Jak mimča snášely přechod z Nutrilonu 1 na 2?

monik111
16. srp 2007

Ahoj,
nevím jestli je tu téma na toto téma 🙂
Ale jelikož už nekojím,tak mě zajímáji vaše zkušenosti.Ukončily jsme 4měsíc a proto nám mudra řekla,že mamé přejít z Nutrilonu 1 na 2. A já mam obavy aby to pro Verču nebyla moc veliká změna.Tak se chci optat jaké s tím máte zkušenosti.A jak to vaše mimča snášely-ten přechod a tak.
Moc díky za rady 🙂 🙂

luca76
27. dub 2009

makulino a nezdá se ti ten HIPP moc hustej? My přešli včera z Nutrilonu 1 na HIPP 1 plus. Myslím, že mu to chutná, hned se na to vrhl a dal 220 ml, ale mám pocit, že je to děsně hustý mlíko, ani mi to neproteklo dudlíkem a musela jsem použít dudlík s větší dírou. Pořád jsem si četla návod, jestli jsem neudělala něco blbě, ale asi ne... tak jsem si říkala, aby mu to nějak nezacpávalo žaludek, přece jen ten nutrilon byl takovej normálně tekutej jak mlíko, a ten Hipp je taková jakoby řidší kašička do lahvičky....

andykov
27. dub 2009

Holky, co s malou? Začala jsem ji k mému mléku přikrmovat tím klasickým nutrilonem a přijde mi, že tahle kombinace ji nedělá vůbec dobře? večer má šílený křeče a já nevím, co s tím? 😒

makulinka
28. dub 2009

je o taková řidší kašička s tím souhlasím, no uvidíme, co to s děťátkama udělá 😀 U nás zatím spokojenost 😵 .

andykov: dávaš k tomu ještě nějaká kapky na prdíčky? Jestli to třeba není tím, a musí si také pomalu zvyknout. Malá šla už poro domů na Nutroši a také hodně ☹ , hodně moc 😒 bojovala.

prcekkk
28. dub 2009

andykov: zkus kapičky,ale chce to čas,my s prdíkama bojujeme do teď,ale neboj,bude líp 😉

cipisek007
28. dub 2009

Holky, my jsme včera přešly na obyč Nutrilon 1 z Nutrilonu Extra. Holky večer hrozně usedavě plakaly, nevím z čeho, nejspíš z něho. K obědu měly mrkev+brambor+špenát a z toho je přeci bolet bříško nemůže. Uvidím, co to s nima udělá dneska. Navíc jim ten obyč. nutrilon vůbec nechutná. Sotva vypijou 100ml a to dřív vyžahly flašku do dna. Vařila jsem jim ho od včerejšího rána už 5x a 4x mi nevypily dávku. Zítra jdu pro Sunar a zkusíme ten.

andykov
28. dub 2009

holky a můžu nějaký kapičky už dát? nejsou ji ještě 3týdny? Jak byste mi třeba doporučily kombinovat, když dávám mm a nutrilon? prdíky jsou většinou večer, tak přes den se sažím dávat nutrilon a večer už jen mm. nebo mám zkusit jiný nutrilon? ale který? proti ublinkávání nebo prdíkům, k dyž má po tom oboje?

janakla
28. dub 2009

Ahoj, co se stane, když nedodržím 3 hodiny mezi dávkami Nutrilonu 1?
Na jeden zátah víc nechce a po 2 hodinách je vzhůru a "žere si ruce" jak má hladíka. Poraďte co s tím Díky

cipisek007
28. dub 2009

Janakla, já myslím, že je to jedno. Mimčo si řekne, kdy má hlad a jestli mu dáš najíst o hodinu dřív nebo pozdějc je jedno. Hlavní je, že jí a aby bylo napapaný 😉

Andykov, my jsme taky dávali MM i UM a tak nějak jsme to kombinovali jak to šlo. Nejvíc jsme pak dávali MM v noci, aby jsme se nemuseli míchat s Nutrilonem. A s kapičkama nevím, asi bych se bála, optej se Dr. 😉 Piješ ty osobně nějakej čajík, třeba fenyklovej? To je dobrý při kojení pít, dostane se to i k miminku 😉

luca76
28. dub 2009

andykov: probiotický kapičky jsou až od 1.měsíce věku. my jsme je brali celkem 4 měsíce a vřele doporučuju!! co se týče mixování MM a UM, neboj, mimčo si zvykne...náš malej to taky napřed nějak nebral, ale pak už v pohodě...ted dám UM a když ještě chce, tak dokojím a naopak

grenadinka
28. dub 2009

kedy by ste mi doporucili nutrilon good nieght.
viem pisu ze od 6 mesiacov, ale neslo by to uz skor?

cipisek007
28. dub 2009

grenadinko, tak takhle brzy bych to asi nezkoušela. Já osobně bych asi počkala až do toho 6.měsíce. Oni ví proč to tam píšou 😉

simounah
28. dub 2009

andykov : my taky částečně kojíme a částečně dokrmujeme. Z porodice jsme odjížděli a asi měsíc a půl dokrmovali Nutrilonem a malý z něj blinkal a taky ho bolelo bříško. Pak jsme přešli na Sunar (po tom ale hůř kadil) a teď má Hero Baby Lactum a po něm tak neblinká a přijde mi, že bříško ho už tak nebolí. Dřív (s Nutrilonem) se budil nad ránem křečemi a prdíkama a teď je to mnohem lepší. Tak možná mu tohle mlíčko víc sedí a tolik ho nenadýmá. Tak zkus vyměnit mlíčko. Každému sedí jiné. A dáváme teda do mléka kapičky Sab simplex a sem tam kapneme probiotické kapky. Nás spíš trápí, že po UM špatně kadí. Snad to bude od 3.měsíc lepší.

makulinka
29. dub 2009

janakla mě říkala dr, že spíš dodržovat, kvůli tomů, že to ty děti nestráví a pak je o to víc bolí bříško, když se tam tluče to pole strávené a nové mlíčko v bříško, malá taky hodně ze začátku plakala, byla velka při narození 54 cm a 3,83 tak jsme jí dávala po 2,5 hodinách. Určitě se to zlepší, my už jsme teď trošku větší a problémy máme jen malinkaté 😀 , uvidíš bude lépe už brzy 😵

luca76
29. dub 2009

jestli chcete doporučit něco na kadění, tak Hipp 1 plus. My jsme ho nasadili před 4 dny, výměna za Nutrilon 1. Po Nutrilonu kakal jednou denně, ale po tomto Hippu kaká 3-4 x denně!!! Až si říkám, jestli je to takto dobře🙂

s.t.i.p.k.a
29. dub 2009

janakla, nám taky říkala mudr. dodržovat min. 3 hod. odstup, ale po 2 hodkách řval hlady, tak jsem mu dávala a ho bříško nebolelo, jak se najedl byl klid a spokojenost. pak se to upravilo a chtěl třeba i po 5 hodinách. každé mimi je jiné. prý že šidit ho čajem, ale zase lít do něj ve 2 měsících čaj a roztahovat žaludek, já nevím tak jsem mu dala mlíčko a pohoda, taky myslím, že časem se to upraví. uvidíš, já bych dala jak si řekne, pokud budou bolesti pak bych to řešila

s.t.i.p.k.a
29. dub 2009

jo a taky jsem chvilku zkoušela ten n.forte, protože dost překračoval dávky a sem tam ječel i za 1,5h, tak jsem myslela že ho to zasytí víc, ale i po něm chtěl za ty 2 hodky zase, takže u nás učinek žádný, ale tohle žravé 🙂 období trvalo asi jen 14 dní a pak se to postupně upravilo

lilusabub
29. dub 2009

ja nemam s nutrilonem dobry skusenosti tak ako prve dieta tak aj druhe malo rovnaky problem ked ho jedia dlhšie tak ako keby sa prejedli a už potom nechcu jest a zvracaju 😠

andykov
30. dub 2009

tak jsme po poradě s dr. přešly na nutrilon comfort, tak uvidíme. malý šmakuje stejně jak obyč. máte s ním někdo dobré zkušenosti na bříško?

makulinka
5. kvě 2009

Pro všechny dětičky co mají rády kašičky Nutrilon

http://www.dm-drogeriemarkt.cz/bonbonky/?bonbon...

poola
9. kvě 2009

holky,míchala jste někdy některá z vás dva typy nutrilonu dohromady???myslím třeba 2odměrky nutrilonu AR a 2 odměrky normálního?(120ml)?myslíte,že by to mohlo ublížit???Já mám totiž pocit,že když udělám jen ten AR,je to strašně hustý,malá mě vypije sotva pulku.Ten normální je zas moc řídký a hodně ublinkává..Tak to mixuju a snad jí neublížím
nevíte???

simounah
9. kvě 2009

Já jsem míchala normální Nutrilon a Nutrilon Comfort půl na půl, protože samotný comfotr děsně smrděl a byl hořký a nechtěl ho. Namíchaný vypil.........ale časem jsme zjistili, že mu Nutroš nesedí a teď jsme na Herou baby Lactum. Nemá po něm takové bolení bříška a ani tolik neblinká jako u Nutrilonu.

lennyy
13. kvě 2009

Taky přemýšlím že namíchám Nutrilon a Nutrilon Comfort.Ten comfort děsně smrdí a je hrozně hořký.Divím se vubec že malá ho pije.Myslela jsem že je zkažený.Bohužel problém s kakáním máme taky.S porodnice jsme odjeli s UM.Ale mám pocit že malá má pořád hlad,tak nevím jestli mám vyzkoušet nějaké jiné mlíčko.Ty 3 hodiny nevydrží bez jídla.A když nespí tak ublinkává.

ajamiska
13. kvě 2009

Ahojky 😉 mám 2 měsíční holčičku, kdyz se narodila vážila 2640g nyni už by měla asi mít 4g + - jelikož nekojím od 14dnů po porodu, tak jsme začla dávat nejdříve mlíčko BEBA..moc mi ho nechtěla pít to co měla vypít,vypila na 3krát po hodinovy,dvouhodinovy pauze, takže jsem začla dávat nutrilon 1 od narození,též jako BEBU mi to blinkala, a papala to taky tak nějak že sem z toho byla špatná. nyní jsem koupila nutrilon AR proti ublinkávání.. překvapila mě a to co má vypít vypije najednou. 😉 nekdy i vyžaduje více..akorát v 7 týdnech mi vypila to co by měla vypít až od 2 měsícu. takže místo 90ml vody mi vzala 120ml..A byla spokojená.a hlavně že neblinká, akorád co nás trápí jsou prdíky,a to dost, přidávám do jídla kapičky sab simplex,nejsem si jistá jestli pomáhají. máte také někdo zkušenost? nebo jestli jí může nadýmat mlíčko,(myslím ta voda)..děkuji 😅

estella1
13. kvě 2009

Možná zkus Bebu AR, ta je taky proti ublinkávání a navíc obsahuje probiotické kultury, které pomáhají na prdíky a bolavé bříško.

vlada84
13. kvě 2009

Ahojky! Mám 3týdenní holčičku, kojím, ale mlíčko ji nestačí, poraďte s jakým příkrmem začít? Děkuji 😉

zojina
6. čer 2009

My davame nutrilon HA 1 JSME SPOKOJENA

ifilipkova
6. čer 2009

vlado84, proč chceš přikrmovat? v třetím týdnu je normální, že by mimčo pořád jedlo, zkoušej to pořád a mlíčko se Ti upraví (případně přidávej úplně malinko), pak ještě v 6. týdnu, toto je opravdu zkušenost hodně maminek... zkus vydržet v šestinedělí co nejvíce kojit a pak uvidíš kdyby se to nesrovnalo, tak radši něco přidávej... naše dvojčátka si taky musela počkat než se mlíčko upravilo (přecejen byli 2) a doteď kojím, skoro 9 měsíců a umělé mlíko ještě neměli (tedy normální jídlo už samozřejmě ano), jinak do kaší dávám Nutrilon nebo Hami mlíčka... v porodnici dávali BEBU, musíš to vyzkoušet, každé dítě je jiné, taky se můžeš poradit s pediatrem, hodně síly! Iva

eliotka
7. čer 2009

vlado, možná procházíte růstovýžm spurtem, je ve 3. a 6. týdnu, pak ve 3 a 6. měsíci., měla bys vydržet, přejde to do týdne.

gabrianka
10. črc 2009

moje dcera(2 mesice)pila mleko hipp ale protoze mi ted uz onemocnela a nutrilon je pry dobry co se tyce detske imunity presla jsem na nej a davame nutrilon2.ma sice dva mesice ale pry jednicka je jen voda a dvojkou bych nemela nic nejak pokazit aspon se zasyti poradne...hipp jsme davali take2.a v pohode pekne kakala a v noci se budi i co6-7 hodin takze krmim jednou za noc

magdulenka
21. črc 2009

poraďte mi - mám miminko 8 týdnů (4 700g) a je jen na um, dávám nutrilon comfort.

1) měla by vypít 6 x denně po 90ml. v noci mi ale krmení vynechává a i přes den si kolikrát přispí, takže nám to pak vychází na 5 krmení denně. když jí dám 120 ml, tak docela dost blinká. ale ne vždycky!
s tím souvísí druhá otázka
2) ublinkává i po těch 90 ml, ale ne hned, ale třeba i 2, 3 hodiny po krmení 😢 jak kdy.
- nemám přejít na to AR? nebude mít po tom zácpu? máte někdo zkušenost?

je to vůbec těžký poznat, kolik jí mám dát, pokaždý když jí vemu láhev tak poplakává, nevypadá spokojeně, ale pak spí a je v pohodě. dneska mi dokonce vypila 180 😕 jak poznáte že má mimčo dost? jsem fakt zoufalec, co ☹