Jak mimča snášely přechod z Nutrilonu 1 na 2?

monik111
16. srp 2007

Ahoj,
nevím jestli je tu téma na toto téma 🙂
Ale jelikož už nekojím,tak mě zajímáji vaše zkušenosti.Ukončily jsme 4měsíc a proto nám mudra řekla,že mamé přejít z Nutrilonu 1 na 2. A já mam obavy aby to pro Verču nebyla moc veliká změna.Tak se chci optat jaké s tím máte zkušenosti.A jak to vaše mimča snášely-ten přechod a tak.
Moc díky za rady 🙂 🙂

nikka.vo
18. zář 2007

vždyť neříkáme že Horský pramen je Fromin 😉

A taky neříkáme, že ti nevěříme...dík za info!

lebedka
18. zář 2007

Kupinka se ptala, jestli je Horský pramen Fromin, tak odpovídám 😀
Každá mamka má o svoje dítko strach, tak jsem jen chtěla ujistit, že je to tak 😉
😉

kupinka
18. zář 2007

Nikko,ty ten barel taky kupujes v Globusu? Protože nevim o tom,že by ve F-M Globus byl. A z těch pet lahví už začínám mít nervy,je to fakt síla,a ještě když mu teď vařím příkrmy,to je spotřeba mnohem větší...Takže holky díky moc za radu 😉

sonije
18. zář 2007

Ahojky, tak nám Nutrilon vyloženě nesedl, ani komfort na citlivé bříško.. Přes sunar jsme se dostali k Bebě a konečně se malej vykakal (měl zácpu i 4 dny a doktorka musel apoužít rourku).. Ale pořád jsme na 1, takže o přechodech moc nevím, jen přechod z jednoho mlíčka na druhý a to je v pohodě, takže bys podle mě u jedné značky neměla mít problém.. To pokračovací je jen silnější, aby se líp napapal.. Jo a k tomu HA mi doktorka řekla, že se má dávat jen pokud je v rodině alergie. Je tam štěpená bílkovina kravského mléka, takže se má lépe snášet. Ale dávat ho, když není problém s alergií je podle mě blbost.. Nám ho když jsme nevěděli co už malýmu dát kvůli tý zácpě, taky cpala, ale vydrželi jsme a jen jsme změnili značku.. Ta Beba je fakt v pohodě a je levnější než tolik propagovaný Nutrilon (i když dražší než Sunar🙂).. A dělá i mlíčko proti ublinkávání.

kalo
19. zář 2007

Holky nemáte náhodou někdo zkušenost s bolením bříška a prdíky po Nutrilonu???? Dávám teď malé třetí den na noc dávku Nutrilonu HA a přes den kojím. Ty 3 dny po sobě má navečer hrozné křeče, že se úplně svíjí. Tak koumám, jestli to nemůže být tím Nutrilonem, když na něj ještě není tak zvyklá...

nikka.vo
19. zář 2007

Ten barel kupujeme v Bille, tušim... Vždycky ho přivezl přítel, takže nevím jistě, ale myslim, že na tuty tam...

Kalo - to víš že je to tím Nutrilonem, že malá má bolení, ale možná by to bylo i po jiném mlíku, ne jen po bNutrilonu. Přeci jen jsou její střeva zvyklá na mateřské mléko a pak když jednou za čas mají UM tak dostávají ,,zabrat,, to chce jen čas! U nás to bylo to samé 😉

kalo
19. zář 2007

Díky nikka.vo. Chudák malinká ☹ , takže vydržet...

kupinka
19. zář 2007

kalo-určitě je to tím mlíčkem,změna a tak. Kdyžtak zkus vyzkoušet jinou značku. Malému dělal takhle blbě Sunar.Nutrilon už byl o.k. 😉
Nikus-diky,Billu tu máme 😅

nikka.vo
19. zář 2007

Kupinko a Kalo ... nejni zááááč 😉

Kalo,snad se s tím malá popere rychle...ale hned bych do změny mléka nešla, ať nemá další změnu, vydrž ještě tak týden max a pak už bych to řešila! Pokud se to nezlepší, tak je na čase změna... ježiš, tady ze sebe dělám nějakou odbornici 🤐 jen vlastní zkušenost, třebas někdo poradí něco jiného! držim malé pěsti 😵

kupinko, to se teda ,, máš,, že tam máte Billu - kdyby tu byl blicí smajlík, tak ho tam hned šoupnu 😀

děsnej obchod, ale jedinej bod pro ně - že tam mají ten barel 🙂 😅 😀 🙄

kupinka
19. zář 2007

Niki-zas taková prdel světa nejsme 😝 ,ale já tam moc nechodím,nějak se mi tam nelíbí ☹ Ale hned zítra tam posílám taťku,když tak rád nakupuje 😉

moucha
20. zář 2007

ähojda, nepročítala jsem diskuzi.můžu dát 3 měsíčnímu mimi večer místo nutrilonu 1, nutrilon forte???přes den kojíme a večer přikrmuji, ale stejně se budí po 2 hodinách, tak ¨proto.

kupinka
20. zář 2007

jasně,spousta mamin to tak dělá 😉

nikka.vo
20. zář 2007

moucho...můžeš, ale já žádný rozdíl při krmení s Forte nepocítila, teda u syna 😀 - tak jsme zůstali u normální jedničky

nikka.vo
20. zář 2007

krupinko... doufám že si to s tou Billou nevzala jako rýpanec na to kde bydlíš

to byl rýpanec na Billu - a koupil tam taťka ten barel????

kupinka
20. zář 2007

jo,koupil,je šikula. Ne,v pohodě,ale Globus tu podle mě fakt nemáme... 😉

nikka.vo
20. zář 2007

😀 😀 😀 - ke Globusu bych dala ještě většího blicího smajlíka 😀

tak to je fajn, že jsem nekecala s tim barelem, že to fakt kupuje tam 🙂

kupinka
20. zář 2007

jo,ale asi 3x mi volal,jak to má vypadat. Tak mu říkám,jak to mám asi tak vědět,žes to jenom napsala,že fotka k tomu nebyla 😝 tak mi řek,že jsem fakt vtipná a položil mi to...Ale nakonec to koupil. Doufám,že mi ty plasty nebudou moc chybět 😉

nikka.vo
20. zář 2007

😀 ... jsi vtipka, no! bože já z těch chlapů občas nemůžu 😅

Ale je to pohoda, sem to nejdřív nechtěla, že se mi ta voda z toho bude blbě nalévat a ono je to okáčkový... 🙂 mě se po tom nekonečným sešlapávání PET láhví stýskalo asi jen týden 😀 😎

kupinka
20. zář 2007

😉 tak to jsem zvedava,jak dlouho to bude trvat mi. A já z těch chlapůtaky nemůžu, a né jenom občas,ale ČASTO 😝 Jsou holt asi z toho Marsu 😎 Ale bez nich by to asi nebylo ono. Ikdyž kámoška-lesbička-je fakt dost hodně spokojená,se aspoň nemusí nervovat,ale teď ji došlo,že by chtěla taky mimčo,ale nechce se ji k sobě pustit chlapa 😒 Tak my toto aspoň nemusíme řešit,no...

kacka07
25. zář 2007

Ahoj.Chtěla jsem se zeptat co říkáte na tu kašičku od nutrilonu co o ní mluvili v TV.Máte někdo taky špatné zkušenosti?Dudete jí dávat dětem?

lihy
25. zář 2007

Ahoj. Já jsem malé dala zatím jedno balení rýžové kaše Nutrilon bez příchuti. Dceři nic nebylo. Mám doma ještě jedno balení, které bylo v balíčku se dvěma baleními Nutrilonu2, je to kaše obilno-mléčná s příchutí jablko. Až ji načnu, celou ji někam vysypu, abych si ji mohla pořádně prohlídnout. Momentálně používám kaši od Hami. Ale podle toho, jak to tady čtu, další balení Nutrilonu už si nekoupím. Malá má stejně skoro půl roku, tak přejdu asi na Sunar. Nehledě na to, že teď má Nutrilon nové balení o 50g lehčí a o 10,- Kč dražší (teda aspoň v Tescu). 😒

nikka.vo
25. zář 2007

jo jinak hlásim, že už i Fromin má barel -nebo teda ne už, ale prostě ho má! 😕

To jsem netušila - viděla jsem ho v Tescu!

No a teď jdu skouknout, co že se děje s kaší od Nutrilonu???? 😲 😕

kupinka
25. zář 2007

No,tak teď jsem to viděla,a je to docela dost síla. Vyhazuju to a koupím jinou,nebudu to riskovat ☹

monik111
autor
25. zář 2007

Ahoj,
tak sem to tu pročetla a to o tom Nutrilonu mě teda dostalo.Já tu kaši Verče taky sem tam dam,ale teď....to radši vyhodím. 😝 Sice jsem to letěla prozkoumat a nic podezřelého jsem neobjevila ale stejně.Nějak mě to odrazuje!!!!!!!!!

Jo a nechala jsem se inspirovat vaší debatou o těch vodách.Pořád jsem kupovala Fromin a po převaření přesně jak píšete...zakalenej hnus.Tak jsme o víkendu byly na výletě v Olmiku a stavily se v Globusu.A hned jsem koupila tři barely toho Horskýho pramene.Že to jako otestuju.No a výsledek...převařila jsem ji a voda čistá jak zrcadlo.Takže díky za rady 😉 😉 Ale taky už asi nebudu převařovat 😉

krizulka003
25. zář 2007

Holky,já se ptala doktorky na tu vodu Fromin,že v ní po převaření plave"bordel" a ona mi řekla že jsou to vyvařené minerály a že je to neškodné.jinak vodu jsem převařovala malému do dvou měsíců jak blbá a pak jsme byli ve špitále a tam to normálka sestry valily s flaše nepřevařené(měli ten horský pramen) tak jak sme přišli domů tak už jsem fromin nepřevařovala,je tam stejně psané že je to použitelné bez tepelné úpravy.

kupinka
27. zář 2007

Tak co holky,dáváte tu kaši dál? ☹

kili
27. zář 2007

chcem sa vás spýtať, či kŕmite deti podla tabuliek čo je na krabičke? mne to príde akosi veľa.

kupinka
27. zář 2007

Já ne,řídím se malým.Má pít 180 a někdy mu dám i 120

ronie
27. zář 2007

pro nás je to málo-měli bysme mít 5 dávek a furt máme 6 😒