a pak jsem raději přešla na Nutrilon 1 forte. Jenže na letáku je napsáno, že má denně dostávat už jen 6 dávek- tedy po 4 hodinách. Tahle noc byla strašná, malá ji od 1 hodiny skoro proplakala. Dodržovaly jste dávkování?? Tedy po 4 hodinách? Malá má už pevná hovínka 😅 Myslíte si, že je to tak správně? Díky za rady.

smoulinda
2. zář 2007

Lebedka, tak já na nějaký hamání po 4 hodinách prdím. Vždycky když má malá hlad tak dostane najíst a hotovo. Měla by mít 90ml, ale dávám ji většinou min. 120, protože jí to nestačí. Takže se neřídím dávkováním, ale hladem naší princezny 😉

kupinka
2. zář 2007

Ja jsem to dodrzovala,taky ze zacatku plakal,ale pak si zvyk. Kazdy me totiz strasi,at mu to nezustane,kdyz je ted takovy buřtik. 😀 Strasne totiz pribral,ale uz je to lepsi. ty pevne hovinka nevim,maly ma porad meke.

janamoj
4. zář 2007

Ahojky maminy, jsem 10 dní po porodu malého Matyáše a otázek mám spousty ale můj problém je, že mám vpáčené bradavky a malého se mi nedaří moc kojit. Používám ochranné kloboučky,ale on se dost brzo unaví a tak za 10 minut už máme zase hlad a co víc, prostě mu to nestačí. Už v porodnici jsem ho musela přikrmovat Nutrilonem Premium ale radši bych mu dávala svoje mléko, které také odstříkávám a dávám mu z flašky. Ještě k tomu Nutrilonu dá se také připravovat předem, když kojím nestíhám ho připravit tak aby jídlo navazovalo a tak si ho předem udělám, dávám do lednice a pak ohřívám. Ale nechtěla bych malému nějak ublížit. Děkuju předem za rady.

macanet
4. zář 2007

Tak my přikrmujeme Sunárkem, ale každýmu dítěti vyhovuje něco jinýho, připravujem vždy čerstvý, krmíme po 3h a pokud zbyde víc a malá se třeba po 1,5 vzbudí a chce cucnout, tak jí ho přihřeju, dýl to nedělám ztrácí se tím kvalita a látky obsažený v Sunaru.Doporučuju bu´D ohřívač na lahvičky, nebo jsme to dělali tak, do hrnečku vodu z konvice a chvíli nechat ohřát 😉

lennis
4. zář 2007

ahojda, já taky přikrmovala, ale s tou lednicí bych to nedělala. Já používala termosku, tam jsem nalila ideální teplotu vody a vydrželo to a pak šup rychle do flašky, ale už kojíme. jen na noc dávám 1 dávku nutrilonu, moje mu nestačí. přikrmování se neboj, já se rozkojila až na konci 2. měsíce, náš je žroutík, večer má 180ml nutrilonu a ještě ode mně, dneska jsem koupila nutrilon comfort, tak jsem zvědavá na ten zázrak, když byl malinkej, tak jsem dávala sunar, po nutrilonu měl hrozný prdíky, to trpěl, až co se hýbe trošku, tak mu ho dávám.

nikka.vo
4. zář 2007

Mim, namixuj jí to, to víš že jo 😀

Děláme to taky tak, žádnej efekt nevidim, ale nu což ...budem pokračovat a čekat na zázrak, že bude v noci chrupkat líp .... 😝 😅

kupinka
4. zář 2007

janamoj-pokud ti muzu doporucit,tak ja jsem si vodu udelala predem,varici jsem ji nalila do flasticky,tu jsem strcila do termoobalu a to cele jsem supla jeste do deky nebo periny,voda byla tepla i po 3-4hodinach,jinak vodu samotnou muzes taky prevarit driv a pak ji ohrat v mikrovlnce a az potom ji smichat s praskem mlicka.To mi poradila MUDRa,tak by to nemelo byt na zavadu,bila jsem se pak do hlavy,ze me to nenapadlo driv 😎 Je to tak mnohem jednoduchsi. Proste to jde ulehcit si praci a prihrat to,ale nesmi se tam dat i mlicko,vzdycky jenom prevarena cista voda. Jinak jak tady pise lennis,ze po nutrilonu mel hrozne prdiky a se sunaru ne,tak muj maly to mel presne opacne,po sunaru silene v kuse tlacil a jak jsem dala nutrilon,tak se hnedka vykakal a byl klid. Kazde mimco je holt ruzne a musi se zkouset,zkouset a zkouset 😝

lebedka
4. zář 2007

Tak jsem volala na bezplatnou linku Nutrilonu a tam mi bylo řečeno, že Nutrilon 1 forte je pro naše miminko ještě moc silnej a jestli se budí naše malá po 3 hodinách, tak ať jí dávám Nutrilon premium. Tak to zkoušíme.
Kamarádka mi zjistila, že by mimi mělo pít 150ml na 1 kg vlastní váhy denně. Takže když vezmu, že naše Terka váží 3.5 kila tak by měla vypít 520ml mlíčka denně, ale mě stejně vypije těch 720ml, protože vyžaduje 90ml po třech hodinách.
Nechci z ní udělat sumo ☹

majka07
4. zář 2007

Dituš, koukám, že Terezce chutná, my měli taky nutrilon, ale vypili jsme hrozně málo, 520 ml denně jsme pili ještě teďka před týdnem, teď už pijeme přes 600ml a museli jsme začít s příkrmem, páč Maju fakt mlíčko nejede, z nutrilonu jsme přešli na bebu, jela jí sice víc, ale stejně na nic, holt nebude mlíková 😀

kupinka
4. zář 2007

lebedko-ja mam s malym ten samy problem,ale pokud te uklidnim,po dokoncenem 4.mesici prechazis na dvojku a z te uz maly tak moc nenabira.Kazdy,kdo ho vidi,tak rika jaky je tloustoucky a jake ma lica,ale co delat,kdyz mu tak chutna 😉 Spoleham na to,ze to pak vylita 😝 Ale nedej malemu,kdyz to pije jak o dusu a pokud to dopije,tak knurka nespokojenim. Marne se mu snazim vysvelit,ze bude tlusty 🙂 Je to fakt tezko,ale rikam si,radsi at je tlusty,ale spokojeny. Ten usmev za to stoji 😀

kalo
5. zář 2007

Má někdo zkušenost s Nutrilonem HA 1 ??? Malou jsem doteď jen kojila a měla bych jí podle DR. 1x denně na noc dokrmit (protože má jen 3,20 ve 2 měsících...). Tak to chci vyzkoušet...

macanet
5. zář 2007

Ahoj kalo, my jsme ho dávali, ale jelikož je malá spavá a u flašky usínala, tak dáváme Sunar, je řidší a je ho víc, Nutrilon, když se udělá stejná dávka, tak je hustší a ve flašce je ho míň.Uvidíte, co vám bude vyhovovat.Dávali jsme taky 1HA 😉

berruna
5. zář 2007

my jsme měli od narození Nutrilon HA, protože mi bylo řečeno, že je neblíž podobný mateřskému mlíčku..po šestinedělí jsme nasadili přes den Comfort a na noc Forte.. 😉 žádnej problém...

karotky
5. zář 2007

Janamoj a Macanet..............já osobně bych si takhle mlíko předem nepřipravovala.Však si to můžete přečíst na krabici,že se tak zadělává na super prostředí pro množení bakterí způsobující průjmy apd. 😖
Když jdeme na návštěvu nebo na delší procházku,tak to řeším jako Kupinka(pokud si ovšem dává prášek do flaštičky a zaleje ho těsně před podáním 😉 ).A nebo si můžete převařit vodu na 24h.(déle ne-ze stejného důvodu)a pak jí jen ohřívat v mikrovné troubě nebo na sporáku a pak ten prášek jenom zalít. 😉